0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #160 -: Юни 10, 2019, 09:57:18 am »
Pavla , нали говорехме за опитите ви този месец.За тях питах :)  Дано сте успяли още някой път да хванете. Аз едвам чакам да пусна още един тест, тези Twip уж били много чувствителни. Кръста ме боли, един корем съм пуснала. Абе иде!
Слънчицето , късмет днес,  с теб сме <3 Микаса, Тери звучи супер че сте се забвалявали. Тери,и на мен Конова ми написа  Фраксипарин през ден до 16 гс.  И утрогест. 2x2 i Метр. мет. което не знам какво е, ще питам в някоя аптека ако не ще кача тук за превод, въпреки че тази акушерката каза да звънна при + :)) Не мисля че този месец  е нашия месец, да ви кажа. От друга страна ми е смешно ,защото ако забременея сега термина ще ми е същия, като с 1вото  :D преди 8 години на 12 юни забременях. Знам със сигурност защото това ни беше единствения контакт.
Някой да пие метфогама 500? Това е при ИР. Била съм  с лека както писах снощи. Защото от метфогамата такова растройство имам, че.. много ми е притеснено, на работа съм. Да не ме видите в забелязано в София 
Мишееее, как си ? И ти и Маги сте геройчета <3 Ами уж да, ама според мен не,защото само един успешен опит имаме и не знам дали е от хоримона или от дуфастона.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #161 -: Юни 10, 2019, 10:05:39 am »
Lina,Метфогамата е много неприятно лекарство с отражение на стомаха и съм чела, че доста време организма свиква с него. Аз нещо изпуснах, кой ти го е предписал, имаш ли ИР?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #162 -: Юни 10, 2019, 10:22:15 am »
Тери, лека съм имала казаха д-р Мели и мъжа й. Трябвало да го пия. Четох в нета, че и при поликистозни яйчници се изписва, което ме води  на мисълта че не пречи на бебеправенето.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #163 -: Юни 10, 2019, 10:31:04 am »
Не, в никакъв случай не пречи. По-скоро помага при проблем с ИР, защото тя влошава качеството на Я. А в Надежда ИР никога не изследват, което за мен е мистерия. Би ли споделила какви са ти резултатите от обременяването, че на мен ИР ми е много интересна диагноза.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #164 -: Юни 10, 2019, 10:55:39 am »
Тери, в пакета със задължителните изследвания е в Надежда ИР, мисля. Иначе  Виж прикаченто файлче. Инсулин на 120 мин трябва да е 2 пъти по малко като стойност от инсулин 60 мин.  С оглед на това че сладко не ям и хляб потчи не, и че баба е била диабетик, казаха да почвам метфогамата.

редакция: и на мен ми беше странно, защото няма реф. стойности. И на една приятелка детето го бяха изследвали и тя сподели същото.
« Последна редакция: Юни 10, 2019, 10:58:44 am от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #165 -: Юни 10, 2019, 11:05:13 am »
На 60 мин е добре, но на 120 мин трябва да е паднал наистина повече.  Добре, че сама си спряла сладкото, защото иначе е щяло да ти прецака качеството на Я. Сега даже ще станат още по-добри.
О аз забравих да ви кажа: на ДРЗ спечелих ваучер за 500 лв и ще го използвам за трансфер на бебоците, да ми носите късмет.
« Последна редакция: Юни 10, 2019, 11:19:22 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #166 -: Юни 10, 2019, 11:23:36 am »
Тери, аз така се зарадвах като видях. На късмет ще е на какво друго!  Иначе аз си записах час за утре за персенска. Ще й кажа за новата терапия, от имунолога. Абсолютно сте прави, аз какво се притеснявам като тинейджърка. Няма време за губене.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #167 -: Юни 10, 2019, 12:02:45 pm »
Лина, докато обере захарта се случва разстройство. Сокойно- лека диета, движение и хапчета ще се подобрят нещата. Метформинът даже е добре да се пие първия триместър от бременността, ако има ИР.


Тери, много да с ти на късмет парите от ДРЗ!


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #168 -: Юни 10, 2019, 12:08:07 pm »
Pav-la, звучи логично. Д-р Даскалов ме предупреди,но не очаквах чак толква, да ви разсмея потече ми по краката в нас. Та сега само половинка пих и тръпна. Голям смях за малката и Митко. :oops: :oops: Иначе аз съм 13ти ден. Записах утре час при АГ за след работа.  Сърбят ме ръцете за тестче хахах Ще искам и една МБ да пуснем.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #169 -: Юни 10, 2019, 14:33:33 pm »
Момичета, може да подпишете тази петиция



Редактирано от модератор. По-долу става ясно защо.
« Последна редакция: Юни 10, 2019, 17:39:22 pm от dani_ j »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #170 -: Юни 10, 2019, 14:59:01 pm »
Супер , инициатива , Тери. Браво. То верно излизат страшно много пари на куп на всичко останало което се плаща.
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #171 -: Юни 10, 2019, 15:12:52 pm »
Дано има успех инициативата. Даже смятам, че трябва да се финансират и повече от 4 опита от фонда, защото при двойки с по-сериозни проблеми поне по мои наблюдения са недостатъчни
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #172 -: Юни 10, 2019, 15:16:17 pm »
Моля ви, когато подписвате нещо се информирайте за изготвили я го и подбудите му! Идеята е прекрасна, но е направена от организация, която миналата година внесе смут в цялата здравна система. Заради тях имаше спиране на работата на фонд ин витро, също така се направи одит на фонда и ред клиники, плюха по нас изключително лошо и не на последно място стигна се до съд между тях и няколко лекаря за клевета.
Ако искате подкрепа за нещо не става с петиции! Ползвате интернет, не сте малки, мислете! Никой, ама никой в страната няма да вземе на сериозно нещо започнато от тях акоще цяла България да го подпише. Мен и стига, че миналото лято вместо да почиваме се обяснявахме на 100 места за глупости,защото госпожите искаха медийно внимание.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #173 -: Юни 10, 2019, 15:20:35 pm »

Лина ,аз не съм имала никакви странични ефекти от метфогамата,след храна я пии,по-лесно ще ти понася.
Тери,днес доктора дойде при мен в стаята където чаках за пункция,чувствата ви са взаимни.Каза,че си голяма симпатяга,но главата ти е пълна с глупости,много си се наплашила,ама ще стане твоята работа.Много му харесал ДРЗ,но според него е малко времето за консултации.
Иначе,нямам кухи,от 6 Ф имам 6 Я.Утре ще кажат колко оплодени има.След пупкцията много ме боля,сложиха ми обезболяващо.Сега само ми тежи,ама се търпи.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #174 -: Юни 10, 2019, 15:24:47 pm »
Като знам кой е организатор и какви глупости иска и изказва, аз Не бих подписала тази петиция, а и нещата не се случват така! Маги е 100% права!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #175 -: Юни 10, 2019, 15:28:14 pm »
Слънчицето, браво, миличка!  :grouphug: Утре ще чакам да пишеш! Можеш ли да легнеш? Аз днес само половинка пих, защото ме е страх да не стане като вчера. Иначе имам 2х 500 изписани. Малко глуповато, но сега и ако отслабна от нея :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #176 -: Юни 10, 2019, 15:30:48 pm »
Слънчице, супер резултат.

Младия Александров е много готин. Хареса ми! Но не го познават пациентите от там нямаше много за консултация. Разбира се, времето и опита ще му помогнат!

Помня на ДРЗ Варна имаше опашка за щанда на стария Александров!

Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #177 -: Юни 10, 2019, 15:47:43 pm »
Слънцеее страхотна реколта. Дано утре да кажат че всички са се оплодили  :bighug:
При мен тричките се развивали добре, ама защото са малко като бройка утре трансфер.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #178 -: Юни 10, 2019, 15:58:59 pm »
Слънцемое, айде да си имате и вие по една рибка, като моята догодина  :grouphug: Пишейки това се усмихвам и ви пращам цялата си позитивна енергия!
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #179 -: Юни 10, 2019, 19:38:25 pm »
Слънчице, браво, страхотна новина. Сега стискаме палци да се оплодят всички.
Слънце и твоята новина е много добра и ти пожелавам целия късмет утре и няма да пускам палците следващите дни до теста. И трите ембриончета ли ще ти върнат?