0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #100 -: Юли 27, 2018, 08:55:24 am »
Благодаря, съмнителен ми беше този бутон "Не известявай".
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #101 -: Юли 27, 2018, 09:13:39 am »
За гаденето- знам че изписват Антиметил на бременни. Аз 4 месеца си го търпях.
Маги, ходих в клиника и там ми казаха направо лапаро. Аз питах не може ли първо снимка, а те както решиш, на облъчване, бла-бла, пък и повечето жени после ги насочвали за лапаро и така ще се видят и тръбите и друго, ако има.
АМХ ми е в еднакви единици и в двете лаборатории. Едната е Кандиларов, а другата- Зинвест-К (давах кръв в МЦ до нас).
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #102 -: Юли 27, 2018, 09:21:32 am »
mary cherry, в коя клинка ходиш и имат ли някакви причини да те насочват за лапароскопия: мноого тежка хламидия, извънматочна бременност? Ако е просто за рутинна проверка на тръбите: бягаааай
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #103 -: Юли 27, 2018, 09:22:40 am »
Аз не бих ходила в подобна клиника повече, не знам коя е, но не бих.Всяка една интервенция оставя вътрешни разрези който зарастват и болят, получават се сраствания в организма и това е болезнено и неприятно за човек.Това е операция, а операциите не се правят ей така, щото да не те облъчат.Облъчването е минимално и в следващия цикъл всичко е ОК.

Как са ти ФСХ и ЛХ като стойности има ли превес на едно от двете?

ПП. Коя е клиниката?

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #104 -: Юли 27, 2018, 09:29:11 am »
Добро утро, дами!
Следя ви изкъсо, да знам какво се случва с младежта. :wink:

За гаденето - наистина вода с лимон помага.

Тери, освен Владимиров и Щерев все говори за замразен трансфер -
било нова тенденция в репродуктивната медицина бла, бла, бла. Тази позната за която питах в предишната тема също ще прави ЗЕТ, месец след стимулацията. Така че спокойно си изчисти гадинките и действай.

п.п. нали не носиш прашки.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #105 -: Юли 27, 2018, 09:32:08 am »
Ако не се лъжа ЛХ й беше доста по-голямо от ФСХ и по-точно за ПКЯ клонеше.
Силно подкрепям Маги. Аз превих цветна снимка. Облъчването е минимално. Процедурата е леко инвазивна, след седмица все едно нищо не е било. А лапароскопията си е оперативна намеса, която не е нужна просто. Дори да не гледаме финансовата част, травмата за тялото е ненужна.
Пешек, тази нощ те сънувах. Беше направила дует с певицата Pink и се казваше Baby's birthday :D :D :D Нямам си на идея защо.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #106 -: Юли 27, 2018, 09:33:41 am »
LH 13,9 mlU/ml; FSH 7,4 mlU/ml
За бягството и аз се замислям. Точно защото така веднага ми предложиха лапаро.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #107 -: Юли 27, 2018, 09:39:28 am »
Да, тези резултати както и високото АМХ говорят за СПКЯ.

Тери, разсмя ме :)

Мери, ще изпукаме от любопитство коя е клиниката?

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #108 -: Юли 27, 2018, 09:43:27 am »
Тери, много бебешко го даваш вече. :lol:
Това е хубаво.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #109 -: Юли 27, 2018, 10:04:07 am »
Мери,не искам да звуча грубо ама твоя лекар изби всичката жива риба.Аз при много висока хламидия 188,6 направих през април първото  лапаро и то след втора ЦС.Второто сега юли заради извънматочна.Ти защо?Ей тъй за всеки случай?Или защото струва минимум 800 до 1300 в различните клиники?Консултирай се с друг лекар.Нали ТВЛ ти предлагаше?Кажи моля те кой е той?И не вземай прибързани решения.
Питай го тез дето паднат и си ударят крака що ги облъчват с рентгени а не ги слагат в гипсово корито направо?
« Последна редакция: Юли 27, 2018, 10:16:11 am от Слънчицето »
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #110 -: Юли 27, 2018, 11:20:10 am »
Мери,  преди години един лекар ми каза, че трябва да направя директно лапаро, ама задължително. И лапарото да е в неговата клиника. Не можело "там" да няма нещо - цитира "миома или ендометроиза" . Просто нямало как при изследваниа в норма и да няма бебе.  Поради това и още нещо друго (мъж ми ТАМ се оказа инвалид по тяхната спермограма), избягах с 300. Не само, че не съм правила лапаро до днес, ами и мъжо след следващи спермограми въобще не беше обект на разследване и лечение.
Правих ЦС само и всичко си беше ОК. Ноооо, разликата в цената и сега е в пъти.
Цената на тогавашната лапароскопия там беше 1500 лв., а -графията 200-300 лева (не помня точно) и я правих другаде, защото вече бях обидена.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #111 -: Юли 27, 2018, 14:18:16 pm »
Маги, най-сетне те разбирам. Все се чудих защо изпитваше такъв зверски глад от противозачатъчните. От тях ли е, от Л-тироксина ли е, не знам. Но от 3 дена искам да изям всичко живо. През 1 час съм гладна. Сдържам се да не ям, нооооо е мъка голяма. А обяда мина само преди час и половина, а вече съм гладна.
Поне ми се повръща от Инката и от кафе (по принцип пия инка с 1/2 кафена лъжичка кафе) и от двете ми става лошо и ще спирам напълно кафето май.
Днес сутринта си преброих сутрешната доза хапчета: 11 на брой (3 от тях сама си назначих Омега 3, Уринал акуд, Феми флора). Направихме рафт над леглото ни за лекарства. Мишо го сложи по-високо, за да не го стигам през нощта, когато пия хапчета насън :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #112 -: Юли 27, 2018, 14:25:21 pm »
Олеее ,Тери!Дядо ми пие по 13 :D.Не вярвам да огладняваш от Л-тироксина.
Дано скоро на рафта има само витамини за бременни.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #113 -: Юли 27, 2018, 14:55:24 pm »
Не е от тироксина със сигурност.От противозачатъчните е.Ще мине след 3-4 дни и ще де яви някаква нова екстра.

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #114 -: Юли 27, 2018, 19:51:38 pm »
Днес се чувствам абсолютно и тотално депресирана. Не съм такъв човек по принцип. Рева си 5 минути и след 1 час винаги ми е минало. Мисля, че поредното малко препятствие просто този път ме бутна. Знам, че нищо не е, но сякаш се изморих да се разочаровам. Надявам се да е от противозачатъчните или от кървавата Луна днес (не вярвам на астрологии, но една приятелка ми прати да чета, че днес не се зачевало, защото имало демонични сили).
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #115 -: Юли 27, 2018, 20:08:47 pm »
Ох и на мен приятелка ми го прати това - то кървава луна, лунно затъмнение, па ретроградни Марс и Меркурий ... И аз не се впечатлявам от такива неща, но днес мъжът ми ще ходи посреща приятели на летище София и лееко се спичам.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #116 -: Юли 27, 2018, 20:14:50 pm »
Засега около мен само на мен влияе, та съм склонна да вярвам, че не е Кървавата Луна. Но пък мантрата, която се слушала по време на явлението много ми хареса, защото съм фен на индийска музика и си я слушам. Да не вземете да се изкъпете, не трябвало
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #117 -: Юли 27, 2018, 20:16:36 pm »
Аз пък се впечатлявам,добре че овулацията ми мина. :D :D
Някой беше казал на мъжа ми,че на 15 август нераждалите не трябвало да пипат нищо червено,а аз имах червено портмоне.Е игнорирах това суеверие щото някак си не мога са трупам вересии в целия град. :D
Явно от ретроградните Меркурии и Марс съм толкова гладна днес.
Тери къпане,рязане на нокти и смяна на чаршафи само в неделя. :D
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #118 -: Юли 27, 2018, 20:35:03 pm »
Момичета, дишайте дълбоко и мислете само за хубави неща. Аз също бях поизнервена последните дни, а по принцип се старая и уча да бъда уравновесен човек. Обаче аз си се оправдавам със золадекса :-),  такива топли вълни помагат изживяване то да е перфектно  :-D
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #119 -: Юли 27, 2018, 21:10:24 pm »
Слънчице, казваш овулация. Вие да не започнахте отново да действате?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света