0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #700 -: Януари 06, 2021, 08:59:32 am »
Не знаех, че са близнаци. Почти 36гс си е 9м. Не е прекалено рано. Дано се адаптират бързо.
Не мисля, че инвитрото има пръст в това.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #701 -: Януари 06, 2021, 11:37:33 am »
Момичета, чухме сърчице днес. Давайте да пишем в тази тема бързо, че да се създадете нова. 3 години дебна да създам аз тема и все не уцелвам. Най-сетне нацелих момента и имаме малко човече с тупкащо сърце.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #702 -: Януари 06, 2021, 11:51:23 am »
Ех, Теринка  :bighug: Толкова се радвам за вас. Много е вълнуващо, когато чуеш сърчицето за първи път. После ще видиш бебчето как расте и се движи и ще го усещаш. Всички тези моменти, особено, когато са така чакани, са незаменими и незабравими и много се радвам, че най - накрая и вие ще ги преживеете ❤️ Пожелавам го съвсем скоро и на всички останали!
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #703 -: Януари 06, 2021, 12:19:33 pm »
Честито да ви е, Тери 🥰 Пускай тема на бременните, че вече я изписаха. Охх много се радвам 😍
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #704 -: Януари 06, 2021, 12:32:36 pm »
Аууу Тери, това е най-хубавия звук.Честито.Как си ти?как е Мишо?

Лято, фонда не финансира само ЗЕТ.ЗЕТ се финансира, ако е нямало свеж трансфер по някакви причини.

Грейси, не те нападаме, даваме друга гледна точка.За мен винаги е била много отрезвяваща и съм благодарна на момичетата тук, които ми отвориха очите.Няма да забравя като бях започнала да правя ин витро на ЕЦ, едно след друго и всеки месец рев, рев, чче не става.И едно момиче от Зачатие по телефона ми каза, абе ти луда ли си бе, да се подлагаш на това.Я си направи едно класическо да имаш резерв, да ти е спокойно на главата.И да оказа се, че при мен на ЕЦ не работи.Ама докато го разбера що сълзи изревах.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #705 -: Януари 06, 2021, 12:45:20 pm »
Мисля, че финансират един свеж трансфер и един ЗЕТ, но беше в определен времеви интервал. Дали не беше година. Мисля, че на мен и свежия трансфер, и ЗЕТ ми финансираха, беше някаква нова промяна в закона. Забравя се.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #706 -: Януари 06, 2021, 13:02:53 pm »
чочолинка, аз бях така (не с преекламсия, но контракции, нон стоп на мониторите).Края на 8ми бях всеки ден в болницата, контракции и не помня в коя гс бихме инжекция за дрбчетата. Те помагат и за по-бърза адаптация на плодът. По-добре да направят секциото. Мен дори една вечер ме обръснаха и в 11 направихме последни тонове преди да дойде лекаря и се бяха подобрили тоновете та изкарах още 10 дни. Всичко ще е наред!
Терииииииииииии, юпииии!!!<3 най-прекрасният звук! Браво! Отваряй направо в бременните, че пустее!
Лейди ми се губи.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #707 -: Януари 06, 2021, 13:40:03 pm »
Тери, честито сърчице. Да тупти все така в ритъм с твоето.
Сега разгледах сайта на ЦАР. Пише, че финансират ЗЕТ ако ембриончетата са от ин витро финансирано от тях, но не пише срокове. Знам, че в старата заповед влизаше един зет също, но ако се стигне до там ще им звънна.
Чочолинка, какво стана днес?

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #708 -: Януари 06, 2021, 14:30:43 pm »
Тери, честито сърчице! :heartbeat: Всичко да е наред до края!

Ами аз влязох в този форум, за да споделям най-вече такива състояния. Иначе мълчим и го задържаме в себе си. Донякъде пред мъжа ми споделям, но той ме познава и знае, че го изживявам.
Надявам се не съм ви досадила.

В интерес на истината повече мисля в посока как може да стане. Но и отделям внимание на търсене на проблема, за да знам какви действия да предприема, така че да се оправят нещата.

Мислите и настроенията ми са на приливи и отливи. Има и надежда, има и страх от провал. Просто се опитвам да се справя.

Успешно раждане на Чочолинка!
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #709 -: Януари 06, 2021, 14:33:19 pm »
Тери, най- прекрасният звук ❤! Толкова много се радвам! Чакаме те в бременната тема, може направо нова да пуснеш за късмет,  че вече сме на 50-а страница, виж на мен как добре ми върви като пуснах тема  :D

Чичо линия, надявам се сте добре с бебоците? Всичко ще е наред!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #710 -: Януари 06, 2021, 15:22:16 pm »
Тери, най-хубавият звук! Честито сърчице! Понеже не бях смятала, кога си на преглед, дебнех всеки ден, да се похвалиш  :D Как се чувстваш?
Чочолинка, стискам палци, всичко да бъде наред!
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #711 -: Януари 06, 2021, 15:38:26 pm »
Тери честито сърчице ! Пожелавам ти най леките 8 месеца които ти остават ! 💙💙💙
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #712 -: Януари 06, 2021, 17:36:33 pm »
Грейси, няма как да досадиш.Всяка една от нас е имала такива моменти, била е на дъното, отказвала се е и т.н. Момичетата помнят в каква дупка бях след биохимичната, беше ми много тежък момент.Кой да предполага, че следващия трансфер ще ми донесе двете бандитки?

Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #713 -: Януари 06, 2021, 19:37:44 pm »
Тери, честито  :heartbeat:  Как  сте с Мишо :-) ?

Chocholinka, как сте и вие?

Аз я окъсвам нещо урологично/гинекологично. На 29 дек. бях на преглед  в БГ да видим дали са се размърдали фоликулите ( нещо последните месеци или нямам или не се растат, явно наближава менопаузата ми, защото и цял месец съм с нощни изпотявания ) и по време на прегледа ме заболя и като се прибрах видях, че съм прокървила  и така  до оня ден. На 2-ри пък при ходене по малка нужда ме заболя, все едно пишкам стъкалца и така до снощи. Днес все пак отидох до ЛЛ и ми пусна изследвания.
В тоя ред на мисли мога ли  пробата да си я занесе от дома в стерилно шише т.е да не ходя по WC-тата в лабораторията?
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #714 -: Януари 06, 2021, 19:55:10 pm »
Хрис, може до 2часа, след първа сутришна урина да занесеш. Стерилна ли я искат всъшност или обикновенна? В аптеките има контейнери за събиране на урина.
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #715 -: Януари 06, 2021, 20:23:47 pm »
Lina88, благодаря за инфото. Не е стерилна.
Преди 4 г някъде имах подобен урологичен проблем, тогава излезе бактерия в урината и пусках тогава втори път на своя глава, защото ЛЛ не виждаше смисъл от стерилна...Та сега, ако излезе бактерия  не дай си Боже ще пускам нова...
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #716 -: Януари 06, 2021, 20:48:47 pm »
Браво, Тери  :bighug:
Чудотото е на път да се сбъдне :) Стискаме палци до успешния финал :)



   La vita è bella
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #717 -: Януари 06, 2021, 21:26:28 pm »
Благодаря на всички, стискайте палци, само още 8 месеца и ви освобождавам ръцете.

Хрисче, за бактерии си се гледа най-добре стерилна урина. Май обикновена е по-скоро за утайки, но може и да се лъжа. Но аз като бях с цистит пусках стерилна. Винаги вкъщи си пълнех контейнер  и го носих до Пловдив.
При цистити е много важно още от начало да се реагира. Спомням си, че ме караха да пия много вода (над 2.5л на ден) и по 1000мг разтворим витамин Ц (за да подкисели ПХ на урината). Зима е, удря там много жени. Иначе от аптеката има стерилни контейнери. И това ще мине. Казваш менопауза, в България по закон се правят трансфери до  6 месеца след последната менструация. В нашата клиника имаше жена над 50 забременяла с донорска Я и в начална менопауза. Така че поне откъм износване това да не те притеснява. Казваш, че се потиш нощем, ТСХ проверявала ли си, ние с Лейди така си хващаме, че се е разбутало.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #718 -: Януари 06, 2021, 21:41:06 pm »
Тери,този звук няма да забравиш никога!Честито биещо сърчице!
Мести се в бременната тема вече.
Хрисче,ти ме зарази днес с твоите уро проблеми ,сок от лимон почнах да пия.
Грейси,излей си всичко,но момичетата са прави.На правилното място си и за подкрепа и за "ритник"( в добрия смисъл) отзад.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #719 -: Януари 06, 2021, 21:47:45 pm »
Аз се преместих, ама не знам защо тук ми пишат всички. Просто писах и тук, за да кажа на момичетата, че преди като ме беше страх да пиша в бременната тема и не можех да поздравя преместилите се.
Не се плашете, пишете и в бременната тема, когато можете да помогнете на някой, аз започнах да пиша и стана. Пусти му суеверия

Слънчице, то при уро инфекции не се препоръчват цитруси. Бяха ми забранени http://feminella.bg/2016/03/12/%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%B8%D1%89%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D1%85%D0%BE%D0%B4/
Следвах препоръките на уролога за хранителен режим и още преди да излезе микробиологията бях изхвърлила парчетата утайки от урината.
« Последна редакция: Януари 06, 2021, 21:56:31 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света