0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #880 -: Февруари 04, 2021, 13:04:11 pm »
Лейди, аз не съм чувала такова нещо. Аз имам само Хашимото.
Аз да ви кажа не съм правила още кръвен. Отложих го за утре, като последен ден преди почивните, не че и събота не работят лаборатории, но до вкъщи е близо една, която е до петък. А в неделя ми изтича болничния и трябва да знам.
Днес не се въздържах и макар не с първа сутрешна урина направих домашен тест. Ами виждам втора бледа розова черта. Дано само да не урочасам нещата, пу-пу. Може и в следствие на много ниско ЧХГ да е. Утре ще се разбере.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #881 -: Февруари 04, 2021, 13:05:40 pm »
Ооо, Грейси, супер, казах ти аз че прибърза да отписваш нещата. Дано всичко е наред, няма да изпадам все още в екстаз, да не урочасам нещата, но стискам здраво палци.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #882 -: Февруари 04, 2021, 16:57:04 pm »
Пусни кръвен.
Стискам силно палци!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #883 -: Февруари 04, 2021, 20:08:06 pm »
Ще стане, Грейси  :crossfingers:
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #884 -: Февруари 04, 2021, 20:15:33 pm »
Грейси , 🤞🍀чакам кръвният утре!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #885 -: Февруари 05, 2021, 09:45:15 am »
Благодаря ви много за стиснатите палци. Ходих сутринта до лабораторията и съжалявам, че там отидох (Рамус). Резултатът щял да излезе до вечерта... Какво означава това, не знам. Голямо чакане ще е. Ако бях отишла в болницата, едно ДКЦ, което също е до нас, щеше да е готов преди обяд даже...
Иначе тази сутрин като станах, все пак направих още един домашен тест с първа урина. Този път по-добре се вижда - чертата е розова като на тест за овулация, когато все още е отрицателен. Но при теста за бременност се брои такава черта, нали?
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #886 -: Февруари 05, 2021, 09:58:08 am »
Грейси, при тест за бременност и най-бледата сянка и наченка на втора черта се брои.
Нали ти казвам, че при мен едва се виждаше, прозрачна беше. На другия ден бях с 34 ЧХГ.
Всичко е наред, успокой се, сега само да расте хубаво е важно.
И виж какво ще правиш с НМХ терапията, аз в момента, в който видях положителен тест и я започнах. Освен това си на Аспирин, аз прокървих от него, имай едно на ум, че се случва понякога.
« Последна редакция: Февруари 05, 2021, 09:59:39 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #887 -: Февруари 05, 2021, 09:59:35 am »
Брои се , Грейси! Щом има втора черта, розова, колкото и да е бледа теста е положителен! Хайде ще почакаме и кръвния.

П.с. писали сме едновременно с Тери.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #888 -: Февруари 05, 2021, 10:00:04 am »
Грейси, брои се. Супер, стискам палци и за едно добро ЧХГ. Относно лабораториите - в болници и поликлиники ги изследват на място и става по-рано, в кабинети на лаборатории пробите се взимат в определени часове и се карат до самите лаборатории за изследване, затова и по-късно излизат резултатите. Но все пак си имаш по-наситена чертичка и може да си спокойна, чакаш само първата стойност. Ако повториш изследването може да си по-напрегната, защото вече ще сравняваш стойности и ще тръпнеш за нарастване и правилно удвояване. Сега е ясно, че ще е над реф. стойности и няма причина да се притесняваш много. Стискам палчета да ти мине денят спокойно, защото е ясно, че резултатът ще е плюсче ♥

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #889 -: Февруари 05, 2021, 10:24:57 am »
Да, да, на мен ми е ясно това с лабораториите и болниците, че при вторите е на място и става по-бързо, ама не знам защо не се сетих това по-рано.
Тери, не съм на аспирин - на Агапурин 400 мг съм (заради НК клетките) и Натаспин.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #890 -: Февруари 05, 2021, 10:32:24 am »
Грейси, брои се. Аз на твое място бих започнала веднага НМХ.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #891 -: Февруари 05, 2021, 11:29:31 am »
Браво, Грейси, радвам се за теб! Сигурна съм, че и кръвният ще е супер.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #892 -: Февруари 05, 2021, 11:36:44 am »
Грейси, брои се. Аз веднага щях да започна инджекциите. Хубаво е да се следи с кръвен чхг как върви
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #893 -: Февруари 05, 2021, 11:38:56 am »
Благодаря, Робин, пропуснах да кажа, че и теб те следя в другата тема. :)

Да, само чакам да излезе резултатът сега и почвам да уреждам какво, как...
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #894 -: Февруари 05, 2021, 12:15:02 pm »
Може ли някой да каже при 40+ (ако има значение), ниско АМХ и естрадиол 2587 на 2 ден от цикъл що може да значи освен грешка на лабораторията? За приятелка е, сега е редактирам с прикачена снимка от резултатите.
« Последна редакция: Февруари 05, 2021, 12:17:00 pm от Лято »

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #895 -: Февруари 05, 2021, 12:37:00 pm »
Лято нямам идея за естрадиола, а и стойността на АМХ пише че не е готова. Но ниско АМХ само по себе си нищо не значи.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #896 -: Февруари 05, 2021, 12:41:02 pm »
Да, тук не е готова, но тя го има от преди и заради ниското амх не можа да кандидатства за фонда. Оттам знам, че е ниско. Според мен има грешка в лабораторията, това не е нормално за 2 ден на цикъла. Също така АМХ преди ѝ беше около 3 в някаква лаборатория, а в друга беше под 0,5 след няколко месеца. Редактирам се, че сега ми пусна и амх, което е 0,260.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #897 -: Февруари 05, 2021, 12:59:38 pm »
Лято, мерната единица на Естрадиол е pmol/l, по принцип го мерят в pg/ml. В pg/ml й е 680. Което пак си е високо, но не е такава фрапантна стойност. Тук има някаква информация за висок Естрадиол https://bremennost.bg/visok-estradiol.html, но със сигурност бих повторила изследването.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #898 -: Февруари 05, 2021, 13:45:21 pm »
Благодаря, Тери. Ще ѝ пратя статията. Толкова са ми размазани тея снимки, че едва разчитам стойностите по тях, а какво остава за друго. Лекарката ѝ е предположила киста по телефона, добре поне, че ѝ се е обадила. Нейната история ми е странна на мен. Прави опити за бебе над 10 години и едва 2019 година е отишла при репродуктивен. Запознах се с нея на моето ин витро, бяхме заедно от началото до края на стимулацията и се познаваме бегло от срещите пред кабинета.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #899 -: Февруари 05, 2021, 17:33:22 pm »
Много хора са така, чакат да стане чудо.Е как да стане ако не си помогнеш сам?И в един момент стават на 40+ и положението става зорно.

Грейси, стискам силно палци.

Лейди, аз бих обсъдила каквито и да е хапчета с ендокринолог.