0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #120 -: Юли 27, 2018, 21:34:07 pm »
Действаме ,Тери.И то на сляпо.Нито съм сигурна кое да броя за първи ден от цикъла,нито тестове за овулация правих.И все е било през деня ,и не съм лежала повече от 15 мин.Ами решихме да не чакаме,физически няма причина,емоционално съм добре.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #121 -: Юли 27, 2018, 21:52:10 pm »
Слънчице, дано пък да уцелите момента. Аз все си мисля, че лятото е хубав сезон и помага на тялото за бебеправене. Четох за витамин Д преди малко, колко е важен за качеството на яйцеклетката. А вит. Д  в най- чист вариант си идва от слънцето през кожата.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #122 -: Юли 27, 2018, 22:01:03 pm »
WideD,не ми се вярва да стане тоя месец,шанса за забременяване в два последователни месеца мисля е нищожен.То ще е голям майтап да забременея юни и после юли.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #123 -: Юли 27, 2018, 22:26:15 pm »
Ох, да изключих за момент, че срока е малък. Аз след биохимична та бременност, според тестовете нямах овулация. Преди това и след 1вия месец без ову, после тестовете показаха, че вече имам.
Аз незнам дали винаги е така. Една лекарка ни каза, да си продължаваме веднага, а другата каза да изчакаме да мине 1 цикъл.
« Последна редакция: Юли 27, 2018, 22:28:38 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #124 -: Юли 28, 2018, 09:16:57 am »
Тери, противозачатъчни и нерви, за това си така.

Слънчицето, обичайте се :)

Моя цикъл тоя път много оскъден, що така?

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #125 -: Юли 28, 2018, 09:20:55 am »
За да ходиш на плаж събота и неделя :D Знае ли се след миседа имало ли е изобщо О, лигавицата колко е била удебелена. Може да е бил крив месец и да няма какво да изхвърляш.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #126 -: Юли 28, 2018, 09:29:19 am »
Къв плаж на работа съм.А снощи и луна и Марс изпуснах такъв дъжд валя в Плевен.Аз мисля, че съм нямала Овулация, не усетих нищо, ама каквото такова.

Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #127 -: Юли 28, 2018, 09:37:40 am »
Тери, много стискам палци да пребориш градинките. Представям си как се чувстваш, но вярвам, че всичко ще е наред. И аз съм борила гадинки над година и знам колко е обезкуражаващо, но не правех опити за бебе тогава поне.
Стискам палци на всички!

Маги мей да разкажеш за сватбата!

Ох, на мен току що ми се изправи косата. Тук нали, за да проверят дали всичко е минало както трябва с аборта те карат да си правиш тест за бременност след 2 седмици. Е направих преди малко и е положителен. Сигурно нещо е останало. Сега не ми се мисли. Голям страх ме подгони. Като за капак ми е и първи ден на работа днес.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #128 -: Юли 28, 2018, 10:11:44 am »
Healianthus, иди за кръвен и утре-другиден пак да видиш пада ли ЧХГ. Тестовете хващат и при 25 стойност, може твоята вече да е много ниска до два-три дена да си се изчистила.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #129 -: Юли 28, 2018, 10:14:12 am »
В Англия няма да може да пусне кръвен, то не е като при нас.Звъни на спешен и отивай направо там да те прегледат, мисля друг вариант няма.

Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #130 -: Юли 28, 2018, 10:24:24 am »
Да, за кръвен няма вариант. Ще звъня в болницата малко по- късно, че тук е още рано и ще видим какво ще кажат. Дано просто още да не е паднало... Ама 2 седмици знам ли, миналият път беше паднало за 2 седмици.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #131 -: Юли 28, 2018, 13:40:15 pm »

Моя цикъл тоя път много оскъден, що така?
Маги, след противозачатъчни е нормално да е така.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #132 -: Юли 28, 2018, 14:01:09 pm »
Аз не съм пила този цикъл.Пих преди ин витрото.Сега да не би да е заради самото ин витро и последвалия + тест и загубата, че пък предния месец текох като река.Не помня предния път как беше.Май пак беше оскъден, то нали и ТСХ ми беше много ниско и то влияе на цикъла.В понеделник ще го пусна да видя на къде е.

Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #133 -: Юли 28, 2018, 14:27:01 pm »
Момичета здравейте
Не съм писла пр доста време ,но и покрай сватбата и работата нямах време и да дишам .... Надявам се всички сте добре и леко погледнах в темата явно имаме нови бъдещи мами ❤️ Честито на тях .
Така при мен нищо ново освен ,че покрай стреса от сватбата съм със 14 дни закъснение преди 2 дни правих тест -отрицателен ,ходих на преглед и една стажантка ме преглежда (защотото беше вечерта в една болница в 6ч) и тя каза че не вижда бременност . Та сега въпросът ми е какво да правя вече са 41 дни от предния цикъл и много се притеснявам . Такмо последната една година го бях нормализирала и сега бам пак на ново . А и помежду другото направиха ми всички възможни изследвания на мен и на мъжът ми и др накрая излезна и ми каза следното “ Знам че учакваш да ти кажа какво не е наред и да ти дам причина защо не става ... но аз като др не мога да ти дам физическа причина защо не става ...” демек какво правим сега как да спра стреса и да го мисля защото явно това е проблема .... Даже съм ви взела една опаковка Ясмин да пие един месец пак нали казват че като го спреш рязко организма е по предразположен после .... охх и за капак една моя приятелка ми каза че е бременна а аз глупито като затворих телефона получих паник атака и се чувствам супер зле че не мога да и се зарадвам искрено ,а в същия момент пак идва въпроса “какво ми има на мен защо не става “ . И те така аз да си озлея мъките ... 😔😔😔😔❤️❤️❤️❤️❤️
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #134 -: Юли 28, 2018, 14:56:05 pm »
Здравей Chocholinka, важното е да запазиш вяра и да не се отчайваш. Опитай да бъдеш по-спокойна и да да мислиш за хубавите неща в живота. Аз също съм имала такива моменти и знам, че важното е да решиш да бъдеш силна и да се бориш.
Изпращам ти много прегръдки и усмивки!  :bighug: :rainbow: :kittenyarn: :balk_184: :a_cat_01:
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #135 -: Юли 28, 2018, 15:10:43 pm »
Wided благодаря ❤️ Дано поне ми дойде по скорост че с това толкова голямо закъснение направо нз . До сега от стрес не ми се е случвало да ми закъснява 13 дни :/
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #136 -: Юли 28, 2018, 15:49:14 pm »
Чочолинка ти при кой лекар беше?

Ние също бяхме с неустановен стерилитет, но не сме спирали, правихме хиляди изследвания, инсеминации и ин витро.Какво да чакам да ми падне от горе ли?А сега би трябвало да ти изпишат хапче за предизвикване на цикъла и после да пуснат хормони да видят на къде си и дали има проблем.А това с противозачатъчните е някакъв градски мит/легенда знам ли и аз как да го кажа.

Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #137 -: Юли 28, 2018, 16:07:46 pm »
Magi изследванията ми ги правиха в УК и ми казаха ако решим за инвитро да се свържем с тях , но аз мисля след септември да се приберем о да говорим в доктори в Бг . Искам да знам как става инсеминацията трябва ли нещо предварително да се подготвим и колко време трябва да си останем в Бг за да я направим .
А за закъснението ми сега ,вчера се прибрах от Бг и тук няма шанс да ми обарнат внимание ако се обадя . В четвъртък просто вечерта влезнах в 5та поликлиника просто ЕЙ така някой да ме види и беше една стажантка която ме прегледа и каза че лигавицата е като през цикъл ,бременност не видя и ми вика успокое се ще ти дойде ама и днес още го няма ....
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #138 -: Юли 28, 2018, 16:11:58 pm »
Цветна снимка правиха ли ти там?

Щом искаш септември да говориш с лекари тук, аз бих те посъветвала да се насочиш от сега към клиника и да си запишеш час за септември когато на теб ти е удобно.Носи всичко от Англия като изследвания и ако се наложи направете още тук.Лекарите ще те насочат каква е ситуацията при теб.

От стрес, от смяна на времето, от всичко може да закъснее цикъла.

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #139 -: Юли 28, 2018, 16:36:11 pm »
Мне, Маги, не е мит. Навързано като няма овулация е напълно възможно и да няма кой знае каква лигавица за чистене.... там нещо с прогестерона май беше. Две от инсетата ги правих с противозачатъчни и тогава д-ра ми каза да не се шашкам ако е оскъдица .
Но пък мисля тук бях чела за ниско ТСХ и слаб цикъл.

Чочолинка, нищо не пречи и сега, докато си тук да отидеш при репродуктивен специалист, при който успееш да запишеш час. Повече ще си наясно  и ще можеш и да планираш за наесен. Можеш и да "опресниш" хормони сега, след, като ти дойде. С редовен цикъл ли си по принцип?

« Последна редакция: Юли 28, 2018, 16:41:53 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.