0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #100 -: Март 09, 2021, 13:25:47 pm »
Благодаря Ви много , а за д-р Даскалова чака ли се много за час. Ние имаме записан час при д-р Стефанов в Стара Загора ама чак на 10-ти май. А не ми се стои със скръстени ръце дотогава :(
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #101 -: Март 09, 2021, 13:37:30 pm »
Не, ето тук може да звъннеш за консултация http://www.invitro-plovdiv.com/index.php?option=com_content&view=article&id=22&Itemid=55

Като аз първо бих й писала тук имейл да ме насочи какви изследвания препоръчва да пуснем преди самата консултация, за да идете подготвени и да говорите директно как да се процедира на база направени изследвания. Не се притеснявай да й пишеш, тя на много хора дава онлайн насоки. Това е публичният й имейл:
mariela.daskalova@gmail.com
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #102 -: Март 09, 2021, 13:55:55 pm »
Благодаря отново за съветите. Всяка информация е важна за мен. Друго е когато има кой да ти подаде ръка и да ти покаже правилния път. Всичко най- най- добро Ви желая! <3
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #103 -: Март 10, 2021, 09:54:54 am »
Лято, звънях днес във фонда. Обновяването в сайта от 02.03.2021 е заради заповедите от февруари, казаха че е минало за този месец и ще обновят информацията между 15то и 20то число този месец. Аз се притвсних, защото все още съм със статус "за допълване на документация" и си викам, че пак нещо трябва да нося. Снощи като видях, направо ми се вдигна кръвното, помислих че са ми изгубили епикризата  :D Но всичко е наред!
ivvyniko, успех ви желая. Доктор Даскалова е страхотен специалист, ще ви помогне!
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #104 -: Март 10, 2021, 10:07:05 am »
Благодаря Ви много, успех и на Вас. :heartbeat:
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #105 -: Март 10, 2021, 10:07:18 am »
Лейди, а какво става, ще се наложи ли да отложите процедурата заради урологичните проблеми?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #106 -: Март 10, 2021, 12:30:19 pm »
Тери, излезе стерилната, чиста е, мукоплазма и уреаплазма са отрицателни. Болките ми спряха, както януари месец, на 23 ден от Ц. Консултирах се с доктор Даскалова и с моя близка, която е доктор и работи в отделение за образна диагностика. И двете ми казаха, че е опасна снимката, преди стимулация. Продължавам да си мисля, че може би има пръст ендометриозата ми. На 26ти март съм на преглед и консултация за нея. Та се надявам да не отлагаме опита. Не знам към какъв специалист за се обърна, за да разгледа случаят ми в частност и да обърне внимание на цялостната картина. Този при който бях, не ме слушаше особено.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #107 -: Март 10, 2021, 13:50:03 pm »
Аз доколкото разбрах очакват камъни при теб и искат да те гледат за камъни в бъбреците. Говори с Владимиров какво мисли дали може да е от ендометриозата
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #108 -: Март 10, 2021, 13:59:06 pm »
Месец на ендометриозата е. Трябва да има повече кампании и да се говори повече.
Болката ниско е типична за нея. Ако на ехограф няма нищо подозрително, от урологична гледна точка, което да налага ЯМР, тогава бих заложила на ендометриозата. Говори с Владимиров.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #109 -: Март 10, 2021, 14:18:35 pm »
Моите камъни винаги са ги виждали на ехограф. А винаги са били толкова мънички, че ги разбивам с вода само. А и камък в бъбрек боли повече от раждане.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #110 -: Март 10, 2021, 15:43:52 pm »
Знам за месеца на ендометриозата. По тази линия ще съм на профилактичен преглед  при проф. Тимева в Щерев. Права си, Павла, че трябва да се говори повече, защото аз нямам представа дали е възможно болките вследствие от нея, да са около овулация само или са постоянни. Ще говоря с Владимиров, но не очаквам кой знае какъв коментар по този въпрос. Моя приятелка беше при него на преглед и за да не го притеснявам аз по телефона, я помолих да го попита, дали да минавам на рентген и дали ще има отражение върху качеството на яйцеклетките. Мнението му е било, че трябва да си живеем живота нормално, като принципно всичко вредяло  8O Егати, той би трябвало да е наясно. Добре, че доктор Даскалова ми отвори очите.
Яничка, в никакъв случай не са ми толкова силни болките, поносими са.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #111 -: Март 10, 2021, 16:41:28 pm »
Защо не пробваш хисарска вода? Ние с баща ми предимно с нея действаме.
Пие се 2-3 дни по много - ако можеш по 3 бутилки от 1.5 литра най-добре. Трябва да се чувстваш все едно всеки момент ще започне да ти излиза вода от ушите. Аз обичайно на вторият ден съм го разбила камъка.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #112 -: Март 10, 2021, 16:49:04 pm »
Аз пък разбрах, че точно тази вода образувала камъни. Ами ще пия, ще пробвам с обикновена вода, дано реша проблема. Нямам представа, как издържате с баща ти с толкова много вода  :lol: Аз се пъна с 2 литра и мръкам, че ми е много.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #113 -: Март 10, 2021, 16:58:29 pm »
С обикновенна няма да стане - не съ хаби да пиеш такива количества. Само хисарската действа. Не знам кой ти го е казал това, че образува камъни, но аз като бях малка, баща ми му даваха направление за Хисаря 2 седмици всяка пролет. Точно за да прави профилактика за камъните. Тя хисарската е баш за бъбреци и за определени неща по очите се ползва. Но е много силна и затова е само 2-3 дни. Издържа се за толкова време с такова количество. Просто го приемаш като лечение.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #114 -: Март 10, 2021, 17:39:05 pm »
Янче, това изобщо не е така. Хисарската й се води тази слава, но нещата хич не стоят така. Ние сме горе-долу близо до Хисаря и хората си наливат от доста години минерална вода от там. Моят инструктор казваше, че като пикае тропат камъчета в тоалетната. Стигнал до някакъв уролог, който като го чул къде живее и го питал директно дали не пие Хисарска вода. Казал му, че сумати камъни е изкарал на хора от Хисаря (не помня заради сярата ли,  варовик ли има във водата). Казал му да спре моментално хисарската минерална вода. Спрял я и всичко утихнало, а над 20 години се борил с камъни и редовно лежал в болница и операции са му правили заради това. Не знам дали проблемът е от ежедневното пиене, но на него са му я забранили и май му казали само трапезна да пие.
Освен това на мой познат жена му работила в ХЕИ и специално ме предупредиха с моите бактерии да не пия и бутилираната вода, защото открили в нея фекални бактерии. След сигнал, пак ги открили, та неофициално ми казаха да страня от тази вода.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #115 -: Март 10, 2021, 17:45:19 pm »
Ами ще пия друга марка минерална, ако има камък да се маха от мен. Май въпроса е там, че не пия достатъчно вода и ще трябва да го променя. Благодаря ви!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #116 -: Март 10, 2021, 17:54:56 pm »
Lady, видях, че уреа и мукоплазма са отрицателни. Пср тест ли правиха?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #117 -: Март 10, 2021, 19:45:04 pm »
Не, Лина, към стерилната урина ги пуснах.
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #118 -: Март 10, 2021, 20:04:49 pm »
Лейди, възможно е да е от ендометриозата. Ако са се образували нови сраствания или лезии, може да имаш симптоми от болка до кръв при уриниране. Ако ще ходиш в Щерев за консултация за ендометриоза, отиди по - добре при д-р Магунска. Тя се интересува, занимава и прави проучвания точно в тази сфера. Мен тя ме оперира преди ин витрото и сега ходя при нея за проследяване на ендото на червото. Защото при мен няма затишие, за съжаление.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #119 -: Март 11, 2021, 08:44:11 am »
Лейди, може да пиеш горнобанска вода или друга с ниска минерализация, това е важно при камъни. И разбира се количеството 2-3 литра.