0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #360 -: Юли 27, 2019, 12:22:48 pm »
Хрис, почни с вит. Д Тери, ти е дала добри съвети.Аз съм с Вигантол, преди последния опит и трансфер пиех ударни дози от него, всеки ден по 10 капки.Преди това взимах и ФХ про на Фертилаид.Общо взето гледах да се назобя с максимум витами и вещества, който да ми помогнат на яйчниците.Ако сте се насочили към Турция, давай, опитай.Стоека, която писа преди малко тук има прекрасно момиченце направено там.А и мисля, че след това отношение от клиниката към теб им нямаш много вяра.

Аз имам близки правили опити при Александров, те си купуваха лекарствата от Турция, защото бяха по-евтини от тук.

Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #361 -: Юли 28, 2019, 13:04:21 pm »
 Маги, в предвид, че явно скоро няма да съм в процедура може би да не насилвам нещата  с ударни дози Д ( а после, ако живот и здраве стигна до там..)?
 Два пъти в седмицата по 10 капки витамин Д как ти се струва?
 За тези добавки гледам, че трябва да се консултирам с ендокринолог и от къде могат да се купят?
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #362 -: Юли 28, 2019, 13:32:32 pm »
Хрис, ти си докарай вит Д до нормални граници, пък после само поддържай. Кои добавки? Имам малко Фертилед останали, искаш ли да ти ги дам? Взела съм ги с мен.
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #363 -: Юли 28, 2019, 13:44:54 pm »
Павла, да за тях, ако не ги пиеш вече, да.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #364 -: Юли 28, 2019, 14:14:21 pm »
Хрис, в Бг ендокринолог няма да ти назначи добавки.Четене в нета и консултация евентуално с репродуктивния.

Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #365 -: Юли 28, 2019, 14:29:19 pm »
Хрис, аз с 3- 4 капки на ден вигантол вит. Д за 3 месеца го качих от 23 на 25, после за още 3 месеца с по  5-6 На ден го качих на 29, сега съм на 8 капки на ден, ще го изследвам скоро пак, бавно се качва, щом ти е само 17 според мен 10 капки 2 пъти седмично са малко, на мен са ми казвали, че е по-добре добре да се взима всеки ден. По - компетентните по въпроса също да кажат.
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #366 -: Юли 28, 2019, 14:49:57 pm »
 Понеже пия Омега 3 на Möller’s и там има Д  да не прекаля нещо с Вигантола, затова си мисля 2х10 капки.
 Ясно Маги, значи минавам на самолечение. Репродуктивен вече нямам след отрицателния тест с мен се свърза незапозната по моя случай докторка, която не можа да отговори на въпросите ми и само ми каза да спра лекарствата. После още една която каза, че моя лекар няма да ми се обади ( много работа имала) и да си почивам, ако решим нещо по-нататък да сме се свържели с тях. Така и не ми дадоха никакви насоки какво може да се е объркало.
 Та върнах се пак в началото ...
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #367 -: Юли 28, 2019, 15:25:10 pm »
Хрис, в коя клиника беше ти?

Фертилаида е хубаво да се пие 3 месеца, аз го пих 1 месец преди опита.Взех сега за моята приятелка, тя е с намален ЯР и сега преди опита ще я следя дали го пие.

Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #368 -: Юли 28, 2019, 17:06:47 pm »
От къде се купува, само онлайн ли и от кой сайт е по-изгодно?
В Щерев.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #369 -: Юли 29, 2019, 09:59:44 am »
Хрис, наистина дозата, която си писала, е много ниска. Аз ти казвам доза, която на мен лекар ми е предписал (доц. Русев, за следене на витамини всички са единодушни по форумите, че дава коректни предписания). 1 месец по 5000 единици на ден и после намали дозата, но не я прекъсвай. Виж и витамин Б12 как ти е. Вземи от на Маги добавките и при нея, и при Павла имаше добър ефект. Действай ударно, защото отидете ли в Турция, там нещата стават за 2 месеца. Обаждаш се на координаторка, записва ти час за след месец. На първия преглед ти правят всички изследвания и на другия месец е стимулацията. няма го чакането като тук. Една позната се свързала с координаторка октомври и януари вече беше на ЗЕТ.
Междудругото аз съм коментирала с моята лекарка относно донорските програми в моята клиника. Казвала ми е, че преди да се пристъпи към трансфер с ДЯ изпращат жените за имунологични изследвания, ЕРА тест, препоръчват биопсии, задължително след трансфер предписват и кортикостероиди. Защото, както каза тя, се дават сериозни суми, а реално ембрионите, които се трансферират са 100% генетично различни от майката и се подсигурява с всевъзможни изследвания и лекарства, за предпазване на ембриона. За кортикостероидите каза, че задължително се давали. Май на теб не ти бяха предписали.
Със Слънчицето какво стана. Сигурно скоро ще оглеждат апартамента на бебето.
При мен без да се усетя и времето си минава, трябва да ходя да платя хотел за ембрионите за още 6 месеца. Тоест мина 1 година от инвитрото ми и до никаде, един трансфер успях да направя само и да остарея с още една година  8O 8O 8O
Да ми е жива и здрава хомеопатката. Нямам и помен от някакви възпаления и течение. Имам среща с нея октомври месец, тогава ще нарпавя и микробиология и ще вземем решение накъде ще поемаме.
« Последна редакция: Юли 29, 2019, 10:01:38 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #370 -: Юли 29, 2019, 10:07:11 am »
Тук съм.В сряда е хистероскопията,дано,дано матката е чиста и гостоприемна,че да стане апартамент.
Тери,до октомври ли ще пиеш добавки?
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #371 -: Юли 29, 2019, 10:17:40 am »
Да, до октомври. Хомеопатичните лекарства, пчелно млечице, пробиотик орален и вагинален, едно, което внася кислород в клетките или и аз не знам какво прави(Cell food) и алое с червена боровинка.
Да се похваля. Преди седмица и половина бях трагичен шофьор. Сега вече не се страхувам така от колата. Всеки път овладявам нещо ново. Е направи ми импровизиран изпит инструкторът и на 4та мин натисна спирачките на едно кръгово. Въпреки, че имах място да мина и имах 2 автобуса за параван. Малко съм раздвоена, ако на натоварено кръгово не мина при тази дистанция, ще ми направи забележка. Но явно на тези по-празните трябва да чакам докрай. Това ще го овладея, но най-големият ми проблем е при ляв завой да спазвам, ако идвам от средна лента, да вляза в дясна. На теория го знам, но на практика не успявам да го приложа и ще засека някой ден някого. Ще се концентрирам сега върху тези неща. Но има определено напредък, започвам да вярвам, че рано или късно ще взема книжка.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #372 -: Юли 29, 2019, 11:07:23 am »
Браво, променила си нагласата и това ти е повлияло, браво!И аз бях така!

Слънчице, стискам палци и те мисля!

Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #373 -: Юли 29, 2019, 12:03:04 pm »
Здравейте,
Изследването - Обременяване 3-кратно с глюкоза, за да проверя Инсулинова резистентност, има ли значение по кое време на цикъла се прилага?  :?
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #374 -: Юли 29, 2019, 12:06:19 pm »
Не, няма никакво значение. Гладна и жадна сутринта в лабораторията с шишенце с разтворена глюкоза във вода. Вземаш го от аптеката и може и от вечерта да си го приготвиш. Първо ти вземат кръв така и после почваш да го пиеш и следиш часовника.
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #375 -: Юли 29, 2019, 12:14:24 pm »
Слънчицето много късмет и дано всичко е чисто и прилежно за снежко. Ще стискаме силно палци  :goodluck: :bighug: :goodluck:
Тери ясно ни е на всички че ще станеш мастър на шофирането :P
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #376 -: Юли 29, 2019, 12:30:23 pm »
Хрис, давай смело с добавките и витамините. Какво му мислиш толкова? Даже авитаминози водят и до депресивни състояния и тн. В най- лошия случай ще загладиш само косъма и ще имаш настроение. Ти фолиева си пиеш, нали?

Тери, добре си. Карането е много рефлекси, опит и по- малко умуване. Нямаш много време да ги мислиш. Щом ти е натиснал спирачките, значи е било опасно. Аз лично изчаквам да е чисто кръговото или да няма големи машини, защото ако има и идва някоя кола, нито ти, нито другата кола имате хубава видимост.
Радвам се, че хомеопатът ти е помогнал. (Не ѝ викай хомеопатка, че не е много уважително). Ей къде е октомври. Ще си имаш лятно момченце, така ги виждам нещата аз.

Няма значение от МЦ. Вечерта преди изследването не яж след 10ч, никаква джънк фууд деня преди изследването и тн.

Късмет на всички!
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #377 -: Юли 29, 2019, 15:57:28 pm »
Благодаря, по план ще го направя изследването в петък  :)
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #378 -: Юли 30, 2019, 02:41:52 am »
Привет на всички. Директно с въпросите -  през този МЦ не бях 100 % сигурна, че е имало О. При изследван прогестерон на 19 ден от МЦ резултатите са 83,520 nmol/l при референтни граници 5,82-75,9 nmol/l за лутеалната фаза. Изследването е правено в цибалаб. На първо място искам да попитам според вас какви са шансовете да е нямало О при такъв резултат от изследването? Пуснах и ЧХГ, въпреки че беше изключително рано и съвсем очаквано резултатът му е <0,100 IU/L., но нали ще правя консултация с лекар и исках да проследя хормоните за 2 дни. В сряда е второто изследване. Аз малко се стреснах, защото май вариантите са ми 2. Единият е отлична работа на  тялото ми, а другият е висок риск от ракови заболявания. Второто ме плаши, защото прабаба ми, баба ми, майка ми, леля ми и моя братовчеда са все с гинекологични тумори. Очаквам и мен това да ме сполети някой ден, но не точно сега. Обаче този риск ме плаши, защото до Ц има още 8 дни, а това значи нивата на прогестерон да растат още. Ама те и сега са високи. В гугъл не намирам нещо дори близко до това, което ме интересува. Сякаш статиите за прогестерон се препечатват от една медия в друга и само се отнема или добавя по някое несъществено изречение.
Хрис, подкрепям останалите- витамин Д смело, че даже малко безотговорно ако щеш. Аз нали пия с pregnacare conception for her and him или нещо такова, там има този витамин. Онзи ден в аптеката коментирам един пробиотик - пробиен за нормална вагинална флора или нещо от сорта и аптекарката каза, че няма смисъл да сменям, тъй като и двата имат ФК и витамн Д, което е най-важното за успех. Попрочетох няколко статиики по темата и се оказа, че нивата на витамин Д могат да бъдат от решаващо значение особено при опити с асистирана репродукция. Мислех още тогава да ти пиша, но бях доста затрупана от задачи тези дни, а почивните изкарах без обхват.
Слънчицето, стискам палци.
Тери, радвам се, че хомеопатията ти влияе добре.

*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #379 -: Юли 30, 2019, 03:02:32 am »
mama, не мисля, че това би трябвало да те води към мисли за ракови заболявания. Спомням си, че преди съм, чела за разни жени с прогестерон над горна граница и не е било проблем. Та нали след трансфери ни тъпчат с Прогестерон: 9 таблетки Дуфастон + 9 утрогестан(1 кринон). При бременност се увеличава над горна граница Прогестерона. Знае ли се. Ако няма бременност, до ден два би трябвало да започне да пада след пика.

Хрис, сетих се, че се чудеше дали като взимаш комбинирани, в които има витамин Д, няма да предозираш. И за справка. Преди първия трансфер бях с нормален витамин Д и затова не го изследвах повече. Понеже цяла година бях на Иногиноли и си казах, че няма смисъл да следя витамин Д, все пак стартирах с добро ниво и вкарвах допълнително. Е да, ама не. От оптимално беше паднало нивото на границата между "Недостиг и сериозен недостиг".
Бъди промяната, която искаш да видиш в света