0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #300 -: Ноември 25, 2020, 10:31:13 am »
Аз да кажа как процедирам с ваксините. Вечерта преди ваксината давам туя,в деня на ваксината тя му слага куул пач,аз ги сменям вечерта за цяла нощ и пак давам туя. На следващия ден слагам куул пач между плешките за няколко часа и вечерта пак туя. За сега да чукам на дърво не съм имала проблем с него,съвсем спокоен е и не е вдигал температура. Педиатърката ми каза че ако е много кисел и нервен мога да дам панадол,а ако вдигне над 38° температура да сложа свещичка.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #301 -: Ноември 25, 2020, 16:08:42 pm »
Благодаря, че писахте момичета. Смених кул патчовете днес с нови, че беше топличко около мястото, където е бита ваксината. Давам туя и ваксинотокциум. Втори прием на панадол не е имало. Доста е кисел, буди се насън и реве .. Съжелявам за роднината ти, Павла. Аз не съм против ваксините, просто ме е страх от нежелани реакции.
Хора, я кажете. Аз почнах да пия пак аспирин, защото много ме болят краката, останаха ми вените от бременноста. Мазах с какво ли не- дори минимално облекчение не усетих и като пих аспирина ми мина. Взех и натаспин да пия вечер, ако се е образувал тромб. На две места търсих хематолог и двамата в карантина, след ковид смени...
Вие пиете ли аспирин след раждането?(тези с тромбофилии?) и друго: изписаха ме със хемоглобин 104. Два месеца (г/д) пия субрифер ( желязо) по една таблетка на ден. Те бяха изписали две , но кой ти помни да пие два пъти дневно. Като парцал съм. Дали да си взема тотема? Не ми се вре в лаборатории в момента.
Слънце, ти как си? Нали кашляше? Малката полюби ли ги студените гризалки?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #302 -: Ноември 25, 2020, 16:22:56 pm »
Аз туя и ваксцинотокциум за пръв път чувам.Лина,ще мине,спете гушнати ,поне при нас това помогна.
 Не знам дали ви казах,но има един сайт Амберлино,за кехлибарени огърлички и гривнички,и бащата на собственичката ни подари гривна за краче и герданче,от десет дни е с герданчето и май работи,не е пищяла на сън,съвсем спокойна е.Тъй ли иначе ако не помогне ,няма да попречи.Малко съм скептична към действието на кехлибара,ще видим.Лина,дъвче ги охладените,от три дни застава в позиция нисък старт-краката и дланите на пода,дупето във въздуха.Много активно щихо е,оставям я да си пълзи и влачи по пода и там е и най-активна де .
Ще я водя утре за кръв от пръстчето и урина,дано се справя с колекторите.
Кашлям още малко ,ма ще мине
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #303 -: Ноември 25, 2020, 16:43:32 pm »
Слънце, Лори имаше кехлибарена огърличка, но файда не видях от нея. Почвам да се убеждавам, че трябва да се пробва пък ако върже-върже. Щом добре й се отразяват- слагай й. Нека да лази. Аз на Лори й постилах пътека с одеало, до мен в кухнята, докато готвя и мия.  Вадех й пластмасови купчики, лъжици за салата (пластмасови пак)  и голяма игра падаше с тях. Това беше единствения начин да свърша нещо иначе и тя , като Дари на Мишето, само по краката ми беше. Иначе, при Даниел не се получава със стоенето гушнати- иска да се разкарваме из апартамента-  седнем ли- реве! Но и това ще мине.
Лято, и аз махнах антируфлуксната възглавница на Даниел, само се изхлъзгаше- остана на полегато матраче. Под матрака навих една хавлия.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #304 -: Ноември 25, 2020, 18:15:36 pm »
Принципно е безопасен аспирин при кърмене.
Аз лично не пия нищо.
Отиди на съдов, а не на хематолаг.
Наистина леко се преиграва с тромбофилията в България. 50% от хората има поне една мутация. Това не ги прави с тромбофилия при нормален живот, а трябва повече внимание при бременност примерно.
Чета, че не трябвало да се дарява кръв и какво ли не. Не е към теб, Лина.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #305 -: Ноември 25, 2020, 21:00:06 pm »
Разбрах те, Павла. Добре, ще се свържа, със съдов. Вие карахте ли пак?
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #306 -: Ноември 26, 2020, 13:26:03 pm »
Някой знае ли с какво мога да облекча сърбежа на очите, сърби ме много по ръба на долните клепачи?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #307 -: Ноември 26, 2020, 20:05:44 pm »
С нищо. Почистват ги с мицеларна вода.

Аз карам, но днес сглобявах гардероба за стаята на Борис.

Децата започват да се заиграват и е много хубаво. Все още Симеон е малко мече   и не си мери ласките, но и това ще стане. Радвам се, че Борис не остава длъжен.
Лекарят УНГ изписа едни витамини и (да чукна на дърво)  Сими вече не носи всички сополи вкъщи.

Това е в общи линии.

Вие как сте?

Слънце, как минаха изследванията?

Маги, малките оправиха ли се? Баба ти как е?

Лина, Дани оправи ли се?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #308 -: Ноември 27, 2020, 09:49:08 am »
Здравейте мами! Не съм се включвала доста влеме, но покрай нас какво ли не беше. За капак сега по никое време и ремонт на хола захванахме, че лятото на съседите им изби една тръба и общата стена се намокри, а сега като е затворено и судено започна да мирише на плесен. Та така, спешно намерихме майстор и от вчера започна да действа. Ще трябва и секция нова да се купува, защото на старата гърба е с плесен и няма изчистване. Чудя се мебелните магазини от утре ще работят ли. Ей такива неща ме занимават.
Иначе сме здрави, само баткото е още с малко сополи от синузита, но не винаги. Сега като си остане вкъщи ще го оправям.
Аз за ваксините и при двамата давах туя и нищо друго. Йоана при последните беше 2 дни по-неспокойна и ревлива. После мина. Разхождаме се всеки ден около обед. Само един ден валеше и стояхме вкъщи.





*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #309 -: Ноември 27, 2020, 14:06:53 pm »
Ходихме днес за кръв и урина,но урина не можах да събера,утре ще нося.Не е готово всичко,но има нещо завишено .Какво означава някой знае ли?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #310 -: Ноември 27, 2020, 16:06:50 pm »
Референтните са за възрастен, не ги гледай.За дете са съвсем различни!Ако не успееш в колектор я сложи на гърне ако имате.

Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #311 -: Ноември 27, 2020, 16:53:46 pm »
Слънце, аз не съм наясно за резултатите, другите може да знаят.
Вчера като слагах Дара на дясната ми гърда да я кърмя, започна силно да реве, местя я на лявата, няма проблем, яде си, на следващо кърмене отново същата история. Притесних се и викам, да не я боли нещо от тази страна, съблякох я и цялата ръчичка на червени петна, тя реве и изведнъж цялото тяло стана на червени петна, по ръце и крачета, доста се изплашихме с баща й, сложих я на лявата гърда така гола с пелена повита и се успокои, както и всички зачервявания. По-късно я преместих на дясната гърда, докато беше сънена, похапна си. Отиваме днес на ваксина, разказах на лекарката, понеже и при нея се случи същото, много плака и стана на петна пак, каза, че е с чувствителна кожа. Откри й афта на венеца от страната, на която не искаше да яде. Може би това е била причината. Каза да я мажа с пръстчето си със сода. Дано се оправи. Дара яде тази сода, не е опасно, нали?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #312 -: Ноември 27, 2020, 17:05:52 pm »
Не, не е опасно. Ти я правиш на кашичка, нали?
Моята кожа става така. Дори като се къпя и ставам на петна и после бързо изчезват.


Добре са изследванията, Слънце.
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #313 -: Ноември 27, 2020, 17:20:44 pm »
Мокря си пръста и потапям в содата, става като каша, но не я бъркам предварително. Става ли така?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #314 -: Ноември 27, 2020, 17:38:08 pm »
Благодаря Павла и Маги,хванах цаката на колекторите,утре ще пресипя в контейнерче и ще го занеса .
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #315 -: Ноември 27, 2020, 17:53:01 pm »
Мъж ми ползва едно мазило за афти. Супер е ефикасно. Имат и версия за бебета, и друга за малки деца. Облекчава болката веднага.

26.09.2019
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #316 -: Ноември 28, 2020, 10:27:59 am »
Няма проблем така както правиш Кукапетел, нищо няма да и стане.А петната са точно от нежна кожа!

Нашите девойки за три дни спретнаха голямо приключение.Габриела падна на ръба на леглото и си сцепи веждата, а Аделина снощи се хвърли в цял ръст от леглото и падна на глава.Жива съм, те са добре, сега обикалят и играят двете.Трябва да си купя винарна  :lol:

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #317 -: Ноември 28, 2020, 10:31:35 am »
Олеле, Маги, било е страшно. Хубаво е, че са добре децата, а и ти.

Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #318 -: Ноември 28, 2020, 11:10:46 am »
Ох, леле, много страшно, Маги, добре, че сте добре всички!
Яничка, какво е мазилото за афти?
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #319 -: Ноември 28, 2020, 11:19:27 am »
Маги,радвам се, че са добре диванетата. А на Габи какво направихте веждата, лепиха ли я?
И моята е много дива и добре че е само една, та постоянно вървя след нея и я наблюдавам, иначе до сега не вежда, ми сигурно без глава щеше да е.