0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #120 -: Февруари 05, 2018, 20:19:34 pm »
Мамите тук сигурно са преживявали подобни опити за прибиране на децата за лягане
https://www.facebook.com/BadParentingPresents/videos/1700478316642027/
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #121 -: Февруари 05, 2018, 20:45:16 pm »
tedit0u, в коя лаборатория си се обадила? Спермограма не се прави в обикновена лаборатория. Това са клиниките във Варна http://www.zachatie.org/bibliotekata/kliniki-po-sterilitet-v-balgariya
плюс Радост. 2 часа за мен са прекалено много. Вие сте от Добрич, до Варна е минимум час, ако има и задръстване на влизане може да мине и 2 часа до клиниката. Най- добре е да даде на място. Каква диагноза беше поставил уролога предния път? Ако искаш инфо за уролог от Варна с радост ще ти помогна, от там съм и познавам няколко. НО най- добре в репродуктивна клиника.

Тери, супер новина!!!

Късмет, момичета!
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #122 -: Февруари 05, 2018, 21:23:10 pm »
Павла, здравей. Говорих с лаборатория Кандиларов. Уролога, който прегледа приятелят ми е Пламен Кирилов- уж много хвален от добричлии. Каза, че е някакъв вид инфекция и толкова, а дори не му пусна урина за изследване (за да види дали урината съдържа еякулат), а погледна стари изследвания от  ноември 2017г. Както и да е пи хапчетата за няколко дни, бяха доста силни и се оправи. Да амаа до вчера. И взехме да се притесняваме. Утре мисля да звъня и да му запазя час при някой уролог във Варна. Ти кой ще ми препоръчаш?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #123 -: Февруари 05, 2018, 21:32:23 pm »
В обикновена лаборатория няма смисъл. Сещам се само за един, който се занимава и с репродуктивна медицина- д-р Стателов. Иначе д-р Чанков или някой от младите от Терапията.
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #124 -: Февруари 05, 2018, 21:40:10 pm »
Тедитоу както Павла е казала.. спермограма само и единствено в репродуктивна  клиника... обаждате се за час.. отива мъжа ти, влиза в стаята дава материал и готово..така е най-добре...

Мила Тери, много съм щастлива за теб...давай сега и следващия месец да ти е късметлииски... и да наистина момичетата от зачатие са истински приятели ЗАЩОТО само жени изпитали такава болка, минали по тежкия път да имат рожба, знаят другата какво чувства и какво и е на душата.. :) Успех на всички мили ви момичета  :pink_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1: :green_dust_1:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #125 -: Февруари 05, 2018, 22:34:52 pm »
Момичета, най-накрая го навих да направи спермограма. :)
Сега въпроса ми е, при уролог или при андролог да запиша час? Първо спермограма ли да направим или доктор трябва да даде указания, къде да се обадя и каква да бъде? От София сме. Препоръчайте ми, моля! Искам по-бързо да я направи, за да може, ако има нещо да се лекуваме успоредно. А следващата седмица на-вероятно и мен ще оперират.
Извинявайте за хилядите въпроси, но се вълнувам много, че най-накрая склони. :lol: И си мисля, че можем вкъщи да свършим работата и да занесем, нали?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #126 -: Февруари 05, 2018, 22:47:47 pm »
Леле, Лейди, с всичките проблеми при теб си мислих, че отдавна сте я направили. Нека запише час за спермограма (в Пловдив даже не се записват часове). Мое лично мнение е, че е добре там да я даде. На мъжа ми му казаха до 30мин макс, ако е вкъщи. Ако не успявате да влезете в този срок по-добре на място. Запиши след това и час за разчитане. По принцип андролог е по мъжки стерилитет, но мъжа ми го консултираха ембриолог и уролог. То на самата спермограма си пише заключение и референтни стойности.  Но е хубаво да запишете час за разчитане и евентуално за лечение, ако е нужно. В София много хвалят андролога д-р Кацаров. Запазвайки час, докато не се е отказал :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #127 -: Февруари 05, 2018, 22:56:04 pm »
Тери, след поредния скандал по въпроса ми каза: Добре, ще направя спермограма щом толкова трябва. Повече няма да говорим по въпроса. Ти се обаждай, ти записвай час. Ти се занимавай!
хахахах :lol:
Значи обаждам се и записвам час за спермограма, а после и за консултация. Сега ще поровя за инфо, за да се ориентирам, кой е и къде приема.
Благодаря ти!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #128 -: Февруари 05, 2018, 22:57:29 pm »
Лейди, http://www.zachatie.org/bibliotekata/kliniki-po-sterilitet-v-balgariya това са клиниките в България, където може да пусне изследвания. Изберете близка до вас. Според мен първо СГ и едновременно с нея запазете час за уролог или андролог, за да коментира резултатите. Андролози в България не се намират много много, така че...
Записвай час докато не се е отметнал :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #129 -: Февруари 06, 2018, 07:15:53 am »
Лейди ние скоро правихме С в Щерев и след това ходихме до доктор Бъчваров пак в Щерев. Като цяло сме доволни. Също и за Кацаров се пишат добри неща. Но задължително пуснете С по Крюгер. В Щерев е 110 лв. Късмет.
Ние пуснахме и микробиология (втори път дава С) и изследвания за хламидии и другите болести. Пускахме и хормоните ( същите които и ти предполагам си пускала) прегледа при Бъчваров е с ехограв и е 100 лв. Според мен пуснете една С добре какво е заключението най отдолу и ако ме е нормоспермограма пуснете всички други работи и тогава при уролог. Аз само ти казвам как беше при нас, но дано му е ок С.
« Последна редакция: Февруари 06, 2018, 07:30:13 am от Слънцемое »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #130 -: Февруари 06, 2018, 08:18:00 am »
Павла е дала клиниките.Запишее час за Сг в някоя от тях.Мъжът трябва да има въздръжание между 3 до 5 дни, не по-вече, не по-малко.Отивате на място, дава материал и това е.Можете да запишете час за консултация с андролог или уролог на следващия ден, тогава ще е готова СГ.Задължително разширена по Крюгер!

Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #131 -: Февруари 06, 2018, 09:28:10 am »
Привет момичета. Днес говорих с ембриолог от МЦ по репродуктивна медицина "Радост", обясних му положението и той каза че трябва да направим изследване за ретроградна еакулация. Та другата седмица в сряда ще ходим до Варна, за да го направим.И много се притеснявам какво ще стане.Някой от вас да е минал през това?
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #132 -: Февруари 06, 2018, 10:55:27 am »
Териии браво,много се радвам,че всичко е наред.Не знам защо,но предчувствах че няма да има проблем :)
Ох момичета и мен ме чака същото.Днес ми дойде и си запазих час за ЦС за 16,когато ми е и прегледа при Еленски за да види дали нямам полип.Та като отида в 8 часа в Надежда за прегледа,та до 13 часа ще чакам и за ЦС,пък после в 15 часа за коментар с Цветков.Весел ден ще ми е  :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #133 -: Февруари 06, 2018, 12:08:17 pm »
Тери, много се радвам за резултата от цветната снимка! Дай Боже скоро и други прекрасни новини с две чертички да ни зарадваш!
Утре трябваше да ходя до Щерев за микробиология, но съм болна и отложих часа. Мен ми се иска без упойка да правя цветната снимка, но пък така ме е страх.
Иначе за андролог с две ръце за Кацаров, 50 лв беше прегледа миналата година с ехограф на мъжа ми. В Щерев са скъпи спермограмите, в клиниката на д-р Владимиров платихме 55 лв, разширена по Крюгер.
« Последна редакция: Февруари 06, 2018, 13:49:27 pm от Kukapetal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #134 -: Февруари 06, 2018, 12:15:18 pm »
Lady01 нашата първа спермограма беше в Надежда... обикновена пуснахме 50лв... за андролог ходихме при Кацаров, а втората спермограма беше в клиниката на Владимиров разширена с Крюгер 55лв.

magi mei надница трябва да ти дадат от Надежда :D зареждаш се с търпени, книга/списание и зарядно за телефон :)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #135 -: Февруари 06, 2018, 13:03:01 pm »
Относно кога се записват часове за консултация след спермограма вече съм на мнение, че е добре информативно да се обади човек и да пита за колко време излизат резултатите. В Ню лайф спермограмата излезе за часове, а в Селена (Пловдив) за 3-4 дена. Просто в Селена изследват колко време оцеляват сперматозоидите (не е нещо, което ние сме искали. Те така си процедират). Пък и ако е диагноза нормоспермия, може би няма нужда от консултация изобщо.

Момичета, много хубави са ми последните два дена (чукам на дърво). След добрата ЦС, тази сутрин се роди моята кръщелница. Като разбрах и сърцето щеше да ми се пръсне от щастие.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #136 -: Февруари 06, 2018, 13:57:24 pm »
Тери честито ти кръщелница, да е жива и здрава бебка, много много да ви радва и скоро да и родиш една приятелка :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #137 -: Февруари 06, 2018, 14:12:51 pm »
Чеситоо Тери :) да е жива и здрава малката принцеска и дано скоро си има приятелчее или може и две :) дано хубави ти моменти продължат :) ти го заслужаваш :)
Христинчето и ние записахме час за обикновенна С в Надежда за другата седмица ( с нея да подадем документи за фонда) само че е за 16:00 часа... за колко си време ще излезне и какво включва?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #138 -: Февруари 06, 2018, 14:17:49 pm »
Благодаря, момичета. Слънцемое, ние с теб май ще си чакаме номерца заедно.
Аз имам въпрос: ако се подадат документи за фонда, но чрез опити за пукане на фоликули и съответно инсеминация стане работата. Това брои ли се сякаш си горим един от опитите по фона, въпреки, че не сме се възползвали от парите?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #139 -: Февруари 06, 2018, 14:35:32 pm »
Ама Тери то като стане работата, защо ще ти е опит по фонда? или ти евентуално за следващата бременност ли? Не ти разбрах въпроса... сори :)
Ние с теб и заедно и ще си забременеем ще видиш... горе долу от едно и също време трябва да сме в сайта и така ;) ама дано всички се преместим сборно в другата темичка и там да си спамиме :)