0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #80 -: Юли 26, 2018, 15:49:31 pm »
Това е един от моментите, в които съжалявам, че така и не изкарах книжка.
От клиниката са ми изписали антибиотик, който дори не присъства в антибиограмата. Усеща се, когато докторката я няма.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #81 -: Юли 26, 2018, 18:43:41 pm »
Ех Тери аман с тия микробиологии... много ме е яд... и аз още не съм ходила за контролна но когато се върнем от почивката това ще ми е първата работа. При мен всичко е наред, като изключим че цъфнах снощи... не съм очаквала и друго ама можеше малко да се забави...
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #82 -: Юли 26, 2018, 19:15:50 pm »
Бях при д-р Мели. Тя не приема моите Ешерихия коли така драматично като мен :D Посъветва ме да си следвам рецептата. Не съм била права, че предписания антибиотик не е включен в антибиограмата, просто е с друго има. В понеделник ще направя самоубийствено начинание: ще ида при Петрова в първия й ден след отпуск. Ще е пълна лудница там.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #83 -: Юли 26, 2018, 19:25:52 pm »
Тери, щом тя ти е казала така- значи няма за какво да се притесняваш чак толкова много. Какво микробно число имаш?
За какво ще ходиш при д-р Петрова? Надяваш се да ти пусне нова микробиология ли? Според мен трябва да си пуснеш и в друга лаборатория, ей така, за да знаеш дали е сигурна работата.
какъв антибиотик ти изписаха? Взимай си и пробиотиците с него. Не знам дали ги има в България, но тук много хвалят на Ergyphilus интимата.
До сега не съм чувала за човек, който е останал без дете, защото има кофти микробиология.  :bighug:

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #84 -: Юли 26, 2018, 19:33:36 pm »
Аз не се съмнявам честно казано в резултатите след като д-р Мели не се съмнява. При Петрова ще ходя, за да я питам как ще процедираме. Нямам никакви микробни числа. Пише само "Изолира се е. Коли хемолитични" във вагинален и цервикален секрет. Директна микроскопия: умерено сегменти ядрени левкоцити. Лактобацили слабо представени. Епителни клетки Great/-/ пръчки.
А какво означава директна микроскопия? Така и нито веднъж не ми стана ясно откъде я взимат?
Слънце мое, виж каква микробиология ми дават, а не :"не се изолира кандида".
Павла, почти съм сигурна вече, че си с медицинско образование или поне дистрибутор на лекарства.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #85 -: Юли 26, 2018, 19:47:52 pm »
Тери, директна микроскопия е когато след взимането на секрета се гледа директно на микроскоп от микробиолозите. Иначе се взима от влагалището и от входа на шийката. За мен щом във влагалището има- то как да се опази при взимането и цервикса. Не знам, има си хора за тази работа.
Ако са малко е. колите, то бързичко ще ги избиете и май ще трябва да си продължаваш с населването с лактобацилите.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #86 -: Юли 26, 2018, 19:51:02 pm »
И аз така мисля за Павла.Доста е полезна.
Тери,сега пии антибиотика и не мисли за камъни и черни котки.Хората е ясно ,че няма да те оставят на произвола.Между другото като дават рекламата за Уринала ,и онази къдравела като пръска с маркуча ешерихия коли се сещам за теб. :D
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #87 -: Юли 26, 2018, 20:29:49 pm »
Здравейте момичета,
Тери дано да изчезнат градините бързо и нямаш проблеми.
На мен последния път микробиология и цитонамазка чисти, а пък имах течение и ми беше супер дискомфортно и гадно и лекарката се съгласи, че не са наред нещата и нещо като гъбички има. Тя беше заместващ лекар на моята в момента, но заради болничния се наложи да мина на преглед. И като я попитах как така ми е  чисто изследването, а имам течение  и дискомфорт и тя ми каза, че золадекса ги правел тези неща. И ми даде 6 дни лечение с едни таблетки като големи хапчета правоъгълни за 6 вечери (забравих им името). Стана ми странно защо нищо не излезе на микробиологията,при това дразнене и течение..

Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #88 -: Юли 26, 2018, 20:44:49 pm »
WideD, понякога има малък брой от дадена гадина. Може някакъв дискомфорт да ти създаде, преди да е хваната на микробиология. Аз така имах кандида. Дискомфорт- чиста, още дискомфорт - кандида, но без антибиограма. И чак на третата микробиология лъсна кандида и е. Коли. И обратното е валидно. Бях сигурна, че нищо ми няма, защото нямам симптоми, но пак съм цъфнала. Иначе дискомфорт може да имаш и при намален брой лактобацили, има дисбаланс на флората, но все още няма превес на бактерии.
Слънчице, просто си нямаш на идея как ме разсмя 😁😁😁😁😁
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #89 -: Юли 26, 2018, 21:43:45 pm »
Привет момичета! На мен също ми е супер странно това с микробиологиите. Аз също имах дискомфорт, но нищо на микробиологията нормална флора даже и лактобацили. Но пък абсолютно винаги има левкоцити. Как пък така има левкоцити но няма причинител не разбирам било допустимо ми обясняват. Иначе аз е.коли съм имала в стерилна урина и тази гад е мн упорита.
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #90 -: Юли 26, 2018, 21:52:23 pm »
Тери, щом лекарите казват, че не е страшно, споко и смело напред.
Аз имам изследване на АМХ от Кандиларов със стойност 5 при горна граница 6,3.
Чудя се дали да го пускам пак там. Това дали се приравнява някак към другите стойности. Иска ми се, ако го изкарам над 1, да се пробваме във фонда. С тази спермограма дали сме подходящи?
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #91 -: Юли 26, 2018, 21:52:55 pm »
Честита нова темичка. Пожелавам да се напълни с много  :bfp:

Ще ви ръсна с повечко прашец и дано да ви е на късмет  :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1:

Аз не съм добре...гади ми се, повръща ми се, спи ми се... а бе направо съм развалина. Сутрин ставам, закарвам щерката на детска, отивам на работа до обяд (че повече немога да издържа) прибирам се и лягам да спя, ставам и взимам детето от градината.. мотаем се при баби тетки и тн.. да мине време.. и после в 9 по леглата... в 10ч вече немога да гледам... чат пат забравям и хапчетата да си изпия.. ама какво да се прави. Утре съм ба преглед при АГ по ЗК, а на 2ри при Цветков...да видим дали е говориш с докторите от Щерев за ембриоредукцията и да каже какво ще правим и кога.

Извинявам се ама немога да ви изчета назад... мноооого ме мързи  :oops: ... Вече съм в 9w3d и се бадявам всички тези гадни симптоми скоро да изчезнат... за 1 седмица съм -2кг.. ме немога да ям защото става по-зле.

Успех на всички 😘
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #92 -: Юли 26, 2018, 22:19:03 pm »
Хрисииииии  :bighug: Откога те чакаме само. Ти в болничен ли си излязла сега? Почивай си много, че всички имам нужда от нашата фея орисница с вълшебния прах. Пожелавам ти нещата да се развият по най-добрия и лек за семейството ти вариант.
Мери, сега се загледах, че АМХ ти е почти 1, но при референтни стойности до 2.9. Това ми е странно. На всички референтните стойности са ни били с по-висок праг. ФСХ не ти е завишен, ЛХ е, което повече говори за поликистоза, не за ИЯР.
Иначе за спермограмата: отваря ми се наобратно изображението и каквото можах прочетох.
Вие сте с астенотератозооспермия (като нас). Ако се кандидатства с мъжки фактор:
- а +б  трябва да са под 40% (май при вас са 32)
- морфология по Крюгер под 14%
Ще ви трябва още една спермограма от друга клиника с интервал поне един месец от първата.

При теб ще трябва АМХ над 1.
Интересно как имаш 0.99 и 5 като стойности. Първата ми е съмнителна, защото е с горна граница 2.9, което е силно занижено. Ако не се лъжа беше нещо от рода на 7-8 горната граница.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #93 -: Юли 26, 2018, 23:01:37 pm »
Хриси здравей  :-) да, много изписахме. Радвам се, че се появи.
Мери, в бодимед е 7,2 май горната граница, а в цибалаб сега си правих скоро и е 6,8 Горна референтна граница-голяма ми изглежда разликата между двете ти изследвания и е странно. Лекарите ми казват, че стойността рядко варира и то не с много.

Моя АМХ е 1,18- на долната граница и се надявам все пак е достатъчен за лекарите.

Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #94 -: Юли 27, 2018, 06:31:38 am »
Даже моите в Писанец са 0.7-12.6 Ng/ml
На мен стойността 5 ми се връзва повече с високото ЛХ и нормалното ФСХ.
Аз в понеделник ще ида при Петрова да обсъдим вариантите. Аз виждам два: отлагане или започваме стимулация с идея за ЗЕТ и ако междувременно се изчистя си правим трансфер. Чудя се замръзването и размразяването влияе ли по някакъв начин на качеството на ембрионите. Тоест свеж трансфер по принцип за предпочитане ли е пред ЗЕТ?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #95 -: Юли 27, 2018, 08:31:06 am »
И сега къде да го пусна?
днес до обяд трябва да реша какво ще правя- цветна снимка или лапароскопия. Съвети приемам всякакви.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #96 -: Юли 27, 2018, 08:32:43 am »
Е ние ти казахме, че се прави първо цветна снимка. Лапароскопията се прави след нея, ако се налага.
« Последна редакция: Юли 27, 2018, 08:44:03 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #97 -: Юли 27, 2018, 08:33:35 am »
Добро ви утро.

АМХ има различни мерни единици, погледнете какви са тези от изискванията на Фонда и тези който имате вие.За това е хубаво всеки хормон да се изписва с мерните си единици.СЪщото е с ЛХ, ФСХ и Естрадила в Цибалаб.При тях мерните единици са различни и трябва да се приравняват.

Тери, по-принцип д-р Владимиров имаше изследване, че ЗЕТ е с по-голяма успеваемост от пресния трансфер.Направи някакво проучване съвместно с няколко клиники из Европа и го представиха на ежегодната среща на тяхната организация.

Ти защо отписваш опита така?Я се стегни!Никога нищо не е по мед и масло, само се сети за моя опит!Важен е резултата!

Хриси, вярваш ли, че с Моника свалих 5 кг, защото ми се гадеше и бях точно същата като теб.Спря гаденето в 4-тия месец чак.Да не те отчайвам.

Мери, защо ти ще решаваш?Какво казва доктора ти?И защо решаваш между едно нормално изследване и една инвазивна процедура?Това не е коректно!Посещаваш ли клиника по репродуктивна медицина?

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #98 -: Юли 27, 2018, 08:43:47 am »
Вода с лимон няма ли да помогне срещу гаденето?
На моето АМХ мерните единици са ng/ml и го приеха от фонда. Аз  го пусках в Писанец. Към 30 лв е изследването, но резултати поне в Пловдив излизат само в понеделник следобед (тогава го обработват).
Маги, не че го отписвам опита, трансфера отписвам. Заради бактерията в цервикалния канал. Точно заради това ми отмениха инсеминацията в самия ден на процедурата. Ако била само във вагинален канал не било проблем, защото мажат с разни илачи, но като минат през цервикалния канал с катетър и директно пращат в матката. Та поне аз доколкото разбирам и ембриотрансфера минава с катетър през цервикален канал до матката. Сега за пункция не виждам проблем след като пунктират през маточната стена.
Най-много заедно да си правим с теб ЗЕТ, пък ако извадя лудия късмет и сега да се изчистя от първия път може и до трансфер да стигна. И много се надявам на този късмет, защото съм си планувала края на септември почивка извън Пловдив и хич не ми се варди леглото тогава.

Някак си съм се subscribe-нала за тази тема и получавам имейли всеки път, когато някой пише. Някаква идея как съм го направила това?

П*С* Маги, повечето хора свалят килограми преди забременяване, да има къде да качват. Ти трябва да се заемаш усилено значи с оризовите банички.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #99 -: Юли 27, 2018, 08:48:58 am »
Има една камбанка и пише извести, виж дали това не си натиснала.Тогава получаваш мейл :)

Аз мисля, че ще си се изчистила, ще стискам палци.