0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #360 -: Май 04, 2019, 16:22:44 pm »
За съжаление имаме познато семейство с детенце с проблем с невралмата тръба. Жената си е пиела фолиева, но не я е усвоявала вероятно. Никой гинеколог не е видял проблема. Детенцето се роди с незатворен добре гръбначен стълб. Детенцето е прекрасно. Както казват, Господ дал, Господ взел. По-умно е от повечето деца на тази възраст.
Та се чудих веднъж защо просто не правят всичката фолиева метилирана?
Днес пратих Мишо да си изследва витамини. Има проблеми със стомаха оюи му казаха да пусне витамини, но не му казаха какви. И аз го пратих за Витамин Б12, Д3 и Б9
В лабораторията го питали правилно ли е разбрал и ококорили очи колко е уверен. Сигурно са го помислили за някой Джендър и може и да нямат реф. Стойности за Б9 за мъж 😀
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #361 -: Май 04, 2019, 17:23:12 pm »
Момичета, споделям и тук, защото сте прекрасни и активни, а аз разчитам на вас. :) Знаете, че работим доброволно и без заплащане, а приходите в сдружението са малко и всички те отиват за подпомагане на хора като вас.
Затова и не правим голяма реклама на ДРЗ, понеже повечето големи медии искат и големи пари, за да споделят нашето събитие и да отразят нашата работа, макар да е редно благотворителните инициативи да се споделят от медиите безплатно.  Ден на репродуктивното здраве - това е линк към събитието. Можете да помогнете на някого, ако го споделите в социалните мрежи и в групите за взаимопомощ, в които участвате, а също и да кажете на приятели, колеги и съседи. :)

Ако имате идея коя фирма има социално отговорна политика и би искала да помогне на сдружение "Зачатие", не се колебайте да споделите.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #362 -: Май 04, 2019, 18:11:01 pm »
Споделих във фб :-)
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #363 -: Май 04, 2019, 21:29:46 pm »
Тери, сподели кой е мехлема?
Този спрей на Хигитест е хубав, по едно време го купувах много често - имах един вкъщи и един в работата, но аз съм с хроничен фарингит и ми е малко слаб. Вече винаги имам под ръка Кофлет и пръчка прополис за дъвчене. Малко е гадно на цвят, на вкус почти не се усеща, но помага.
Момичета, когато загубих бебето един ендокринолог ми каза, че честа причина за малформации и загуби са прекараните настинки, които всъщност са вид вирус. Аз много се пазих тогава, стоях вкъщи, а навън бях с маска, но ММ ходеше на работа и се поразболя, от там и аз. Искрено се надявам да не е било това причината за нашата загуба. Вие чували ли сте нещо по въпроса? Факт е, че много жени се разболяват в начална бременност, някои пият и АБ и въпреки това нямат проблем.


Нашето бебе почина внезапно след раждането в следствие на белодробна хипертуния, за която не беше открита видима причина и едната от двете вероятни тези беше вирусната инфекция, която изкарах в 8ми месец, заразих се от голямата ми дъщеря тогава.

Момичета, имаме си християнче вече от днес, държа се прекрасно, геройски понесе цялата процедура по кръщаването без да отрони и сълза и както винаги раздаваше усмивки постоянно.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #364 -: Май 04, 2019, 21:43:59 pm »
Vistal, съжалявам за случилото се...думи нямам. Предполагам, че такова нещо никога не се преживява и все боли.
Честито за малкото християнче и браво за проявеното търпение. Бъдете благословени!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #365 -: Май 04, 2019, 22:16:13 pm »
Браво на принцеса София. Тя си е борец от ембрионче. Пребори се с тъгата на мама и озари живота ви. Според нашия поп, като се кръсти дете, то се сдобива с ангел хранител. Дано винаги бъде с нея и я пази.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #366 -: Май 04, 2019, 23:03:59 pm »
Vistal честито ви християнче  ! Да ви е жива и здрава принцесата,много да я слушате и много да ви радва! Държала се е геройски !
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #367 -: Май 04, 2019, 23:14:01 pm »
Поздрави и от мен за малката християнка! Да ви е жива и здрава и Бог да е с нея!
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #368 -: Май 04, 2019, 23:29:42 pm »
Честито християнче Вистал. Да е здрава и много да ви радва.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #369 -: Май 05, 2019, 16:23:10 pm »
Честито християнче, Вистал ❤️
Момичета, май ми зацапва.  :( Възможно ли е да ми дойде Ц докато приемам Утрогестана :( 8O
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #370 -: Май 05, 2019, 16:39:36 pm »
Вистал,честито и от мен!Господ да пази всички ви,и само хубави неща да ви се случват.
Лейди,не знам,кога ти е датата?Нали уж след спирането му идва цикъла.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #371 -: Май 05, 2019, 17:10:03 pm »
Може, Лейди.  На доста жени им идва въпреки Утрогестана, особено, ако е в по-малки дози. Дано не е това  :bighug:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #372 -: Май 05, 2019, 17:32:01 pm »
Вистал, честито христинче! Да бъде жива и здрава и Господ винаги да я пази!

Пък ние днес станахме кръстници на една малка принцеса.

Вчера бяхме в Роженския манастир и църквата Свети Георги, в която е живяла преподобна Стойна, помолих се за всички в групата скоро да имат дечица.

Лейди, дано да не ти идва, стискам 🤞!
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #373 -: Май 05, 2019, 17:40:18 pm »
Вистал, честито християнче.
 Павла ще ти пиша като се прибера😊.
 Днес ми е 2-рия ден от цикъла, изписаха ми естрфем 3х1, Акард  (звучи като,че ли е за кърлежи😂)1 вечер след хранене и фолиева.
 Естрофема го започнах в 08.00ч сега пих в16.00ч и вечерта ще е 00.00ч.
 Почна да ми става лошо сега след второто хапче...дано да е нещо инцидентно
 Та. ..започва се, започва и моя втори опит.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #374 -: Май 05, 2019, 18:08:36 pm »
Ами днес ми е датата за Ц. Боли си ме ниско долу като пмс  :(
Дано спре.
Благодаря ви!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #375 -: Май 05, 2019, 18:41:32 pm »
Лейди дано всичко да е Ок!

Хрис, мнооооого успех ти желая и това да е твоя опит!  :bfp1: :cheerleader:

Хелиантус, благодаря ти, че си се сетила!
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #376 -: Май 05, 2019, 19:34:55 pm »
Хриси, знаеш колко те мисля...
 :crossfingers:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #377 -: Май 05, 2019, 19:38:10 pm »
Хрис, ще чакам.
Дано да е твоят опит!

Вистал, честито християнче!

Хелиантус, благодаря много.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #378 -: Май 05, 2019, 19:41:43 pm »
Хрис,ние с Павла вече сме наполовина уговорени,ако искате може да се видим тричките,ако не нахалствам :oops:.Ние за центъра се разбрахме.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #379 -: Май 05, 2019, 20:04:50 pm »
Хрис, много успех ти пожелавам. Дано изкарате качествена яйцеклетка и да ти се усмихне и на теб щастието
Бъди промяната, която искаш да видиш в света