0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #800 -: Януари 21, 2021, 06:18:48 am »
Чудесна бройка, Грейси. Обадиха ли се вече да кажат колко оплодени има?
Аз никога не съм пила протеин след пункция, а имам 4. 3 стимулации са ми били по-силни, а последната по-лека. Имало е подуване, но минава за 2-3 дни. Но пък трансфер съм имала само веднъж и не ми дадоха 2 ембриона заради това, а само 1. Реално не гониш толкова бройка, а повече качество, макар че всички си мислим, че много Я са по-голям шанс.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #801 -: Януари 21, 2021, 09:32:03 am »
Грейси, на мен знаеш ли какво ми прави впечатление. Уж казаха, че е супер спермограмата, ама ще правят ИКСИ.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #802 -: Януари 21, 2021, 10:35:57 am »
Предния път, като правихме инвитро, ми обясниха, че в клиниката правят основно ИКСИ. Питах, защото ми дадоха да се подпиша на един протокол и се притесних, че ще платим повече при ИКСИ, вместо класическо инвитро. Но ми обясниха, че това е практиката. За щастие не беше много по-скъпо, а беше и само 1 я. Например на момичето, с което бяхме на пункцията сега, й казаха, че всичките й ще ги оплождат ИКСИ, защото са само 5, а те били с женски фактор.
Обадиха ми се, не е много добро положението. Аз също предполагах, че голямата бройка се дължи на няколко по-некачествени, още повече, че преди Овитрела хубавите бяха до 10 броя, другите по-малки.
Значи при обрабортката 2 яйцеклетки отпаднали, 3 са ги оплодили инвитро, останалите ИКСИ. И в крайна сметка успешно са се оплодили общо 5, от които 1 с класическо инвитро.
Лейди, изследвай си Б12. Ако е над горна граница може да разредиш приема. Например аз бях първоначално към долна граница. След около 4 месеца прием по 1000 мкг на ден бях над горна граница. Продължих с паузи - 1 месец не пия, 2 седмици пия, после 2 не пия и така. След още няколко месеца бях много над горна граница. Прочетох, че доц. Русев препоръчва прием 1 път седмично или 1 път на 3 дни, когато е над горна граница. Сега аз го приемам 1 път седмично, само Б12 1000 мкг, не пия други добавки, в които го има.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #803 -: Януари 21, 2021, 11:38:26 am »
Грейси, 5 е предостатъчно. Моите бяха 5 оплодени от 13. Върнахме 1 и то сега спи, едно спря развитие и 3 замразихме. Вие с колко ембриончета мислите да правите опит?

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #804 -: Януари 22, 2021, 08:33:49 am »
Грейси, 5 са идеална бройка.Успех!

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #805 -: Януари 22, 2021, 08:54:40 am »
Грейси,пет е супер.Ние имахме 5 оплодени,три до пети ден ,сега едно Зори и нула ембриони .Стискам палци да са борбени човечетата!
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #806 -: Януари 22, 2021, 09:25:25 am »
Наистина е най - важно качеството, а не бройката. При мен от 20 фоликула, извадиха 7 яйцеклетки, оплодиха се 6 и стигнаха до 5-ти ден 4. От тях имам Дари и 2 замразени.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #807 -: Януари 22, 2021, 11:51:30 am »
Да, важно е качеството. Днес ми се обадиха и ми казаха, че всички продължават да се развиват. Но трансферът няма да е утре, а в понеделник евентуално. Да видим колко ще оцелеят дотогава.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #808 -: Януари 22, 2021, 17:29:08 pm »
Грейси, чудесно вървят! Борбени ембриончета са 🥰
Благодаря, Тери, няма да спирам Б12, а само фолиевата.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #809 -: Януари 22, 2021, 22:47:37 pm »
Грейси, тоест на 5ти ден ще е трансфера? Така ли? Лейди, кога последно си пускала контрола на Б12 и фолата?
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #810 -: Януари 23, 2021, 11:19:33 am »
Да, понеделник е пети ден. Дано да има оцелели дотогава.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #811 -: Януари 23, 2021, 14:18:49 pm »
Грейси, аз имам забременяване само с ембриони върнати на 5-ти ден, с по-раншни тцъ.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #812 -: Януари 23, 2021, 15:57:40 pm »
И аз така. С тези на три дена все нули.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #813 -: Януари 23, 2021, 18:50:45 pm »
Лина, Б12 и фолата изследвах края на септември и двете бяха към горна граница. Б12 бях спряла от началото на декември, до началото на януари за кратка почивка. Сега ще пия FH (в него си има метилирана фолиева) и допълнително Б12.
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #814 -: Януари 23, 2021, 20:51:23 pm »
Здравейте, момичета! Тревожи ме много нещо, което преживявам последните две седмици. Моля да ми помогнете с информация, ако сте преживели същото или сте запознати. Аз съм на почти 40 години, имам детенце от инвитро правено преди 6 години. Искаме второ дете, но след неуспешен замразен трансфер решихме, че повече няма да правим инвитро. Тъй като проблема ми беше в тръбите реших да се подложа на лапароскопия преди малко повече от две години и ако е успешна да пробваме естествено забременяване. Резултатът беше една тръба с хидросалпингс, която беше прекъсната. Другата тръба беше с нещо като пръстен от страната на яйчника и я освободиха от него. Казаха ми, че е наред и здрава, но без да са и правили някакви тестове. Усъмних се, че всичко и е наред, но все пак пробвахме. След толкова време не се получаваше нищо и се бях отказала до преди 2 седмици. На 8 януари ми дойде цикъл един ден по рано от датата. На 9 сутринта нямаше и помен от кръв. Усъмних се, направих тест и за първи път през живота си видях двете чертички от естествено забременяване. Чертата беше много бледа. За нещастие кървенето пак започна леко и беше около 3 дни. През тези дни лентата на теста ставаше все по наситена. Кървенето спря за два дена и пак започна, но като зацапване и от време на време усещах леки болки ниско долу. Отидох в спешното и ми взеха кръв, бях в края на 4 седмица и по телефона ми казаха, че чхг не е мн. високо и не става още да се прави скан. Тогава усетих, че губя всичко. Същия ден домашния тест показваше по слабо наситена черта от предните дни. След два дни пак ми взеха кръв, чаках да се обадят за резултат, но беше неделя и не се обадиха. На другия ден са ми звъняли, но бях на работа и не можах да се обадя. Пробвах да звънна, но отговора беше автоматичен, че ако е спешно ще ми се обадят. Така и не се обадиха (аз съм в Англия и явно са го писали спонтанен аборт). Преди три дена кървенето се засили, беше като цикъл. Доста силно 2 дена, със съсиреци и без болки. Сега още има, но е по леко. Чертите на домашния тест почти не се виждат вече. Гърдите ми не са напрегнати от денят, в който кървенето стана силно. Тревожи ме, че незнам дали това е било извънматочна бременност или химическа. Моля ако някой знае да ми каже дали може извънматочна бременност да се прекъсне сама и да няма последствия за жената. Има ли някакви различни симптоми при извънматочната или са идентични със спонтанният аборт. Чудя се дали просто не продължи да се развива заради моите почти 40 години, пушенето а и по празниците доста прекалихме с напитките. Извинете за дългия пост. Хубава вечер ви пожелавам!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #815 -: Януари 24, 2021, 19:43:57 pm »
koki4e81, съжелявам да чуя това и че си минала през това, след радостта от двете чертички. Няма как да се каже без ехографски преглед какво се е случило. Защо не идеш до спешното? Може да са много неща : нисък прогестерон  например. Не мисля, че възрастта, е определяща във случая.  Моя съвет е да идеш да те прегледат, за да изключиш твойте съмнения. Те по време на прегледа не ти ли казаха дали е извънматочна?
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #816 -: Януари 24, 2021, 20:49:59 pm »
Lina88, благодаря за отговора! Само кръв ми взеха в спешното, рано било за скан. Тук в Англия много не обръщат внимание на бременност до 12 седмици. Явно за тях е било спонтанен аборт. Лошото е, че май няма как да се разбере какво е било. Вече го няма :( Аз се опасявам за извинматочна, защото как толкова време не съм забременявала. Освен това имам цветна снимка от преди 7 години. На нея се вижда подута тръба, а другата изобщо не се видя. При лапарото са махнали подутата (с хидросалпингс) и е останала тази, която не се видя изобщо на цветната снимка. Тя беше като запушена с пръстен в горния край, а как е била вътре не се знае. Моя грешка е, че не отидох лятото да си направя нова снимка в България. Тук на частно ми искат 900 паунда за снимката и 225 паунда за предварителната консултация с доктор. Инвитро е 6000 паунда минимум. Сега пия витамини и си купих CoQ10, той дали ще помогне за подобряване на качеството на яйцеклетката? Искам да кажа, че след като написах всичко, което ми тежи, ми олекна доста на душата. Пожелавам на всички момичета да сбъднат своята мечта за бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #817 -: Януари 24, 2021, 23:07:03 pm »
Кокиче,извънматочната бременност има типични болки .Започват от страната в която е ембриона и тръгват към бедрото.Кървене имах и двата пъти.
Успех!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #818 -: Януари 24, 2021, 23:40:27 pm »
Най-важното е да се пукне контролен ЧХГ, за да е ясно, че е прик.ючила бременността. Трябва да е под 5 май.
Съжалявам за това, през което минаваш.
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #819 -: Януари 25, 2021, 00:00:19 am »
Благодаря ви, момичета! Лека нощ!