0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #380 -: Декември 03, 2020, 12:31:50 pm »
Ооо изкъпахме си го от глава до пети 😃 Никой не слушам. Да си му е леко на Лазарче. Давам повече течности и така.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #381 -: Декември 03, 2020, 12:59:48 pm »
Лято мисля че прекалено много си се шашнала. Всички (или почти) бебешки и детски алергии се израстват. А това АБКМ в България го раздават като топъл хляб. То като ви чета - Димана е имала и АБКМ, рефлукс, мефлукс и каквото друго може да се измисли. А аз нито съм давала специално мляко, нито възглавници, нито чудесии. Захрани си се супер когато тя реши, и не е имала алергия към абсолютно нищо към момента. Млечни само не съм давала, защото тя отказа каквото и да било свързано с мляко след като спря АМ. Иначе си консумира мляко като съставна част, имам предвид, че директна консумация не е имала - само на мляко, или на сирене.

Аз захранвах по схемата на Маги Пашова за въвеждане на храни. Сега тъкно е изкарала нова книга, та ще си я взема.
Ама не се вкарвай в такива филми и дишай спокойно.

26.09.2019
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #382 -: Декември 03, 2020, 13:02:15 pm »
Яничка, имай едно на ум с тази Пашова. Попадала съм на откровени глупости за храненето на бебета в нейни статии.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #383 -: Декември 03, 2020, 13:06:26 pm »
Яничка, опитва се. Повтарям си, че моето не е единственос  АБКМ, ма ми е ново и непознато и съм малко шаш да не объркам нещо. Иначе определено имаше проблем детето, пти изхожданията имаше слуз и кръв. За щастие от месец няма такова нещо.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #384 -: Декември 03, 2020, 16:55:38 pm »
Танче,ще му мине на юнака,аз ако не я изкъпя сигурно няма да заспи.
И аз съм готова с коледните подаръци-доста от мен за мен,малко за мъжът ми,един от него за мен,но аз си го поръчах.И на Зо няколко играчки и спирам вече,че ще ям парфюми,мъгли за лице и фдт на Коледа.
Аз почти го навих снощи за второ дете,каза "може*  :D ,да не била сама Зорито.Ще го обработя леката,меката.
Маги Пашова не е ли консултант по кърмене,аз съм чела нейни статии,но не съм нещо възхитена.
Дадох жълтък днес,колебах се между био и от свободни кокошки и от свободни взех.Аз сега да редувам ли ден жълтък,ден месо?Или да изчакам да дам няколко дни жълтъка и тогава.То всъщност се разделя от белтъка защото белтъка е по -силен алерген ли?
И за млечните,първо масло ли въведохте вие?
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #385 -: Декември 03, 2020, 17:08:16 pm »
Слънчице, аз за млечните не мога да помогна, но за другото, да. Редуваш един ден жълтък със зеленчуково пюре, един ден месно пюре. Мисля, че белтъка по - трудно се обработва, за това се дава на доста по - късен етап. По принцип аз жълтъка го въвеждах плавно и бавно, но заради алергията. Не знам, ако няма, дали е необходимо. По принцип био-то се води най - висок клас, след това са свободните, подово отглеждани и клетъчно отглеждани. Така че по - добре си взимай био.

Лято, неприятно е определено, но наистина не се шашкай толкова. Най - вероятно ще си го израсте, а и сега има страшно много избор и варианти. Ето виж, че дори и кухни има за деца с алергии. Просто трябва да свикнеш да четеш етикетите и това е.
« Последна редакция: Декември 03, 2020, 17:10:22 pm от Mihaela Viyacheva »
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #386 -: Декември 03, 2020, 17:43:51 pm »
Маги Пашова е нутриционист. Аз не съм правила почти нищо от рецептите й. Следвах само въвеждането на храните, защото беше много добре обяснено и ми харесва. И Дими обижаваше кашите по нейни рецепти. Аз готова каша никога не съм давала.
А за кухня как си мечтаех...

Междудругото пишеше, че в новата й книга е вкарано и ЗВБ, което аз принципно не харесвам, но ако ми се отдаде възможност, ще пробвам лекичко.

26.09.2019
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #387 -: Декември 03, 2020, 17:49:17 pm »
И аз имам като на Павла мнението за Маги Пашова.Виждала съм големи глупости написани от нея.
Въвеждах храни по усет, след четене.Аз си направих схема и си я следвах.Само правила за глутен , месо и млечни следвах.Моника се обрина от доста неща.Сега към почти 7 годишнината и, вече всичко е израснато.Дори сега мандарини яде, а миналата година ставаше на червени пъпки от тях.
Дребните се обринаха от разни лекарства, записала съм си и внимавам какво ми изписва личната.

Мише и ние в къщи.Мисля моя мъж да купи балони от тези малките и да надуем, че Габи я е страх от големи и плаче.Поръчах фондан и разни формички и ще се поглезя да направя една торта и да я украся.Много обичам с това да се занимавам!

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #388 -: Декември 03, 2020, 18:50:39 pm »
Харесването на Маги Пашова е въпрос на цялостно лично светоусещане. Имам предвид на това как разбираш света от твоята камбанария. То всъщност не само за нея важи де. Ние цялото семейство сме ВМНВХ (високо мазнино ниско въглехидратно хранене). Вкъщи захар няма и ако се прави десерт той задължително е с естествени подсладители.
Та Маги ми е идеална на мен. Ама не е лъжица за всяка уста  :D

26.09.2019
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #389 -: Декември 03, 2020, 19:26:21 pm »
Яничка, тази жена е икономист. Съдена и осъдена и за упражнянане на професия, за която няма нужното образование. Има някакъв курс май.
Не става дума за светоусещане, а за компетенция. Откровени тъпотии има като промотиране на имитиращи продукти за деца, бедно на протеини детско меню и други подобни.

Аз не деля яйцето. Май само в България съм чувала да се дели.
Аз редувам месо, яйце, риба, сирене и нищо. Не съм бавила нищо. Аз бързо въвеждам, а и основно по ЗВБ давам, макар че и готвена храна с лъжичка давям.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #390 -: Декември 03, 2020, 20:36:06 pm »
Добре,но като ще дам утре пуешко,кога да дам следващия вид месо,пиле беше ако не се лъжа.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #391 -: Декември 03, 2020, 20:55:02 pm »
Заек също става. На Симеон го започнах с пуйка, заек, риба, пиле и после телешко и свинско. Агнешко яде на Гергьовден първо.
Борис е с пиле, пуйка, риба, телешко, свинско. Заек не съм дала. Аз не ям и не се готви в нас, а домашен сега няма.
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #392 -: Декември 03, 2020, 21:33:20 pm »
Слънчице, даваш утре пуешкото, после примерно зеленчуково със жълтък и на следващия ден пилешко.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #393 -: Декември 04, 2020, 11:37:00 am »
Слънчице аз правех така.Месо пуешко например два-три дни, после ден-два зеленчуково, после пилешко месо и пак зеленчуково.Като въведох Пуешко, пилешко и заешко, дадох жълтък, ама не съм го цепила на 15-ъинки.Колкото падна в пюрето дадох.Риба, телешко и свинско дадох по-нататък, като свинското дори го въведох с кухнята след 10-тия месец.

Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #394 -: Декември 04, 2020, 14:14:21 pm »
Честит първи рожден ден на Дари! Мише, да ви е жива и здрава, безгрижна, щастлива, игрива и все така грееща! Весел празник! 🎂🥂🍭🍰🍀💐🎊🎈🧸🎉
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #395 -: Декември 04, 2020, 14:55:27 pm »
Честит първи рожден ден и от нас. Бъдете здави и обичани и двечките, Мише ♥

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #396 -: Декември 04, 2020, 15:48:58 pm »
Честит рожден ден на малка Дари! Да ви е много здрава и да е щастлива.
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #397 -: Декември 04, 2020, 16:31:21 pm »
Мише, честита първа годинка на Дари. Да е здрава, много щастлива и все така обичана от мама и тате 😊
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #398 -: Декември 04, 2020, 19:08:43 pm »
Павла,слушам в момента че и при вас ще има ваксини,вие ще се ваксинирате ли?
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #399 -: Декември 04, 2020, 19:52:29 pm »
Мише Честита първа годинка на Дари! Да расте здрава,усмихната и безгрижна 🎂🎂🎂