0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #900 -: Февруари 05, 2021, 20:37:23 pm »
Грейси, има ли резултат вече?

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #901 -: Февруари 05, 2021, 21:54:56 pm »
Днес направих огромна грешка. Не можах дори да го провидя. Мислех, останала съм със заблуждението, че ЧХГ изследването в Рамус се прави в Русе. И така, както някои изследвания като ПКК се правят в Русе, мислех, че до обяд ще е готово. В интерес на истината не бях пускала там ЧХГ, а в едно друго ДКЦ, макар и по-далеч от нас, където много бързо обслужват и обработват резултатите. Но дори и в това до нас щеше да стане по-бързо от Рамус. Толкова съм се изнервила, до краен предел. В 19:40 ч. звънях на някакъв софийски номер и взеха, че ми вдигнаха и от тях разбрах, че изследването се правело в София. Тая, която ми взе кръв, каза, че до вечерта ще е готово, а то вече не е вечер, а полунощ ще стане! От други изследвания, които съм правила там и знам, че ходят в София, са ми казвали, че през нощта качват резултатите.
Никога не правете тази грешка като мен - да пускате ЧХГ в Рамус, ако не сте от София.
А колко пъти (2 пъти) са ме викали, че не стигнала кръвта или че са объркали изследването, да ми вземат втори път кръв. Сега остава и това елементарно изследване да са объркали!
« Последна редакция: Февруари 05, 2021, 21:56:41 pm от Gracy »
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #902 -: Февруари 05, 2021, 22:07:42 pm »
Грейси, спокойно си лягай. И аз положителен уринарен, тъпото е, че за най-точен резултат е редно да пуснеш второто ЧХГ на същото място, за да сравниш стойностите. Тогава вече ще ти се изпилят нервите от чакане. Днес е ясно, че е положителен.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #903 -: Февруари 05, 2021, 22:27:39 pm »
Не ме интересува каква ще е разликата, няма да пусна втори тест там. Ако трябва ще пусна понеделник и сряда на другото място. Дано има смисъл само. Днес следобяд отново усетих ПМС - болки в корема, което най-вероятно са контракции. Усещането беше точно както преди да ми дойде. Пия но-шпа 3*2, но... кой знае какво се случва.
« Последна редакция: Февруари 05, 2021, 22:30:43 pm от Gracy »
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #904 -: Февруари 05, 2021, 22:32:59 pm »
Грейси, много в неприятно това чакане, аз много мразя да чакам, та си представям какво ти е. За ПМС не го мисли, аз с тази бременност в началото няколко дена имах доста силни като менструални болки в корема, че и зацапване, тези усещания нищо не значат.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #905 -: Февруари 06, 2021, 06:13:06 am »
Грейси, наистина се опитай да бъдеш спокойна въпреки всичко. Аз също имах леки болки, които ми наподобяваха тези на ПМС, но се оказа разтягане на матката. Отшумяха след десетина дена с но шпа и почивка. Бях много очудена какво се разтяга и защо се разтяга толкова рано, след като ембриончето е толкова мъничко все още, но действително се оказа както ми каза и лекарката.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #906 -: Февруари 06, 2021, 08:42:13 am »
Грейси,ти нали си от Варна?Препоръчвам ти Статус,става за три часа ЧХГ,утре работи и в дворс на Окръжна Ситилаб.В Рамус хич не ходи.Успех!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #907 -: Февруари 06, 2021, 08:57:36 am »
Слънце, от Русе съм.
Легнах си в 23:30 и към 1:30 се пробудих и най-накрая имаше качен резултат - 182 ед.
Преди малко се обадих в клиниката - от регистратура казват да си направя тест и понеделник, когато е 14-ти ден, и тогава щели да преценят за преглед. Питах и за терапията, казаха към 11 ч. да звънна, когато докторът е там.
Тази сутрин не ми е нещо лошо, предните 2 сутрини ми беше. Тъкмо БТ се беше качила до 37 и днес е 36,90. Малко се притеснявам дали ще има развитие до понеделник. Мислех си само да разбера този резултат и ще ми е по-спокойно, но не се оказа така. Права си, Лято, че сега ще бъда още по-напрегната за втората стойност.
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #908 -: Февруари 06, 2021, 09:36:34 am »
Браво , Грейси! Супер резултат, в понеделник стискам палци да е троен поне. Това с гаденето хич не го гледай, аз като човек с богат опит мога да кажа, че няма значение кога ти се гади и кога не, по- добре изобщо да не ти се гади. Иначе притесненията нямат край, уж си мислиш, че нещо ще те успокои и почваш да мислиш за следващото. Гледай оптимистично, дано ти изпишат терапия и вярвам, че всичко ще е наред!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #909 -: Февруари 06, 2021, 09:47:45 am »
Грейси, какво гадене толкова рано. На мен симптомите ми се появиха към 6та седмица, преди това гърдите като мекици, само ми се спеше.
Спри да мериш БТ, много си вредиш психически да знаеш. Като откачалка бременна ти го казвам.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #910 -: Февруари 06, 2021, 11:00:36 am »
Грейси,не мери БТ,не се вглеждай в симптоми,понякога напълно отсъстват.Само обострено обоняние имах и запек и нищо друго и взех,че родих даже.Пък гърдите ме заболяха леко в седма седмица и спряха бързо-бързо.
Пусни си ЧХГ в понеделник ,до тогава запази спокойствие.
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #911 -: Февруари 06, 2021, 11:52:31 am »
Грейси, резултата ти е страхотен. Аз първите месеци все имах менструални болки и то доста силни. А гаденето, за цялата бременност, да е било две седмици. Вярвам, че всичко ще е наред.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #912 -: Февруари 06, 2021, 12:26:40 pm »
Грейси, много хубав резултат.И аз да кажа спри да търсиш симптоми.Аз ментурални болки и със близначките и с каката имах много.Не знаех, че си от Русе, там АГ-тата не са цвете, така да се изразя.Взимай НМХ не чакай, аз бих взела.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #913 -: Февруари 06, 2021, 12:44:03 pm »
Не само, че не са цвете... Обиколила съм много. Бях при покойния вече доктор, който си отиде в Бургас заради Ковид. Фаталната ми втора бременност (до 26 г.с.) е "благодарение" на него. И само вдигна рамене. Тогава повече практикуваше в Русе и завеждаше АГ-то, по-малко в Бургас. После ги обърна нещата. Обеща ми по-изкъсо следене следваща бременност, но явно е забравил какво е обещал. Защото и следващата се изтърва по незнайно какви причини, като бях с терапия от КИРМ, но те бяха отпуска и в Русе ходих при една друга лекарка, както и при него и той си дърдореше обичайните неща... Много лекари станаха.
Симтоми не съм усещала май само първата бременност - нито гадене, нито нищо. Но с всяка следваща все по-рано усещах. Днес пак усетих все пак. То нищо не е показателно, само късмет да има човек.
Аз хубаво ще почна Фраксипарин, а като го свърша, откъде рецепта? Все още чакам докторът да ми върне обаждане. Ако не ми изпише, ще пробвам при един доктор в Русе (резервен вариант).

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #914 -: Февруари 06, 2021, 13:00:53 pm »
Добър резултат!
Ти го почти и все ще намериш кой да ги го изпише.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #915 -: Февруари 06, 2021, 13:02:19 pm »
Gracy д-р Константинова във Варна със сигурност ще ти даде рецепта. А твоят доктор го питай дали поема отговорност, че без терапия ще изкараш бременността? Нито ги плаща държавата тия терапии, нито той. Настоявай за рецепта и толкова.
Аз бих почнала веднага НМХ, защото понякога и един ден е важен.
а и по групите продават и Фракси и Клексан. Ще намериш, не се притеснявай.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #916 -: Февруари 06, 2021, 13:03:29 pm »
Грейси, ти си сравняваше сегашните симптоми и с цикъла си, та не да много меродавни. Търсиш за какво да се притесняваш.
Аз лично в очите бих му казала на този доктор, че имам терапия от друг лекар, която смятам да спазвам (особено с твоята история) и че това си е на моя отговорност.
Ако имаш Фраксипарин, започвай го, после ще му мислиш. Действието му е 24 часа, та и да ги спрат, няма да си направила беля. Лошото е да ти го спрат. Не мога да го разбера този лекар и си след пункция
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #917 -: Февруари 06, 2021, 15:33:02 pm »
Говорих с доктора. Съгласи се с мен :). Ще ми изпише Клексан. А сега да почвам с Фраксипарина. Каза, че няма да навреди, но не е сигурен дали ще ми помогне.
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #918 -: Февруари 08, 2021, 09:35:10 am »
Здравейте, пиша тук, защото съм много притеснена и се надявам да ми дадете съвет. Бях писала преди време след първия ми трансфер на два ембирона. Тестът беше отрицателен. Направихме още един трансфер на 13.01 на два 5 дневни ембриона и кръвен тест от 23.01 с ЧХГ  374.

Преди няколко дена прокървих, ходих на лекар, видя се плодния сак си беше там. Казаха ми да спра аспирина, ако кървенето продължи. Преди малко обаче пак прокървих. Лекарят, който прави инвитрото не е на работа днес. Не знам какво да правя. Само аспирина ли да спирам, да ходя на преглед в клиниката при друг лекар ли :( много се притеснявам и не знам какво да оравя. нямам и никакви симптоми и още повепе се притеснявам :(
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #919 -: Февруари 08, 2021, 09:43:13 am »
Симптомите не означават нико. Спри аспирин и отиди на преглед. Сигурно ще те качат и дозата на прогестерона. Успех!

Грейси, стискам палци за хубав резултат днес!
Браво за нмх.