0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #600 -: Май 15, 2020, 15:27:43 pm »
ххаха Д-р Мели :D и мен ме развесели .  Хайде, Лейди и Хелиантус- Дано!  Ами трудно е , Хелиантус. Надявам се всичко да се подреди от все сърце!  с ИР без месо трудно човек се нахранва.
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #601 -: Май 15, 2020, 17:50:31 pm »
Ейй, има сериозно раздвижване тук, супер 😁 Пожелавам на всички скоро да си споделяте в бременната тема вълненията, а след това ви чакам и при нас в детската ❤️ А кафявата яйцеклетка Дари ви праща много целувки.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #602 -: Май 15, 2020, 21:21:52 pm »
Момичета, бях решила да не споделям нищо този път, нооооо трудно се минава по този път без вас. Та ще си споделя болката.
Днес доживях моя дългоочакван трансфер на два тридневни ембриона по 8 клетки. Ембриологът каза, че са с добро качество.
Дотук много добре. Още като влязох в клиниката леко ми се пикаеше. Започнах да пия вода. Чух сестрата, че се надява до час да ми мине трансфера и реших да си дам зор. Изпих от раз 1 литър вода (за кой ми трябваше да изльокам толкова много). Изпих си двата бусколизина и когато вече наистина ми се пропика отидох на трансфер. Всичко наред и там. Две руси бебета ми трансферираха и започна дългото лежане. Попитаха ме няколко пъти искам ли подлога и аз попитах"Добре де, явно е, че ми се пикае от преди трансфера, кога имам нужда от подлога?" И сестрата ми каза: "Когато не можеш да стискаш вече"
И аз отказах подлогата, защото като си легнал то сляга някак си мехура и не съм се стискала. Просто бях много пълна.
И така минава още време и стана 13:50 (след 10 минути може да ставам), явно вече още вода се оттече в мехура и пак не съм била на момент, че не мога да стискам, но самия ми корем стана по-твърд, знаете, като ви се пикае от повече време как е. Щях да поискам в този момент подлога или да попитам мога ли да стана, но сестрата не беше в стаята. И тази 10 минути ми се сториха безкрайно дълги, защото се притесних, че това втвърдяване можа да са контракции, въпреки, че не ме е боляло, но ви чета в другата тема, че твърд корем са контракции. Чудех се да ставам ли за тоалетна, ама не смея без позволение.
Та изчаках тези дълги 10 минути и отидох на тоалетна. След това казах на сестрата, че тези 10 минути са критични, тя не каза нищо, не изглеждаше много да го отрази.
И се чудя сега, но то каквото и да е, няма как да го променя вече. Пиша си с Alexa_C и тя ми каза нещо много вярно, че няма как да бях направила всичко Перфектно и да не се чудя дали не съм объркала нещо. Тя си искала подлогата, но то от стискане не излизала урината и трябвало да се напъва и тя се притеснявала, че е объркала нещо.
Но то каквото ни е писано и с моя намеса и без моя намеса, то ще се случи и хубавото и лошото
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #603 -: Май 15, 2020, 21:40:16 pm »
Тери, знаех, че е скоро!
Нищо няма. Какво като си станала. Каквото ще става, ще става в следващите 5 дена. Стискам палци от години.
До Коледа всички ще сте бременни!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #604 -: Май 15, 2020, 21:50:46 pm »
То това е, че не станах, а стисках.  Но сега прочетох в Интернет, че и при бременност е твърд корема от притискане от водата в стомаха и матката. Заради това, че вие говорите за контракции при твърд корем, затова се бях притеснила.
Успокоих се, започва дългото чакане - 9 месеца
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #605 -: Май 15, 2020, 21:56:32 pm »
Тери и аз те усещах че е скоро ! Пращам ти един ритащ син прашец  :green_dust_1:
А относно твърдия корем,това е от това че си се наляла с вода и не си пишкала дълго време,според мен не са контракции. Аз  съм стигала до това положение да ми стане твърд корема защото много ми се пикае и след това пишкам по 5 мин,но не мисля че си навредила на трансфера ! Успех ти пожелавам ! 💙💙
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #606 -: Май 15, 2020, 23:16:16 pm »
Уау, Тери, толкова силно ти стискам палци! Моля се от цялата си душа това да е вашият опит! И аз не мисля, че си навредила по някакъв начин. Успех!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #607 -: Май 15, 2020, 23:21:13 pm »
Тъкмо си мислих дали е минало и съм познала.
След тооолкова перипетии,бактерии и спадове в надеждата стигна до трансфер!Много ти стискам палци да знаеш!!🤞🤞🤞🤞😚
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #608 -: Май 15, 2020, 23:38:00 pm »
Тери, Тери, Терииии...... Не си навредила, бъди спокойна и се отдай на щастието да си имаш бебета в корема! Толкова чакан трансфер, ще е успешен!!!  :goodluck:
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #609 -: Май 16, 2020, 08:45:16 am »
Знаех си, че ще е скоро. Охх дано вече да се свършва с всичко и да си бременееш 9 спокойни месеца 🤗🤞
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #610 -: Май 16, 2020, 08:50:45 am »
Тери, знаех си!Не си навредила нищо!Прегръдки!

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #611 -: Май 16, 2020, 09:15:19 am »
Благодаря, момичета <3
Трансферът го направих за късмет с ваучера от ДРЗ.
Този път сякаш ми беше писано  да направя трансфер. За първи път ми закъсня цикъла и дойде на 32 ден, което ми позволи да направя изследва веднага след като падна забраната за АРТ.
Микробиологията излезе само с кандида, така че не се наложи да ме мажат с дезинфектанти, на което аз много държах, за да не се прецака нещо извътре.
Реално имах точно три прегледа: на втори, девети ден от цикъла и за потвърждаване на овулация. Друг лекар ми каза да ида на девети ден и почти бяхме изпуснали момента за тригер, но ми пуснаха хормони и общо взето хванах последния влак, но ми беше писано. Поставих Овитрел, пукна се фоликула и отидох на преглед.
Еми на жени с нормална овулация няма нужда от подготовка за трансфер. Часове след овулация имах лигавица 11.5мм.  При другите подготовки беше мъка с този Естрфоем, много по-бавно вървеше лигавицата и имах повече прегледи.
Вчера говорих с ембриолога, каза че са много добро качество бебето и другите две, които остават също.
Сега съм на терапия: 2х1 Кринон гел, 2 Преднизолон, 1аспирин и през ден Фраксипарин
По принцип нямам нужда от Фраксипарин, затова не ме притеснява, че е през ден. Радвам се, че съм на кортикостероиди този път.
Взех си 1 седмица болничен, като ще го разпределя за две седмици и ще работя просто всеки ден по 4 часа.
Засега много по-спокойно минават нещата от други пъти. И като не съм натъпкана с хормони нямам никакви усещания, че минавам през нещо. Мисля, че и Кортикостероидите помагат за това. Те намалявали температурата, докато друг път горя и съм като парцал.
Сега въпросът е като не съм като парцал и не ми се спи, какво да правя по време на извънредно положение, може би с една приятелка ще се виждам, не съм решила.
А и последно: реших и аз да го ям пустия ананас преди имплантационните дни 😁😁😁😁 по принцип гледам по прагматично на нещата, ама на ходжа ходих, ананас ли няма да ям
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #612 -: Май 16, 2020, 09:44:00 am »
Ех, Тери като прочетох и ми се обърна корема от вълнение. Направо все едно се върнах на моя трансфер. Знаеш, че много силно ти стискам палци. Този път ще е успешният, няма как 🎈😘
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #613 -: Май 16, 2020, 09:48:51 am »
Тери, прави нещата както ги чувстваш от вътре. Ако ще и на челна стойка застани, да се закрепват на топло и уютно, и да родиш едни близначки януари месец.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #614 -: Май 16, 2020, 10:46:47 am »
Тери, май всички сме те следили :D и аз тази сутрин си мислех, дали е минал трансфера ти или е тези дни :D
Изпращам ти любов ❤
Аз вчера бях на преглед (2ри ден), нямам кисти и започваме. Предписаха ми Естрофем 3*1 и следващият петък съм на преглед и ще пускам прогестерон, тромбофилия и задължителните. В аптеката ми казаха, че Естрофема задължително е след хранене, но сутрин никак не ми се яде. Дразни се стомаха от него или не се усвоява, някой знае ли защо?
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #615 -: Май 16, 2020, 11:15:30 am »
Ами то какво да се прави по време на изолация, следиш хората 😁
Лейди, на мен никога не са ми казвали да пия естрофем след хранене. Аз си го бях разпределила през точно 8 часа. 7 сутринта, 3 следобед и 11 вечерта. Нали се сещаш, че в 3 и в 11 не е след хранене. Важното при естрофема е да се спазват стриктно интервалите. Да няма днес през 8 часа, после през 7. Реално яйчниците трябва да свикнат, че на точно толкова време получават хормона външно и няма да се задействат да го набавят те.
Но ти нямаше ли да започваш инвитро стимулация при Владимиров? Така звучи все едно за ЗЕТ те подготвят. Или тя мина и съм забравила?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #616 -: Май 16, 2020, 11:20:44 am »
Ние сме като селския гугъл 😁 Само че в Зачатие ☺️😂
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #617 -: Май 16, 2020, 11:22:23 am »
Мина, Тери  :D Точно преди да спрат процедурите, преди два месеца. Отложихме трансфера, заради много висок естрадиол. Подготовката е за ЗЕТ сега.
В такъв случай първият прием може да бъде с Еутирокса в 5:30 сутрин, тъкмо няма да ставам в 7 задължително.
« Последна редакция: Май 16, 2020, 11:27:16 am от Lady01 »
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #618 -: Май 16, 2020, 11:29:58 am »
Пий ги с разстояние левотироксина и другите. Кога ставаш сутрин?
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #619 -: Май 16, 2020, 11:33:45 am »
Просто спазвай през 8 часа винаги, защото иначе може да тръгне някой фоликул, в колко часа точно, когато ти е удобно.
Не е препоръчително да се ядат грейпфрути и добавки с екстракт от грейпфрут, защото променят действието на някои лекарства.
Четох те сега, че са ти 5 дневни. Колко ембриона замразихте и колко ще трансферират е сега? Късметлийки опит ще ти е това, все пак и на късмет го спечели.
Как се раздвижи хубаво темата.

Аз се чудих сега, ако правиш трансфер на тридневни какво ще рече това: че в деня на трансфер им е третия ден или четвъртия.
Самият ден на пункция и оплождане брои ли се като ден 1 или е нулев
Бъди промяната, която искаш да видиш в света