0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #780 -: Януари 19, 2021, 09:37:02 am »
Грейси, успех утре. Аз пък ще ти пожелая и голяма бройка хубави яйчица и после ембриончета. Пък нека едно от тях да си е твоето, но да има и резерва  :D
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #781 -: Януари 19, 2021, 10:00:00 am »
О, Тери, не евтина. Поносима в сравнение с ин витро. Семейният бюджет може да я поеме.

Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #782 -: Януари 19, 2021, 10:17:10 am »
На мен и двата пъти ми изписваха Биогейм. Не е лошо на вкус и при мен вършеше работа. Не съм имала проблеми с подуване и двата пъти бях с свеж трансфер.
Стискам палци
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #783 -: Януари 19, 2021, 11:10:56 am »
Да, поносима в сравнение с ин витро.Като се има в предвид, че доплащах на ин витрото около 2000 лв, ЗЕТ-а с мед да го намажеш.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #784 -: Януари 19, 2021, 14:42:03 pm »
Успех утре, Грейси, стискам палци и аз! Иначе не навсякъде изписват протеин или извара, при Владомиров например една позната скоро прави стимулация и пункция, не имала болки или подуване и без протеин. Но превантивно можеш да си вземеш.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #785 -: Януари 19, 2021, 16:33:36 pm »
Благодаря ви, момичета, за пожеланията за утре.
Моят доктор не е казвал за протеин нищо. Но лятото, когато бях в болницата за 1 ден за хистероскопия, в стаята при мен бяха настанили едно момиче, която беше след пункция - ужасно се беше подула и много я болеше. Ако не й минеше, щяха да й източват водата, но аз си тръгнах или нея я отнесоха нанякъде и не знам какво е станало. Сега преди инвитрото все нея си представях, че може така да стане при мен. Между другото белтъкът ми е нисък сега - 65, а май месец преди предното инвитро с лека стимулация е бил 70. Мога ли да ям белтъци, а не само извара? Също така съм си купила една опаковка Прегнако. Още не съм я пробвала, пазих си я като забременея да пия. Мога ли сега от нея да пия?
Лято, успех с убеждаването. Според мен си е добре да използвате сега Фонда, но както си решите.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #786 -: Януари 19, 2021, 16:41:07 pm »
Gracy, можеш да си караш на Прегнако. Аз казах на докторката, че не ям месо и тя ми изписа протеина Прегнако, да не паднел общия белтък. Та явно има някаква връзка, не разбирам. Да кажеш харесва ли ти. На мен ми е голяма мъка, не мога да преценя много ли е гаден или просто на мен ми се повръща от него. Ей сега си го направих и събирам сили да го пия, че и умирисва цялата стая, уж на ягоди, ама... Дават го за най-пречистения за бременни протеин. На мъжът ми му е много вкусен.

Аз октомври след пункцията бях така много подута. Място не можех да си намеря. Ни легнала, ни седнала. Не можех да се свия. Определено, ако пак правя инвитро, не бих експериментирала пак без прием на протеин под някаква форма.
« Последна редакция: Януари 19, 2021, 16:43:31 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #787 -: Януари 19, 2021, 17:07:48 pm »
Тери, на мен най - вкусен и добър като консистенция ми е на my protein. Разтварях си го в мляко и ставаше супер десерт. Но е млечен, а ти май не ядеше млечни продукти 🤔
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #788 -: Януари 19, 2021, 17:47:29 pm »
Грейси, успех утре, момиче. Много, много стиснати плачета. Аз също не съм сигурна, че мога да съм бременна докато Криси е на 6-7 месеца. Виж, за есен е по-ОК, че тя ще прохожда и няма да се налага да я вдигам просто така, както сега. Все пак говорим и за трето, не за второ, и нещата стават по-сложни. Говоря за износване на бременност, носене на бебе и логистиката с училище/тренировки и може би ясла.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #789 -: Януари 20, 2021, 08:40:47 am »
Грейси стискам силно палци, днес е хубав ден!

Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #790 -: Януари 20, 2021, 09:02:37 am »
Грейси, много стигнати палци и от мен!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #791 -: Януари 20, 2021, 12:38:28 pm »
И аз ги стискам, Грейси!
Чакаме да пишеш.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #792 -: Януари 20, 2021, 15:56:20 pm »
Здравейте след пункцията. Били 15 фоликула, но само в 14 имало яйцеклетки. Сега следобед щели да ги оплождат. Ами това е. Не е зле като бройка, но стига да са качествени. Утре, и така всеки ден, ще ми се обаждат как се развиват нещата. Тъй като са повече бройки, ако всички яйцеклетки стават, освен ИКСИ, няколко можели да ги оплодят инвитро. Не можеха да ми кажат на кой ден трансфер, на момента щяло да се решава.
Засега нямам подуване. Леко ми придърпва като вървя, като се движа из къщи. Но като седя, е добре. Кога се появява подуването - на същия ден и след няколко дни?
Снощи изпих една доза от Прегнако-то. Моето е с вкус какао и банан. Ама освен вкуса на какаото, определено се усеща някакъв друг вкус, от който не ми ставаше много хубаво. Не знам от къде се взема телешкия протеин в него, но наскоро мъжът ми си прави шкембе чорба - едвам изтраях миризмата, докато се вари. Така беше и като бях малка при моите родители. Аз не обичам такива работи. Не съм много по месо и вътрешности, уши, крака и пр. Най-много чисто, сухо месо мога да ям, ама много печено и овкусено да не мирише на мръвка. Иначе мляко и яйца мога да ям бол. Прясното мляко не е много препоръчително за Хашимото, но киселото що-годе не е толкова вредно. Та, не мога ли да си ям белтъка на яйцата вместо всички други глупости?
« Последна редакция: Януари 20, 2021, 16:02:50 pm от Gracy »
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #793 -: Януари 20, 2021, 16:10:02 pm »
Gracy, има хора, които изобщо не пият протеин. И на мен ми е гаден. Аз първо започнах с този Фрапе, отврат ми беше, но не понасям сега кафе. Минах на ягоди и сметана, много ми е гаден пак. Честно казано предпочитам изварата.
Аз се подух на втория ден от пункцията. Бях се подлъгала, че съм супер и си ходех из вкъщи, вършех дребни неща и на втория ден стана много зле.
"Но само в 14 имало яйцеклетки" :D :D :D Gracy, ти изкара бройка като за 20 годишна, "само". Страхотна е бройката.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #794 -: Януари 20, 2021, 16:20:59 pm »
Да, да, не са малко, и аз много се учудих, че са толкова много. Преди да започнем процедурата по инвитро очаквах до 10-тина, максимум. Но те така се изразиха, че имало 15, но в едното нямало нищо.
С леката стимулация нали пак ми бяха казали, че в единия фол. нямало нищо. Мисля си дали в някои от месеците (повечето) не са ми били такива фоликулите (празни) и затова да не е имало спонтанно забременяване.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #795 -: Януари 20, 2021, 16:27:14 pm »
Не, Gracy, това е нормално. При стимулация не във всички фоликули има яйцеклетки. На мен при първата стимулация от 14 пунктирани, 12 яйцеклетки, 10 качествени. Сега на втората от 8 пунктирани - 8 яйцеклетки, но 5 зрели само. Нормални са такива резултати. Ненормално е, ако ти пунктират 15 фоликула и вътре има 2 яйцеклетки, въпреки, че и това се случва. Почти е невъзможно при такъв голям брой фоликули всички да са пълни.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #796 -: Януари 20, 2021, 19:37:17 pm »
Грейси, супер е че сте ги покрили на ДНК тест уреите. Големи, че и упорити гадове могат да бъдат. Дано можеш да си почиваш сега а да не трябва много да ходиш на работа. Аз пак да кажа извара във кисело мляко + домат/шунка е супер. Може и шарена сол да си сложите.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #797 -: Януари 20, 2021, 19:47:12 pm »
Леле, Грейси, точно същия резултат имах и аз. 15 фоликула, от тях 14 яйцеклетки  :D Браво! Сега ще чакаме хубави резултати  :D
Едно въпросче имам, приемам всеки ден Б12 по 1000 мкг, а във Фертила е 12 мкг, което отговаряло на 200% от дневният прием според етикета, а според мен е много малко количество. Да си приемам ли отделната добавка от 1000 единици?
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #798 -: Януари 20, 2021, 19:49:23 pm »
Грейси, супер бройка! Стискам палци да се оплодят хубаво всички и скоро да имаш положителен резултат!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #799 -: Януари 20, 2021, 19:59:43 pm »
 Лейди, аз не съм спирала Б12. Само Фолиевата спрях, че предозирах с нея и се чувствах зле.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света