0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #760 -: Май 28, 2020, 13:55:24 pm »
Хелиантус, ай дано твойта сестра се обади вече. Нямам думи какви са несериозни! Натискай ги! Тери, колкото и да боли виждам насоката , в която вървиш а именно , както ти каза" Имах едно дращене на матката и все едно с игли ме бодат.  Никога не съм имала такива усещания. Това в имплантационните дни, когато след това дращене започна безумно главоболие, глад и отпадналост. Така 2-3 дена и след това все едно нищо не е било"  Нещо, различно от случващото се досега се е случило. Обсъди с докторката, и наистина дано се навие на следващ трансфер на 5ти ден. Ти си изключителен специалист в работата си и ще те търпят. Както ти оставаш безброй пъти овертайм, така реверанса е от двете страни. Работодателя обикновенно забравя. Прегръщам те!
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #761 -: Май 28, 2020, 15:39:53 pm »
Звънях им днес 3 пъти и най-накрая имам час на 11 ден от Ц . Тук няма как да идеш без час, нито знаеш къде да идеш , винаги има рецепция, ако нямаш час няма да те пуснат до чакалнята, като те пуснат си седиш докато някой те викне и те заведе в някой си кабинет. А пък сега с този корона вирус ми казаха, че трябва да чакам в колата  докато ми се обадят и ще ми мерят температурата, само не знам как няма да вдигна температура затворена в колата на тая жега  :D
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #762 -: Май 28, 2020, 15:44:08 pm »
Ееееее най-накрая, много се радвам. Този успех трябва да се полее  :D
Момичета, излязли са ми резултатите по-рано. Знаете ли какво означават? Второто се сещам, че е за метилирана форма на Б12 и фолиева, аз такива си приемам от 3 год. Първото, което е проблем тромбофилия ли е?
« Последна редакция: Май 28, 2020, 16:27:19 pm от Lady01 »
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #763 -: Май 28, 2020, 17:09:37 pm »
Lady01 имаш 2 нискорискови мутации,едната е за неусвояването на витамини от група Б. При тази мутация Паскалева не изписва терапия,но се взима предвид доста неща като например предишни аборти,мъртви раждания дали си ин витро и тн. Аз лично за себе си се убедих че ако не беше терапията нямаше да стигна до тук,но нека доктора се изкаже по въпроса.
Пожелавам ти успех,хайде Слънчицето роди трябва ни нова бременилка!💙💙💙
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #764 -: Май 28, 2020, 17:43:45 pm »
Може да ти назначи фраксипарин ниска доза с тези мутации.Аз съм със същата и ми назначи, но имам една биохимична и една загуба.Но ще имаш или аспирин или фракси.

Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #765 -: Май 28, 2020, 17:59:21 pm »
Аз се сещам, че при мутация  в PAI е хубаво а се пуснат допълнително фактор 13 и ACE, защото можело а се акумулират и да повишат риска от аборти.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #766 -: Май 28, 2020, 18:10:19 pm »
Благодаря на всички за бързото включване. Утре ще говпря с него и ако е нужно направо ще пусна и другите две, докато съм там. Но най-вероятно е придобито, така си го обяснявам, защото имам една безпроблемна бременност без да съм изследвала тромбофилия или да съм приемала нещо различно от обикновена фолиева.
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #767 -: Май 28, 2020, 18:28:47 pm »
Lady01 тази тромбофилия е генетична,не е придобита. Нея си я имаш от твоите родители,а това че имаш тромбофилия не значи че ще се прояви. Ето ти имаш една безпроблемна бременност без терапия въпреки тромбофилията.

Според мен няма смисъл да се пускат и другите 2 фактора,защото тя терапията ще е една и съща,независимо какво ще са резултатите. Но нека доктора да каже.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #768 -: Май 28, 2020, 18:50:13 pm »
Саво за ПАИ не би трябвало да  има терапия.
Той рискът се натрупва.
Обикновената фолиева просто не се усвоява напълно. Това е.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #769 -: Май 28, 2020, 21:53:52 pm »
Щом е генетична съм я имала и преди значи. Много ми е странно. Добре, че не е имало проблеми. Значи тогава не съм усвоявала фолиевата киселина. Ами утре Владимиров ще каже дали има нужда от нещо.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #770 -: Май 29, 2020, 10:08:55 am »
Лейди, аз с Моника не съм имала проблеми никакви.Но организма се променя постоянно.

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #771 -: Май 29, 2020, 11:26:48 am »
Лейди, прикачам и моите изследвания от Геника. Имам една успешна бременност, 'дето днес завършва 2ри клас :) преди 9години не знам каква фолиева съм приемала, без друга терапия.  Сега ще си на профилактична терапия от фракси и може би аспирин и ще се следиш при бременност за кръвопоток. Всичко е наред.  Ето прикрепям и мойте.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #772 -: Май 29, 2020, 12:43:58 pm »
Лина, честит рожден ден  :happy_birthday_1: Жива и здрава бъди, ти и цялото ти семейство  :hbirth:
Аз съм готова, мина трансфера  :ywoohoo: и говорих с доктора. Оставам си само с по един аспирин дневно и терапията както до сега.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #773 -: Май 29, 2020, 13:01:37 pm »
Как мина трансферът, Лейди? И аз нямам изследвания за тромбофилия, ще трябва да пусна в някой момент. Каква е цената в лабораторията на клиниката?

Хелиантус, кога беше твоят преглед, пиши после как е минало.

Аз се върнах от прегледа, 3 фоликула са в играта, най-големият е 13 мм, пуснахме и изследвания. Викат ме пак във вторник.
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #774 -: Май 29, 2020, 13:15:24 pm »
Лина, честит Рожден ден на! Бъди здрава,  много щастлива , успешна и само хубави неща да ти се случват от тук нататък !  :hbirth:

Лейди, супер! Сега стискаме палци да ни зарадваш с  :bfp:

Робин, браво на фоликулчетата. Дано ви е успешният месец, стискам палци!
Аз в сряда съм на преглед, тогава ще е 11 ден. От вчера доста ме наболяват яйчниците, особено десния, случва се нещо там. Четох из тукашните форуми, доста жени с СПКЯ имат успех с Летрозола, така че много се надявам. 
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #775 -: Май 29, 2020, 15:01:16 pm »
Хелиантус, дано има ефект от това лекарство  :crossfingers:
Робин, трансфера мина нормално, то май няма какво да се обърка. Всичко се случи за 15 мин.  :D  В разговора с ембриолога разбрахме, че са направили хетчинг на ембриончето. Прилагам бележката от лабораторията, за да видиш цените. И ти ли си в клиника София?
« Последна редакция: Май 29, 2020, 15:47:12 pm от Lady01 »
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #776 -: Май 29, 2020, 16:23:41 pm »
Лейди, да и аз съм там, правя инсеминациите при д-р Белчева.

Тери, повтори ли теста?
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #777 -: Май 29, 2020, 16:58:38 pm »
Хелиантус, раздвижват се нещата. Чак се вълнувам като знам коооолко бавно става всичко извън България. Хубавото е, че веднъж задвижи ли се тежката машина, вече е лесно и достъпът е що годе нормален. Стискам палци!

Робин, ти на каква стимулация беше?

Лина, честит рожден ден!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #778 -: Май 29, 2020, 19:00:13 pm »
Хелиантус, Лейди, Павла благодаря за честитката. Едни виртуални бонбонки от мен! Хелиантус, супер. Изглеждат все по-добре организирани нещата при теб! Лейди, ще стискаме палчета. Едно ли върнахте, че не разбрах?Тери, прегръщаме те!
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #779 -: Май 29, 2020, 19:16:34 pm »
Лейдии, много, много успех 😁
Лина 🎈🎉❤️😘