0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #80 -: Март 17, 2017, 05:25:12 am »
Поне три пъти годишно при нас на училище се ходи по пижама и пантофи, без майтап. учители, деца, занималня :lol: та им начесват крастата. Успешно е :)
[/url][/url]
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #81 -: Март 17, 2017, 12:24:28 pm »
Нинка, Абоколикен и Биобаланс бебе дадоха най-добър резултат, другите пробиотици като вода минаваха и заминаваха.... Гадно е, но минава все някога.
Тц , не помагат  ... Имам целия арсенал   -май само спонсорирам аптеката и фармацията  :) , но живея с надеждата , че ще минат  , щот  ако не минат   все някога   , няма да оцелея :)

Стефи, зимата по пижама хич не върви, ако е и ромър, то и да го обуеш не може. И - скандала е на лице.
Ще съобразяват модела пижами :)
Поне космонавт отгоре не дава ли да облекат и готово  .

... Сега спят и аз вместо да сгъна прането, почивам.
Не гледаш ли празно в една точка ? :)


..  но за босите крака оправия няма засега  :).
Имаме приятелче , с което бяхме на почивка а-месец януари , навън сняг  , той в момента , в който  влезехме в хотела  и с събуваше бос и така ходеше из фоайетата  и  ресторанта -хората като го видеха изпадаха в шок.


*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #82 -: Март 17, 2017, 14:35:16 pm »
Ооо, и аз спонсорирам аптеките. Опитваме да помогнем все пак. Само пари за хомеопатия не давам  :lol: Случва ми се и в точка да гледам, често се усмихвам широко също  :lol:
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #83 -: Март 17, 2017, 20:43:52 pm »
Случва ми се и в точка да гледам, често се усмихвам широко също  :lol:
:lol: :lol:

*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #84 -: Март 18, 2017, 10:38:40 am »
Здравейте, аз да си помрънкам - при нас Умкалора не подейства. :-( Кашляме като стар пушач и вече смело сме на антибиотик. Не знам защо изобщо педиатърката ни си направи експеримент. Напоследък много си претупва работата. :-(
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #85 -: Март 18, 2017, 11:49:38 am »
Кати, не е от педиатъра. Някой деца се преборват. Бебетата спряха да кашлят и без Умкалор, но пък баткото след 2 седмици мъки е на АБ. Дали нещо старо недолекувано се е натрупало и аз не знам. Нормално е да опитват и без АБ да лекуват, когато няма показания за такъв.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #86 -: Март 18, 2017, 12:21:22 pm »
Кати, не е от педиатъра. Някой деца се преборват. Бебетата спряха да кашлят и без Умкалор, но пък баткото след 2 седмици мъки е на АБ. Дали нещо старо недолекувано се е натрупало и аз не знам. Нормално е да опитват и без АБ да лекуват, когато няма показания за такъв.
Да, разбирам го този подход, но всичко е на нашия гръб. Уж беше леко, уж едва ли не със шуслерови соли отначало щяхме да го лекуваме само, тоя Умкалор и Проспанче, и вчера пляяс - висока Т, влажна кашлица и хайде на друг лекар, от там на рентген да видим не е ли пневмония.  8O Да не ви казвам, дъщеря ми как стои мирна за снимка и как без малко щяхме да правим втора. А ние тези неща ги плащаме, изобщо не съм ходила за направление.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #87 -: Март 18, 2017, 16:21:40 pm »
Кати, АБ не е бонбон, след него винаги се разболяват още по-лесно.За това е хубаво да се наблюдават/Моника редовно е със сопол и кашлица, това не значи, че всеки път е на АБ.Не пила е броени пъти и то с гнойна ангина когато много зазлее положението.Просто е малшанс!

*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #88 -: Март 18, 2017, 18:18:51 pm »
Кати, АБ не е бонбон, след него винаги се разболяват още по-лесно.За това е хубаво да се наблюдават/Моника редовно е със сопол и кашлица, това не значи, че всеки път е на АБ.Не пила е броени пъти и то с гнойна ангина когато много зазлее положението.Просто е малшанс!
Да, така е. Аз самата съм за ограничено използване на АБ, само при наложителност. Това е вторият път, откакто дъщеря ми се е родила и е на АБ.
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #89 -: Март 18, 2017, 21:16:45 pm »
Кати, само вчера ли имаше температура? И от днес веднага АБ? Ами не обвинявай наистина педиатъра, в повечето случаи се опитват да минат без АБ и до последно го отлагат да, това е за твоя сметка и за детето все пак, защото вие не спите и се мъчите, но сега ще видиш, че и с АБ кой знае какво чудо няма да се случи...при нас последния път чак след 6 дни температура започнахме с АБ и да знаеш не спря да кашля веднага така, че успокой се, наистина е гадно да гледаш как се мъчи детето и да се чувстваш безсилен...инхалации не  ви ли изписаха? помагат  :)
дано бързо се оправи малката :)
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #90 -: Март 18, 2017, 21:44:36 pm »
Ами Кати, ти самата казваш, че си за АБ "само по наложителност".  До момента на влажната кашлица и високата температура АБ не е бил наложителен. Никой предварително не знае как ще се развие болестта. Не се ядосвай, ще се оправят нещата ще попретръпнеш скоро.
Бързо оздравяване! И се пазете в къщи, че е верижна реакцията.
Верно, кашлицата упорита работа понякога и със седмици се влачи, за сопола пък да не говорим. Мойта още прибухва, вече трета седмица, поне носа тази зима остана що годе сух в сравнение с миналата.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #91 -: Март 18, 2017, 22:49:27 pm »
Авалон, два пъти ми се е случвало кашлицата да не отмине при дете. Минава със следващият Аб. Нещо недолекувано е, каквото и да твърдят лекарите. Ядосвам се, че наливам децата с противоалергични докато ги слушам. То хем да не даваме АБ без основание, хем си знам, че има нещо...
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #92 -: Март 18, 2017, 23:43:39 pm »
Ми, не е имало АБ, за да има следващ. Нямаше мужда от АБ Факт е, че отшумява, но бавно. Повече от седмица наливах сиропите и прекратих. При спокоен сън и няколко изкашляния дневно не сметнах да продължавам. Днес да се е изкашляла един или два пъти.
Да е недолекувано, какво съм лекувала ... в същност сиропите реално какво лекуват - подтискат дразнеща кашлица или подпомагат отхрачване.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #93 -: Март 19, 2017, 09:29:40 am »
Недолекувано или нелекувано. Първият път не съм давала АБ изобщо, но сигурно два месеца го мъкнах да го слушат. Вторият път беше след АБ. Много дълго боледуване и на тримата, два АБ, но само при едното дете остана. Пак почти два месеца, докато батко донесе нов вирус, след лечението с АБ, кашлица няма.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #94 -: Март 19, 2017, 10:35:31 am »
Кати, само вчера ли имаше температура? И от днес веднага АБ? Ами не обвинявай наистина педиатъра, в повечето случаи се опитват да минат без АБ и до последно го отлагат да, това е за твоя сметка и за детето все пак, защото вие не спите и се мъчите, но сега ще видиш, че и с АБ кой знае какво чудо няма да се случи...при нас последния път чак след 6 дни температура започнахме с АБ и да знаеш не спря да кашля веднага така, че успокой се, наистина е гадно да гледаш как се мъчи детето и да се чувстваш безсилен...инхалации не  ви ли изписаха? помагат  :)
дано бързо се оправи малката :)
Дадохме АБ на 5-я ден. Според мен педиатърката подходи несериозно към въпроса -"сезонна кашлица", без да ни повика на контролен  и накрая друг лекар, рентгенова снимка и АБ. Не са ни изписвали инхалации, а Вентолин на сироп. При нас има съществено подобрение след ден и половина АБ. Втората вечер не е кашляла изобщо.
« Последна редакция: Март 19, 2017, 10:48:54 am от kati_vm »
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #95 -: Март 20, 2017, 08:01:16 am »
Да развеселя малко темата  :P
По принцип аз слагам Дани да се къпе, но снощи ги оставих да се оправят по мъжки и какво чувам от банята..
Парииии ..... Пари бееее.... Трябва да ми сложиш и шампоан...  :lol:
Отивам да видя какво става - детето се къпе на отворен прозорец и на отворена врата, съвсем на течение т.е. Таткото нали е облечен и сух, какво му дреме...  8O
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #96 -: Март 20, 2017, 08:19:22 am »
Кати, радвам се, че е по-добре :)
Смайл, мъжка му работа  :lol:
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #97 -: Март 20, 2017, 09:06:05 am »
Да развеселя малко темата  :P
По принцип аз слагам Дани да се къпе, но снощи ги оставих да се оправят по мъжки и какво чувам от банята..
Парииии ..... Пари бееее.... Трябва да ми сложиш и шампоан...  :lol:
Отивам да видя какво става - детето се къпе на отворен прозорец и на отворена врата, съвсем на течение т.е. Таткото нали е облечен и сух, какво му дреме...  8O
8O Това нов вид каляване ли е? 8O
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #98 -: Март 20, 2017, 17:46:21 pm »
 :lol: така къпят татковците
Моят е голям, но още говори като бебе и одеве го питам "Кога ще ме слушаш?" и отговорът е "Ути"  :lol: :lol: :lol:
Честита пролет момичета и Рачо! Дано пролетта идва със здравето за ръка!
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #99 -: Март 20, 2017, 20:35:44 pm »
8O Това нов вид каляване ли е? 8O
Ами, каляване, просто изобщо не е съобразил, че прозорецът и вратата са отворени.  :lol:

М-и, бая се замислих какво е това Ути  :lol: