0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #820 -: Януари 25, 2021, 08:51:17 am »
Кокиче, съжалявам за това, през което си минала. Дълго мислех какво да кажа. Аз не съм по-малко проблемен случай, макар и проблемът при мен да не са тръбите. Аз съм почти на твоята възраст, 1 година по-малка. Нямам опит с извънматочна, но имах веднъж биохимична. И така както го описваш, ми прилича на биохимична. А другите момичета също така предполагат, че не е извънматочна. Това може би е добър знак, че можеш да си забременееш нормално, но може примерно наистина прогестеронът да е бил нисък или ембрионът да не е бил много качествен. Q10 ще помогне, масово го изписват за подобряване качеството на яйцеклетката - по около 300 мг дневно. Аз по по-малко пиех, но пък продължително, над 1 година. Не знам дали ми е помогнало, но и ние не успяхме повече от година естествено, и с инсеминации не успяхме. Също вит. Д помага, инозитол (Б8) и фолиева киселина (метилирана, ако имаш мутация в MTHFR). Като цяло и аз, долкото съм запозната, знам, че в Англия по-трудно се случват нещата като предварителни изследвания и ранно проследяване и е по-скъпо. Може би, ако имаш възможност, би било добър вариант да си дойдеш в България за тази цел - забременяване и износване. Ти ще си прецениш как е най-добре за теб. Пожелавам ти много успех и дано много скоро се случат нещата при теб!

Аз само да се отчета, че в събота ми се обадиха и ми казаха, че 3 ембриона се развиват много добре, а 2 не толкова добре. После в неделя ми казаха, че 3-те продължават да се развиват добре и питаха колко ще прехвърляме и замразяваме. И чак след като попитах, казаха, че двата не много добри са спрели да се развиват. Така че стигнахме до 3. С мъжът ми решихме (повече той) да върнем 2 и 1 да се замрази. Причината е, че единият може да не се хване, но пък аз малко се притеснявам от 2 деца наведнъж... Малко рано да се притеснявам за такива неща, може и нищо да не се хване :) Днес ми е трансферът следобяд.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #821 -: Януари 25, 2021, 10:22:29 am »
Стискам палци, Грейси.

Аз съм с близначки, а преди това имаме кака.Та човек се справя и с две, и с три.Това не го мисли!

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #822 -: Януари 25, 2021, 10:36:57 am »
koki4e81, ПАвла и Слънцето са ти написали. Трябва да си видиш резултатите. Най-вероятно и чхг са ти пуснали с тази кръв,която са взели, но без да говориш със лекарите и да си видиш изследванията няма как да се знае. Както Павла е написла, в такива случаи трябва да се пуска ЧХГ за да се види как пада . За CoQ10, но тук доста момичета пиеха FH PRo и са доволни. Не е зле и да пуснете една спермограма. Лейди, добре е че си пускала контроли. Вит Д следиш ли?
Грейси, много стиснати палчета от мен! Виж я Маги, ще се справите, само всичко да е наред!
« Последна редакция: Януари 25, 2021, 10:38:43 am от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #823 -: Януари 25, 2021, 12:39:18 pm »
Грейси, аз исках много още 2 освен баткото, но не ми позволиха. Отпусни се и сбъдни мечтата си, успех ти желая.

Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #824 -: Януари 25, 2021, 14:14:10 pm »
Грейси, успех и стиснати палци!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #825 -: Януари 25, 2021, 14:49:52 pm »
Грейси, успех  :crossfingers: Взимай си бебетата и почивай ❤
Кокиче, съжалявам за случилото се.
Лина, не го следя витамин Д. Сега през студените месеци мисля, че няма да предозирам, защото много малко слънчице има. Иначе не пропускам да приема витамин Д от слънчевите лъчи. Аз така и бях стигнала до горна граница, без добавки.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #826 -: Януари 25, 2021, 15:52:19 pm »
Не разчитайте на слънцето за вит д.

Късмет, Грейси!
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #827 -: Януари 25, 2021, 16:09:46 pm »
Грейси, стискам палци!

Кокиче, и аз съм в Англия и те разбирам напълно. Бих те посъветвала да се обадиш там където са ти взимали кръв и да попиташ за резултата, не го оставяй така. Звучи като биохимична, и аз имах 2. Няма ки вариант цветна снимка да ти направят по NHS, ако GP-то те реферира? Не помня какво четох вече за това как стои въпроса с ин витрото и всичко, ако вече имаш едно дете...
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #828 -: Януари 25, 2021, 18:03:54 pm »
Грейси,успех!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #829 -: Януари 25, 2021, 19:09:51 pm »
Не помня какво четох вече за това как стои въпроса с ин витрото и всичко, ако вече имаш едно дете...

Никак не стои. Не се финансира при наличието на едно дете (без значение дали е общо или само на единият). Също се прави и тест на двамата желаещи дали пушат.

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #830 -: Януари 25, 2021, 19:12:05 pm »
Мда, и аз нещо такова помнех, но не бях сигурна.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #831 -: Януари 25, 2021, 22:11:22 pm »
Благодаря на всички за стиснатите палци.
Върнаха ми 2 - едно от ИКСИ, на което бяха направили лазерен хетчинг, и едното от инвитрото. Това от инвитрото изглеждаше много добре, по-добре от първото. Другото от ИКСИ са замразили. От документите разбрах, че само от ИКСИ може да се замразява. Ембриоложката ми разказа, че при оплождане инвитро другите 2 не се развили, защото яйцеклетките допуснали да влязат в тях повече от един сперматозоид. Имало нещо объркано в яйчниците, така ми го обясни. Използвах момента да питам за морфологията. Обясни ми, че такава скала с над/под 14% е стар метод и от 10 години използвали нов метод над 4% стриктни критерии по Крюгер. Каза, че 4% и над 4% е нормозооспермия и тя не вижда никакъв проблем в качеството. Доколкото знам има значение и броя, концентрацията, подвижността и т.н., и морфологията е относителна спрямо другите показатели. Но каквото и да е, ембриоложката отрече да има проблем при мъжа ми.
Обаче има един друг проблем, ако мога така да го нарека. Докторът отказва да ми изпише фраксипарин. 5 пъти питах, всеки път казва, че няма нужда. Първия път още при стимулацията - изсмя ми се и каза да не съм го изнервяла. Днес задочно чрез сестрата поисках рецепта, пак е казал, че нямам нужда. След пункцията, освен естрофем, Кринон и утрогестан имам изписан Натаспин всеки ден по 1 и това е. Отделно си пия Агапурин заради НК клетките, не знам доколко има някакъв ефект близък до аспирина.
« Последна редакция: Януари 25, 2021, 22:13:45 pm от Gracy »
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #832 -: Януари 25, 2021, 23:03:36 pm »
Момичета имам нужда от малко помощ в разчитането на резулатите ми от последните кръвни които правих миналата седмица .
Говорих с доктор по телефона , и той уж каза ,че имам лекии изменения все още при черния  дроб . Което доста ме притесни , с тази прекламсия която направих ,нито ми казаха дали трабва да взима някакво лекарства сега след рабдането  нито нищо . Да не говорим ,че хич не им вярвам на личните лекари в Англия и се притеснявам да не пропускат нещо :( .
Това са резултатите ми които са извън норма , но нищо не ми говорят :( .
Serum gamma GT level
42u/L (normal range:<38)

Liver function test :
Serum albumin 33g/L
(normal range 35-50)

Serum alkaline phosphatase
185 u/L (normal range 30-130)
 
Red blood cell count
3.77 10*12/L
(Normal range 3.8-5.8)

HCT
0.35L/L
(Normal 0.37-0.47)

Red blood cell distribut width
17.2% (normal range 11.5-15.0)

Platelet count
558 10*9/L
(Normal range 150-450)

Грейси пожелавам ти успех !!! 🤗❤️
Спорен мен не се притесняай за фраксипирина ако не си рисков фактор ! 🍀🍀🍀🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #833 -: Януари 26, 2021, 00:04:05 am »
Успех, Gracy! Стискам палци! Благодаря на всички отговори, страхотни сте! Бог да е с вас!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #834 -: Януари 26, 2021, 11:11:19 am »
Грейси, успех, пожелавам ти голямо чхг! Ако репродуктивният лекар не иска да ти изпише терапия, а ти имаш описания някакви, можеш да отидеш при хематолог за второ мнение.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #835 -: Януари 26, 2021, 18:13:14 pm »
Грейси, имайки предвид загубата в голяма седмица, аз бих отишла на второ мнение при хематолог. Бях попаднала на изследване/или коментирахме със Яничка, че при загуби в големи седмици изписват НМХ, като тази терапия не се избягва заради  "леки" мутации. Казаното от мен, разбира се не бива да те предубеждава а да ти даде инфорамция, която ти да решиш дали ще проучиш или най-малкото да потърсиш още едно мнение. Когато аз коментирах, моята късна загуба, всички си "измиха ръцете" . АГ си гледа нещата от АГ точка, не бил съдов/хематолог. Имунолога не бил хематолог нито АГ. Това, че търчиш със папките изследвания м/у тях и те трябва да ги съобразят, не се знае къде остава. Под "Доктор", не знам кого имаш предвид, най-вероятно е водещия инвитрото. Те следят обикновено до 12 гс и прехвърлят. Тоест той де докарва до забременяване, избутваш до определена ГС  от там те поема АГ.(жк) /намериси читав хематолог, покажи му цялата история за да имаш контрол на състоянието ти. Стискам ти палци.
« Последна редакция: Януари 26, 2021, 18:22:51 pm от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #836 -: Януари 26, 2021, 19:20:09 pm »
Извинявай, ако вече сме го говорили, Грейси, но отиди при генетик във Варна. Др Константинова примерно, а тя ще те насочи към АГ, който да ти изпише терапия, ако тя не може.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #837 -: Януари 26, 2021, 22:35:22 pm »
Благодаря ви!
Аз в никакъв случай не се съмнявам, че ми трябва терапия. На мен ми трябва рецепта. Не искам сега да се конфронтирам с доктора, но се чудя как да го накарам да ми изпише. Много пъти сме коментирали историята ми - след всеки неуспешен опит той е преразказвал какво имам и аз съм потвърждавала и съм казвала, че трябва да бъда на терапия с фраксипарин. Сега, той ако смята от положителен тест да почна, ок, съгласна съм. Но да видим дали така ще стане. Там водят жк, фетални морфологии правят, израждат - всичко правят, т.е. моят доктор, както и брат му. Ако успея да забременея, мисля там да се следя. Въпросът е как да го накарам да ми даде рецепта.

Чочолинка, не разбирам от тези изследвания. Който знае да помага.
« Последна редакция: Януари 26, 2021, 22:46:15 pm от Gracy »
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #838 -: Януари 27, 2021, 09:55:42 am »
Грейси аз ако бях на теб, отивам и му казвам че ако той не ми
изпише, ще намеря друг доктор да го направи. Ти си била със стимулация, трябва ти НМХ от сега, а не от положителен тест. Ако беше естествено забременяване е друго.
Освен това искай рецепта за Фраксипарин/Клексан, защото е малко вероятно да намериш в момента от първото.

Аз лично не бих чакала, ами веднага ще се сдобия. Конфронтация, не конфронтация - добиването на бременност в момента е най-важно.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #839 -: Януари 27, 2021, 13:53:41 pm »
Фраксипарин/Клексан изписват при свеж трансфер и на жени без нито една мутация. Заради високото ниво на хормоните кръвта се съсирва, при жени без мутации просто го спират  в ранни седмици на бременността.
Ако лекар на мен ми отговори "да не го изнервям" ще съм си до там с този лекар. Дано си забременееш от този опит, ама отношението му е малко надменно според мен.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света