0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #260 -: Юни 12, 2019, 22:27:24 pm »
Супер Джулия . Стискам палци!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #261 -: Юни 13, 2019, 09:35:20 am »
Правих, днес сутринтта и май това е играта. Доста ярка черта, само не знам как ше сколасаме.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #262 -: Юни 13, 2019, 09:53:05 am »
Момичета, Одеве забелязах,че имам на сравните устни нещо като белезникава потдутина. На някоя от вас случвало ли и се е нещо подобно
Джулия,аз имах едно топче колкото леща.Ходих на лекар и ми казаха,че е мастно образувание ,което с игла може да се пукне,ама не ми е пречило или боляло и го оставих.След една година само се пукна.
От вчера нищо не ме боли ,тежи и т.н. ,още бяха 5 дечица,днес към обед пак ще звъня.
Лина,да се грабвате и да ополдотворите О.
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #263 -: Юни 13, 2019, 09:59:46 am »
Лина, супер е чертата. Хващай мъжо и действайте. Хайде,дано да е късметлийсия месец  :bori_017: Слънчицето,по-скоро ми прилича на малка бяла пъпчица. Имам час чак за 19.06 при АГ, дано да не е нещо сериозно
« Последна редакция: Юни 13, 2019, 10:02:00 am от djuliq922 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #264 -: Юни 13, 2019, 10:12:46 am »
Джули, щом прилича на пъпка, най-вероятно е такова. Сигурно до 19 няма и да е там.

На нас във фирмата ни включиха допълнително здравно осигуряване. 100 пъти повториха колко луксозен пакет било това, ала-бала. И 1ст не могат да ми покрият за изследвания около процедури, защото стерилитетът не бил болест, а състояние. Сигурно са прави застрахователите, ама да не ми повтарят само "луксозно, луксозно", ще е луксозно, ако ми покриват ходене на спа процедури.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #265 -: Юни 13, 2019, 10:31:38 am »
И аз съм имала такива мастни топченца. Само не се стискай, че може много да се подуе. Ами ще правим каквото правим довечера, Джули. Успех и на вас. Тери, и нашите уж са луксозни ама ядец. Мен преди години, хернията не ми я покриха. Бошлав работа е малко. Не се нервирай, здраве да е. При кой брокер сте, Доверие, България? Слънчицето,  довечера ще да е. Какво да правим :) Радвам се , че нищо не те боли, тежи итн. Чакам да пишеш какво е станало след като ти дадат инфо наобяд.

Какво мислите, 2-3 дни след О да почна ли Дуфастон?
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #266 -: Юни 13, 2019, 10:43:52 am »
Тери, аз също имам ДЗО при България Иншурънс и мога да ти кажа, че поне МБ може да си покриваш, както и лекарства, но за целта трябва да имаш амбулаторен лист и фактура.
Мастно топче имах и аз, дори питах доктора. Каза да не го пипам и за няколко дни изчезна само.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #267 -: Юни 13, 2019, 10:47:07 am »
Към Доверие сме, ама не ми вдъхват много доверие :D Аз попитах за хормоните и лекарствата. Трябвало да има назначение от лекар, различно от репродуктивни проблеми. Трябвало да има наличен проблем, за да ги покрият. Явно стерилитетът не е проблем.
Слъчнице, стискам палци да се развиват всички бебоци.
Слънцемое, ти на каква терапия си сега?

Лина, не че може да навреди Дуфастона, но аз лично бих го взимала, ако знам, че имам проблем. Ако по принцип ти е ОК Прогестерона, защо излишно да приемаш още Прогестерон при домашно правене на бебе.
Аз може би другия месец ще взимам Дуфастон. Пак имам едно бледо розово зацапване. Но много бледо. Не мога да преценя аз ли се разраних с Гинофита или пак зацапва. А чакам цикъл тези дни и ми остава един цикъл до трансфер евентуално на ЕЦ и не е ОК така да ми варират хормоните. Овулация на 11 ден, зацапвания. Изследвах ТСХ и Пролактин и бяха бомба, не знам тази стимулация за трансфер кой хормон ми прецака. Може би, защото реално ми удължиха заради трансфера цикъла до 42 дена (до 40 ден бях на Кринон).

В голямо чудене сме вкъщи сега. Казаха ни за къщата за груб строеж + дограма + ВиК + ел. инсталации 100 000 лв. Надявахме се на макс 80000. Нямаме налице бременност, не знаем колко пари ще ни трябват още, за да имаме дете (колкото и грозно да звучи, но факт). Чакаме разбивка по цени от офертата на строителя, но просто ми иде да стопираме всичко. Ако грубият строеж се е вдигнал толкова, то и довършителните работи ще ни изненадат неприятно. И не знам в момента. Мислим го.
« Последна редакция: Юни 13, 2019, 10:55:23 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #268 -: Юни 13, 2019, 11:15:29 am »
Лина, вместо този цикъл да взимаш прогестерон ( аз дуфастон не бих пила и избрала на първа линия, а вагинален) защо не вземеш да си го изследваш на 19-20 юни? Така ще знаеш на къде вървиш и дали наистина си имала О?

Слънце, ще си прибереш 2 и ще имаш 3 за трето дете :)

Тери, много е неприятно, но не стопирайте нищо. Компромис може да направите после с обзавеждане, може да си направите само стаите, от които имате нужда, но ако спрете сега, не се знае дали ще започнете наново. 20 000 в строеж на къща не са ужасно много и могат да се икономисат част от тях в последствие.

Хайде и на домашните успех :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #269 -: Юни 13, 2019, 11:27:15 am »
Тери,за съжаление много се вдигнаха цените в строителния бизнес. Наистина не са малко пари,но зависи и от квадратурата все пак.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #270 -: Юни 13, 2019, 11:28:06 am »
Тери,знаеш колко си ми симпатична,затова моля те да не се засягаш,като те прочетох първата ми мисъл беше-колко пари ще им трябват за дете зависи от нея.Ако слушаш лекарите няма да се харчиш,ако се водиш по себе си -не знам.Хиляди.Здрава си да родиш и износиш две двойки близнаци!С най-добри чувства го казвам.Ако още те вълнува Турция,нещо което не подкрепям,мои познати отиват там,имат едно неуспешно инвитро в Тутракан,с неизяснен стерилитет са,не правиха инсе,нито кандидатстваха по фонда,ще те държа в течение за резултата.Ако си останеш тук,ще спестиш пари от Турция и ще купите дограмата,1-2 климатика и за перде ще ви останат.
Павла,мъжът ми ако те чуе ще те убие :D.Казал на свекито за 5те,и тя се уплашила че наведнъж ще ги родя и милото й дете ще се разчекне от бачкане да издържа тая челяд.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #271 -: Юни 13, 2019, 11:40:19 am »
Имам позната с тризнаци от Олимед. Там по 3 връщаха до скоро. Ами ти с 5 ще разбиеш всички рекорди във Варна!
Иначе те децата не изискват много пари. Даже икономично излизат- от както забременях не пиех- спестихме от вино, от преди това спрях да пуха- икономия (а така да обичах да пуша, ама след второто ще му мисля), като беше много малък не сме ходили никъде, даже и до България не си ходихме- икономии, не харча толкова нафта с него, докато разбера колко ще напълнея и после колко ще отслабна не съм си купувала дрехи (за цяла бременност 1 панталон и една блуза за бременни и 1 нормален панталон, носех си нормалните дрехи). Така че голяма икономия са децата. Виж с повечко има колатерални разходи- колата идва малка, къщата и тн, и тн.
Успокой свекърва си,че повече от 3 няма да са :) А и за първи деца близнаци държавата дава 3600лв.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #272 -: Юни 13, 2019, 11:59:12 am »
На нас във фирмата ни включиха допълнително здравно осигуряване. 100 пъти повториха колко луксозен пакет било това, ала-бала. И 1ст не могат да ми покрият за изследвания около процедури, защото стерилитетът не бил болест, а състояние.

Тери, това е стар трик на застрахователите да се измъкват от плащане на здравни услуги. Което, разбира се, не е вярно, стерилитетът е болест. Има го в МКБ (Международна класификация на болестите) със следните кодове:

N46   Безплодие при мъжа
N97   Безплодие при жената
N97.0   Женско безплодие, свързано с липса на овулация
N97.1   Женско безплодие с тубарен произход
N97.2   Женско безплодие с маточен произход
N97.3   Женско безплодие с цервикален произход
N97.4   Женско безплодие, свързано с мъжки фактори
N97.8   Женско безплодие с друг произход
N97.9   Женско безплодие, неуточнено
Z35.0   Наблюдение върху протичането на бременността при жена с безплодие в анамнезата

Застрахователите обаче се правят на разсеяни. Затова можеш да прочетеш условията на твоята застраховка и да видиш дали няма да се намери начин. Напр. имахме една двойка юристи, чиите застрахователи покриваха нещо от сорта "дадени съвети и указания от лекар за начин на живот". Ние всеки път буквално преписвахме този текст в края на амбулаторния лист и така си реимбурсираха всяка стотинка. :)
« Последна редакция: Юни 13, 2019, 12:06:52 pm от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #273 -: Юни 13, 2019, 12:04:35 pm »
Бели кахъри са,в мойта кола понеже е малка ще се возят само бебетата,мъжът ми ще продаде неговата и ще купи един SUV ,багажника ще го префасонираме на детски кът да си играят като пътуваме и готово😁.Не го знаех това за 3600,за всички ли е,независимо от доходите?
Ти се оказа права,след трансфер ми се полага отпуск,пак от допълнителните,не от моите дни.Казаха,че ще ми дадат.
Снощи нали излизахме с моите приятелки,изпих 2 чаши вино и даже една цигара запалих.Те милите толкова се вълнуват,едната вика кошарките от мен,другата активните гимнастики,третата вика чакайте бе и аз ще взема нещо,та на нас пари няма да ни трябват :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #274 -: Юни 13, 2019, 12:14:34 pm »
Слънчице, така е, ама и без изследвания парите вървят. Груба сметка за следващия месец: прегледи по 35 лв през ден, 750 лв трансфер, 100 лв инжекция, около 200 лв за поддържаща терапия. Отделно серология, микробиология, цитонамазка и хормони и т.н ииии сметката я изгубих. Ваучерът ми дойде тъкмо навреме.
Д-р Мели, много благодаря, ще се поинтересувам и ще говоря с брокерката.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #275 -: Юни 13, 2019, 12:17:11 pm »
Тери, по-скоро си вземи документите и си ги прочети сама или помоли някой юрист. Брокерката играе в противниковия отбор.

Хайде, успех на трансфера с късметлийския ваучер. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #276 -: Юни 13, 2019, 12:45:53 pm »
А, тез цигари не ги одобрявам, Слънце!

Тери, ако можеш да вземеш нещо от застрахователите- вземи. Нали свекърите ти са юристи, дай им да видят договора.
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #277 -: Юни 13, 2019, 13:10:27 pm »
и аз подкрепям Павла относно цигарите. Аз вече спокойно мога да се нарека бивш пушач,вече 6 месеца не съм палила цигара и да ви кажа ми е много добре.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #278 -: Юни 13, 2019, 14:02:48 pm »
Аз от една година не пуша,само едничка беше :oops:.
Нашите чавенца днес не ми кадаха колко са,акушерката каза че докторите казали ,че са добре и растат.Приемам,че все още са 5,в събота е трансфера,за пети ден го броят.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #279 -: Юни 13, 2019, 14:08:59 pm »
Хайде, за една цигара преди бременност няма да те бием :) Щом не ти казват друго са си 5 послушковци и си растат. След ден си ги прибираш, така че вече влизай в режим бременна.