0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #760 -: Януари 16, 2021, 12:36:27 pm »
Благодаря от сърце за подкрепата и милите думи, момичета.

Понасъбра ни се повече през последната година. Толкова много стресови и негативни случки и емоции, наистина много. Вярвах, че тази година ще е някакъв рефреш в живота ни, а то...
Зная, че ще мине, но този път имам огромна нужда да си дам време и да си го преживея. Физически съм добре, психически и емоционално се опитвам да се окопитя. Имам прекрасни хора и лекари до себе си - огромна подкрепа са ми и ми дават толкова много внимание и грижа точно сега.
Семейството ми е безценно.
Всичко ще бъде наред, няма как иначе.

Бъдете много здрави, усмихнати, щастливи и да ви е пълна годината с радости и красиви емоции! :heartbeat:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #761 -: Януари 16, 2021, 12:42:43 pm »
Тери, АМХ излезе 2.96. Преди една година беше 3.56. Предполагам се движи нормално, предвид стимулацията.
Успех, Грейси!
Злате, много е хубаво, че имаш прекрасни хора около себе си. Пожелавам ти бързо възстановяване ❤
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #762 -: Януари 16, 2021, 12:44:06 pm »
Злате, това е най-трудното.Аз след биохимичната, че беше проста биохимична бях тотално смазана и сдъвкана и изплюта!

Ще мине, годината наистина беше ужасна.Викам да се водим по китайския календар тая година!

Прегръщам те!

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #763 -: Януари 16, 2021, 19:29:09 pm »
Злате, ти определяш темпото,в което ще се движиш и е добре, че си настроена да вземеш време. Времето тушира... Грейси, питах дали са взимали Високочувствителен PCR тест за уреите , но явно не. В някои случаи има "скрита " инфекция . Ето тук можеш да видиш, или да го имаш предвид:
https://www.lina-bg.com/bg/u-parvum-u-urealyticum
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #764 -: Януари 18, 2021, 11:57:44 am »
Здравейте! Извинявам се, но имам някои лаишки въпроси. Отложиха ми трансфера заради висок прогестерон. Това какво означава- че някой фоликул ни  е изненадал ли. Сега ми казаха да продължа естрофема и да си купя утрогестан, за да ми дойде. Няма ли да ми дойде цикъл  и без лекарства? Доколкото разбрах, трябва да слагам утрогестана вагинално. Има ли различни видове - mg и начин на приложение. Акушерката каза да слагам по 2, но кога?
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #765 -: Януари 18, 2021, 12:10:01 pm »
При висок прогестерон означава, че е презряла лигавицата. Ако направят трансфер, може и да е напразно. Понеже си на "изкуствен" цикъл, затова те карат да вземеш Утрогестан, който да имитира втора фаза на цикъла и евентуално като спреш Утрогестана, да ти дойде. Няма различни милиграми Утрогестан. Можеш и едновременно да слагаш 2те капсули. Аз лично бих ги разпределила 2х1 сутрин и вечер, но може и заедно. След трансфер ни изписват 3х2 Утрогестан, та го слагаме по всяко време на деня. Слага се вагинално, за да се усвои по-добре. По принцип предписанието е 10-14 дена на Утрогестан.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #766 -: Януари 18, 2021, 12:31:24 pm »
Злате ще се справите. Бъдете силни и се подкрепяйте. Починете си и си дайте колкото ви е нужно време. Всичко ще се нареди.
Тери ти как си? Кога си пак да преглед?
Грейси успешна реколта и прекрасен резултат след това! Силно стискам палци :)
Павла един въпрос ако може :) колко е разликата между двамата сладури?
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #767 -: Януари 18, 2021, 12:35:08 pm »
Слънцемое, да няма изненада?
1г 5м, почти и 6м.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #768 -: Януари 18, 2021, 12:40:31 pm »
На Слънцемое й е съвсем навреме. Бяхме се разбрали, че аз забременявам и тя след няколко месеца. Явно само, че при нея е било за второ.
Лейди, суууупер АМХ, браво. Има още бая хляб в теб, ще стане скоро.
Грейси, как вървят нещата?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #769 -: Януари 18, 2021, 13:57:03 pm »
В играта сме вече, пък ще видим какво ще се получи :) надявам се да станат нещата.  За това ми е интересно с толкова малка разлика как се случват нещата, откъм отглеждане на първото детенце.
Тери дано да се случат така нещата. Много се радвам за теб 😘
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #770 -: Януари 18, 2021, 14:21:17 pm »
Второто се пренебрегва, а не първото. Симеон не помни, че е бил едно дете. Има ревност на моменти, но по същия начин ревнува, ако говоря с някого, ако правя нещо в момент, в който той е решил, че иска да правим нещо.

Така, че дано да ви се получат бързо нещата. От 0 до 4м е лесно, после се свиква, а от скоро и се заиграват повече заедно. Като проходи стабилно малкото и като яде като всички останали, тогава си мисля, че ще е съвсем лесно.



Успех на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #771 -: Януари 18, 2021, 15:49:54 pm »
Павла, да ти дам телефона на мъжа ми да му обясниш ♥

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #772 -: Януари 18, 2021, 20:45:03 pm »
Ех, че хубаво, Слънцемое  :D Добре дошла отново, радвам се, че сте започнали "работа"  :lol: Ще станат нещата, ще видиш  :D Плана на Тери се случва  :D
Грейси, как си? Подсещам те, да започнеш изварата.
Хрис и ти се губиш. Как си, как вървят нещата при вас?
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #773 -: Януари 18, 2021, 20:49:43 pm »
Обезателно изварата. Аз при тази стимулация не ядях извара, че нали избягвам млечни и като ми направих пункцията след два дена се подух, място не можех да си намеря. Чудех се да звъня да отлагам трансфера. За всеки случай започнах ударно извара и вода и се овладя положението за три дена.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #774 -: Януари 18, 2021, 22:32:28 pm »
Лина, ноември месец, когато ме гледаха кога да почнем, пуснах микоплазма, уреаплазма и хламидия - PCR. И то по мое желание, беше минала 1 година от предишния път. Даже сестрата каза, че нямало смисъл. Нищо не излезе - чисто. А сега си е само микробиология, както си е изискването за инвитро, инсеминация и т.н. Още не знам резултата от контролата, то днес ги пуснахме.
Иначе в сряда сутринта ще е пункцията, тази вечер бих Овитрел 250 ед. Днес направиха и вливката на Октагам.
Каква е работата с изварата? Не ям често извара, дори много рядко. Зависи как е направена. От мляко ми харесва, от сирене - не. На магазин продават от сирене. А другата аз трябва да си я правя.
« Последна редакция: Януари 18, 2021, 22:34:34 pm от Gracy »
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #775 -: Януари 19, 2021, 08:22:21 am »
Привет, момичета. Аз имам отговор от ЦАР, но май няма да мога да се възползвам от услугите им. Пишат, че мога да се възползвам от удължаване на заповедта с до 6 месеца за ЗЕТ, но това ще рече до месец май най-късно да завърша процедурата, т.е. още сега да задействам прегледи и документи, но мъжът ми май толкова скоро няма да реагира с възторг. Ще го пробвам де, но ме съмнява да се навие. И все пак се радвам, че има положителен отговор. А него може и да се пробвам да обработя скоро, ако пък изпуснем този срок винаги мога да си платя ЗЕТ.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #776 -: Януари 19, 2021, 08:46:18 am »
Супер за резултата от Фонда Лято.Наистина подготовката и самия ЗЕТ са евтина процедура и ако искате трето винаги можете да си го платите.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #777 -: Януари 19, 2021, 08:53:54 am »
Да, Маги. Мислех да го навивам напролет по-усърдно и наесен да се похваля с хубав резултат. Ще го пробвам и сега де, и февруарските бебета са хубави :)

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #778 -: Януари 19, 2021, 09:19:43 am »
Грейси, един лаишки отговор относно изварата. От момичетата знам, един-два дни преди пункция се започва по 250 гр извара дневно. След деня на пункция по 500 гр, защото се отделя течност и най-вероятно ще се подуеш след това, а може и да има силни болки. Та протеина обира тази течност. Аз изпълних указанията, които ми даде Тери тогава и се чувствах чудесно, нямах неразположения. Малко втръсва, но може да я приготвяш, както ти харесва, овкусена, с добавки, няма значение. Иначе продават протеин на прах, може да си правиш някакви шейкове, но такъв не съм купувала и нямам представа.
Лято, пробвай се все пак, може да успеете. По малко, по малко, за 5 месеца може да се подготвите. Поговори с мъжа си.
Успех!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #779 -: Януари 19, 2021, 09:33:57 am »
Аз определено не бих нарекла ЗЕТ евтина процедура. Трябва да се пусне серология, цитонамазка, микробиология 150лв, прегледи 100лв минимум, лекарства 150лв и самия ЗЕТ 600лв. Ей ги 1000лв. Фонда поема 500лв от самия ЗЕТ, но прегледи, изследвания, лекарства си ги плащаме сами.

Грейси, Лейди добре ти го е обяснила. При пункция се освобождава течност около яйчниците, подуваш се, боли. Изварата е чист протеин, обира течността и прибира яйчниците. На мен при първата стимулация ми казаха да я ям и ако подейства, ще има трансфер, ако не няма. Един бодеж не усетих, никаква болка, а бях с 14 пунктирани фоликула.
В Щерев изписват Биогейм протеин вместо това. Но не мога да коментирам как действа.
Успех и спокойствие утре и след това.  Няма да ти пожелавам големи бройки, пожелавам ти едно да е, ама да е твоето дете, защото се убедих, че това е важното в края на краищата
Бъди промяната, която искаш да видиш в света