0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #280 -: Ноември 23, 2020, 14:54:38 pm »
Кукапетел, нека да коментират с лекаря и, но със сигурност ще има корекция.Да не е сменила хормона(марката) или нещо друго.По принцип ниското ТСх няма да повлияе толкова на опита както високото, но тя би трябвало да се чувства много зле с тези стойности на хормоните.


Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #281 -: Ноември 23, 2020, 17:18:43 pm »
Маги, чувства се зле, все едно ще й изскочи сърцето. Само добавката FH pro е новото, което приема, дали е от нея, съдържа йод. Иначе на 1.12 е на преглед.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #282 -: Ноември 23, 2020, 17:42:07 pm »
Предозирана е сериозно и това не може да е от добавката и аз съм я пила.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #283 -: Ноември 23, 2020, 19:04:54 pm »
Маги, чувства се зле, все едно ще й изскочи сърцето. Само добавката FH pro е новото, което приема, дали е от нея, съдържа йод. Иначе на 1.12 е на преглед.

Здравей, Кукапетал!
Не може да чака една седмица с такъв резултат!
На нейно място веднага бих се консултирала с ендокринолог!
От сърце ѝ желая успех!
« Последна редакция: Ноември 23, 2020, 19:09:37 pm от anmar »
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #284 -: Ноември 23, 2020, 19:50:42 pm »
Аз бях поне месец в хиперфункция. Не е фатално, но е неприятно. Аз също пиех добавките и левотироксин и си беше ок тсх.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #285 -: Ноември 23, 2020, 21:41:35 pm »
Kukapetal, да но трябва да минеш през АГ първо за да каже как е матката и тн. Аз така си взех ролери да карам с Лори- голям смях :))
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #286 -: Ноември 24, 2020, 07:03:07 am »
Благодаря, момичета! Казах й същото, да не чака и е говорила с ендокриноложката по телефона, спряла й е еутирокса.
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #287 -: Ноември 24, 2020, 14:32:39 pm »
Преди сме коментирали за етеричните масла, че не са подходящи за бременни, а как стои въпроса сега за новородени, пречат ли им, ако се мажа аз с такива масла, проблем ли ще е, че са силно ароматни - чаено дърво, цитронела и т. н. С кърменето съвместими ли са, гледах в сайта за лактацията, няма ги там повечето.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #288 -: Ноември 24, 2020, 17:21:36 pm »
Кукапетал пиша то до първата годинка какво е позволено. Мисля засега е достатъчно.
Новородено - camomile roman, camomile german, lavender, mandarin, dill
2-6 месеца - горните + eucalyptus radiata, neroli, tea tree, geranium, rose otto
7 месеца-1 година - горните + palmarosa, petitgrain, niaouli, tangerine, cardamom

То нали не ги мажеш директно, а са разредени?

26.09.2019
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #289 -: Ноември 24, 2020, 21:55:19 pm »
Яничка, благодаря за инфото. И на мен ми е полезно. Днес водих Даниел да го ваксинират. Биха му infanrix hexa ( с/у дифтерия, тетанус, коклюш. хепатит б, полиомиелит и haemophilus infuenzae)+ synflorix+ орално rotarix . Много ми е притеснено, хич не исках накуп повече от една, но личната ми обясни, че ваксините вдигат клетъчния имунитет на организма и предвид обстановката ( не се знае кога ще се видим за ваксини изобщо ) ми препоръча да ги направим. Дадох му панадол, 4 часа след ваксините, компрес със риванол ( не е разреденн- трябва ли?) и от вчера давам ваксинотокциум + туя хомеопатично. Преди ваксината лепих кул патч лепенки. При вас как минаха първите имунизации?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #290 -: Ноември 24, 2020, 22:39:06 pm »
Лина,нашите първи бяха двете мускулни,минаха тежко,с много плач,приспивахме я в колата или на двора в количката.Няколко беше така,спа само при нас.Не е имала температура ,само кул пача сменях два пъти.
Ротавирусната беше ротатек,която е трикратна с повече щамове,от нея проблем не е имало,изобщо по натам не е имало такива моменти,само първите ваксини бяха кофти.Дано мине леко и да е спокоен Дани!
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #291 -: Ноември 24, 2020, 23:33:10 pm »
Значи вместо компреса с риванол мога пак да сложа кул патч? Но кога да го сложа? За нощес или утре? В 12 ще дам пак панадол.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #292 -: Ноември 24, 2020, 23:56:42 pm »
Не знам ,честно казано.Не съм я оставяла д кул пача цяла нощ,само на три четири часа сменях в деня на ваксината,но да ти кажа най-спокойно й беше гушната в нас.Ние се редувахме ,някой ляга с нея,другия вечеря,къпе се,после се сменяме и така.
Той ако няма температура и е спокоен защо слагаш компрес и лепенките и панадол?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #293 -: Ноември 25, 2020, 00:16:07 am »
Защо даваш панадол? Тук също са по 2. Сими с първите беше нервен, а Бобо нямаше проблем.
Никога нищо не давам без нужда.
Кулпачът е достатъчен.
Аз не харесвам проточването на ваксините. Хората са го измислили. Ако пък реагира детето и е неспокойно, никога не бих искала да по отделно.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #294 -: Ноември 25, 2020, 00:46:01 am »
И двете ми каза педиатърката . Да бе, и аз много се чудих дали да давам панадола, но той много плачеше. Ту заспиваше, ту плачеше :( и реших д му дам за да се успокои. В 12 не съм давала.
Отделно му е посиняло крачето. Той много мърдаше- дали не са го стиснали? За такава реакция от ваксина не знам!
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #295 -: Ноември 25, 2020, 01:10:03 am »
Яничка, от сърце ти благодаря, толкова пълна информация!  :bighug:
Ох, Лина, сигурно са го стиснали, милия Дани, ще мине, ама ми е тегаво и на мен, хич не ги искам тези ваксини, толкова спорни въпроси поставят. По принцип ще ги бием, не съм от хората, които ги отричат, но се притеснявам. Ние сме в петък.  8O Дара прокашля малко, как да съм сигурна, че е напълно здрава за ваксината, не знам?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #296 -: Ноември 25, 2020, 01:56:32 am »
Те преди ваксините преглеждат обстойно + слушака за гърдички и преглед на гърло и чак тогава бият. И мен много ме е. Страх, но няма начин.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #297 -: Ноември 25, 2020, 07:26:25 am »
Аз пък се страхувам от болестите. Нито за 1 секунда не съм се замисляла за ваксините.

Тези лепенки ги махай бързо след поставяне. Само запарват.
Сигурно са го стиснали, а и от мускулните посиняват също.

Ако е клинично здраво детето или са минали 5-7 дена от температура е достатъчно.

Дара има рефлукс. Прокашлянето често е от него.

Не се спичайте с ваксините. Имах роднина с полиомиелит. Сигурна съм, че майка й щеше да си даде ръцете, за да е имало възможност да ваксинира децата си.
 
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #298 -: Ноември 25, 2020, 08:21:20 am »
За ваксините и аз съм за,и също да не се протакват.Моята маникюристка забременя месец преди мен,детето още няма ваксини освен ротавирусна.То не беше високо ЦРП,не бил болен татко,а веднъж просто ревнало и педиатъра пак отложил.
Лина при нас е така-един я държи плюс крачето,сестрата само вкарва иглата.Само първите две бяха така с плач,от там проблеми не е имало.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #299 -: Ноември 25, 2020, 09:07:31 am »
Добро утро, момичета. Аз пък се притеснявам, че на Криси са отложени ваксините с комисия. Важни са, макар че не бива да се поставят на всяка цена и действително най-доброто в момента е да се изчака преди да ги сложим, но ми се щеше всичко да е наред и да си върви по календара без отлагания.
На Васил не съм слагала лепенки, не съм давала лекарства преди или след ваксина. Дори не помня да е бил нервен след това, може бине съм обърнала внимание. 2 пъти е давал реакция, единия път го болеше крачето - беше като вдървено и не можеше да ходи дори, а втория път беше миналата година - тогава го боля ръката и получи оток. Едва тогава слагах компрес с риванол, но лекарката обясни, че при него е нормално да има по-силна реакция след мускулно поставяне, защото има много силно развита мускулатура от тренировките.
Нашата Криси вече взе да разбира и не иска да си стои в креватчето. В моето легло и в прегръдките ми е спокойна, но в креватчето си реве много. Махнах антирефлуксната възглавница, и с нея повръща, но само се смъква надолу и ѝ е неудобна май. Иначе и аз вече все повече се съмнявам за рефлукс, тъй като често се случва да повръща на фонтан. Само дето тя рядко повръща, не е след всяко хранене, а примерно веднъж на ден се случва. Другото време текат лиги с малко мляко, но те само си текат. Спокойна е в моята бременна възглавница основно, напълно легнала рядко я слагам заради лигите и повръщането. Вчера за първи път изкара бая буден период от няколко часа, говори си с възклицания - а, у, е... и после изведнъж вдига скандал и се разплаква. Много е смешна като се разсърди, прави много сладка тъжна муцка, разтреперва си брадичката и надава вой.
Аз вчера се развихрих и разместих мебелите в детската стая. Само аз си харесвам новата подредба, но има повече място за игра и Васил скоро ще го оцени.