0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #680 -: Май 22, 2020, 12:31:51 pm »
Казах го, защото Лейди не може да направи нищо по въпроса. Тези изследвания са от базовите преди инвитро процедура, а при нея липсват. Така че, ако лекарят да реши да й  ги предпише "за всеки случай" да не се стряска. Сама др Мели ми е казвала, че след свеж трансфер се изписва Фраксипарин, за да няма съсирване на кръвта. Така че надали е голям проблем. В моят случай го намирам за ненужно, защото имам генетични изследвания още преди да помислим за инсеминация дори, но в случай, когато нямаш информация какво е положението, може би презастраховането не е толкова голям проблем.

Лейди, ананасът също помагал в тази насока, но се яде само до края на имплантацията.

Много съм раздразнителна тези дни, чак кучетата на хората ме дразнят. Ако е симптом на бременност, то ще са дълги 9 месеца за всички около мен. :balk_198: :balk_198: :balk_198: :balk_198: :balk_198:
« Последна редакция: Май 22, 2020, 12:35:01 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #681 -: Май 22, 2020, 13:15:47 pm »
Благодаря ви, момичета. Успокоих се малко. Ще кажа на Владимиров, а той нататък си знае работата.
Тери, за теб конкретно знам, че имаш изписани фраксипарин и аспирин превантивно и за това си мислих, че е нормално докторите да се презастраховат. Дано тази раздразнителност е признак, другите да му мислят! Кафе пиеш ли или ти е забранено? Може то да те превъзбужда допълнително.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #682 -: Май 22, 2020, 13:22:37 pm »
Тромбофилията не е базова, изисква се след поне един неуспешен опит.Аз я направих след загубата и биохимичната.И пак я искат ако има аборт, прокървяване и т.н.


*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #683 -: Май 22, 2020, 13:26:50 pm »
Защото не си била пациент на  др Даскалов или на моята докторка значи :)
От др Даскалов си имах списък със задължителни изследвания преди инвитро, защото инвитрото не е като правим си секс вкъщи. Много се влага в него. 200 лв отгоре си заслужава да се дадат. особен имайки предвид, че 40% от момичетата тук имат нужда от такава терапия, то за мен си върви към базово изследване, без което инвитрото е експериментиране. Такова за мен е и ИР. Но това е лично мнение.
« Последна редакция: Май 22, 2020, 13:34:43 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #684 -: Май 22, 2020, 14:23:11 pm »
Абе, Тери, не е баш така. В България е достъпно, затова се прави. Останолота част от света експерименти ли си прави? Хубаво е да ги има, ама чак толкова да са задължителни. Залита се много в тази насока. И не, нямат 40% нужда. За една ниско рискова хетерозиготна мутация е прекалено да си цяла бременност на терапия без да е имало аборти. Ако беше универсално, щеше да се изписва барабар с фолиевата. Също така дали е АРТ или не, не прави една загуба по- малко болезнена.

Май, май ще пращаме хуманитарна помощ на Мишо до догодина  :wink:
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #685 -: Май 22, 2020, 14:46:36 pm »
О аз не сравнявам изобщо загубите при инвитро и опити вкъщи. Една жена скоро беше написала: "Осъзнавам, че отрицателният тест е най-безболезнената загуба, свързана с една бременност", което си е факт. Под "не е като да си правиш опити вкъщи" имам предвид стимулацията, която е премината и това, че подобни мутации влияят и на самата имплантация.
Аз имам достъп до изследвания и смятам, че трябва поне да знам за съществуването на дадени изследвания от лекаря си, пък аз ще преценя ще ги пусна ли. Явно и докторът на Лейди смята, че са важни изследвания щом й ги пуснаха. В Турция обезателно ги искат преди опит. Аз гледам по своя опит. Всеки лекар, който съм посетила, ми е искал генетични изследвания.

Не мога да се понасям, сама дразня себе си. не съм такова зло по принцип. 7ми ден от трансфер, да бяха бластоцисти, сигурно щяха да ме сърбят ръцете вече.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #686 -: Май 22, 2020, 16:24:19 pm »
Идвам с позитивен прашец да поръся. Леле само ще ви кажа, че на 29ти имам рожден ден и си чакам подаръците тук :) :grouphug: Териииии , също така браво, че си намалила обема на работата. Хем да ти е взет акъла, хем да не те изцеждат с прекалено много работа.
 :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1:
Лейди, сигурна съм че ще решите най-доброто за вас!
« Последна редакция: Май 22, 2020, 16:33:19 pm от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #687 -: Май 22, 2020, 16:43:44 pm »
Юхууууу, ами решихме заедно с доктора, едно ще върнем и то на рождения ден на Лина ми е трансфера❤ Те ти 😁
Говорихме с Владимиров, казах му, че резултата ще излезе чак на 05.06, а той ми каза от днес да започвам по 1 аспирин на ден и от неделя 2 по 4 Утрогестан. А относно изследването, днес док ми каза, че е изключително важно да го пуснем.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #688 -: Май 22, 2020, 16:49:47 pm »
А,така! Ей това е приказка. И доктора добре се е включил с изследванията. Всичко ще се нареди!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #689 -: Май 23, 2020, 09:08:27 am »
"Из хрониките на една мъченица" Ден Осми
Все повече наближават дните, когато може да отчете тест и ми се е свило всичко. От днес трябва да започне уж секреция на ЧХГ в тялото. И умницата реших да припикая един тест с чувствителност 25. Правейки го знаех, че ще е отрицателен, ама нали трябва да са две и нали съм жената чудо, трябва да е различно при мен. Е отрицателен, бял като платно. И знам, че няма как да е положителен и пак съм сдухана.
Просто много ме е страх, защото този път някак си съм убедена, че е станало. Но се четох, че и миналия път така съм си казвала и нищо. Този път в имплантационните дни усетих нещо много странно, което никога не съм усещала: Слънчицето много добре го описа: дращене по матката. Два дена чести ПМС след това дращене. През тези два дена зверски глад и безумна умора. Вчера пак нещо усетих много странно и някакви усещания около пъпа, не е болка, не е гъдел. И се чудиш това Прогестеронът ли го предизвика, бебетата ли са. Не знам успяха ли да се закачат, но съм сигурна, че се опитаха със сигурност. И този път като съм на кортикостероиди не ме втриса и предполагам това им помага.
Не се трае, мисля вече кога да ходя за тест или само да си ги пикая вкъщи.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #690 -: Май 23, 2020, 09:52:29 am »
Тери, сега си върнах календарите и най-рано ми е отчитало кръвен 12 дни след секс. Пикливите ми показваха отрицателен до дни след закъснението. Всякакви Престо, Шуър Чек. Аз бих ги забравила тези пикливи за да не се разстройвам. Гладът е симптом. Аз ставах през нощта (например трябва да стана в 6, със часовник. Аз в 5 се събуждам от къркорещ стомах), другото също. Колко ти е прогестерона? Орално ли го приемаш или вагинално поставяш? Лежи си сега и го добутай, май беше до 10ти ден най-рано отчиташе? Много дано, много палци. :green_dust_1: :green_dust_1: :green_dust_1: :green_dust_1: :green_dust_1: :green_dust_1: :green_dust_1: :green_dust_1:
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #691 -: Май 23, 2020, 10:56:00 am »
Тери, понеделник би жтчеро вече. Днес е мнооого рано за пиклив.
Знаеш, ме аз обичам винаги да има план Б. Моят съвет е, ако не е станало сега (станало е, но пран Б дава спокойствие), още следващия цикъл нов трансфер.
Лекарката ми тук има теория, че инсеминации и трансфери трябва да се правят на максимално често.
Палците не съм ги пуснала.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #692 -: Май 23, 2020, 11:04:36 am »
Тери,за мен ранните признаци са мит.Все пак повишеното ЧХГ ги предизвиква,ако е толкова високо да има такива,то теста би отчел.Няма как да ти отчете,защото е рано още.
Иначе,и моя лекар е на мнение за трансфер след трансфер,без паузи ако разбира се няма причина,но се надявам че няма да се стигне до там,а този ще е Трансферът!Знам,че ти се свило всичко,ако искаш да правиш тестове,прави,както го чувстваш така да е.Но шпа пиеш ли?
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #693 -: Май 23, 2020, 11:52:04 am »
О със сигурност, ако не е станало пак искам трансфер. Независимо каква ми е микробиологията. То след този Кринон такива неща излизат от мен, че е ясно, че няма да е ОК де. Трансфер отново на ЕЦ, пак с кортикостероиди. Това е правилната формула при мен.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #694 -: Май 23, 2020, 12:18:36 pm »
Тери, много силно ти стискам палци! Дано , дано!

На мен си ми дойде по план и след малко ще звъня за час за ехограф. Забравих а питам лекаря дали да продължавам да пия миоинозитола и овабуста или да ги спирам. Вие какво мислите? Сега ще видя, ако мога да попитам като звъня, но предполагам, че ще е само рецепционист там.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #695 -: Май 23, 2020, 17:03:47 pm »
Според мен си пий всичко. На мен никога не са ми казвали да спирам добавки. Този Миоинозитол ми звучи като Иногионола ми, а него и при бременност няма да го спирам.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #696 -: Май 23, 2020, 17:30:34 pm »
Мерси, Тери. И аз не виждам как биха си пречили. Звънях днес, но не работят, никой не вдига телефона, оставих им съобщение. Дано ми запишат час в понеделник, нищо че ще ми е трети ден.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #697 -: Май 23, 2020, 17:50:18 pm »
Ако действат като тук, първият час е или на последно хапче или към 11-12ти ден. Тук имах 1 или 2 прегледа като бях на кломифен.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #698 -: Май 23, 2020, 18:29:45 pm »
В България ме викнаха на 9ти ден от Клостилбегит. Но трябва и да кажеш кога овулираш, защото прегледът е около овулация.
Аз съм като парцал. Този Прогестерон ми видя сметката този път. Следобед не мога да си отворя очите, вдигнала съм 37.2- 37.4 температура и спя. След това вечер я бутам и стоя будна до към 2-3 през нощта, след това се събуждам наспана в 6-7 часа и следобед пак парцал. И реално нощем само пия вода и пикая. На ден пия по 3-4 л вода вероятно от температурата, чак вазелин за уста ползвам посред лято, че се дехидратирам от постоянното ходене на тоалетна.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #699 -: Май 23, 2020, 18:58:39 pm »
Тери, пиеш  повече вода от стероидите, те така действат.
Ти защо ще пиеш Иногинол и по време на бременност?

Уж идеята на Летрозола е да ми измести овулацията по- рано, пък дали ще стане... Четох тук из разни форуми, че са ги викали по един път между 10 и 14 ден от Ц. Малко ми е притеснено, че чак на 3-и ден ще се чуя с тях, но като не са го измислили за уикендите...