0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #160 -: Март 23, 2021, 15:20:41 pm »
Поздравления, Лейди. Искрено стискам палчета годината да ти е също толкова щастлива и късметлийска като днешния ден.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #161 -: Март 23, 2021, 15:54:27 pm »
Еха, много хубаво се е получило Лейди, браво!

Аз пък цял ден наблюдавам драмите по ФБ групите за ин витро.Само пуканки ми липсват.

Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #162 -: Март 23, 2021, 16:00:44 pm »
Честита заповед, Лейди. Пожелавам ти, наистина така да ти върви цялата година. И това да е последната заповед, която ти се налага да чакаш 💓
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #163 -: Март 23, 2021, 17:01:54 pm »
Благодаря  :D
Леле и аз чета цял ден драмите, хубавото е, че хванах последният влак и си купих една кутия Фракси снощи от закритата вече група. Егати злобата, егати чудото!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #164 -: Март 23, 2021, 17:04:06 pm »
Аз не членувам и в двете закрити групи, но то май се премести в друга група драмата дето пък там съм член. Живи и здрави :)

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #165 -: Март 23, 2021, 17:14:07 pm »
Лудите да не са си закрили групите за тромбофилия? Че аз съм ги мутнала, че ми писна да чета глупости.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #166 -: Март 23, 2021, 17:56:50 pm »
Пациентките на Надежда направиха бойкот, че им казаха някои верни неща и се наговориха да докладват групата за лекарства. Вярно там сме събрани от кол и въже, но когато беше напечено положението тази група ни спаси. Не ми се мисли, ако пак изчезнат лекарствата, което не е изключено след като скоро имаше наредба за спиране на износа, защото потреблението на инжекциите е нараснало с 404%. Буквално треперя да не изчезнат отново.
Лейди, честита заповед
 Лека и успешна стимулация. Дано!
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #167 -: Март 23, 2021, 19:53:28 pm »
Лейди, честита заповед! Все така хубава да ти е годината и да ти се сбъдне мечтата !
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #168 -: Март 23, 2021, 23:24:11 pm »
Тази заповед ще ти е на късмет, Лейди!

Аз не разбрах точно какво стана. Това, че блокират една страница нищо не значи. После разблокират и готово. Даниела се изживява на един Че. Много ми е жал за тази жена, но е прекалено луда и опасна, за да предизвика истински трогателно всичко.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #169 -: Март 24, 2021, 09:06:39 am »
Изключително дразнещо е постоянното повтаряне как само тя се грижела за пациентите, как отделяла свободно време и т.н.Ако искаш да го правиш, го правиш и това е.Аз да съм тръгнала да обяснявам колко лично време отива?Отделно, че в групите се разменят лекарства и без нея.Аз цяла бременност как намирах фраксипарин без нея, не знам!Но тя има нужда да е полезна, да е велика, а това е опасно.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #170 -: Март 24, 2021, 09:53:03 am »
На мен най-любими са ми 28 нейни поста един след друг, нашисани с патос и пълни с глупости. Или пък назидателните учителски писаници - последно беше забранила да се продава НМХ на цената на която си го купил. Трябвало на цената от аптеката.

А кризата с НМХ не беше баш спасена от тях. По-скоро в началото беше предизвикана баш от потребилите й. Защото като излязоха първите постове, че тук-там няма НМХ и всички започнаха да купуват като луди. Затова в последният месец се продават по 10-20 кутии от един човек. Купиха ги и сега няма какво да ги правят.
И също така - не Даниела и другата ... оправиха нещата. Една друга жена, която дори тогава беше извън групата написа първият пост, който тръгна по вестници и телевизии.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #171 -: Март 24, 2021, 10:43:47 am »
Вече създадоха нова група, но не разбрах, как ще отсяват "плевелите". Честно казано, ако имам въпрос, разчитам изцяло на вас, доктор Даскалова и докторите в клиниката. Полезното в случая е, че при кризистна ситуация винаги има шанс да намериш някоя бройка НМХ
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #172 -: Март 24, 2021, 21:09:28 pm »
Юхууу, Лейди!!! Много готино, че хубав ден се е паднал! Хайде, дано всичко е супер!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #173 -: Март 26, 2021, 21:17:59 pm »
Привет дами, мина днес прегледа ми при проф. Тимева в Щерев относно прегледите през март за ендометриозата. Нямам кисти, това  го знаех, нищо конкретно не ми каза. Разпитвах я за болките, било възможно и така, както и да е. Обаче друго ме озадачи, овулацията винаги ми е била на 16ти ден, а и днес ми е 16ти. Усетих познатите пробождания в единия яйчник, както през повечето месеци и се обнадеждих, че може да действаме днес. Докато ме преглеждаже, проф. Тимева диктуваше на сестрата: 7.5 мм лигавица, 11 мм доминантен фоликул и 10 антрални. Ако днес ми е овулацията, не е ли малък този фоликул и лигавицата май е много тънка. Фактически да не би това също да е проблем при нас и за това да не се получават нещата вкъщи. При стимулация правя доста по-хубава лигавица.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #174 -: Март 27, 2021, 10:00:23 am »
Лейди, от един преглед нищо не може да се каже, може да е било моментно.Отделно може да си имала няколко фоликула, единия да се е спукал, а този малкия да лутенизира.Не се знае знае ли се.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #175 -: Март 27, 2021, 10:08:58 am »
Благодаря ти, Маги. Няма да го мисля тогава.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #176 -: Март 27, 2021, 10:30:27 am »
 И аз мисля като Маги. Освен това има и ановолаторни месеци. Ти не си ли ходила на фоликолуметрии преди, ама хубаво проведени, започващи от 2-3 ден до след овулация?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #177 -: Март 27, 2021, 11:44:46 am »
Не знам, колко хубаво са били проведени, но определено не са започвали от 2ри, 3ти ден. Ходих при АГ-то, при което се следих, но не помня с точност резултатите. Знам, че имаше доказана овулация няколко месеца на 16ти ден най-често, но размерите на лигавицата не помня. След вчерашния преглед реших, че може да има изменение в тялото и хормоните и това да е поредната пречка.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #178 -: Март 27, 2021, 12:09:46 pm »
Не мисля, този месец може да е без овулация просто. Лигавицата не е никак зле за фоликул 11мм. Знаеш, че за трансфер искат 9мм. А самата лигавица нараства около овулацията и след това от покачване на Прогестерона. Не мисля, че има за какво да се притесняваш. Разбира се при опити вкъщи е добре да се направи един месец хубаво фоликолуметрия, че с малко ли хормони сме се тъпкали напоследък. При мен имаше отражение върху цикъла, което с времето се нормализира.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #179 -: Март 27, 2021, 12:39:01 pm »
Тери, май не си ме разбрала, в деня когато се очаква да ми е овулацията (16ти ден, тоест вчера когато беше прегледа) лигавицата е тънка, а фоликула е малък. Това ме притесни, че няма на къде вече да нарастват. Никога не съм имала овулация на 20-21 ден.