0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #80 -: Февруари 04, 2018, 20:17:46 pm »
За съжаление вероятно, защото такава е практиката на масата тукашни гинеколози. Трябва ние да четем из интернет и да им предлагаме следваща стъпка. Те си знаят Колстилбегит, а ЦС за тях е ненужна напълно. Предишният ми лекар като му казах за спермограма преди Колстибегит, каза, че може ИНФОРМАТИВНО да я имаме. Ама аз да си го пия, ако не стане щели сме да увеличим дозата. Ето защо с две ръце препоръчвам д-р Даскалов. Когато дойде време да се действа наистина, ще съм спокойна, че всички нужни изследвания сме направили и няма да пропуснем нещо.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #81 -: Февруари 04, 2018, 21:52:24 pm »
Момиче, защо правиш каквато и да е стимулация без ЦС?
Защото съм се доверила на лекарката си, каза че Дуфастона е лек стимулант. Каза два-три месеца с него, и ако не се получи, тогава ще правим ЦС. Омръзна ми да се притеснявам и да мисля за всичко, прекалено ми идваше и изпадах в лошо настроение и куп сълзи. Оставила съм се по течението и правя каквото ми каже. Когато Господ реши, всичко ще се нареди 🙂
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #82 -: Февруари 04, 2018, 22:07:47 pm »
За Дуфастона подкрепям. Аз мислих, че Фемарата е някакъв стимулант. Дуфастона по-точно регулира. Не води до стимулиран растеж на фоликули. Нормално е, че не може от първия месец да се хвърляме на тежката артилерия. Първоначално се правят по леко инванзивни решения и се търсят по-леки проблеми. Иначе отначало ще ни слагат всички за инвитро. Важното е да вярваш на лекарката си. Относно ЦС, ако ти препишат стимулация (стимулиране на растеж на доминантни фоликули), тогава имай едно наум. Но Дуфастона поне за това, за което аз го пих, беше за регулиране на цикъла.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #83 -: Февруари 04, 2018, 22:23:46 pm »
За Дуфастона подкрепям. Аз мислих, че Фемарата е някакъв стимулант. Дуфастона по-точно регулира. Не води до стимулиран растеж на фоликули. Нормално е, че не може от първия месец да се хвърляме на тежката артилерия. Първоначално се правят по леко инванзивни решения и се търсят по-леки проблеми. Иначе отначало ще ни слагат всички за инвитро. Важното е да вярваш на лекарката си. Относно ЦС, ако ти препишат стимулация (стимулиране на растеж на доминантни фоликули), тогава имай едно наум. Но Дуфастона поне за това, за което аз го пих, беше за регулиране на цикъла.
Не знам дали Фемара е точно стимулант, но ми го изписа. Вече втори месец го приемам. Знам, че е за да имам овулация, т.е. растеж на фоликулите.
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #84 -: Февруари 04, 2018, 23:38:25 pm »
Моята стимулация за опит първи ИКСИ беше с Фемара... 1 голям фоликул 26мм имаше на 10-ти ден... и два много малки(тоест на мен прекалено бързо ми подейства... от които станаха тогава задържани и се пукнаха като влезнах в болница... но momiche_f мисля че докато не се види че се е пукнал трябва да си ходиш на ехограф...
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #85 -: Февруари 04, 2018, 23:44:42 pm »
Здравейте отново момичета. Аз имам един въпрос. Моля препоръчайте ми добър уролог във Варна. Става въпрос за приятелят ми. Преди месец имаше проблем, който мислехме, че е отминал... а днес отново се появи.
Да слагам ли червената точка хахах :balk_2: :balk_159:
Та значи ... като дойде ред да свърши семенната течност не излизаше. Ходи на уролог пи хапчета и УЖ всичко се беше оправило... На всичкото отгоре уролога го пратил на спермограма, за да видели какво има в спермата и да предпишел така лечение, е как да стане като нищо не излизаше 😁. В крайна сметка с хапчета и без спермограма се оправи, но днес пак почти нищо не излезе, само няколко капки. Моля ви кажете ми някой добър уролог във Варна.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #86 -: Февруари 04, 2018, 23:56:59 pm »
Теди, не съм от Варна, но мога да ти препоръчам да пишеш в темата за въпроси към д-р Даскалова. Тя е специалист по мъжки фактор. Мъжа ми прави спермограма при нея и даде 1.4мл семенна течност при норма над 2. Тя каза да го следим и ако се случва често щяла да му изследва нещо, ама не помня какво. Поне да разберете какво може евентуално да води до този проблем. Може да си му е ок всичко.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #87 -: Февруари 05, 2018, 00:23:01 am »
Момиче, за Фемерата става дума. Не за друго, просто се обезсмисля всичко ако не са проходими тръбите и ако нямате добра спермограма. За мен беше по- стресиращо да не знам какво не е наред. Ние първо направихме спермограма, после хормони и после ЦС. Всичко това за 2-3 месеца. Така поне знаех, че не там е проблемът. Имахме отрицателен тест на Хюлер (посткоитален тест). Единственото изследване, което по категоричен начин показваше отрицателен резултат. Ако не беше този тест, ние щяхме да правим инвитро, а не инсеминации.
Мисълта ми е, че за мен е по- малко натоварващо да знам дали имам проблем, а не да се надявам на нещо.


Тедитуо, вие при кого ходихте във Варна? Мога да ти кажа уролог, но не знам дали се занимава с репродуктивни проблеми.
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #88 -: Февруари 05, 2018, 07:29:32 am »
Тери благодаря за отговора. Там е работата, че един път има течност един път не, а преди всичко си беше ок.Той да вземе да прочете в нета по симптомите и пишело, че може да е неспособен за деца. Една седмица не беше на себе си..
Не сме от Варна, а от Добрич. И затова се насочваме натам, че тук нашите лекари са под всякаква критика.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #89 -: Февруари 05, 2018, 07:32:27 am »
Момичета, добре че се обадих вчера на д-р Даскалова. Днес нямам зацапване вече. Повечето жени тук я познават, все намира надежда, когато си се отчаял. Като ми каза радостно :"Виж морфологията се е вдигнала с 0.5%", ми стана ясно колко позитивен човек е.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #90 -: Февруари 05, 2018, 07:34:22 am »
Добро утро момочета   :D
Тия мъже като решат от най малко че не могат да имат деца и ела виж какво става хаха и се побъркват от най малкото. Добре че все сме ние да почетем и да знаем за какво става въпрос.
Тери отиваш ли ЦС? Късмет и стискаме палци.
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #91 -: Февруари 05, 2018, 07:37:13 am »
Тази др Даскалова къде работи и може ли телефон да ми дадете. :) И има ли доста часове, смисъл за много напред ли има часове. И евентуално колко парички е прегледа.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #92 -: Февруари 05, 2018, 07:46:49 am »
Отивам, отивам. В 12:30 ми е часа. Сега трябва да се преборя с вълчия си глад и жаждата още 4 часа.
Д-р Даскалова е от Пловдив. Тя не е уролог. Ембриолог е и се занимава с репродуктивни проблеми. Затова ти предложих да я питаш тук в сайта имаше някаква тема.
Слънцемое, ще дадеш ли линк към темата, че не знам как се казва, а ти беше писала там.
И още нещо допълнително: състояние с намалено количество на еякулат се нарича Хиповолемия. Така може да намериш повече информация
« Последна редакция: Февруари 05, 2018, 07:49:21 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #93 -: Февруари 05, 2018, 08:02:37 am »
Тери, успех днес!
 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #94 -: Февруари 05, 2018, 08:06:40 am »
Теди, заповядай темата:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45609.msg1157999#msg1157999
Тери - успех!
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #95 -: Февруари 05, 2018, 08:39:13 am »
Момиче, за Фемерата става дума. Не за друго, просто се обезсмисля всичко ако не са проходими тръбите и ако нямате добра спермограма. За мен беше по- стресиращо да не знам какво не е наред. Ние първо направихме спермограма, после хормони и после ЦС. Всичко това за 2-3 месеца. Така поне знаех, че не там е проблемът. Имахме отрицателен тест на Хюлер (посткоитален тест). Единственото изследване, което по категоричен начин показваше отрицателен резултат. Ако не беше този тест, ние щяхме да правим инвитро, а не инсеминации.
Мисълта ми е, че за мен е по- малко натоварващо да знам дали имам проблем, а не да се надявам на нещо.


Тедитуо, вие при кого ходихте във Варна? Мога да ти кажа уролог, но не знам дали се занимава с репродуктивни проблеми.
Спермограмата е добра. Като отида тези дни за фоликулометрия ще говоря с докторката
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #96 -: Февруари 05, 2018, 08:47:13 am »
Айдее късмет Тери дано я направите днес тая прословута ЦС :)
Петя ме изправи с линк за темата :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #97 -: Февруари 05, 2018, 08:57:27 am »
Тери, много силно стискам палци, мисля те тия дни!

Теди, дали са ти темата, питай в нея.Д-р Даскалова ще ти отговори като има време!Не се притеснявай, всички сме я питали за какво ли не!

Момиче_Ф
, няма как да не се съглася с Павла.Фемарата я прилагат за стимулация при ин витро, това не е никак безобиден препарат(то няма такъв), не знам защо си товариш организма и яйчниците с такава стимулация без да знаеш, дали има път до тях.Реално всяка една стимулация взима по малко от резерва ни, отделно са хормоните с който сме бомбандирани.Всичко това без цветна снимка е живо тото само че от лошото тото.Моя съвет е цветна снимка, колкото и да си харесваш лекарката практиката и не е правилна.Знам защо го прави, всички АГ-та правят така.

На мен си ми дойде, почти ми мина даже.Хубавото е, че като спрях глутена и ми спря тъпото и гадно главоболие като ми дойде цикъла.Та мисля да забравя всички пити и мекици за сега в живота си!

Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #98 -: Февруари 05, 2018, 10:15:41 am »
Териии стискаме ти всички палци за тази пуста ЦС,дано всичко се окаже наред снея :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #99 -: Февруари 05, 2018, 10:26:45 am »
Момичета днес било ден за честване на мъжа според обичаите. Правели се пити за здравето на мъжа и вечер жените пиели вини, за да са им силни мъжете. Да си изпиете дозата вино.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света