0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #300 -: Февруари 13, 2018, 10:23:55 am »
Момичета и аз съм в лошо настроение... Не ми се празнува нещо. Искам по пижама да си прекараме вечерта вкъщи.
Маги, не знам за теб, обаче при мен много бавно минава времето и може би това ме изнервя. Искам вече да почваме с опита, а заповедта не сме взели :(
Тери, сигурна съм, че с доктора ще вземете най-правилното решение за вашия случай.
Слънце и останалите...   :bighug:


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #301 -: Февруари 13, 2018, 10:57:16 am »
Детско парти в събота, утре няма да си причинявам подобни неща след работа :) На заведение с детски кът сме де, за да отбележим празника.

Ами то истината е, че ако исках и сега можехме да почнем, но исках да мине празника на Моника и на спокойствие да започнем.Все пак трябва да отида, да ми пусне изследвания, да погледне предната стимулация и всичко което имам като документи.За това се надявам до юни да сме я направили тази процедура и да е + резултата.Аз съм спокойна, вече знам че ще имам още едно бебе, сигурна съм!

В тоя ред, знаете ли поверието за ДРЗ?Всяка година на ДРЗ си тръгва по една бременна.Аз така забременях.Е и от Старозагорското ДРЗ си имаме едно бебе(едно момиче прави замразен трансфер точно след ДРЗ и и бяхме на късмет), та да си знаете да дойдете ;) Пък и не е лошо да се запознаем, да пиеш по бира/сок, заедно :)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #302 -: Февруари 13, 2018, 12:04:37 pm »
Кате, много ще ти стискаме палци. То така е най-готино да ти дойде от нищото иначе ще стоиш и чакаш да дойде ден за процедура.
Точице, обзело те е нетърпението. Ех, май когато Господ е раздавал търпение, повечето от нас сме били на друга опашка :D
Слънцемое, моля ти се изгрей скоро, че нещо депресиращо действа това мрачно време. Тази седмица ли е контролната спермограма? Решили вече какъв резултати искаш :D
Маги, аз абсолютно по същия начин се чувствам. Тази година ще е, знам го. Така че някак си успях да се поуспокоя. Аз на мъжа ми съм му казала, че ще имаме екскурзия до Плевен, да прави маршрута.
Моника какво ще получи за нейния празник утре?

Аз ще правя на бебето торта от памперси. То се оказа много лесно. И с вълната задобрявам. Направих й една играчка за украса на тортата, но не става за бебе, че се влачат едни конци. Решила съм, ако задобрея още, да направя някоя и друга за ДРЗ-то. Гледам, че продавате разни неща там.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #303 -: Февруари 13, 2018, 12:11:36 pm »
Е и от Старозагорското ДРЗ си имаме едно бебе(едно момиче прави замразен трансфер точно след ДРЗ и и бяхме на късмет), та да си знаете да дойдете ;)
Ммм, да, расте и дивее това Старозагорското :D
Чакаме сега да се сбъдне и едно Бургаско, че така е ред.
Маги, в Плевен ако не дойда сега, не знам какъв по-хубав повод ще си намеря :wink:
Весел празник утре и много целувки на Моника!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #304 -: Февруари 13, 2018, 13:10:22 pm »
Добре де, защо все десния яйчник леко ме пробожда, пък в левия ми беше овулацията  8O
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #305 -: Февруари 13, 2018, 13:15:51 pm »
Добре де, защо все десния яйчник леко ме пробожда, пък в левия ми беше овулацията  8O

При мен беше обратното :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #306 -: Февруари 13, 2018, 13:32:07 pm »
Добре де, защо все десния яйчник леко ме пробожда, пък в левия ми беше овулацията  8O

При мен беше обратното :D
Странна работа
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #307 -: Февруари 13, 2018, 13:38:55 pm »
Добре де, защо все десния яйчник леко ме пробожда, пък в левия ми беше овулацията  8O

При мен беше обратното :D
Странна работа

Както моята докторка ми каза,при поредното ми обаждане,че тук ме бодва,там ме боли, стига си се вталясвала,а си гледай живота.  :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #308 -: Февруари 13, 2018, 14:00:01 pm »
Колко ми се иска и аз да дойда на ДРЗ, но няма да е тази година. Всичко да е наред догодина може направо с бебе да дойда :)
Късмет, момичета!
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #309 -: Февруари 13, 2018, 15:49:16 pm »
Тери опитвам се да изгрея, ама е на няма студ здраво и почти цял ден съм на вън.... замръзнала съм цялата. Тази седмица е... каквото е само да действаме на някъде :)
Момичета и аз се включвам към прогнозите за бебе за тази година :) силно се надявам и знам че и при нас ще  е тази година :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #310 -: Февруари 13, 2018, 16:59:03 pm »
Привет момичета. Ние утре ще ходим до Варна, за да направим спермограма на половинката ми. И много се притеснявам. Дано бързо да ни дадат резултатите, за да сме спокойни каквото и да ни кажат.
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #311 -: Февруари 13, 2018, 17:26:23 pm »
Айде и ние пак в бурята...
Току що моя си взе резултатите и е с заключение - тератозооспермия ( демек морфология му е 6% и в Надежда е 14, а в Щерев 4%)...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #312 -: Февруари 13, 2018, 19:14:14 pm »
Слънцемое, вие само с едно отклонение ли сте от спермограмата? Т.е само морфология.
Относно референтните стойности... много са ми интересни. С тези 6% в Щерев е атлет направо.
Доволна ли си от резултата или искаше да си има в две отклонения за документи за фонда?
Аз си признавам, накарах мъжа ми на втори месец и половина лечение да си направи контролна спермограма, за да я хванем в положение за фонда. Нали съм оптимист, очаквах чудеса от лечението.
Днес бяхме при доктора. Разгледа ни документите, каза, че направо се чуди защо досега не сме подали документи за фонда. Има формула, по която се изчислява дали има смисъл от инсеминация.
И тя е: (общ брой  сперматозоиди в еякулат) * прогресивно подвижни % * морфология % и от този краен резултат се премахват още 15%(губят се при обработката) и ако крайната стойност е над 5млн сперматозоида може да се пробва инсеминация, въпреки, че от 5-10млн било малък шанса, под 5млн нямало данни за успешни инсеминации (сигурно чудеса все пак съществуват).
И така При общ брой 186.2млн, (а +б подвижни) 31.8% и морфология се получава при нас 1.7млн, което направо няма смисъл. Та така другата седмица отиваме до New life да си подадем документите и да се започва
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #313 -: Февруари 13, 2018, 19:39:38 pm »
Тери, 5мил след обработка ли? ри нас мофологията е ок, но подвижността не винаги, както и количеството. Но все пак в норми.
1ва инсеминация- 86млн, 40 подвижност, след обработка 4,9 млн и 70 подвижност- имаше бременност
2ра- 120 млн, 35 подвижност, след обработката 11,025 мнл и 70 подвижност- няма бременност
3та-100 млн, 40 подвижност- 9,1 млн и 75 подвижност- имаше бременност
4та- 105 млн, 41 подвижност- 7млн и 65 подвижност- няма бременност
5та- 150 млн, 50 подвижност- 10,6 млн и 76 подвижност- няма бременост
6та- 180 млн, 50 подвижност- 13,3 млн и 85 подвижност има бременност

Аз бих си пуснала документите за фонда, но докато чакам бих направила поне една две стимулирани инсеминации.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #314 -: Февруари 13, 2018, 19:58:50 pm »
Междудругото за теб се сетих, Павла. Знаех, че си минала доста инсеминации и дано последната е с много хубав край. Благодаря за информацията, мисля, че ще бъде полезна на двойките с мъжки фактор.
Иначе да, 5 млн трябва да останат след обработката, за да има надежда за инсеминацията. Поне така ми казаха или поне това разбрах аз. Сега знаете, че други лекари друго биха казали. Всеки има различно мнение и начин на работа.
Като сравнявам, най-малък брой след обработка при вас е 4.9 млн. Което е доста близко до 5млн.
Смятам да дам шанс на мъжа ми да подобри спермограмата. Чела съм че при някои мъже подобрението след варикоцеле е с месеци. И ако станат по-добре нещата, определено ще искам инсеминация.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #315 -: Февруари 13, 2018, 21:14:02 pm »
Преди години,братовчедка ми забременя от първа инсеминация,като бяха казали,че по нормален път не могат да имат деца и проблемът беше в мъжа й. След няма и шест месеца,след като роди сина си,един ден го гледах,защото трябваше да прави аборт. Лекарите бяха изумени. След това,се наложи да й правят конизация. Забременя отново,прекара една спокойна бременост,независимо от операцията,и роди здраво дете. Искам да кажа-природата си знае и не трябва да се приема за окончателно всичко
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #316 -: Февруари 13, 2018, 21:38:57 pm »
На едно ДРЗ ме орисаха да си имам момиченце. И да знаете, че орисниците имат много силни заклинания!  :wink:

Хубав празник утре на всички, които празнуват!

Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #317 -: Февруари 13, 2018, 21:49:49 pm »
На едно ДРЗ ме орисаха да си имам момиченце. И да знаете, че орисниците имат много силни заклинания!  :wink:

Хубав празник утре на всички, които празнуват!


Стискаме палци да стане  :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #318 -: Февруари 13, 2018, 23:05:36 pm »
Милоана, същото збам и аз като Христинчето какво ти е написала.

Христинче, честит празник, какъв по-хубав подарък от точицата в коремчето 💝!
Бъди здрава, щастлива, най-хубавото предстои!
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #319 -: Февруари 14, 2018, 08:19:41 am »
Честит Трифон Валентинов,момичета. Да сте живи и здрави,заобиколени от любовта,и в най-скоро време във всяка една от нас да затупти по едно малко сърчице,а защо не и две  :D