0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #40 -: Февруари 02, 2018, 18:16:30 pm »
Менструалният цикъл при всяка жена е с различна продължителност и нормално времетраенето му е 28-32 дни. Извади 14 дни за толкова време озрява фоликула. Примерно ако цикъла ти е 30 дни - 14  това прави 16 значи на 16 ден трябва да ти е Ов,но това не е гаранция, вземи си тестове  за Ов така по-точно можеш да я засечеш
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #41 -: Февруари 02, 2018, 18:25:04 pm »
Явно с наближаването на март месец почвам да се панирам  :D Знам, че ще стане, но какво да се прави :) Уж събота и неделя са ми фертилните дни, че да видим какво ще стане. Но се досещам какъв ще е крайния резултат :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #42 -: Февруари 02, 2018, 19:43:40 pm »
Таня какво има март месец... май съм изпуснала нещо?
Момиче ф сега след махането на полипа всичко наред ли е? Само фоликумерия ли ще правите?
Тедиту не се притеснявай питай за всичко.
Джулия този фолацит защо го пиеш.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #43 -: Февруари 02, 2018, 20:56:37 pm »
Чакаме мен сега. Да се опазя още ден-два от грипа. Днес още един колега в бил повален. Седя си аз в моя изолатор. Мисля, че вече на параноя ме избива. Постоянно мия ръцете, за да не пипам нищо, което грипавите у нас са пипали, сменям на два часа маската. Толкова много искам да минава цветната снимка.  Толкова време прекарвам сама, че започнах да се уча да правя кукли от прежда. Ще е добре, ако лицето не прилича на клоун, който ще ме изкорених, нооо ще се подобрят (утре 😂). Юли месец си идват племенничките, май ще имат нови играчки.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #44 -: Февруари 02, 2018, 21:03:04 pm »
Малееее Терииии нраво на теб. Не остана много до снимката. Дани пак няма възпаление и да я направиш. С упойка ли ще си?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #45 -: Февруари 02, 2018, 21:08:32 pm »
Ами моя доктор не ми дава избор. Той прави само с упойка. Така няма да се чудя имало ли е спазъм или не. От другия месец и аз ще започвам да меря БТ. Щом може и вагинално, ще го преживея. То толкова пъти бях на вагинален ехограф този месец, че термометърът няма да го усетя даже :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #46 -: Февруари 02, 2018, 21:30:49 pm »
Слънцемое , мислим да правим инсе началото на март. Тери браво на теб. Ще правиш и за вашите деца ;) Че може и за нашите  :) Преждата е от нас ;)
« Последна редакция: Февруари 02, 2018, 21:34:40 pm от tanq88 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #47 -: Февруари 02, 2018, 22:17:14 pm »
Значии да започна отдалеко с моята история... 2години и половина пих противозачатъчни, заради нетъприми болки при цикъл. Всичко си беше наред.Юли 2017 ги спрях, защото решихме да си имаме бебче. И  цикъла ми пощуря. Един път ми идва на 28 ден, друг път на 33-34, друг път на 40 дори. Оттам не мога да разбера кога ми е овулацията. Този месец много ме боля кръста към 14-15 ден, а досега това не ми се е случвало. В графиката съм пропуснала да отбележа това.
Наскоро приятелят ми имаше проблем. Ходихме на лекар, пи хапчета и се оправи. Та се чудя какво да си мисля, а толкова много искаме детенце.
За протокола: Аз съм на 23, той на 28.
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #48 -: Февруари 02, 2018, 22:32:11 pm »
Може да ползваш и тестове за О. Щом ти е нередовен Ц ще ги започваш по рано. Е да повече ще трябва да ползваш но все пак е важен крайния резултат. Ше стискаме палци.
Таня това е супер. Дано стане от първия път.
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #49 -: Февруари 02, 2018, 22:33:47 pm »
Теди с такъв нередовен цикъл мери БТ и си вземи тестове за ОВ
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #50 -: Февруари 02, 2018, 22:36:04 pm »
Слънцемое гинеколожката каза да пия по една таблетка дневно фолиева киселина и ми каза да взема фолацид
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #51 -: Февруари 02, 2018, 22:51:01 pm »
Хайде Тери, стискам палци още малко да устискаш  фронта и да направите ЦС и дано резултата от нея е хубав . Много хубава кукличка!
На мен днес сутринта съвсем очаквано ми дойде Ц сега нямам търпение да свърши и да започваме опитите пак. Мисля пак да взема тестове за О този месец, въпреки че ми е изключително трудно да ги правя следобед на работа. От 20 дена започнах отново да пия витамини Pregnacare, пих ги преди година около 4-5 месеца, след това минах на фолиева киселина с вит Д. Мислите ли, че фолиевата киселина киселина от витамините е достатъчна? Спомних си някъде, че май някъде бях чела, че е хубаво да е отделно, но може и да греша.
« Последна редакция: Февруари 02, 2018, 23:26:54 pm от HELIANTHUS »
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #52 -: Февруари 02, 2018, 23:10:01 pm »
Благодаря ви много момичетаа :thankyousign:
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #53 -: Февруари 02, 2018, 23:11:08 pm »
Оф колко съм зле... хахаха не е истина просто. Като каза ФК и се сетих и аз да си я пия и видях че на моята опаковка пише Фолацид... хахаха
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #54 -: Февруари 03, 2018, 10:58:13 am »
Добро утро момичета.Да ви разкажа нещо забавно.Сутринта мъжът ми със ставането и ми вика „ела,ела бързо да ти разкажа какво сънувах”. Та цяла нощ сънувал,че съм бременна и три дни съм били в болницата преди да родя.Идвали разни близки да ме видят :) много хубаво ми стана :) Скоро очаквам някоя да ни зарадва с  :bfp: хубав ден от мен  :grouphug2:
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #55 -: Февруари 03, 2018, 13:29:34 pm »
Helianthus... за сега спокойно си ги пии комбинирани.. пък живи и здрави след + тест, АГ-то ще ти каже какво да пиеш...

 Аз съм вече на една шепа хапчета...1.Фраксипарин 0,4 1х1
2.Утрогестан 2х2 орално
3.Неофолик Мета 2х1
4.Но-Шпа 2х1
5. Конкор АМ 5/5мг 1х1
6. Вит. Б12 1х1
7. Фемибион 1 1х1
8.Пробиотик с лактобацили
9. Аугументин 2х1
Антибиотика ще си го пия 7дни надявам се да няма нужда от повече.... и остана само вит Д да си взема... може би под формата на Вигантол (дето се дава на бебетат) и съм готова... Момичета много съм притеснена и докато не видя пулс няма да се успокоя... тези 2 седмици незнам как ще ги избутам..... и между другото все още имам пмс но само вечер.... и това ме притеснява.. 😐 
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #56 -: Февруари 03, 2018, 13:44:52 pm »
Ех, Хриси, нормално е, че се притесняваш. Но после като чуеш сърчице (дано, дано), пак ще се притесняваш, но за други неща.  А първото ви детенце е по естествен път заченато, нали?
Маги мей, представи си мъжът ти колко се вълнува и той. Чак сънува такива неща. Дано се окаже пророчески неговия сън.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #57 -: Февруари 03, 2018, 13:55:26 pm »
Е да.. тоо все ще си се притеснявам докрая.. като съм патила един път... Да естествено след 1г и 4-5месеца опити... както и сега....
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #58 -: Февруари 03, 2018, 16:31:13 pm »
Аз от днес се сдобих с антибиотик за 7-10 дни заради тонзилит :(
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #59 -: Февруари 03, 2018, 17:19:00 pm »
Не збам защо, но тук най-редовно ми изчезват коментарите, които пиша в последно време...

Много странно.

Сигурно темата не ме иска вече като съм бременна  :D :D :D