0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #100 -: Февруари 05, 2018, 10:45:25 am »
Тери и аз стискам палци, дано всичко е наред и да направите ЦС!
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #101 -: Февруари 05, 2018, 10:59:36 am »
Тери мила, дано тия направят вече тази ЦС и всичко да е наред, че вече и аз почнах да се изнервям, пък за тебе незнам ;)

Аз мисля че лепнах гъби... чудя се сега секс не сме правили скоро... или е от антибиотика или от презерватива от ехографа.... ще звънна днеска на АГ да я питам какво да правя
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #102 -: Февруари 05, 2018, 11:57:52 am »
Аз съм в чудене. От противозачатъчните имам по леко зацапване на салфетката (не в течение), днес беше леко повече (пак не е течение).
Тери, пих 5 години противозачатъчни и смених поне 4 вида. Когато организма ми свикнеше с даден препарат и започаше зацапване. Винаги увеличавахме дозата и след това сменяхме противозачатъчните. Напълно нормално е, спокойно  :bighug:
Стискам палци и аз 😁
 Висталче, дай да видим кутийките. Аз ги продавам пък 😁😁😁 Може бизнес да измислим  :balk_111:
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #103 -: Февруари 05, 2018, 12:53:16 pm »
Момичета, в чуденка съм.
Днес ми е 8-9 ден от цикъла (единият не знам дали да го броя, защото беше само бледо розово зацапване по тоалетната хартия, та да кажем 8 ден. Трябва да ходя на фоликулометрия, мислех сряда, на 10 ден, но тогава лекарката не работила, та дали утре или в четвъртък да отида. Утре ми се струва рано, пък за четвъртък да не е късно, а и поне по близко ще е ако е четвъртък и ще може да ми каже с по-голямата точност за деня на овулация. Не знам какво да правя. 🤔
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #104 -: Февруари 05, 2018, 12:57:13 pm »
Момичета, благодаря на Господ , че срещна с вас отпушени са ми тръбите. Благодаря ви за всичко и пожелавам същия резултат на всички
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #105 -: Февруари 05, 2018, 13:37:21 pm »
Teri, радвам се душа.Прегръдки, а сега почивай :)

Момиче
, отиди утре да видите как расте фоликула.

Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #106 -: Февруари 05, 2018, 13:43:04 pm »
Повече клоня за четвъртък. Тя е в Пловдив, пък аз не съм оттам и ще трябва да пътувам и няма да мога след това пак да отида
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #107 -: Февруари 05, 2018, 13:48:28 pm »
Ех Тери  :bighug: бравооо най-накрая нещо хубаво да ти се случии ( че щяхме да те обявим за карък на групата хахах шегичка) много се радвам че тръбите са ти проходим :)  ама май повече се радвам, че най-накрая я направи тая пуска ЦС - измъчи се, нооо крайният резултат си заслужавашеее :)
Момиче Ф бебеправене в сряда и в четвъртък на фоликуломеърия, за да си спокойна щом не можеш два пъти ;)
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #108 -: Февруари 05, 2018, 13:49:10 pm »
Тери, супер си мила! osi_9
Толкова много притеснения, а накрая са си съвсем добре тръбите. Ще видиш, че скоро и други хубави неща те чакат :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #109 -: Февруари 05, 2018, 14:02:09 pm »
Ехей Тери, чудесна новина! Вече може да действаш спокойно  :cuddle:
Дано всички сме отпушени и проходими :lol:
Вижте на каква статия попаднах: http://lifetime.bg/%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b4%d1%83%d1%88%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%b4%d0%b5%d1%82%d0%b5%d1%82%d0%be-%d0%b8%d0%b7%d0%b1%d0%b8%d1%80%d0%b0-%d1%81%d0%b2%d0%be%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d1%80%d0%be%d0%b4/
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #110 -: Февруари 05, 2018, 14:57:40 pm »
Ооо Тери, страхотна новина. Знаех си, че ще са отпушени. Вече може да пробвате с инсе. Нали искаше това ако са отпушени тръбите или се бъркам?!  :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #111 -: Февруари 05, 2018, 15:21:29 pm »
Тери много се радвам за теб,сега можеш малко да си отдъхнеш.
Лейди и аз съм го чела това,много е интересно.
Момичета един малко тъп въпрос,  :oops: ама ще питам-след цветната снимка трябва ли да се почива,или ако е правена на обяд,мога да се върна след това на работа?То сигурно зависи и от работата де,ама по принцип как е? :)
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #112 -: Февруари 05, 2018, 15:25:26 pm »
Маги Мей, аз след моята се чувствах много зле от упойката. Повръщах дори. Още повече, че имах и болки както първи ден от цикъла и леко кървене. Така че е за предпочитане да си починеш през този ден.
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #113 -: Февруари 05, 2018, 15:26:56 pm »
Маги мей, зависи как ще се чувстваш. Аз като си правих моята не ходих работа, пуснах си отпуска един ден. А и нямаше как да отида де, че съм на смени, а сме от Сливен и я правихме в София. След снимката не усещах никакво неразположение. Имах само 2-3 дни леко зацапване, но е нормално :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #114 -: Февруари 05, 2018, 16:36:12 pm »
 Браво Тери, много се радвам, че я направихте най- сетне ЦС и честито за хубавия резултат. Пожелавам ти съвсем скоро да ти се случат още по- хубави неща  :bori_007: :bori_004:

Аз съм много положително настроена за този месец. Нямам търпение да свършва Ц и да започваме с опитите.
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #115 -: Февруари 05, 2018, 17:01:22 pm »
Благодаря момичета,ще ви послушам съвета и ще си взема ден отпуск :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #116 -: Февруари 05, 2018, 17:31:10 pm »
Браво Тери, много хубава новина! :bighug:
Аз имам една питанка. Успях да уговоря приятелят ми да си направи спермограма. Обаче в нашия град не правят и ще трябва въс Варна. Въпроса ми е ,може ли да съберем еякулата вкъщи и да го занесем. Момичето от клиниката ми каза, че до 2 часа не е проблем, а аз четох в нета и там пише до 1 час... кажете ми като преминали през това какво да правим 
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #117 -: Февруари 05, 2018, 17:36:58 pm »
Здравейте и от меееен. Много ви благодаря за подкрепата, момичета. Нямах търпение да ви пиша за резултата. На вас казах преди да кажа на майка ми :)
Аз много негативно се бях настроила, защото нали все различни лоши неща ми съобщават от 2 години насам, част от които за дясната тръба. Та се бях настроила негативно, защото не исках да се разрева. Хората ги е страх от болката, мен от това да се разрева :D
Единственото, което си пожелах преди снимката беше да няма хидросалпингс. Всички други варианти бях премислила и не ме плашат. Пък и ви казах, че имам усещане, че скоро ще стане бебето по един или друг начин.Просто го знам, че наближава. И така за самата снимка:
Болницата беше много чиста, този път бях ВИП и ме сложиха в стая, а не в коридора. 12:30 ме вкараха в рентгенология. По една огромна нощница и отдолу гола (радвах се, че добре се бях постарала в оправянето на краката :D). Питаха ме студено ли ми е, аз бях в такава еуфория, че най-сетне ще прави ЦС и притеснение, че не знам какво ще ми правят, че нищо не усещах. Нямаше значение резултата, само да я направим. Вие знаете, че това исках, просто да мине. Странно е чувството как те овързват, защото не бях на типичното магаре и като заспя трябва да седят краката вдигнати. И както слушах лекарите какво си говорят и.... д-р Даскалов каза, че тръбите са ми отпушени и замина, че се бяхме забавили с процедурата. Не разбрах кога съм заспала, кога са ме събудили, но за около 30 мин всичко беше минало. От истории на мои познати знаех, че след пълна упойка си много зле. (Аз след ваденето на зъб като ме пусна упойката бях с ужасна треска). Рентгеноложката ме хвана да ми помага да си ида в стаята, а аз помня, че се чувствах много добре. Нямах нужда да ме държи. Нищо не ме боля след това. Добре, че извадих тампон от себе си, за да съм сигурна, че са ми правили нищо. Никаква болка не изпитвам, нито замайване от процедурата. Едно леко ми е, от резултата, от това че мина. Вече нищо не чакам. Мога да се отпусна. Всички важни неща сме направили :). Силно препоръчвам ЦС при д-р  Даскалов. Силно препоръчвам семейство Даскалови като хора и лекари, защото те са първо хора. Днес д-р Мели е казала на д-ра да й каже какъв е резултатът ми. Никаква не съм й, но тя се интересува. Просто прекрасни хора. С мъжа ми и двамата си говорихме днес, че се чувстваме на правилното място при тях.
Евентуално дори да имам ЛУФ, дори с лошата спермограма на мъжа ми, сега имам право да се надявам на малко чудо. Че ще имам овулация този месец, че някой плувец ще стигне където трябва. Намирам ЦС за най-важното изследване, което направихме досега. А ние освен генетични изследвания имам всичко изследвано. Другия вторник имам час при доктора да се разберем какво ще правим. Аз ще предложа да пробваме да пукаме фоликули и инсеминация. Въпреки, че съм сигурна, че миналия месец имах овулация от десния яйчник (или много позитивна станах изведнъж).
Аз миналия месец за ЦС си взех отпуск, но този месец взех от личната лекарка болничен. Реших, че отпускът ми е, за да почивам. Работя и болна по принцип и реших, че заслужавам.
И понеже съм се грижила добре за тялото си и съм запазила тръбите си въпреки всички възпаления, се наградих с тортичка и кафе в една много готина сладкарница в Пловдив.

Пожелавам на всички вас да почувствате това облекчение, което аз днес чувствам. И да имате същите резултати, даже ви пожелавам да не стигате изобщо до изследвания, а да завалят бебета.
Разказвах днес на Мишо, че не съжалявам, че бебето се проточи толкова много време. Изобщо не съжалявам, защото станах част от Зачатие, а жените тук ме накарахте да си върна вярата в доброто у хората. Да ми каже някой, че жени не могат да бъдат приятелки. Според мен жените от Зачатие можем да преместим планини.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #118 -: Февруари 05, 2018, 17:50:49 pm »
Браво, Тери, много се радвам, че всичко е наред с тръбите!  :)

tedit0u, ние също си носехме еякулата от къщи, опитвахме до около половин- един час да го занесем, така ни бяха казали. Не знам, ако надхвърлите това време, доколко ще се отрази на показателите на спермограмата, най-добре лекарят да каже.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #119 -: Февруари 05, 2018, 19:13:18 pm »
Ехеее, чудесни новини Тери! :)
Страхотно си се справила, а и резултата е прекрасен! :) Браво!
Хайде другата седмица да пишеш отново добри новини :)
Тедито, и аз знам че до половин, един час не е проблем! Само да не е по-вече, че се нарушават показателите!
Успех на всички!