0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #940 -: Февруари 09, 2021, 16:33:35 pm »
Изобщо не ми се е догаждало от храна по време на бременност. Но пък ми се ядеше всичко...

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #941 -: Февруари 09, 2021, 17:40:24 pm »
Грейси, честит хубав резултат! Относно Паскалева, аз ходя при нея, нямам фактор 5, нито загуби, но съм на Клексан заради Протромбин хетерозигот, мисълта ми е , че гледа и другите мутации, не само фактор 5.
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #942 -: Февруари 09, 2021, 17:51:47 pm »
Благодаря ви, дано всичко е наред. Днес вече съм по-добре  :oops:
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #943 -: Февруари 09, 2021, 18:42:51 pm »
Ей, Грейси, чуден резултат! Браво  :bighug:
Гали, всичко ще се оправи щом си по-добре днес, просто бъди спокойна.
Дано сме ние с Хрис вече, то други не останаха  :lol:
Всички почти сте в бременната тема, та и аз ви навестявам, за да ви следя  :D
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #944 -: Февруари 09, 2021, 21:01:21 pm »
Грейси, честит хубав резултат! Относно Паскалева, аз ходя при нея, нямам фактор 5, нито загуби, но съм на Клексан заради Протромбин хетерозигот, мисълта ми е , че гледа и другите мутации, не само фактор 5.

Фактор 5 и протромбин са високо-рискови. Тя горе-долу само на тях обръща внимание. Някой път и ако има късна загуба.Другите ги отрича като по учебник.

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #945 -: Февруари 10, 2021, 10:06:18 am »
Грейси честит прекрасен резултат. Много се радвам :)
Гали повече почивка и дано скоро чуеш най-прекрасния звук. В коя клиника си правила инвитрото?
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #946 -: Февруари 10, 2021, 10:29:39 am »
Благодаря ви. Лейди, Хрис, дано и при вас станат нещата много скоро! То е рано за мен да се каже, че всичко е наред, но все е нещо. Сега ще съм на тръни докрай. Утре си записах час да ме види един АГ, при когото ходех последно и той ме препрати към Тутракан.
Гали, радвам се, че си по-добре. Дано повече няма прокървявания.
Робин, аз затова написах "например". Иначе и за протромбин знам, че е високо-рисков. За тези двата знам от основния панел, но може да има и евентуално други, които също да са сериозни. В КИРМ пък изписват директно Фраксипарин 0.6 дори да имаш само основен панел, в който няма кой знае какво, като казват, че то има редица други гени, които е скъпо да се изследват всички и понеже все някъде може да има нещо - за всеки случай тази доза. Не знам при мен какво не проработи тогава - миседа в 9 г.с. Имах и високи НК клетки, вливка правих. Но пък наскоро четох, че ако има някаква аномалия ембриона, Фраксипарина го задържал да не падне веднага и затова в първите седмици не се препоръчвало НМХ.
« Последна редакция: Февруари 10, 2021, 10:31:13 am от Gracy »
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #947 -: Февруари 11, 2021, 07:16:23 am »
Щом ядеш месо, Грейси -супер! Дано не трябва да пиеш протеин. Не знам някой да му е казал, че му харесва :))Не е така за Паскалева , Грейси. Вярно, че за нискорисковите не се впечатлява много НО при късна загуба задължително НМХ, аспирина според факторите и с аспи тест за дозата. Аз ако бях на теб, бих дошла за прегледа и за аспи теста. Май в кирм не го правеха. Гали, бъди спокойна и следвай терапията, която имаш.
Еее лейди вие сте на ред с Хрис- няма как! Плюс това така се бяхте разбрали с Тери, нали?:)
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #948 -: Февруари 11, 2021, 21:46:59 pm »
Чудех се дали тук или в темата за бременните да пиша, още повече, че там Робин ме пита как е минал прегледа. Но смятам, че още не съм за там, докато не чуем сърдечна дейност. Там засега само ви следя бременните.
Днес на прегледа се видяха 2 точки :) Мислех, че ще е само едно според първата стойност на ЧХГ. Но апаратът на този АГ не е от най-хубавите и доста неясно се вижда според мен. Той казва, че вижда, направи ми снимка, ама само той си знае дали това, което вижда, наистина е това. Вика ме другия вторник пак да видел как са нещата. А по-следващата седмица вече се надявам да се вижда по-добре с по-добра техника при моя доктор.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #949 -: Февруари 11, 2021, 21:52:41 pm »
Еха, Грейси, браво. Пу-пу, една-две колкото са да растат хубаво. Сега спокойствие и мъти, ти в болничен ли си?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #950 -: Февруари 11, 2021, 22:30:10 pm »
Не, но съм хоум-офис. Бях болничен 2 седмици след трансфера. От клиниката казаха, че ако има сърдечна дейност, могат да дадат болничен тогава чак.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #951 -: Февруари 12, 2021, 11:25:10 am »
Браво, Грейси, двойна радост, нека все така растат и се развиват точиците ❤ Ти как се чувстваш?
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #952 -: Февруари 12, 2021, 11:27:46 am »
Грейси, според мен ще са си две, ще стане ясно скоро. Радвам се за теб много! Всичко ще е наред този път!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #953 -: Февруари 12, 2021, 12:14:08 pm »
Благодаря ви :) Ами общо-взето съм добре. Нямам болки, но съм на 3*2 но-шпа. Понякога ми се гади, но лекичко го усещам, т.е. осезаемо е, но не е нещо, което да ме кара да повръщам. Пия Б6, както и Б9, и Б12, така че предполагам това облекчава симтомите и възспира да ми се гади повече. Ям си нормално, засега няма храна, от която да ми се догажда. По-скоро като съм гладна, ми се гади. Малко от кафето не ми е добре, но съм свикнала с него и сутрин като по навик си правя едно. Даже вече е половин доза и дори и толкова не го доизпивам. Пия зелен чай, мисля, че не е вреден. По принцип знам, че в джинджифила има Б6 и от тази гледна точка е полезен, но някъде мярнах, че не се препоръчвал при бременност, защото сгрявал матката. Знаете ли нещо по въпроса?
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #954 -: Февруари 12, 2021, 13:37:24 pm »
Минавам само да кажа, че днес си пуснах документите в кутията на ЦАР и чакам номерче тия дни. Само не знам аз ли трябва да се обадя, на мейла ли го пускат... Ама ако няма нищо до другата седмица ще ги потърся и аз.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #955 -: Февруари 12, 2021, 13:37:55 pm »
Това е за зеленият чай и кафето:
Кофеинът се счита за стимулант. Той може свободно да преминава плацентата и да навлезе в кръвта на бебето. На метаболизма на бебето отнема много по–дълго време да синтезира кофеин, отколкото на типичен възрастен, така че лекарите имат опасения за неговото въздействие върху развиващият се плода. Но изследванията не показват напълно категорични доказателства за опасността на пиенето на кофеинови напитки по време на бременност. Повечето проучвания показват, че пиенето на кофеинови напитки като кафе и чай в умерени количества по време на бременност не оказват вреден ефект върху бебето. Други проучвания показват, че консумирането на много високи нива кофеин могат да бъдат свързани с проблеми

Моят доктор каза да не пия джинджифил.
Аз лично си взех чай за бременни, за да съм спокойна. Също и липа си правя от време на време.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #956 -: Февруари 12, 2021, 14:29:44 pm »
Лято, при мен са изпратили е-мейл на клиниката, тъй като чрез тях подадох. Щом ти подаваш лично, би трябвало на теб да пратят.
Мерси, Яничка. И аз така за кофеина съм чела. Засега пия по половин кафе и 1 зелен чай, ама той е от пакетче, а не насипен, т.е. е по-слаб. Постепенно може и да отпаднат тези напитки. Все още са ми по навик.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #957 -: Февруари 12, 2021, 14:46:31 pm »
Не знам, гледах в групата на фонда, че май аз трябва да звънна след ден-два, но то ще е другата седмица. Днес е петък все пак.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #958 -: Февруари 12, 2021, 14:47:01 pm »
Грейси, честити точици, и както каза Тери, една или две, важното е да растат добре 🥰
Лято, на мен ми изпратиха вход. номер на мейла. Там ще има и телефон за връзка, на него отговарят. Вчера беше заседанието им, звъняли са в клиниката, за да кажат, че ми липсвала хистология. Веднага им сканирах оригиналната си епикриза от лапарото, при която естествено се вижда синия печат. Но не, трябвало и да си направя копие, да ходя в клиниката, да ми го заверят с подпис и печат, че било оригинално и да им го пусна в пощенската кутия  8O Та и аз днес бях до фонда. Фактически оставам за следващия месец.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #959 -: Февруари 12, 2021, 15:29:10 pm »
Мерси, Лейди. Съжалявам да чуя тези новини, че ви бавят така. Дано, обаче, след това нещата да се случат максимално бързо!