0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #120 -: Март 11, 2021, 09:25:01 am »
Ама аз затова написах 2 пъти, че става въпрос за 3-4.5 л. само за 2-3 дни. Никъде не съм коментирала продължително пиене, което дори написах, че не се препоръчва, защото водата е много силна. Не случайно баща ми го пращаха само за 2 седмици и пиеше вода по схема. Тя е като лекарство - прекалиш ли с дозите и започват страничните ефекти.
Иначе софийската вода е от хубав източник, няма никаква нужда да се пие трапезна.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #121 -: Март 11, 2021, 16:41:29 pm »
Да, започнах вече да пия вода,  дано се изчисти, ако има нещо.
Мише, аз се махнах от доктора, който ми следеше ендометриозата и нямам подходящ към този момент. На време ми казваш, за д-р Магунска. Ще мина обаче първо прегледа при доц. Тимева, така или иначе имам вече записан час.
Яничка, аз правилно те разбрах, че когато се пие такова голямо количество вода, трябва да бъде макс 3 дни. Много е трудно обаче, явно трябва тренинг за толкова много, не успявам  :D
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #122 -: Март 15, 2021, 17:14:12 pm »
Лейди, успех! Ние не успяхме при Тимева... Много съм разочарована, че като прокървих, вместо да ме прегледа тя, прати стажантката си, която не направи нищо. При второто кървене ме прегледа д-р Савова и изписа по-адекватна терапия. Аз лично не искам да се връщам там повече  :(

Грейси, надявам се, че си добре ❤️
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #123 -: Март 15, 2021, 17:29:18 pm »
Гали, аз съм при Владимиров за инвитро. Иначе март е месец посветен на ендометриозата и има безплатни прегледи, та по тази линия се записах в Щерев при Тимева. Просто искам информативно да се прегледам и да разпитам някои неща. Иначе Мишето ми писа, че е доволна от Магунска и мисля ако има нужда от активно следене да ходя при нея.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #124 -: Март 15, 2021, 19:22:07 pm »
Lady,  много кофти като те боли нещо и се ходи по лекари да се разбере какво е. Дано се фиксира и се даде адекватен план за действие. Когато ходих при Доц. Конова, в началния списък със изследвания които дава са ПСР тест за плазмите. При мен нали казвам, само на пср на влагалищен секрет се хвана. В обикновена урина и микробиология нищо не излизаше. Но пък от друга страна тези пср тестове не са никак евтини.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #125 -: Март 15, 2021, 19:50:20 pm »
Лина, интересното е, че сега (от 25 ден на миналия цикъл до днес - 5 ден на следващ цикъл) нищо не ме боли. Ще чакам да видя дали около 8-9 ден ще започне отново. Ако трябва и ПСР тест ще направя, само да хванем проблема.
Нещо много се затишиха темите тук  :D Надявам се, всички да са добре!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #126 -: Март 15, 2021, 21:51:16 pm »
Няма клиника, от която всички да са доволни. За турските клиники като ходих какви неща четох. Ама се хващаш на хорото и се опитваш да вярваш на доктора.
Щом ти е загубила доверието д-р Тимева, няма смисъл наистина. Но не отписвай цялата клиника, ако като техника ти харесват, може да харесаш друг лекар.

Аз се съмнявам при Лейди да са микоплазмите и да я боли епизодично. Те даже по-скоро са безсимптомни и правят поразии при бременност.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #127 -: Март 16, 2021, 09:15:15 am »
Гали, благодаря, добре съм общо-взето.
Ще се местя засега в другата тема, дано скоро да не се връщам тук. Пожелавам и на вас по-скоро да се присъедините към темата на бременните.
Лейди и аз ще пускам PCR за уреаплазма парвум, че не знам защо не са я включили ноември месец като пусках. Тъй като точно нея я имах 2019, после не, другите също не съм имала. Но сега доц. Конова каза да пусна, нищо че някога е било отрицателно, защото били много упорити. Дано да нямам де. И на теб пожелавам да не е това с уреаплазми и микоплазми. И въобще да няма проблем и да се оправиш напълно.
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #128 -: Март 16, 2021, 18:15:50 pm »
Момичета, останаха ми няколко кутии с фраксипарин, ако някой има нужда.
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #129 -: Март 16, 2021, 22:13:39 pm »
Здравейте, може ли да ми кажете какво мислите за този тест за овулация? За втори месец правя и още ми е трудно да се ориентирам. Това е най-наситената чертичка, която виждам до сега.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #130 -: Март 16, 2021, 22:16:21 pm »
Предполагам от снимката се губи част от яркостта на снимката. Изглежда почти положителен, но ако на живо тънката ярка чертичка ти е като цвета на контролата, е положителен.
На мен в повечето случаи така ми изглеждат положителните тестове. Във външния край на тестовата има една ярка чертичка като косъм тънка, но с цвета на контролата, а останалата част от втората черта е малко по-бледа.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #131 -: Март 16, 2021, 23:25:45 pm »
Здравей, Галина, аз имам много дълъг опит с тестове за овулация. Научих се да ги чета до най-малките нюанси. За мен ми беше 100% ясно кой какъв е - положителен, отрицателен. Болки си усещах в деня на овулация и т.н. Но уви, явно нещата при мен не се сведоха само до засичане на овулация. Най-вероятно е била имунната система... Но това е отделен въпрос. Мисълта ми е, че ако този тест беше мой, за мен щеше да е отрицателен. Не знам предния месец какво се случи при теб - имаше ли тест с по-наситена черта? Искам да кажа, че каквото и аз или други да ти казват, най-добре е да наблюдаваш себе си, да си правиш тестовете, да си имате контакт регулярно, пък каквото стане. И дано при теб да се получат нещата скоро!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #132 -: Март 17, 2021, 10:47:35 am »
Минавам само да кажа, че в ръцете си държа новата заповед от фонда ♥

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #133 -: Март 17, 2021, 10:49:46 am »
Честито, Лято!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #134 -: Март 17, 2021, 11:55:31 am »
Сега отворих пак снимката на теста за овулация, но от компютъра. Определено се вижда по различен начин и не изглежда положителен. Така, че, Гали, много зависи на живо как го вижаш ти. На снимка излиза по един начин на телефон, на компютър.
Лято, айде честито, да затретиш. За какво се каниш: момиче или момче?

Лейди, твоята заповед този месец ли я чакаш?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #135 -: Март 17, 2021, 12:15:35 pm »
Благодаря. Аз няма да я ползвам веднага де, планът си остава за лятото. Но е вълнуващо преживяване получаването ѝ. Тери, баткото иска братче все пак. Обещано му е и се надявам да си спазя обещанието, макар че сме му обяснили, че няма как да знаем преди самата бременност. Моите желание лично са каквото и да е. Вече имам едно момченце и едно момиченце и нямам претенции. И с двата пола има тревоги и притеснения в тийн годините, а като бебета и двата пола са еднакво сладки и готини със своите особености. Все пак май повече клоня за момче и аз, но ще се радвам на каквото и да е стига да е успешно. Не мисля да правя повече опити ако сега не успеем, затова това ми е най-важно.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #136 -: Март 17, 2021, 12:20:01 pm »
Лято, честито! Дано това е последната заповед, която ползваш.
Аз вече съм много ядосана. Миналата седмица прочетох във Фейса, че заседанието е минало. Моят номер все още стоеше със статус: "За допълване на медицинска документация". Обадих се, за да попитам, какво още трябва да изпратя, а дамата ми отговори, че все още не е обновен сайта и ще ми променят статуса. Да, ама не. Това значи, че ОТНОВО съм изпуснала и този месец. Това вече е подигравка! Като няма от кой да попитам, ще си стоя още дълго време така.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #137 -: Март 17, 2021, 13:15:54 pm »
Лейди, сайтът наистина не е обновен просто. И моето номерче все още стои със статус "прието заявление" и толкоз. Но днес получих смс за куриер, а аз само заповедта чаках и нищо друго. Това и дойде. Ама и мен ме е яд, че не се обновява сайта. Ами ние така чакаме и само рефрешваме за информация поне. А и за тях вероятно е тегаво да отговарят на обаждания постоянно вместо да обновят информацията. Не знам защо се случва това, а и миналия месец беше така.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #138 -: Март 17, 2021, 13:28:02 pm »
Лято, дано да си права. Много криво ми стана. Надявам се всеки един ден и рефрешвам през час. Ще чакам още ден, два и ако няма промяна ще се обадя пак. Все пак съм от януари месец и ако всичко вече е наред с документацията би трябвало да съм от първите, така ми обясниха.
Корекция: обадих се сега. Реших, че ако има нещо за допълване трябва да действам, а не да чакам. Казаха, че щом не са се свързали с мен до момента, най-вероятно сме одобрени и ще обновят страницата днес след обед или най-късно тази вечер.
« Последна редакция: Март 17, 2021, 14:06:36 pm от Lady01 »
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #139 -: Март 17, 2021, 14:10:17 pm »
Лейди, според мен ще я получиш всеки момент тези дни. И при мен така имаше забавяне при получаване. Няма причина да не са те одобрили.