0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #440 -: Декември 08, 2020, 15:56:35 pm »
Зависи колко си готова да дадеш. Аз нося с Ергобейби адапт, защото тук това намерих, което ми е удобно. Това лято и Симеон носих, а той е беше 12кг и поне 95 см.
Аз бих си търсила втора ръка или бих наела, ако няма да нося много. Говори със слинготека и наеми, за да видиш дали е твоето нещо преди да затвориш пари в раница.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #441 -: Декември 08, 2020, 16:47:25 pm »
Съгласна съм с Павла.Като казвам хубава раница имам в предвид такава от която няма да те боли нищо след 10-15 минути носене, защото има такива дето след 5 минути всичко те боли, а ти имаш и проблеми.Та хубавите раници не са само за бебето, а и за мама.За мен са изключително удобни като си с второ дете, за излизане до магазина, бърза разходка в снега, за готвене дори ако щете, ако бебето е ревящо и има някакъв дерт.

Аз съм с Тула.За малки бебета над 4 месеца се препоръчва Тула Фри ту гроу, има и на Лени такива модели който растат с бебето и на Исара също.Аз съвсем наскоро продадох моята Тула ФТГ за 140 лв.Дори и да я вземеш втора ръка после може да я продадеш за почти същите пари ако е в много добро състояние, моята беше още в гаранция.Ергобейби в БГ е изключително скъпо дори втора ръка, ако е с всичките му документи.Иначе има в ОЛХ разни Ергобейбита без документи, но масово са реплика.Аз нямам нищо против репликите, само катарамите да са добри, че има случаи на отваряне на катарамите докато се носи детето, а това си е страшно.Моника съм я носила в реплика, тогава не знаех толкова много за раничките.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #442 -: Декември 08, 2020, 17:14:32 pm »
Наистина не знам защо са толкова скъпи Ергобейби в България. Аз моята я взех от един магазин тук с всичките му документи за около 80 евро май. Преди това имах една от Амазон. Ето тази:
https://www.amazon.co.uk/Comfortable-Multifunction-Sling-Carrier-Under/dp/B072B9YBN9
Изключително удобна и всички коментари бяха хубави. От около 4м до почти 6м насих Симеон в нея. Под носих- 3 пъти (поне) на ден спеше само там. От колата да отида до магазин- там. Просто бързо умаля. Борис също го носих често в нея. До скоро Борис го носих доста.
Аз съм с доста проблеми на гр.стълб от една катастрофа. Нямам отдел без херния, протрузия и даже и фрактура с липсващ сегмент имам. На мен са ми удобни с твърд колан. Странното е, че и меката ми беше удобна, но по-бързо натежаваше май.

С две думи- наеми си. Иначе няма как да разбереш кое би ти било удобно.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #443 -: Декември 08, 2020, 18:35:13 pm »
Благодаря за отзивите, ще се свържа със слинготека и може да се пробвам за наем.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #444 -: Декември 08, 2020, 18:36:42 pm »
И аз имах същата към която Павла е пуснала линк. Много удобна, но бързо умаля.

26.09.2019
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #445 -: Декември 09, 2020, 09:38:20 am »
Да, Кабуто бързо умалява, макар да е много удобно.

Лято наистина в София има няколко слинготеки, наеми.Аз също съм с твърд колан, по-удобно  ми е и мога да нося много време така.

Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #446 -: Декември 09, 2020, 10:49:14 am »
Добре сме с малката, гледаме си се. Вече е на 9 месеца ( кога минаха), сега като се замисля, като че ли ми се искаше да минат по-бавно, за да им се насладя повече ♥️♥️♥️♥️♥️
Има 6 зъба - само като ги видех, че са пробили и излезнат хубаво беше доста кисела, иначе като цяло добре беше със тия зъби, за разлика от коликите... Вече е на кухня, хапва си. Преди месец я сложих е в нейната стая - за сега и харесва и си спи там :) постоянно блъска нещо в земята хахах общо взето и харесва да се вдига шум :) доста смело си ходи като се е подпряла на секцията или дивана. Има един Уокър, ама нещо не му е много фенка, предпочита да си ходи по секцията :)
Мислиме с мъжа ми пак да влизаме в играта след нова година, пък да видим. Като за начало вкъщи пък да се пооправят малко нещата с тоя ковид пък ще подаваме и документи :)
Горе долу това е при мен за сега. Аз влизам и си ви чета и следя, стискам палци и се моля за всяка в процедура
 :bighug:
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #447 -: Декември 09, 2020, 12:37:07 pm »
Слънцемое, много се радвам, че сте добре, радвам се, че писа как сте и за малката сладурка, да расте здрава и щастлива, скоро нека я зарадвате с братче или сестричка!
Аз вчера си пуснах кръвни изследвания най-после, болките в горната част на стомаха може да свързани с жлъчката, започнах да имам тежест, като заседнала храна към слънчевия сплит. Хич не ми се ходи в това време по лекари...
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #448 -: Декември 10, 2020, 12:22:05 pm »
Маги, да са ви много здраве малките момичета. Толкова желати деца няма как да не са щастливи. Честит празник на цялото семейство!


Трябва да направиш консултация, Кукапел. Пробвай с он лайн платформите за телеконсултации.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #449 -: Декември 10, 2020, 15:28:48 pm »
Маги,честита първа годинка на Габи и Ади,честита първа година и многодетно родителство!
Много щастие и здраве на цялото семейство  :bighug:

Ние бяхме на нефролог,много ми допадна лекарката,много подробна,търпелива,огледа всички коремни органи. Зори се разплака чак на края на прегледа,намести й бибата,дрънка й с дрънкалка и спря драмата.
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #450 -: Декември 10, 2020, 17:15:32 pm »
Ей, Маги, ама то много малка им била разликата с Дари. Честит празник на двете пораснали госпожици. Да са много щастливи, здрави и с късмет. Да растат спокойни, обичани и безгрижни. Весел празник! ❤️😘😘
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #451 -: Декември 10, 2020, 18:10:08 pm »
Честит рожден ден на Ади и Габи! Весел празник!





Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #452 -: Декември 11, 2020, 07:11:34 am »
Маги, Честит рожден ден на Ади и Габи, да растат здрави и благословени! Весел празник и много щастие на цялото ви семейство!   :ballons: :party: :hbirth:
Момичета, кога е удачно да се почнат упражнения за корем след раждането?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #453 -: Декември 11, 2020, 07:25:41 am »
Кукапетъл, ако се чувстваш добре и си готова може да ги почваш. Аз бях готова веднага след раждането, но заради лохиите почаках. После чаках и цикъл, а и с кръста не бях добре и вече съм Ок. Не че съм ги почнала, но няма причина да не мога вече.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #454 -: Декември 11, 2020, 08:22:28 am »
При нормално раждане можеш когато се почувстваш  готова.
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #455 -: Декември 11, 2020, 10:33:38 am »
Маги честит рожден ден на Ади и Габи ! Да са ви живи и здрави и много усмихнати!
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #456 -: Декември 11, 2020, 19:35:08 pm »
Благодаря на всики за пожеланията.пораснаха много бързо шушулките, прекалено даже :) Да са здрави, другото ще се нареди!

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #457 -: Декември 12, 2020, 14:18:58 pm »
Аз да се похваля с първи зъб,едва се подава връхчето му,този не го усетихме,имаше два три случая с плач,но слаба работа.Дано и другите да са така.
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #458 -: Декември 12, 2020, 14:32:18 pm »
Честито първо зъбче, Слънчице 🦷👶. Дано наистина и другите да излизат леко.
« Последна редакция: Декември 12, 2020, 14:34:59 pm от Mihaela Viyacheva »
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #459 -: Декември 13, 2020, 10:13:36 am »
Честито зъбче.Да са здрави и бели и да излизат лесно.