0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #640 -: Май 19, 2020, 12:36:52 pm »
Ама моля ви, забележете че прашецът ми е само розов де 😂😂😂
Добре е, че поне в темата за Турция сте я засичали. Всъщност доста я мисля, че стигна почти до края и затвориха границите. Притесних се да не е изпаднала в някое отчайващо състояние и се надявам просто да си е взела почивка докато принудително изчаква. Доколкото разбрах май днес отварят някои граници, но и малкия ми дърдореше нещо, та не съм сигурна, че чух правилно.

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #641 -: Май 19, 2020, 12:40:30 pm »
Оооо, знае ли се вече. Пу-пу.
Значи минавам втори път под прашеца, че съм кандидат майка за мома/и.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #642 -: Май 19, 2020, 12:57:28 pm »
Най-гадното на процедурите е чакането  първите дни се трае, но дойдат ли дните, в които вече може да се покаже нещо, е тогава става трудно. То при класически домашно забременяване трая до 11-12 дни след О.  :oops: :D
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #643 -: Май 19, 2020, 15:02:33 pm »
Лейди, никога не съм изследвала ТСХ по време на стимулация, а само в началото, не ми се е вдигал от естроферма.

За Турция още нищо не пише и аз следя там нещата.

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #644 -: Май 19, 2020, 15:38:22 pm »
Тери, как ме подреди само  :lol: Сигурна съм, че ти е много трудно това чакане, просто се опитвах да те успокоя с нещо и да ти вдъхна още малко търпение и кураж  :D Явно не съм успяла  :D
Лекар не ме е насочил за ТСХ, а чета из форумите, защото не знаех какво следва. Та там видях някъде, че се повишавало от Естрофема и следователно се притесних, дали влияе на трансфер и имплантация.
Маги, аз сега не се водя в стимулация, нали? Егаси, нищо не разбирам, боса съм.
 Да сте живи и здрави всички, толкова много ми помагате ❤
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #645 -: Май 19, 2020, 16:23:56 pm »
Лейди, мирувай си на Д-то и не чети кой какво изследва. Докторът каквото е трябвало ти е изследвал вече. Не си в стимулация, но подтискаш яйчниците и приемаш външно хормони, което блокира действието им, така че не е месец като другите.
Иначе какво да ти кажа: преди трансфер е еуфория, в която си ти в момента. След това е "тик-таааааааак", времето не минава. като че ли при първия трансфер по-бързо мина, при втория беше ад, сега ми е рано все още да полудея, но след два-три дена...
Не е като инсеминация или опити вкъщи. Знаеш, че има ембрион и знаеш на колко дена и какво точно му се случва в този ден и чакаш да те заболи нещо, че да знаеш, че се случва, пък ако те заболи, не беше ли твърде силно.
Ембрионите трябва да вървят с чипове за видеонаблюдение. Дано в бъдещето го измислят.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #646 -: Май 19, 2020, 16:49:48 pm »
Тери, трепетът си е трепет. Оплождането при инеминация става до 1ч. Пак е все едно си бременна. Дали е това или се надяваш да се развие ембрионът, за мен е все тая. Ама пусто чакане.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #647 -: Май 19, 2020, 18:30:49 pm »
Откъм напрежение ,чакането след инсеминация е нищо.Но трансфера....мислиш си за ембрионите като за бебета,абе тегаво е.
Черво да ти изскърца и си викаш-това ли е?Но пак е трепетно,мислиш си го,не е като да не правиш нищо и да си в Чакландия.
Лейди,на кой ден от Ц се очертава трансфера?
Стискам ви палци на всички🤞🤞🤞.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #648 -: Май 19, 2020, 18:50:52 pm »
Благодаря ти, Слънчице! Ами нямам още инфо, в петък съм на преглед, тогава ми е 9ти ден и очаквам да ми кажат кога ще бъде. Това има ли общо с овулацията по принцип, защото все ми е около 16ти ден?
Тери, на теб на кой ден ти беше трансфера? Иначе ти си Човека с проектите, съвсем спокойно можеш да измислиш едни малки чипчета за малки ембриончета  :D Въпреки всичко силно се надявам да разбера, как се чувстваш сега 🥰
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #649 -: Май 19, 2020, 20:05:41 pm »
Аз като ветеран в ЗЕТ ще се включа. Все пак имам сигурно над 10 подготовки за трансфер...
Та при ЗЕТ в общия случай се цели доктора да контролира всичко. Предписва се от втори ден Естрофем, който подтиска работата на яйчниците. Поради тази причина не се образува доминантен фоликул. Когато лигавицата стане над 9мм, може да се мисли за трансфер вече. Според портокола, по който работят в моята клиника, това отнема минимум 14 до макс  21 дена. Тоест най-рано на 14 ден с Естрофем се определя датата за трансфер.
Имитира се изкуствен цикъл: първа фаза с Естрадиол и втора с Прогестерон.
Нека предположим, че на ден 14 се вижда хубава лигавица. То от ден 16 започва прием на Прогестерон. Прогестеронът имитира преминала овулация на ден 15 и преобразува лигавите в трислойна и рецептивна. От денят за "овулация": се броят х дена за х-дневни ембриони и се прави трансфер.
В този цикъл тялото не произвежда хормони на нужните нива, защото е контролирано външно. Прогестеронът, който е важен за изхранването на плода се поема външно.
« Последна редакция: Май 19, 2020, 20:17:03 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #650 -: Май 19, 2020, 20:15:43 pm »
Аз бях с един преглед на 11ти ден,после почнах Кринона и на двайсти ден трансфер и пак Кринон само до 12 г.с.
Всяка клиника си има практика.
Имах резерви,защото един единствен преглед само,но така реши доктора.
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #651 -: Май 19, 2020, 22:11:41 pm »
Павла, аз за домашните опити и толкова едва издържам, а знам че няма никакъв смисъл преди 11 ден, ама не се търпи 🤷‍♀️. Този месец съм добра, утре е 11 ден и не съм се и доближавала дори до тестовете  :D. Представям си при инсеминация или ин витро как се чака... Много и стискам палци, момичета!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #652 -: Май 19, 2020, 23:20:39 pm »
Много добре ми го обясни, Тери. Сега вече разбрах. Аз си мислих, че има някакви стандарти свързани с овулацията при естествен цикъл.
Секса не е забранен сега, нали? До трансфера можем да се обичаме  :D
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #653 -: Май 20, 2020, 08:15:04 am »
Не знам дали е забранен, но на мен преди трансфер ме предупредиха (въпреки че беше свеж трансфер), че не е желателно, тъй като винаги може да да стане някоя инфекция и да наруша оптималната среда. У нас няма любов точно от нова година, но това е положението. Сега заради ниската плацента не дават, преди това заради възможна бактериална инфекция, преди това пак заради възможна инфекция, но и заради многото фоликули... Микробиологията ми е чиста и честно не желая да рискувам точно сега, нищо че имам доверие на партньора и сме заедно вече 10 години.

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #654 -: Май 20, 2020, 08:35:57 am »
На мен ми казаха преди свежия трансфер без секс,преди ЗЕТ може.След това до теста пак без.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #655 -: Май 20, 2020, 09:27:41 am »
Ако се чувстваш комфортно, преди зет не е проблем. Даже нали спермата подготвя лигавицата уж. По време на стимулация и свеж е забранен.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #656 -: Май 20, 2020, 10:42:54 am »
Благодаря, за после знам, че е опасно. За сега се чудих.
Въпреки всичко днес пуснах ТСХ, та да мога да го променя, ако не е ок. Тъкмо да видим дали наистина се повишава от Естрофема.
Тери, удържаш ли положението  :D
На мен пък ми се загуби WideD, дано е добре.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #657 -: Май 20, 2020, 11:24:42 am »
Направо не питай. 5 ден след трансфер. През ден се будя: един ден бременна, на другия ден сдухана. Днес не съм бременна. Трети трансфер е голяма мъка. Мислих, че ще съм закоравяла вече, но явно не се свиква с това. Само се моля нещо да се случи да ме заболи, да ме ми призлее, гърдите да ме заболят, абе нещо, за което да се хвана. Знам, че много момичета нямат никакви симптоми, ама аз ги искам, за да си вярвам.  Мисля, че от кортикостероидите този път минава много безсимптомно всичко, което всъщност е добре, защото не се чувствам зле физически и за самите ембриони това е добре, само за бръмбарите в главата ми не е ок :D
Ти кога си на преглед пак?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #658 -: Май 20, 2020, 11:51:02 am »
Тери, нямах никакви симптоми след ЗЕТ, все едно не съм правила трансфер. В деня преди теста (8 ден след ЗЕТ) ме почнаха ПМС и бях в ужас да не ми дойде, така цял ден ме въртяха и на следващия ден теста ме зарадва. Успех на всички! Ще се престраша да ви поръся с късметлийски прашец!
:pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1:
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #659 -: Май 20, 2020, 12:41:28 pm »
Ами кажи ми, ние жените имаме ли угодия  :lol: забременелите без проблеми се оплакват от неразположения, а ние ги искаме всичките  :lol: Пожелавам ти ги 🥰
Аз съм в петък на преглед.
Кукапетел и под твоя се овъргалях  :D