0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #40 -: Юли 24, 2018, 15:05:44 pm »
ЦС се прави между 8-ми и 12-ти ден на мц, ако не се лъжа
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #41 -: Юли 24, 2018, 15:06:02 pm »
Ралица, съгласна съм с момичетата, най-добре си пусни кръвен тест. Стискам ти палци да ти закъснява, заради бременност.
Тери, продължавам си стриктно с добавките чак до процедурата. Браво, че са се съгласили за серологиите.
Благодаря ви момичета на всички. Знам го този кръвен тест и някак си съм си дала 5 дена. Точно бях вдигнала ръце от изследвания, резултати, референтни стойности... числа, числа и пак числа. Чакане, надежди и накрая поредния удър. Точно си казах стига. И двамата не ни се говори вече. Може би психическа умора. И точно спрях и се случи това. Днес симптомите са по-леки и ми се ще да изчакам. Дори и да има, ако е писано ще се задържи, ако не...
Не ми се ще напразни надежди. Дори и да има преди едно хубаво закъснение нищо не се вижда на преглед и често си те изпращат скептични вкъщи, особено ако им кажеш, че чертичката е супер бледа. Някак си за мен си взех решението да си изчакам. Отбелязвам новите симптоми, но не съм готова да подложа и двама ни на поредно разочарование. Ако поиска да остане с нас, тъй ще бъде, а щом нямам някакви кървенета и остри болки, наистина (от психологическа гледна точка) мисля да си изчакам няколко дена. То времето ще си покаже- или ще дойде лелката или ще имаме хубав тест.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #42 -: Юли 24, 2018, 15:33:48 pm »
Ралица, дано да има 2 чертички. Аз за малко имах биохимична бременност и точно ме боляха зърната и имах бодежи в яйчника. Както и ме гъделичкаше леко около пъпа, но се чатнах късно, че може да съм бременна. Имах 3-4 дни закъснение вече а си работех на макс. Като се сетих да си почивам, вече се бях преуморила и май сама се прецаках. Затова съветът ми е да си пуснеш един кръвен тест, да си почиваш повечко и да си спокойна.
Сега се сетих, че и чертичка та ми беше бледа на теста и си мислех, че е още рано. След 2 дни стана малко по-тъмна, след още 2 дни беше пак бледа, но по-видима от предните дни. Запази си теста и след около 48 часа пак си направи и ако е по- тъмна.... :-) 
« Последна редакция: Юли 24, 2018, 15:42:36 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #43 -: Юли 24, 2018, 18:55:20 pm »
Ралица дано ти си първата с двете черти в новата тема :)
Момичета някой има ли идея къде в фб има страница в която момичетата пиша кои номера отиват да си вземат заповедта или да знаете до кой номер са стигнали, че надничам в бг мама ама има някакво затишие... пък само го дебна тоя телефон и не мога да се отпусна като хората, да не би да звъннат пък аз да не вдигна... благодаря ви
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #44 -: Юли 24, 2018, 21:09:20 pm »
Има слънце, https://www.facebook.com/groups/305401209570888/
това е групата. Има един пост номера, там следиш  :)
« Последна редакция: Юли 24, 2018, 21:30:07 pm от Mihaela Viyacheva »
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #45 -: Юли 25, 2018, 08:33:17 am »
Момичета, продължавам с глупавите въпроси- само със снимка може ли да се прави инсеменация.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #46 -: Юли 25, 2018, 08:45:04 am »
Добро утро.

mary cherry
, за да пристъпите към инсеминация трябва да направите при теб:
1. Полови хормони
2. Хормони на щитовидната жлеза
3. Проходимост на тръби т.е. цветна снимка
При него:
1. СПЕРМОГРАМА!

Аз имам цикъл, е ба си кефа  :lol:

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #47 -: Юли 25, 2018, 08:46:01 am »
Ако цветната снимка показва проходими тръби и другите изследвания са наред, може да се прави. Лапароскопия се налага, когато цветната снимка не покаже добри резултати. Аз не съм правила лапароскопия, а съм се готвила и за инсеминация и за инвитро.
Еееее, браво Маги. Много се радвам. Хайде зарязвай метлата  :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #48 -: Юли 25, 2018, 09:59:04 am »
Алелуя,Маги   :D.Дано и август ти дойде на време и септември да действаш в началото още.
Мери,освен на база цветна снимка и изследвания към лапаро ликаря може да те насочи ,ако подозира че имаш сраствания примерно от операция,секцио и др.Но се спазват нещата стъпка по стъпка.Аз скоро при моя лекар видях едно момиче в коридора и тя искаше направо лапаро,без снимка и той категорично й отказа.
Аз пък не знам внушавам ли си или какво,но ме боли точно в дясно където е липсващата тръба.Точно там ме боля и вечерта преди лапарото.Ама може ли нещо което го няма да ме боли?Днес ще отида за хистологията и ще взема да питам.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #49 -: Юли 25, 2018, 10:12:12 am »
Може, може, Слънчице. Хората с ампутирани ръце и крака изпитват сърбеж и болка в липсващия крайник. Мозъка знае, че нещо липсва и може би се фокусира там. А и може самия яйчник да си те боли и ти да си въобразяваш, че е тръбава. Аз така и не разбрах къде точно са моите, като си видях цветната снимка осъзнах, че аз доста по грандомански съм си представяла нещата.
Вкъщи какво удоволствие изпитах, да знаете само. Седя си аз в моята стая и ми замириса на нещо много познато, абе на детство ми замириса. И все повече и повече мирише. Слязох долу на двора да видя какво мирише така хубаво и заварих мама да вари лютеница на казана. Не я изчаках да се свари даже. Взех черпака и така хубаво си топих с мек хляб. Правилно хората са казали, че щастието е в малките неща.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #50 -: Юли 25, 2018, 10:29:48 am »
Слънчицето мен ме боли там също.При мен е само клампирана де, но боли от самата операция.Все пак там е минал лапароскопа, направил си е път.Сега при цикъл и забременяване боли само там.

Ох Тери, как ти завидях!

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #51 -: Юли 25, 2018, 10:51:58 am »
Оооо много съм доволна от Л-тироксина. Пия го от една седмица и от 3.2 ТСХ днес ми е станало 2.6.
Сега ако се окаже, че и микробиологията ми е все още чиста, действаме август месец.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #52 -: Юли 25, 2018, 11:13:53 am »
Супер за ТСХ-то Тери, стискам палци за микробиологията.

Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #53 -: Юли 25, 2018, 11:52:19 am »
Радвам се за хубавите новини. Направо ми оправихте настроението. За мен всичко приключва. Сутринта теста си беше с една чертичка, успокояват се и зърната, което за мен означава, че и да е имало нещо,  всичко е приключило. Чакаме си лелката до дни. Но в момента съм почивка и няма да се втелясвам. Сипвам едно парче сладоледена торта и вдигам краката. Другия месец ще е по-добре. Пък и почивката предстои. В тази връзка : знаете ли как се наричат бебета след лятна почивка. .... морски дарове. Така че , момичета пожелавам ви много морски дарове и много, много усмивки
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #54 -: Юли 25, 2018, 14:30:04 pm »
Ралица, съжалявам за отрицателния резултат.Извинявай, но не помня казвала ли си, какви изследвания сте правили, от колко време опитвате?

Чух се с доктора, официално оставам за септември.
Почивка здравей!
« Последна редакция: Юли 25, 2018, 15:20:58 pm от magi_st »

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #55 -: Юли 25, 2018, 16:12:21 pm »
Ралица, съжалявам. Но според мен с откриването ИР сте направили доста голяма крачка напред и дано това е бил проблемът по принцип.
Чудя си се аз нещо и да питам вас. Опитах се да питам в клиниката, но ми се падна най-сърдитата сестра на света. Само ми се сопкаше и ме режеше на всеки въпрос. Сигурно беше сърдита, че всички са в отпуск, а тя работи. Попитах я аз: "На 29ти ми е последното противозачатъчно. Трябва да дойда на 2ри ден от цикъл. Какво правим, ако ми дойде в  петък или събота?" И като ми се сооопна: "Ще се обадиш на докторката тогава. 29ти е неделя, няма как да ти дойде в петък. Ще ти дойде от 3 до 5 дена след това". Ама не можете да си представите тона, дотолкова, че не исках да й кажа, че 5 дена след неделя е петък. И се чудя, като гледам докторката как не си вдига телефона като й звънят хора. Аз не съм звъняла досега. Мога ли в събота да й звъня и да й кажа: "Докторке, в отпуска си, ама на мен ми дойде и утре ми е втори ден".
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #56 -: Юли 25, 2018, 16:23:05 pm »
Можеш и трябва да и звъниш.Тя е поела ангажимент, това е отговорност.Моя лекар беше достатъчно точен и ми каза и в неделя да ти дойде звъниш ми!Това е!
Така че дойде ли ти, обаждаш се и досаждаш докато ти вдигне.Да няма абе да не я притеснявам, това и е работата!

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #57 -: Юли 25, 2018, 16:32:09 pm »
Тери, щом ти е казано 2ри ден, значи 2ри ден. На мен ако ми се паднеше почивен ден, предварително бивах предупреждавана, че и на 3ти не е фатално да отида. Ако може междувременно се свържи с нея, за да до уточните това, че е малко тъпо.

Маги, отдай се на почивка, доколкото е възможно при ремонт де :)

Слънчицето, ти тръбата никога не си я усещала. Боли те от разреза, за да се махне, разкъсването на тъкани и тн. Абе боли те, това което е "пипано".

Късмет на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #58 -: Юли 25, 2018, 16:39:54 pm »
Павла, как си?Нещо те мисля тия дни.

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #59 -: Юли 25, 2018, 17:09:43 pm »
Тери,много добре ти е казала Маги.Това и е работата.Ти май доста често следиш ТСХ.Аз напоследък все ставам пия кафе и забравям да пия еутирокса.Момичета много съм доволна от себе си.Вече не пуша изобщо.Ни 1 ни 2 цигари.То още от като разбрах че съм бременна спрях .Преди това бяха по 5 максимум.И след това не почнах.Дори мъжът ми каза ,че 150 лв сме напред и да се възнаградя за това си постижение.
Днес си взех епикризата и на втория лист с едно изречение пише-хистологичен анализ:извън маточна тубарна бременност.
Единственото ,което не знаех е ,че е имало около 50 мл кръв в коремната кухина.