0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #840 -: Януари 28, 2021, 20:16:36 pm »
 Грейси, намери ли си рецепта за НМХ?
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #841 -: Януари 28, 2021, 20:44:39 pm »
И аз да допълня нещо. Че забременях на Аспирин само, след положителния тест веднага смених на НМХ. Та Грейси да не си отпише сега опита.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #842 -: Януари 29, 2021, 10:17:18 am »
Здравейте, не, не съм намерила рецепта, не съм и търсила. Имам 2 опаковки Фраксипарин по 0.4, купувани по-миналата година, които все още са в годност. Обаче, първо, не искам на своя глава да ги почвам, второ, ако ги почна, после, ако нямам рецепта, няма как да ги продължа.
Сега съм на Натаспин, Агапурин и също пия Омега 3. Да се надявам, че ще изтикам някакси до + тест, ако има такъв, и тогава ще натискам за рецепта. И без това доц. Русев е изписал Фраксипарин 0.4 от + тест в препоръката си и моят доктор е виждал това, въпреки че много-много не го зачита доцента.
Интересното е, че тези дни чета в групата "Тромбофилия и бременност", че д-р Сигридов е сменил подхода си и сега не изписвал НМХ в начална бременност за мутации MTHFR и фактор XIII - такъв описан случай. Вярно, че аз имам и ACE. Явно е някаква нова практика. Тъй като и моите доктори мислят така, също за Англия чета подобно нещо, че не изписват масово НМХ, а само Натаспин и/или АП, чудя се дали това е някаква световна практика, към която съответните доктори са решили да се придържат. Само доц. Русев си държи на НМХ все още и си го изписва.
Иначе друго ме притеснява, кога да си направя тест :), само за това мисля. Вече се чудя какво да измисля с какво да се занимавам, за да не мисля за тест.

Лейди, докъде стигнаха нещата с Фонда?
« Последна редакция: Януари 29, 2021, 10:20:20 am от Gracy »
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #843 -: Януари 29, 2021, 10:25:41 am »
Грейси, ако можеш да понесеш ранен отрцателен без да се отчайваш аз съм "за" ранното тестване. Аз от 3-4 ден почнах с пикливите, но даже не ги поглеждах, беше някакво психическо успокоение да ги правя. На третия тест видях бледата черта и погледнах и предишните - те също си имаха. На 7 ден от трансфера бях на кръвен със резултат 25 и малко, на 9 и 11 ден повторих и си нарастваше супер. Въпросът е искаш ли го и това как ще ти подейства. Ако ранен тест ще те отчая много по-добре недей и изчакай десетина дни да минат поне.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #844 -: Януари 29, 2021, 10:29:12 am »
Ох, Gracy, този Сигридов как си го зачекнала и той все ти е в глава.
Това са моите мутации " Хетерозигот по мутантен алел на MTHFR, ACE,
Factor 13 и MTRR". Др Русев каза, че са нискорискови, но са с кумулативен ефект. Не бях сигурна в това и се допитах в групата за Тромбофилия. Включи се едно момиче, което каза, че има точно същите мутации. Има две загуби в късни седмици заради това. След това на нея др Конова за тези мутации й е изписала Фраксипарин 0.4 В по-напреднала бременност 0.4 се оказало ниско за нея, кръвта се сгъстявала и в края на краищата й го вдигнали на 0.6
Още една жена ми писа със същите мутации и също на терапия от хематолог. Имаш загуба във висока седмица, ти си решаваш, но аз след положителен тест не бих рискувала, имайки предвид историята ти.
Иначе кръвен тест на 7ми ден от трансфер на бластоцисти, не по-рано.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #845 -: Януари 29, 2021, 12:22:18 pm »
Аз съм с фактор 2, ПАИ, VEGFA, TAFI, MTHFR, като всички са хетерозиготни. С 5 загуби. 1 биохимична и една в 11гс, другине около 8гс. Аспирин (Натаспинът не замества Аспирина) и НМХ от положителен тест, като при мен почти винаги преди 4гс.
Не е хубаво сравняването, но имай една на ум сега, като ти е положителен тестът.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #846 -: Януари 29, 2021, 15:15:01 pm »
Аз това сравняване на терапии изобщо не го разбирам. Аз например съм хетерозигот по 12-ти и 13-ти фактор. Никой не би ми изписал терапия, ако не ми бяха загубите. Да не говорим, че съм на висока доза, която на Ф5 не изписват.
За мен назначаването на терапия трябва да зависи от индивидуалната история на пациента. Ако съм с Ф13 например и имам 3 загуби, а друга жена е пак с Ф13, ама има две успешно износени бременности едно и също ли е? Ами не е. Ей затова ме дразнят лекарите в България, защото гледат само листа хартия. А пациента кучета го яли. Ма 3 загуби, ма не знам какво - я не ме занимавай с глупости.
При мен ключът беше и много ранното започване на терапията (освен дозата).

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #847 -: Януари 29, 2021, 17:12:01 pm »
Грейси, особено щом чакаш НМХ от + тест, ранното тестване (според мен ) е задължително. Говорим за кръвен тест.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #848 -: Януари 29, 2021, 22:25:31 pm »
Chochiolinka, сега те прочетох. Явно тук не знаем как да ти отговорим. Защо не пишеш в темата на д-р Мели да я питаш?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #849 -: Януари 31, 2021, 11:30:17 am »
Грейси, направи ли тест? Чакам те с положителен резултат!  :crossfingers:На мен на 5 дневни винаги ми казват тест на 7ми ден след трансфер, както ти казват и момичетата. Ние подадохме документите на 15 януари и ще чакам сега дали ще ни одобрят, надявам се. Нямаме 4 процедури - 3 са, но пък кандидатствахме с моята ендометриоза 4та степен, та трябва да няма проблем.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #850 -: Януари 31, 2021, 13:03:53 pm »
Лейди, трансферите не ги ли броят като отделни процедури? На мен инсеминация и трансфер са ми някак равнозначни, но в моята глава само. А ти защо е прави инсеминациите като си имала възможност за инвитро с ендометриозата? Аз си мислех преди, че нямаш достатъчно висока степен и затова се сочихте към 4 инсеминации.
На Грейси утре й е 7ми ден. Грейси, каква ти беше тригер инжекцията имаше ли ЧХГ в нея?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #851 -: Януари 31, 2021, 20:47:08 pm »
Тери, правих имсеминациите защото доктроката ми не ми обясни, че съм с четвърта група ендометриоза. Не го беше вписала и в протокола от операцията. След като разбрах от тук, я попитах и го вписа. Искаше да правим ИКСИ финансирано от нас...
А до колкото знам, едно инвитро се брои за една процедура, независимо от броя трансфери. Или съм в грешка?
Грейси, успех утре!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #852 -: Януари 31, 2021, 22:56:26 pm »
Аман от тези лекари, ей! Иначе емоционално се надявам , сте се стабилизирали, у дома.  Грейси , стискам ти палци!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #853 -: Февруари 01, 2021, 09:10:36 am »
Да, един опит АРТ мисля се броеше, но Лейди аз още преди време ти казах, че с тази ендометриоза си за ин витро и можеш да кандидатстваш по фонда и още тогава не доумявах защо правиш инсета.

Няма значение, минало е, сега стискам палци всичко да се нареди и при вас.Ред ви е!

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #854 -: Февруари 01, 2021, 09:16:19 am »
Лейди, надявам се при вас нещата да се развият безпроблемно. И скоро да преминете към стартиране на процедура.
Благодаря ви, че ме мислите, но бих искала да ви помоля да не ми пожелавате успех. Не мога да понеса повече всичко.
Инжекцията беше 6500 единици. В петък вечерта почувствах ПМС - леки болки в областта на корема, които ВИНАГИ получавам преди да ми дойде и НИКОГА, когато съм имала + тест. След това през нощта получих първото си изпотяване, което ВИНАГИ получавам няколко дни преди да ми дойде. В събота сутринта (5-ти ден след трансфер) реших да направя тест, като очаквах, че може да има бледа черта от остатъка от инжекцията. Нямаше абсолютно никаква втора бледа четра, нито сянка, нито нищо. Изпотяване продължава всяка нощ досега. БТ от първи ден след пункцията скочи на 37 и се задържа така и над 37 до днес. Само на 5-ти ден, когато беше трансферът, БТ беше 36.88. А днес е 36.84, което е супер ниско въпреки поддържащата терапия, да не говорим, че ако ЧХГ е почнало да се секретира, то БТ би трябвало да се вдигне. Но не, кривата на БТ тотално прилича на графиките ми от всички неуспешни месеци.
Не знам какво да кажа, но по-вероятната причина за неуспех е имунният отговор. Дали са НК клетки или нещо друго, но може терапията с Октагама да не е била достатъчна. Предполагам, че ще трябва да направя биопсия, друго не остана.
Другата опция - лоши ембриони. Те ако бяха лоши, нямаше ли до 5 ден да заминат?!
Мисля към сряда или петък да пусна ЧХГ и изследвания АПТТ, фибриноген, д-димер - ако съм имала някакви проблеми там, дали ще излезе нещо. Иначе от клиниката казаха тест 14 дни след трансфера.
« Последна редакция: Февруари 01, 2021, 09:21:38 am от Gracy »
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #855 -: Февруари 01, 2021, 09:33:38 am »
Лейди, те сега колко пъти месечно заседават, знаеш ли? Аз съм готова с документите, но се чудя кога да ги подам. Говорих с Тихомирова и според нея няма проблем ако се ваксинирам 2-3 месеца преди старта на процедурата, т.е. ако успея по-рано да го сторя, а ЗЕТ да е август-септември. Но заповедта ще е за 6 месеца и по-скоро март да подам документите. Все още се чудя, но ми се искаше трансфер в края на лятото, за да планувам почивка спокойно преди това. Все пак Криси още е бебе и след трансфер ще се чувствам несигурна с нея и плюс тест на път.
Грейси, надявам се да грешиш все пак.
« Последна редакция: Февруари 01, 2021, 09:39:14 am от Лято »

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #856 -: Февруари 01, 2021, 09:57:35 am »
Грейси, уринарен тест на 5ти ден от трансфер  8O Ти се шегуваш, не знам какво си очаквала да видиш различно от нищо. Потенето си е хубав знак. Иди за един кръвен тест днес, може пуснеш кръвен, но уринарен си е абсурд.
Иначе за лошите ембриони: доживяват и до пети ден. Аз имам така две биохични с бластоцисти. АРТ процедурите просто нещо не вършат работа при нас, не налучкват правилния сперматозоид.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #857 -: Февруари 01, 2021, 10:17:37 am »
Аз и преди съм го казвала, хората правят секс по няколко пъти на месец и забременяват, колко неуспешни опита са имали само те си знаят, не ги броят.Ние се вглеждаме в една АРТ процедура и искаме да стане веднага на момента.Да много ни е трудно, но никога нищо не е сигурно.

Аз за справка от всичките процедури в Надежда, а те хич не са малко, нямам дори + тест, никога.Изглежда това не бяха моите стимулации, не отговарях добре, не се получаваше.После при смяната на клиниката още от първия опит имах + тест, след това изчистихме проблемите и готово.

Грейси, имунологията пречи, ако въобще пречи не е доказано все още, на задържането на ембриона, не на имплантацията.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #858 -: Февруари 01, 2021, 10:50:24 am »
Секс вкъщи, ако няма проблеми е около 25% шанс за бременност, инсеминация, ако е показана- 25%, инвитро- около 25% . АРТ не прави чудеса, а просто дава равен шанс за бебе, като на двойките, които нямат проблеми.

Макар да не обичам да говря за опитите като приключили преди - тест,но Грейси, направи си имунологична биопсия. Знаеш ли, но имай предвид, че локално може да имаш намален имунен отговор. Това понякога пречи на имплантацията.
За да си мислиш за имунолагия ти трябва ранно тестване. Ти не знаеш дали има/ е имало бременност.
« Последна редакция: Февруари 01, 2021, 10:52:08 am от Pav-la »
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #859 -: Февруари 01, 2021, 10:56:50 am »
Маги, при мен знаеш, че от един единствен опит изобщо нещата станаха в Надежда. Даже така съм се надъхала, че не планирам опит, а бременност директно. Да не остана разочарована де, но се удетих днес точно, че не го мисля като опит, а като успех.