0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #280 -: Май 02, 2019, 10:38:18 am »
Lina, прегръдки.Ще се радвам да се видим на ДРЗ!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #281 -: Май 02, 2019, 11:23:45 am »
Прегръдки и от мен , Маги. Аз още чакам-някаква операция е имало- вече час  :oops:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #282 -: Май 02, 2019, 12:18:13 pm »
Лина, прегръщам те и аз ❤️
Маги, всичките си положителни мисли насочвам към теб ❤️ Успех!
Слънчице, и теб те мисля ❤️
Ами теста трябва да бъде на 06.05, но май няма да има работеща лаборатория. Ще направя проучване, че вече ме друса нетърпението. А нямам зацапване, нито ме болят гърдите, нито каквито и да е симптоми  :(
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #283 -: Май 02, 2019, 12:26:37 pm »
Лейди, не знам имате ли Писанец при вас, но те работят и почивните дни до обед.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #284 -: Май 02, 2019, 12:42:43 pm »
Лейди, не знам имате ли Писанец при вас, но те работят и почивните дни до обед.
Тери, проверих, но няма в София. Всичките лаборатории са в Пловдив. Все ще намеря някоя, ако не, на 07 ще ходя.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #285 -: Май 02, 2019, 12:59:56 pm »
Момичета, чета и просто нямам думи... Съжалявам за това, през което минавате.

Лейди, централата на Цибалаб ще работи на 06.05, от 8:00 до 13:00 часа. Имай предвид, че се събира доста народ и стават дълги опашки. Ако решиш да идеш там, иди 15-20 минути преди да отворят, че да минеш по-бързичко. Стискам палци!

Маги, имаш и ти стиснати палци, ти си изчака чакането :) Дано всичко е наред!

Тери, изследвах го този показател, имаше и още един, но не го помня, а не съм на моя лаптоп сега да го видя. Уж всичко беше наред...

Иначе аз от няколко дена се опитвам да се разболея и от днес вече съм със зачервено гърло и подути сливици. То даже не сливиците, а всичко в гърлото ми се е подуло имам чувството. И налепи, разбира се... Понеже сливиците са набъбнали...
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #286 -: Май 02, 2019, 13:56:23 pm »
Здравейте! Ще се радвам да стана част от вашата група. С някои от вас се „познавам”, тъй като съм от много време във форума, но бях спряла да пиша. Маги ми е отговаряла често на различни въпроси, с Тери се запознахме покрай битката с бактериите, а с Dark chocolate общувахме за кратко в темата за бременни в бг мама. Със Слънчицето също се „запознах” днес и почувствах желание да стана една от вас - жените, които се борят и подкрепят заедно. Вярно е, че и сам войнът е войн, но все пак човек не е създаден, за да бъде сам :-)
Ще разкажа накратко нашата история: борим се за дете от 2011-та година, неизяснен стерилитет, 4 инсеминации, хистероскопии, лапароскопия, 1 ин витро завършило със спиране на сърдечната дейност в 9 г.с. Наскоро подадох документи за втори опит, тъй като нямам други замразени, но ми предстои и втора лапароскопия, защото отново имам миомни възли, които биха създали пречка при една бъдеща бременност.
Пожелавам ви много успех и късмет!
Лина, Слънчице - кураж, момичета!
Маги, стискам палци всичко да е наред!
Тери, защо не започнеш с картинг и след това шофьорския курс :-)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #287 -: Май 02, 2019, 14:18:22 pm »
Добре дошла сред нас, Алекса. Адмирации, че намираш сили в себе си след 8 години. Днес четох, че вече раздавали заповедите от фонда за по 2 месеца. Пожелавам ти, щастието да те чака зад ъгъла, защото доста си чакала.

Дарк, ти пробва ли Нишадъра? Аз не съм се наканила, защото се изчисти храната. Твоето налепи ли са или излизат "камъни"/храна от дупките?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #288 -: Май 02, 2019, 15:14:31 pm »
Дарк, благодаря ти ❤️
Алелса, добре дошла отново  :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #289 -: Май 02, 2019, 15:45:12 pm »
Тери помниш когато чакахме теста на Мишето и аз направих тест на 5 ден закъснение тогава беше около 6 април, преди празници ди взех заповедта (правилно е това което си чула - за 2 месеца и няколко дни вече имах заповед) и отидох на преглед и за микробиология това беше на 25 април и тя каза че имам киста 3 см даже ми я показа. Сега чакам цикъл окол 6 май и на 2 ден почвам регулон и към 24 май съм напреглед да видиме дали се е махнала и да стартираме евентуално.
Лина съжалявам за всичко но пак е малко зло, дано вече няма такова зло и скоро си забременееш нормално и всичко да е наред.
Слънце :*  :bighug:
Маги стискам палци  :babyflips: :goodluck:
Алекса  :welcome:
« Последна редакция: Май 02, 2019, 15:47:19 pm от Слънцемое »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #290 -: Май 02, 2019, 15:52:51 pm »
Слънцемое,кога точно подаде и кога взе заповед?
Моята като е от 2.04 входирана,до началото на юни дали ще стане да я вземем?
Алекса,радвам че се реши да в
лезеш тук,дано се случат успешно нещата.

Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #291 -: Май 02, 2019, 16:21:31 pm »
Слънце ще може. Аз подадох на 19.02 и я взех на 24.04. Което е 2 месеца 5 дена.
Те сигурно сега месец май ще ти се обадят кога да идеш да я вземеш.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #292 -: Май 02, 2019, 16:36:30 pm »
Да се похваля и аз, че вече имам входящ номер за Фонда, но през телефона не успявам да направя проверка в сайта. Не знам дали централно нещо не работи или само през телефона. Надявам се да взема заповед след 2 месеца и да направя стимулация, лапаро, ЗЕТ. И това разбира се, ако МБ е чиста. Аз превантивно започнах Гинофит, че след толкова месеци на Утрогестан и Естрофем не се знае дали не съм нарушила средата.
Момичета, благодаря за топлото посрещане. Аз ви чета от време на време, но се чувствах малко нелепо да се включа, в предвид колко отдавна е моята борба, но „и това ще мине”.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #293 -: Май 02, 2019, 17:20:55 pm »
Здравейте и от мен момичета !
Няма да ви изброявам по именно,но на всички ви пожелавам много успех !
Alexa_C добре дошла,дано това ти е късметлийската група и не се задържиш дълго,достатъчно си чакала !
Лина,по малкото зло е,но има надежда,забременяваш естествено !
Маги успех мила,изчака ти се чакалото сигурно.
Аз днес бях до Надежда,резултатите след РВМС-то са перфектни. Сега проследяваме овулация и почваме. Ох все едно за първи път ще правим опити,така ми е свито под лъжичката. Тери давай смело с курсовете,аз обичам страшно много да карам,да съм независима. Успех на всички :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #294 -: Май 02, 2019, 17:39:10 pm »
Момичета може ли мнение отностно Витамин Б12 - резултат 320 pmol/l (140-490 реф) и витамин Д - резултат 60 nmol/ (реф. 50-120).
Редакция - сложих мерните единици.
« Последна редакция: Май 02, 2019, 18:29:36 pm от Слънцемое »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #295 -: Май 02, 2019, 17:55:17 pm »
Витамин Д ти е в Дефицит. Трябва да го докараш до 75
А витамин Б12 е с доста ниска горна. Дай мерни единици
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #296 -: Май 02, 2019, 20:59:23 pm »
Алекса, точно защото е отдавна трябва да се включиш. Пътят, дори и подобен, никога не е еднакъв, но можеш да споделиш много опит.

Тери, шофьор съм от 15 години и имам доста над 100 хил километра навъртени. Изкарвай книжка сега, че после с децата няма да ти е удобно по автобусите.

Маги, мисля те цял ден!

Лина, успокой се и си почни.

При мен какво се случва. Слънце, много ми хареса Тесевска. Доста време ѝ загубих на горката, но тъкмо ми беше паднала. Пуснах си всичко пак на ЩЖ. ТСХ е вече 1,6. Всичко е в норма, освен МАТ е 38, при до 34. Според Тасевска няма нужда да пия и левотироксина, но за сега ще си продължа до края на май, за да си изкарам колкото ми бяха казали във Франция. Нищо ѝ няма на жлезата, макар да има леки възпалителни изменения.
Надявам се другата седмица да се организирам и да мога да се добера и до Александров, но ще видим.
За АМХ. Този път съм силно разочарована и притеснена. По- нисък е от във Франция. 0,7 ми излезе сега. Нямаме много време за сестриче май. Този тъп АМХ и тази хипотетична аденомиоза ме притесняват, но... дано да не е чак такава пречка и да стане по- бързо. Макар че мъжът ми така ме ядосва в последно време, че хич не ми е до правене на бебета.

Успех и кураж на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #297 -: Май 02, 2019, 21:15:41 pm »
Здравейте момичета, доста по изчетох докато наваксвам.

Съжалявам за тъжни те новини, Слънце, Лина.

Здравей Алекса!

Аз не влизах, че ми беше нещо кофти. Днес отидох да говоря с доктора ми в болницата, но се оказа, че им е сменена системата и той вече се занимава с бременни и раждане. Пак ще избираме лекари-от списъка с репродуктивни те им.
Ако бяхме почнали по-рано опита щеше да е при него. А от 1ви, вече не може :-(
Поне попитах как са били 3те фуликула от опита--каза ми един без фрагменти, един с 20% фрагменти и третия с 40% фрагменти.
Също така го помолих да ме прегледа ако може заради силна болка от 2-3 дни в десния опериран яйчник- гинекологично нищо. Каза да отида на хирург да не е апендицит или херния. Болката слиза към десния крак и се притесних много.
Докторката, която ме прегледа каза, че според нея е нерв, натисна някаква точка отдясно на гръбнака и ме заболя много. Нерва тръгва оттам и болката се отразява чак при десния яйчник. Случвало ли ви се е такова нещо? Излиза, че тази болка ( която и преди се е появявала и в десния крак по бедрото), идва от гърба...

Мише, гледах днес и твоята лекарка да ли е в списъка с репродуктивни те, но я нямаше.
Чудя се при кой ще е най-добре.

На всички вас, момичета, искам със закъснение да честитя Великден и да ви пожелая да сте живи и здрави, много вдъхновени и изпълнени с вяра и кураж, да сте силни и смели, да бъдете все така прекрасни и добри! Пожелавам ви от сърце успешно забременяване, леки бременности и живи, здрави и сладки бебе/та на финал!  :heartbeat:
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #298 -: Май 02, 2019, 21:23:11 pm »
Павла,много се радвам че ти е допаднала.Тя е много мила и приветлива.Супер че си ок,дано и с Александров се видиш.Това АМХ,с добавка не може ли да се вдигне?Виж я Тери до къде го докара.И аз мисля да почна пак Иногинола.
Днес Слънцемое ме светна къде да следя номерцата на фонда,последния писал е 44 преди мен и го викат на 24.05.Скоро сме и ние!Само малко да спре да ми опъва от шевовете,до 2-3 дни ще пусна и аз едно ТСХ.Както винаги след лапаро,корема ми е доста подут,вчера дето обикалях и днес пак,копчето на дънките ми е точно върху пъпа,бая ме болеше,накрая каталясах и се прибрах.
Маги,какво стана с теб?
Алекса,дано това е твоя опит🤞.Круела ,ще стискаме палци,при вас се получават нещата,вярвам скоро ще се похвалиш.
Лина,ти прибра ли се ?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #299 -: Май 02, 2019, 21:30:58 pm »
Павла, силно ти препоръчвам Иногинол. При мен виж какви чудеса направи. АМХ 3.1 при дефицит на Витамин Д. Реално ми вдигаше на месец с по 0.1 АМХ-то. Търсих му аналог с метилирана фолиева, но не открих и го спрях сега. Реших да следвам на Русев предписанията, за да не се лутам или при неуспех да кажат, че защото нещо не съм спазила.
WideD, аз дълго време бях с възпален нерв и си въобразявах, че имам възпаление на десния яйчник. Но си беше болка, слизаща към крака. Понякога при липса на магнезий също се получават подобни болки, Една приятелка не можеше да ходи дори.
Много е криво да си сменяш лекаря и то не по свое желание. Сега може да се огледаш може би и за други клиники, ако не си харесаш лекар. Но докторката на Мишето на мен много ми харесва по разказите й.
Маги, как е момъкът?
Круела, пожелавам ви по вода да ви върви този цикъл.
Слънчице, а теб не те ли карат след операцията няколко месеца да не правите опити?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света