0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #20 -: Февруари 20, 2021, 15:40:00 pm »
В 5гс мен ме викаха, за да се види дали е вътрематочта бременност. В 9гс е прегледът за сърце и за саниране на бременността. Тук поне са така прегледите.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #21 -: Февруари 20, 2021, 18:11:58 pm »
Грейси, 5та седмица и 5 дни е прекалено рано, слънце. Има време. Поддържай си терапията и не се терзай. ЧХГ защо не почнеш да пускаш да следиш как се удвоява?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #22 -: Февруари 21, 2021, 12:35:49 pm »
Единствено ми остана да се надявам, че е рано още. Но до онзи ден гърдите ми бяха подути, вчера не съм обърнала внимание как са, но днес са абсолютно отпуснати и няма никакво напрежение. Дано това да не е лош знак. Все още ми се гади сутрин и когато не съм яла известно време, но четох, че при кухо яйце ЧХГ може да продължава да нараства от образуването на плацента, без обаче да има ембрион. Така до определен момент и после организмът разбира, че няма нищо и го изхвърля. Само 2 пъти в началото пуснах ЧХГ - на 11 ден след трансфер беше 182, на 14 ден - 809. След това предпочетохме да се уверим, че има нещо в матката, затова отидохме на преглед. Защото съм чела за случаи на извънматочна бременност дори при трансфер. Не съм целяла да се чуе сърце сега, но докторът, при който ходих, беше се амбицирал.
След втория аборт, освен при сума ти други лекари в София, ходихме и при една АГ в Русе, която следяла бременности с тромбофилия. Обясних й как в 9 г.с., след прокървяване, на УЗИ не се е чул сърдечен ритъм, като преди това е бил установен от 7 г.с. И тя изкоментира важно-важно, че сърдечен ритъм има още в 5 г.с., а не в 7 г.с. Но отношението й ни отказа така или иначе пак да ходим при нея.
« Последна редакция: Февруари 21, 2021, 12:37:32 pm от Gracy »
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #23 -: Февруари 21, 2021, 13:03:23 pm »
Ами това са пълни глупости дето ги е казала тази лекарка. Сърдечният пулс не се чува, а се вижда. Това което ни пускат да слушаме е способността на апарата да преобразува картината в звук. А когато в 5-та седмица не се вижда ембрион или е 4 мм. примерно, как точно да се види пулс?!
И както казва моят доктор - гинекологията е половин наука и половин магия. Когато сърцето на нашето момиче започна да бие бавно, говорих с лекари в България, в Англия, с приятелки акушерки, с лекари тук. Нямаше нито един който да каза, че нещата ще се случат. Всички ми казваха да се подготвя за нов аборт. Ама моята магия ги изненада.
Така че спри да се притесняваш и вярвай, че следващият път ще видите/чуете пулс.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #24 -: Февруари 21, 2021, 13:26:10 pm »
Какъв пулс в 5г.с.? Тогава има жълтъчно мехурче като нормата ф между 2мм до 4-5мм.
А дали изобщо ще се води и то е въпрос на късмет.
Няма ли да ходиш при твоя лекар вече на преглед?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #25 -: Февруари 21, 2021, 15:59:01 pm »
5-6гс  се формира сърцето. Така, че в 5гс е напълно нормално да не се види нищо.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #26 -: Февруари 21, 2021, 17:30:12 pm »
Да, сега се сетих Грейси. Виж, наистина е рано. Опитай се да почиваш колкото можеш и си дай още малко време. Това със симптомите е супер относително.
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #27 -: Февруари 21, 2021, 20:22:19 pm »
Здравейте момичета. Правим опити за бебе с моя мъж. Цикъла ми е сравнително редовен на около 28 дни. От този цикъл реших да правя тестове за овулация, но се обърках. Първия го направиих на 11 ден, като тогава са най-наситени чертичките. Следващите от вчера и от днес са много бледи. Означава ли, че овулацията е минала и ако да не е ли много рано да е била на 10/11 ден. Предварително благодаря, а в снимка прикачвам първия тест.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #28 -: Февруари 21, 2021, 20:40:39 pm »
Galina, това от 11 ден ли ти е, защото пак изглежда отрицателен.
Иначе аз съм с ранна овулация. При положителен на 11 ден се очаква овулация от 24-36 часа след положителния тест.
Спазваш ли условията за тест за овулация: прави се към следобед към 18 часа след поне 2-3 часа без посещение на тоалетната и без пиене на вода.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #29 -: Февруари 21, 2021, 20:45:43 pm »
Да, това е от 11 ден, а следващите два са по-бледи. Днес ми е 13 ден. Спазвам условията, правя теста около 18.30. Прикачвам и следващите два теста.
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #30 -: Февруари 21, 2021, 21:22:30 pm »
Честита нова тема момичета ! Да е на късмет на всички тук 💙💙💙
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #31 -: Февруари 21, 2021, 21:30:11 pm »
На мен ми изглежда отрицателен и този от 11 ден, но може да зависи от марката. На мен само Clear ovu са ми давали хубави втори черти, но са много трудни за откриване. Може да пробваш с фоликолуметрия и следене с тестове, за да съпоставиш резултатите.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #32 -: Февруари 22, 2021, 08:34:29 am »
galina_89m, привет. В тестовете за овулация(листовката) има пример при 28,29,30 и тн дневен цикъл, от кой ден трябва да почнеш тестването. Подкрепям Тери за clear ovu. Когато аз тествах, ги лепях на един лист за да сравнявам. Успех!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #33 -: Февруари 22, 2021, 08:40:35 am »
Това с колко дневен е цикъла не е меродавно. При стандартен цикъл (28-29 дена), моята втора фаза винаги е била 16 дена.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #34 -: Февруари 22, 2021, 09:47:11 am »
Да, има го и това. Ако не я хванете този цикъл, най-сигурно е с АГ да направите едно проследяване.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #35 -: Февруари 22, 2021, 10:03:55 am »
Галина, тези тестове са отрицателни, независимо, че този от 11-ти изглежда малко по-наситен. Стойностите на LH в кръвта варират и когато са ниски, а и може да зависи от концентрацията в урината. Когато тестът е положителен, втората черта е минимум толкова червена и дебела, колкото контролната, а даже може и да е по-червена и по-дебела. Несъмнено ще разбереш, когато се случи. Според мен, продължавай с тестовете. Дори да свърши една опаковка, купи си друга и продължи, докато не видиш положителен тест. Може да видиш 2 поредни дни положителен. Обикновено се смята, че вторият ден е била овулацията. По принцип тестовете се правят до отрицателен след положителния. Следиш ли базална температура? Разбира се, ако с тестове и БТ не стане, по-сигурно е на фоликуметрия - по-скъпо от другите видове следене, но по-сигурно. Моята овулация е варирала - 12 ден, 16-ти ден, 14- ден, 13-ти, 15-ти, 17-ти, веднъж беше към 20-ти, откакто се следя. Лутеалната фаза и при мен е 16 дни.
Малко остана до моя преглед, дано всичко е наред. Симтомите ми продължават. А какво означава кървене от носа? Не тече, а е в секрета от носа, като се избърша. Рядко ми се случва и е съвсем малко. Но днес беше повече.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #36 -: Февруари 22, 2021, 10:10:46 am »
Gracy, в момента заради Прогестерона има силно кръвоснабдяване. Подуване на венци, кървене на венци, на нос са нормални. Ако имаш силно кръвотечение може да се мисли за коригиране на доза на НМХ и аспирин, но просто малко в носа е ок и аз имах в тази седмица.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #37 -: Февруари 22, 2021, 11:59:19 am »
Честита Нова тема, момичета! Да ви е на късмет и да ви е последна !
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #38 -: Февруари 22, 2021, 13:58:21 pm »
Аз не знам дали тестовете с електронното екранче могат да се сравняват с тези с тест лентичка. Но при мен след като отчета резултата и извадя тест лентичката, никога втората черта не ми е била толкова наситена колкото първата. Даже по-скоро винаги беше много по-бледа. И въпреки това си бях в овулация - фоликулметрията и екранчето я засичаха.

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #39 -: Февруари 22, 2021, 18:27:34 pm »
Благодаря ви, момичета. Аз започнах от 11 ден както е в таблицата, а дали е възможно да е била по-рано? Обърках се леко, но ще продължа да ги правя, а ако не хвана този месец, следващия може би ще почна по-ранно тестване.