0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #400 -: Февруари 16, 2018, 14:49:08 pm »
На мен зацапването ми продължи цяла седмица. И цяла седмица ме болеше сякаш еййй сега ще ми дойде. И при мен като Павла същите стомашни неразположения, добре че бях чела един нейн коментар и бях подготвена. И аз смятам, че резултата е добър. Ако имате и нормална спермограма, си супер. На една приятелка махаха полип, оказа се, че заради него евентуално не можеше да забременее, защото 4 месеца по-късно беше бременна.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #401 -: Февруари 16, 2018, 14:51:53 pm »
Магии добри резултати - браво момиче :) най-накрая и при теб мина "страшното".  Айде сега в най скоро време и две хубави черти :)  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #402 -: Февруари 16, 2018, 14:59:01 pm »
Аз днес звънях на АГО приятели която обикновенно ходя и много се разочаровах от нея. Казах и за ситуацията, при което тя ми казва ела 7 дни след предполагаемата дата на цикъла. Питам я как да стане като съм със СПЯ и цикълът ми е нередовен, съответно незнам кога ще е тази дата и тя нищо не ми отговори. Във Враца пък само една лаборатория работи в събота, когато съм почивка и в ценоразписа не видях да изследват ЧХГ.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #403 -: Февруари 16, 2018, 15:32:54 pm »
Еличка, обади се в лабораторията и питай. Иначе за твоята позната- няма какво да направи по- рано. Горе- долу колко дена ти е средно МЦ? Другият вариант е 14 дена след последния акт ти е датата на очакваната менструация, а след една седмица или 10 дена можеш да отидеш на лекар.
« Последна редакция: Февруари 16, 2018, 15:34:37 pm от Pav-la »
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #404 -: Февруари 16, 2018, 17:30:00 pm »
Павла предполагам пропуска,щом каза че няма съвсем да я отписваме.гадно е това с упойките,чак сега като дремнах малко ми е по-добре.
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #405 -: Февруари 16, 2018, 17:51:59 pm »
Момичета равносметката от днешния половин ден в Надежда-преглед при Еленски,съмненията за полип след дълго вгеждане се оказаха вярни,но доктора каза че е мнооого малък и го „клъцна” на момента и го даде за биопсия.Каза че няма нужда от другите сложни интервенции и всичко вече е наред.Направихме ЦС и се оказа дясна тръба перфектна,лявата или нагъната или с някакви сраствания.На нея каза,че няма да разчитаме много,но няма и да я отписваме.Със следващият цикъл от втрия,третия ден почваме проследяване на цикъла и усилени опити,когато фоликула е от десния яйчник.Ще опитаме така два,максимум три месеца и ако не стане тогава ще преценяме какво да правим.Само да ви питам,предполагам е нормално кървене като при цикъл след ЦС,защото никой не ме предипреди и добре че се прибрах бързо,какво ще кажете миналите през това?
А и този пуст пролактин,грешно било че съм го направила днес,пак бил завишен и най-вероятно заради стрса от ЦС.Пак трябва да го пускам,ще се науча аз :D

И на мен на ЦС се оказа,че матката ми е изместена леко вляво и за това лявата тръба е нагъната,но не е проблем. След изследването,гиниколожката ми каза,един месец да се пазим заради облъчването. А пък лекарят,който ми направи изследването,каза че няма проблем,даже се е случвало веднага слез това да се забременее.
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #406 -: Февруари 16, 2018, 18:11:36 pm »
Е не е ли страшно веднага след снимката?Макар,че и на мен пак нищо не ми казаха да не правя  :D.Гинеколога и мен ме попита дали не ми е изместена матката,ама никой до сега не ми е казвал да имам такъв проблем,и забравих да питам Цветков,но следващият път ще го питам,макар че като знам не знам какво ще ми помогне,ама поне да каже :)
Катя вие от колко време опитвате?
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #407 -: Февруари 16, 2018, 18:52:37 pm »
Е не е ли страшно веднага след снимката?Макар,че и на мен пак нищо не ми казаха да не правя  :D.Гинеколога и мен ме попита дали не ми е изместена матката,ама никой до сега не ми е казвал да имам такъв проблем,и забравих да питам Цветков,но следващият път ще го питам,макар че като знам не знам какво ще ми помогне,ама поне да каже :)
Катя вие от колко време опитвате?

От година и половина. От миналата година вече започнахме да си правим изследвания,след като скръцнах със зъби на моя,че нямаме време. Обяснявай на мъж,все има време,все-всичко ще е ок,защо все трябва да мисля,че може да има проблем. ..
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #408 -: Февруари 16, 2018, 19:15:33 pm »
Маги мей, явно по-тежко си понесла упойката. А от самата ЦС след процедурата боля ли те? Аз бях чела, че и при запушени и при отпушени тръби много боляло, пък за мой късмет нищо не усетих.
А относно изместената матка: от един гинеколог съм диагностицирана с обърната матка, от двама с изместена матка и от последните двама с "няма такова нещо", та всеки вижда различно. Понякога матката е леко изместена, ако скоро е имало възпаление на яйчник и после си отива на мястото.
Катя, при вас предполагам е било неизяснен инфертилитет?
Аз смятам сега като ми дойде да ходя на фоликуметрия и ако нямам ЛУФ, да запиша час в New Life при д-р Петрова. Да прегледа документите и да видим тя на какво мнение е, дали няма възможност според нея за инсеминация. Даже бих се подложила на нея, ако е дори нищожен шанса.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #409 -: Февруари 16, 2018, 19:47:59 pm »
Уж при нас всичко ок. Предполагам,че на психическа основа е всичко. Даже док,като видя резултата от спермограмата,каза че все по-рядко еижда такива добри реьултати. Моят на я чу,като си вирна носа  :lol:
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #410 -: Февруари 16, 2018, 19:51:33 pm »
Катя всички мъже са така като са им ок нещата и вдигат високо горе тоя нос хахах. Тери айде дано стане с инсе.
Маги а сега на къде - какво ще правите?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #411 -: Февруари 16, 2018, 19:59:23 pm »
Ха-ха, Кате, ами ще се радва човека, алфа мъжкар е :D Хайде дано значи е положителен теста ти, имате голям шанс щом всичко е наред. Ще стискаме палци, явно от не малко време го чакате този положителен тест.
Хриси, ти как си, как мина прегледа?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #412 -: Февруари 16, 2018, 20:07:14 pm »
Много сте изписали ама нямам време сега да чета... Моля кажете ми кой в сайта беше акушер-гинеколог че имам спешен въпрос...
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #413 -: Февруари 16, 2018, 20:38:32 pm »
Ха-ха, Кате, ами ще се радва човека, алфа мъжкар е :D Хайде дано значи е положителен теста ти, имате голям шанс щом всичко е наред. Ще стискаме палци, явно от не малко време го чакате този положителен тест.
Хриси, ти как си, как мина прегледа?

Мерси. Дай Боже на всички да се случи
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #414 -: Февруари 16, 2018, 20:45:18 pm »
Маги, чудесни новини и от теб :D Радвам се, че имаш положителни резултати  :bighug:
Междудругото и аз имам зацапване, като първи ден на цикъл. На визитацията даже ме попитаха дали се е появило. Значи е нормално. Сега ще видя, колко дни ще продължи.
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #415 -: Февруари 16, 2018, 21:27:18 pm »
Хриси с линк не мога да помогна. Всичко наред ли е при теб. Дано да е. Стискаме мальи и те мислем. Късмет.пиши когато е удобно
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #416 -: Февруари 16, 2018, 21:43:50 pm »
Момичета.. мисля че ще изгубя бебето... май хич не са ок нещата въпреки че АГ не каза категорично.. а сме щели да видим на следващия преглед след 10дни... ноо от инфото което откривам мисля чее няма да продължи дълго... Док каза че бебето на размер е ок но плодния сак е по-малък и пулса на бебето е 91, а трябва да бъде над 110 удара.. качвам снимки от ехографа... за пулса намира. инфо и е така, права е.. нооо не мига да се ориентирам с размера на сака колко трябва да бъде.. намирам някакви таблици ама незнам...

http://prikachi.com/images.php?images/391/9267391J.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/392/9267392g.jpg
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #417 -: Февруари 16, 2018, 21:51:59 pm »
Дано да не стане това Хриси,стискам палци  на следващия преглед да се види всичко в нормалните размери.
Ами след ЦС ме боля като се прибрах и реших да си почина и не можех да заспя от тъпа болка,пих едно обезболяващо и съм пушка,даже на танци ходих да поскачам :)
Лейди и на теб ли тези дни са ти го правили изследването?
От тук сега чакаме (или не) следващ цикъл,на първия ден се обаждам в Надежда и записваме час за втори или трети ден за следене.Какво ще се види на 2-3 ден момичета,имате ли идея защо толкова рано ме вика?Ще следим 2 или 3 месеца да има фуликул в десен яйчник и ако не стане за тези месеци ще видим какво ще правим :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #418 -: Февруари 16, 2018, 22:04:38 pm »
Хриси, не знам как да ти дам кураж. Дано се включат момичета с повече опит. Ще се моля за теб и бебенцето. Нека това малко чудо да бъде живо и здраво.
Маги, на 2-3 ден ще видите антрални фоликули и после ще започнете да следите дали ще порасне доминантен измежду тях.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #419 -: Февруари 16, 2018, 22:20:45 pm »
Хриси,кураж. Мисли,че нещата ще се оправят. Изпращай положителни мисли на бебето. Защо не отидеш на повторно мнение?