0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #700 -: Май 23, 2020, 19:06:06 pm »
Хелиантус, стимулациите започват от 3ти до 5ти ден.(мисля, че дори не беше от самия втори ден) Особено при теб не е проблiем, защото не целите подтискане на овулация, а точно обратното. И да има фоликул над 1см на трети ден, не би провалило твоята стимулация.
Аз пия Иногионола за нормализиране на цикъл. Без него ми варира цикъла или имам зацапвания, както миналата година. Освен това вдигам инсулина (но нямам ИР) и бутам глюкозата (имам обратна крива на глюкозата) и той помага и за това. След положителен тест ендокринологът ми каза само Бромокриптин и Цефасел да спирам, но аз си ги спрях сама отдавана.
« Последна редакция: Май 23, 2020, 19:11:52 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #701 -: Май 23, 2020, 19:22:46 pm »
На мен са ми изписани от 2 до 6 ден таблетките. Обаче хубаво уж ми дойде сутринта, но и досега си е само като зацапване, карам си с ежедневна превръзка и започнах да се чудя дали като е само зацапване да го броя за първи ден? Извинявайте, че ви занимавам постоянно, нещо май ми идва в повече вълнението  :D
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #702 -: Май 23, 2020, 19:25:48 pm »
Хелиантус,не мисля че летрозола измества овулацията.Аз го пих 5 дни-от трети до седми ден,образувах по един или два фоликула.Викаха ме осми и единайсти ден.
Тери,аз пак да си кажа-кринона на втория трансфер го слагах вечер в леглото и не съм го разхождала.И акушерката и в аптеката ми казаха,прогестерон се слага вечер.Не ми е падал на буци както като го разхождах на първия трансфер,почти не съм видяла да пада нещо.И спах и се чувствах по-добре.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #703 -: Май 23, 2020, 19:29:08 pm »
Ако днес до 1 часа не е текнала ярка червена кръв, не се брои за първи ден. Така ми е казала докторката.
Вълнувай се, момиче, заслужаващ глътка въздух и надежда.
Слънчице, те точно затова го разхождат хората, че иначе не пада и остава във влагалището. Спомняш ли си "гъбичките" ти. Това е неизчистен стар Кринон. Има жени, на които като тапа им ставал и ходят на лекар механично да го махат. Много неприятно.
На мен този път ми е предписано в ударна доза. Сутрин и вечер. И отделно аз имам жълто тяло. Та има Прогестерон, не е като да няма.  Вечер търкам килима като Мишето вкъщи. Въртя стаите по 30 Мин.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #704 -: Май 23, 2020, 20:07:56 pm »
Хелиантус, ако до довечера има ярка кръв, поне аз, щях да го броя за първи ден днес. Ако не, тогава от утре.
При ПКЯ този тип хапчета целят точно да направят О когато 'трябва'. 
Иногинолът помага и да предотврати гестационния диабет. Макар при мен да не помогна де. Аз до инсулина и метформин пих.
Хелиантус, при бременност си го пий метформина. За мен той също помогна да задържа и износя успешно момчетата.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #705 -: Май 24, 2020, 10:12:21 am »
Хелиантус, и на мен са ми казвали до 14 ч. се брои за първи ден, след 14 ч. следващия е първи, а пък аз винаги съм си мислила преди това, че това е деня в който ми идва. Следователно цикъла ми не се води с продължителност 5 дни, а четири :D Дано всичко е наред при теб и да ти е дошло, че да си отдъхнеш и да започваш  :bighug:
Тери, ама то е ясно, че нямаше да издържиш без тест. То коя жена ще има това търпение 16 дни  8O Важното е, че осъзнаваш, че е било много, много рано и за това е показало -. Иначе си прави колкото искаш тестове, ако това те успокоява. Стискам ти палци за две руси бебета  :D Дъщерята (7год) на една приятелка й беше рисувала картичка за 8 март. В нея пишеше: Мамо, моля те роди ми бебе, ама да е русо. Може й да не е русо, ние ще го боядисваме  :lol:
Тъй, че не се притеснявай за цвета на косата 🥰
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #706 -: Май 24, 2020, 11:17:10 am »
Heliantus, да за кринона. При мен , миналият път,се беше образувала, с миналата бременност точно тази тапа, за която тери говори. В 13та гс ме чистиха мануално- не е кой знае каква драма но по-добре без това да се мине. И аз знам ако дойде до 13ч наобяд е цикъл, след това броиш следващия ден. Хайде Хелиантус, и при теб има раздвижване!!!
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #707 -: Май 24, 2020, 11:30:18 am »
Благодаря ви, момичета! Остана си зацапване до вечерта, така че днес ще го броя за първи ден.
Павла, няма да спирам метформина и при бременност.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #708 -: Май 25, 2020, 13:43:56 pm »
Мъжът ми чисти вместо мен. И ми задава следния въпрос:"Нормално ли е от всеки шкаф, който отворя да падат тестове за бременност. Ти катерица ли, та криеш запааси навсякъде? Не ме карай да ти ги прибера всичките"... Все едно знае къде са всички 😁
Тази нощ сънувах, че си правя уринарни тестове: sure check, presto, clear и be.live, всички отрицателни би след 5 Мин всички положителни. И още с отварянето на очите отидох да се изпикая, за да не ни дойде някоя муза за тестове като се разсъбудя, че нали съм катерица: имам 8 sure check, 2 presto, 3 clear 😁😁😁
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #709 -: Май 25, 2020, 13:49:45 pm »
Цял ден чакам и не смея да питам направи ли тест.
Тия престо смело ги хвърляй.Просто си луда по цялата глава,13теста за бременност сигурно няма на аптеката на нашата улица.😂
Айде ще чакам утре пак.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #710 -: Май 25, 2020, 14:25:28 pm »
И утре няма да правя. Рано е за уринарен. Да на някои жени показва, но ако пък не ми покаже, само да се тормозя. Ей я Лина си е била бременна и тестовете й са били отрицателни.
Ще изчакам още малко и ще ида на кръвен.
А тези престо, как е възможно да ги дават за 7 дена след овулация и как на някои жени дори им е показвал положителен резултат, та те ембрионите тепърва започват да се имплантират по това време.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #711 -: Май 25, 2020, 14:28:46 pm »
Това с престо изобщо не го вярвам.Как да не покаже седем дни след овулация.
Добре си решила,не се тормози излишно с тестове .Щом пък може да издържиш,още по-добре!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #712 -: Май 25, 2020, 14:55:06 pm »
На мен най -рано на 8 ден от О ми е показвал. На е Христо, а май клиърблу беше. Първата бременност.
Тери, кога смяташ да правиш истински тест? Тези ги остави, макар че аз си ги уважавам.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #713 -: Май 25, 2020, 16:45:47 pm »
Знам ли, поне още 2 дена ще изтрая. Ще гледам даже повече. Възможно най-близо до назначената дата за тест от лекарите. Хем си казвам, че му беше рано за уринарен, хем знам, че  на някои като теб рано им показва. Знам ли, днес изобщо не мисля за това. Нито се надявам, нито се отчайвам. Спокойно ми е, ако се задържа спокойна ще устискам, ако по някое време полудея, ще бягам за тест. От днес вече би си бил категоричен поне кръвния
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #714 -: Май 25, 2020, 16:49:51 pm »
Според мен кръвен би показал от днес нататък. Пък и нали са близнаци - със сигурност ще е висок резултата.
И на мен ми бяха отрицателни уринарните последната бременност. Когато направих първият кръвен, в същият ден уринарният беше с втора черта видима на магия. А кръвният като беше 700 и нещо, уринарният беше много блед.
« Последна редакция: Май 25, 2020, 17:12:33 pm от yanicka »

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #715 -: Май 25, 2020, 18:46:46 pm »
Уринарните много рядко показват рано.
Нява да проверяваш дари е имало биохимични, значи. Нали имаше и такава теория по едно време.
Тери, радвам се, че си спокойна. То ние сме по-нетърпеливи май :oops:
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #716 -: Май 25, 2020, 18:52:08 pm »
То ние сме по-нетърпеливи май :oops:

Ам то голямо напрежение тия дни. В едната тема чакаме Слънчицето да роди. В другата - Тери да направи тест.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #717 -: Май 25, 2020, 19:09:18 pm »
Напрежение наистина има и Павла е права, че ние сме по-нетърпеливи. Аз пък я смятах Тери, че теста е 01 или 02 юни, вълнувам се много и постоянно проверявам дали е писала с някой хубав резултат  ❤
Тери, Слънчицето   :crossfingers: :crossfingers:
Момичета, Утрогестана ми е изписан сутрин и вечер. Задължително ли е да бъде на 12 часа или може да има отклонения? Мисълта ми е, че сутрин го поставям в 5:30, когато си пия Еутирокса, за да има поне 2 часа лежане. А след обед, пак ли трябва да е в 17:30 или може в 19 ч. примерно... И колко време сте лежали с него, приемам го вагинално.
« Последна редакция: Май 25, 2020, 19:16:29 pm от Lady01 »
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #718 -: Май 25, 2020, 19:10:56 pm »
Тери, да, при мен уринарните не са фактор ама изобщо. Хубаво правиш, че стискаш- не остана! Митко така му паднаха на главата за О тестове и за бременност и се беше заканил, че всичко ще прибере :Д . Хелиантус, днес върнаха ли ти все пак от клиниката?
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #719 -: Май 25, 2020, 19:32:35 pm »
Аз си криех тестовете от мъжа ми :oops:,първите три бяха тайно правени,третия се оказа положителен и тогава го показах.
Лейди ,аз по 30 мин лежах с Утрогестан.