0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #140 -: Юни 09, 2019, 17:35:25 pm »
Lina88, аз съм ходила да ми бият Хориомон в разни денонощни клиники. Даже преди първото инсе, трябваше да ми го бият 23ч. и отидох в една клиника, близо до нас. Важното е да се знае в кой час точно трябва да се постави. На теб кой ден ти е?
Когато бях на Мерионал преди първото инсе, в почивните дни отидох в една клиника и там се насъбраха да се чудят как да ми го бият, но четоха листовката и се оправиха. Сега вече разчитам само на Селена. Денонощна е и знаят какво да правят.
« Последна редакция: Юни 09, 2019, 17:43:27 pm от Forest rain »


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #141 -: Юни 09, 2019, 19:23:16 pm »
Forest rain, 12ти ден ми е. Миналия път на 13 ми го биха. Но , след дрз, съм с нова имунологична терапия , която отхвърля въздържанието. Затова се чудех утре дали да не ида да ме видят или хормон да пусна?
Или както ми казаха на дрз, да си ползвам фертилния прозорец след аборта.. аз си мисля че без хориомона няма да стане. Чуденка
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #142 -: Юни 09, 2019, 19:54:17 pm »
Момичета, колко цикъла след спонтанен аборт сте правели нова стимулация? Чудя се самия цикъл с аборта (без кюретаж и медикаменти, съвсем естествено изчистване) дали да го броя за първи или следващия е първи, защото ми бяха казали, че трябва да минат два цикъла и на третия може да се започне стимулация (ако хормоните са ок на 2-ри ден, разбира се).
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #143 -: Юни 09, 2019, 20:07:53 pm »
Алекса, първи ти е този с аборта.:/ смисъл кървиш заради аборта- това е първия
« Последна редакция: Юни 09, 2019, 20:16:12 pm от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #144 -: Юни 09, 2019, 20:15:10 pm »
Алекса,не знам доколко спонтанния аборт си прилича с извънматочната,ама на мен ми казаха ,щом дойде цикъла и свърши значи съм готова за нова бременност и опитвахме веднага.
Лина,хориомона правилно ли разбрах,че си го самоназначаваш?!Не прави тая глупост.
Мен днес малко ме понаболява гърлото,посред лято!Смуках Исла ,дано мине бързо.
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #145 -: Юни 09, 2019, 20:26:52 pm »
Лина  :bighug: Ти не овулираш ли естествено, защото такъв вид инжекции, подпомагат пукането на фоликула, ако има проблем и не се пука сам? Но ако нямаш такъв проблем е безмислено да я слагаш.
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #146 -: Юни 09, 2019, 20:46:41 pm »
Благодаря ви :-). Значи сега чакам 3-ти Ц (щом този с аборта е бил първи) и ще попитам док може ли да пия АБ по време на цикъла и да започнем стимулация. Не го изпих досега, защото гонихме един доминантен и ме предупредиха да не пия...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #147 -: Юни 09, 2019, 20:49:49 pm »
Лина, или прави нещата като хората, или не ги прави изобщо. В средата на цикъла да си самоназначаваш разни неща е глупост. Ако искаш от другия цикъл си почни както трябва, като това не отхвърля момента със секс вкъщи. За по-възприемчива лигавица една от препоръките ми е секс.

Алекса, цикълът на аборта не е цикъл. След него се брои. Стимулации за инвитро могат да се правят на около 4 месеца. Така е при мен, но на всичките ми аборти така се е процедирало.

Слънце, пази се. Смучи малко Стрепсилс, от този с хлорхексидин. Имаш още няколко дена до бременност да се излекуваш :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #148 -: Юни 09, 2019, 21:20:16 pm »
Павла, предната ми стимулация беше преди 1 година, аз бях ЗЕТ. Но може би трите месеца са свързани с възстановяване на лигавицата и хормоните. Ще трябва да попитам в клиниката, защото найстина не разбрах тогава аборта цикъл ли е или не. Реално спрях лекарствата след трансфера и след три дни ми дойде...ще попитам тази седмица. Разбързала съм се защото лятото има много почивки на клиниките, а аз пак ще съм ЗЕТ.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #149 -: Юни 09, 2019, 21:46:50 pm »
На мен не ми го брояха за цикъл. Трябва да се ок хормоните тогава и може да се започне. АБ може да се пие и по време на цикъл. Лекарят ти какво мисли?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #150 -: Юни 09, 2019, 21:48:38 pm »
Девойки, нищо няма да си правя сама- чудех се. Защото си мисля , че ако отида в Надежда с нова терапия няма да ми се изкефят. Но съм далеч от това да си правя експерименти със себе си. Благодаря ви все пак! Павла, не е ли първото прокървяване първи цикъл?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #151 -: Юни 09, 2019, 22:05:29 pm »
Първото кървене си е абортът. Първи цикъл е следващото кървене. Дори след същинския аборт да премине в кървене, пак не е цикъл, защото тогава се чисти лигавицата от бременността. При естествено забременяване и биохимична бременност не се чака въобще, но при АРТ се изчаква според преценката на лекаря.
Щом се "страхуваш" да ходих на лекар и от това как ще се приеме, ами смени клиниката. Не си вързана за тях. Щом нямаш доверие и не се доверяваш на техните лекари- безпредметно е да си даваш парите, да губиш и тяхното и твоето време. Смени клиниката докато си опитваш вкъщи.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #152 -: Юни 09, 2019, 22:08:26 pm »
Ааа това било разликата!
Аз казах и на Маги- най-вероятно ще сменя. Доста негативи се натрупаха. Вие колко опита направихте, Павла? Чакам мигащите тестове от Германия.

Мисля си че без хоримона и дуфастон + няма да видя. Разучвам маршрута за Щерев.
« Последна редакция: Юни 09, 2019, 22:13:14 pm от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #153 -: Юни 09, 2019, 22:17:59 pm »
Лина,на ДРЗ не си ли хареса някой друг лекар,там поне сумати си видяла.Много е важно да вярваш в лекаря,да си спокойна с него,иначе не е той.
Тоя кринон хич не ми харесва,сложих го,вървях от стена до стена 40 мин,не можех да изтърва Гласа на България.Нали цялата дълга част трябва да се вкара ?
Слънцемое,дано тричките се развият добре,утре ще ти звъннат ли пак?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #154 -: Юни 09, 2019, 22:37:24 pm »
Слънчицето, мила, кринона мн го плюят ама си върши работата май. Ами аз с Доц. Конова , д-р Мели и мъжа й. Както и с Николов( генетика)се видях. Мисля пак да запиша час при Персенска и ще коментирам новата терапия пък да видим. Гушкам те!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #155 -: Юни 10, 2019, 00:18:13 am »
Колко опита какво, Лина?
4 години опити и 6 стимулирани инсеминации имаме. Една естествена бременност, другите от инсеминации и всички 4 неуспешни. Синът ми е от последната инсеминация.
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #156 -: Юни 10, 2019, 00:47:02 am »
Включване от мен. Спрях лекарствата и ми дойде на следващия ден. Обикновено цикълът ми е напълно безболезнен (и в последните години, оскъден - явно от възрастта :( ) но този път беше болезнен, с разни спазми и придърпване.

На 5-ти ден от цикъла имам час при лекарката, да говорим какво ще правим след това. Ще се опитваме да запазим час при проф. Хайдл в клиниката Бонн (андролог), и аз си взех 2 пакета ову-тестове (един с 20, другия с 10 чувствителност), за да видя кой от двата вида ще върши работа при мен.

На следващия цикъл след ин-витро има ли овулация или още тялото е объркано от хормоните?

Слънцемое, успех ти желая! Дано да са "трички, за късмет" :)

Днес си вдигнах шапката и си направих един страхотен ден. Возих се в трабант кабрио, ходих на изложение за стари коли и на бит пазар, даже поизгорях на слънце.
Всичко ще е наред накрая. Ако не е наред, значи не е дошъл краят.
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #157 -: Юни 10, 2019, 06:56:39 am »
Слънчицето късмет днес на пункцията и хубава реколкота. Само бъди спокойна. Иначе за кринон гела да -цялата дълга част се вкарва и стискаш горе. И аз имам вече изписан кринон гел.
Днес пак ще се обадят да кажат какво се случва.
Микаса много добре си направила с този разтоварващ ден. Аз мисля че си има О. Действайте пак вкъщи, някои казват че има големи шансове за бременност след ин витро.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #158 -: Юни 10, 2019, 08:40:20 am »
Слънцемое, успех!Няма значение бройката, важно е да са качествени!

Слънчице, стискам палци!

Ние се завърнахме и сме много щастливи!Беше невероятно преживяване!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #159 -: Юни 10, 2019, 09:19:58 am »
Аз от Кринона съм много по-доволна отколкото Утрогестан. Слагаш веднъж на ден, малко разходка навън или вкъщи и забравяш. Докато Утрогестана ми беше 3х3, заради него не ходих на работа, за да мога да го слагам следобед, изтича постоянно.
Слънчице, успех днес. Дано мине леко процедурата. Твоят лекар е много оптимистичен младеж. Даже не те слага теб под въпрос.
Слънцемое, знаеш, не се борим за 10 деца. Борим се едно да се хване. Силно ти го пожелавам.

Аз съм тези дни много на черешата. Вчера бяхме на сватба. Открита. Танцувах под поройния дъжд, участвахме в надяждане с торти. Забавлявахме се, но днес пак е работен ден и не мога да си държа очите.

Да разкажа и за ДРЗ при мен. Минах през лекаря на Слънчицето. Той ми каза, че според него всичко с тези имунологии е пълна пунта-мара. Каза да спра да се изследвам и любимото ни да се успокоя :D След това отидох да се редя за Конова и там вече си загубих много време в чакане. Тя отдделяше много внимание на пациентите, а желаещи за нея имаше доста. Първо заговорихме за назначението от Русев. Останах с впечатление, че и тя поддържа тезата, че завишен фолат е проблем. Каза, че НК клетките ми са много леко завишени и надали са проблем. За Фраксипарина и мутациите, каза, че моите не са кумулативни и Фраксипарин до 12г.с не заради мутациите, а заради това, че влияел на ендометриума. През ден се биел при ниско рискови, защото в тези случаи не се разчита на 24 часовото му действие, а заради това, че имал имунодолиращ ефект и спомага за изграждане на ендометриум. Попитах я за биопсия и тя разбира се ги подкрепи, защото те правят такива. В Плевен. Биопсия за НК клетки, остър еднометрит, които водят до имплантационна недостатъчност. Тази седмица лекарката, която прави процедурата прави безплатни консултации в Пловдив и ми казаха днес да си запиша час. Аз реших да не се обаждам. Не ми се пътува сега до Плевен, преди това и изследвания трябват. Ще се надявам на успешен трансфер, пък след него ще му мисля. Попитах Петрова какво мисли за тази биопсия, каза, ако искам да си я направя, но нейният съвет бил да си оправя микробиологията. И аз  8O Явно очаква, че още не ми е наред (което е напълно възможно пак да имам гадини). Говорих и с д-р Мели, тя не отхвърли биопсията, но при все, че е в Плевен и тя ме посъветва да си върна ембрионите.

На сватбата бяхме с една двойка, които правят процедури в Турция. Обясниха ми финансово как седят нещата, при тях как се развиват и да не се налага, но следваща стимулация бих правила там.

Маги, ще ми изпратиш ли презентацията на Щерев, защото с Алекса много се интересуваме от нея, а не я откривам качена.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света