0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #40 -: Март 10, 2017, 15:23:22 pm »
Оооо, nimika, според "творците" на тези стандарти  гърнето има много общо с ръстта... Или поне така аз разбирам материала. Не съм гледала репортажа.  Децата, живеели в бедност, смъртността била висока, ръстта им нисък, анемични били и въпросните стандарти са първата крачка за справяне с упоменатите проблеми. Ей тука на ... се прекръствам - пази Боже.
Маги, как мина тържеството?
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #41 -: Март 10, 2017, 16:27:30 pm »
сигурно има общо гърнето ама в каква посока само не разбрах, че моите и двете не са виждали и ползвали гърне през живота си, пък са доста над нормата за ръст за възрастта си :lol: :lol:
сега да не решите, че са с памперси още, не, просто директно се учиха на тоалетната с адаптор :lol: :lol:
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #42 -: Март 10, 2017, 23:01:53 pm »
Момичета, разбрахте ли, че ако детето ви е под нормата с ръста, свържете се със Стефи! Тя ще ви даде съвет как да го докарате до над нормата не само за ръст, но и за номер на обувки.  :lol:

Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #43 -: Март 11, 2017, 05:45:18 am »
Ужас и безумие!
Ние действително ползваме таблици, те са по месеци и действително насочват ако има изоставане на детето. Но това с гърнето е безумно. Обаче за изрязването с ножица тук се обръща много внимание и на 4 години трябва да може да изреже голяма фигура по контур. ако не може се започват упражнения за стимулиране на фината моторика. Но действително голяма част от изоставането в умственото развитие може да се детектират ако госпожите в градините са обучени да следят някои маркери. Което пък не виждам как ще се случи с градините в България.

Ама си признавам, никой не насилва дете за гърне. С това мисля да си направя експеримент и да я чакам тя да си каже като е готова, засега сяда, хили се, слага памперса и толкова.
Между другото един от признаците за готовност за гърне тук е памперса да се запазва сух след обедната дрямка. Засега се е случило веднъж. :lol:
[/url][/url]
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #44 -: Март 11, 2017, 19:34:59 pm »
Момичета, разбрахте ли, че ако детето ви е под нормата с ръста, свържете се със Стефи! Тя ще ви даде съвет как да го докарате до над нормата не само за ръст, но и за номер на обувки.  :lol:

 :lol: :lol: :lol:
Моето не е мерено от не знам си кога, дори и да изостава, няма кой да разбере  :lol:
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #45 -: Март 11, 2017, 22:59:26 pm »
ААА Смайл, Ши почнат да ги мерят те и ще дойде Закрила на детето у вас  :lol:
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #46 -: Март 12, 2017, 09:06:32 am »
Смайл, премери го в къщи :) напоследък така правя, при педиатърката не сме го мерили скоро...Току виж вземат да дойдат от Закрила на детето :lol:
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #47 -: Март 12, 2017, 10:27:36 am »
Направо се уплаших  :lol: и премерих ей сега - 101см. и 17кг.. Все още се инати на гърнето, но това само в къщи и с изключение на вечер преди лягне. От градината ми я връщат със сух памперс, който съм сложила сутринта, всичко вършела в гърнето . Ако я сложат обаче, иначе не казва, мълчи като партизанин.
Вени, проблема според мен е, че в случая не се коментира умственото развитие.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #48 -: Март 12, 2017, 11:47:34 am »
Ооо те и през нас ще минат от Закрила на детето де  :lol: Почти 130см и 20кг., броят се ребра ама моите се брояха до преди да забременея, та го слагам в графа "Генетични особености"  :lol:
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #49 -: Март 12, 2017, 13:37:45 pm »
Авалон, пу пу ... Дани го премерих на височина на вратата. Едва, едва стига 90 см...
И онзи ден му поръчвам дрехи размер 2-4 години (този размер хич не ми харесва, че то къде са 2, къде 4 години, но няколко марки така ги правят) и чета че пише, че е за деца между 98 и 104 см.... И си викам бре... къде са тези толкова високи деца. Моето е на 3 и едва стига 90 см.... А то си имало  :lol:

На кантар обаче не иска да стъпва и не го насилвам. Последният път, но то беше преди 10 месеца и повече даже, го мерих на кантара в Еконт. Метнах го без да питам и докато се усети да слезне бях успяла, обаче дори не се сещам колко беше  :lol:  :lol: :lol:

М-и
, и моят племенник е със същите мерки. Евентуално е само малко по-висок. Януари стана на 7. Обаче да видиш каква е фуртуна в тичането. Няма спирка. И е голмайсторът в отбора по футбол. Да дойдат да му търсят сметка, защо е кльощав  :lol:
« Последна редакция: Март 12, 2017, 13:41:43 pm от 47 Smiles »
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #50 -: Март 12, 2017, 15:23:22 pm »
Малеее, последно преди да изпратя малкия на село, беше 103см, но около 14кг /смъкна около 2кг като се разболя сериозно 2та пъти/. Значи и ние не сме в графата на "нормалните"  :wink:
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #51 -: Март 12, 2017, 15:59:38 pm »
Сега и аз да кажа "малеее"  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #52 -: Март 12, 2017, 18:49:20 pm »
Ако ще си ги мерим, по-хърбави от моя скакауец са сигурно само новородените. 13,5 кг на 4 години.  :lol:

*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #53 -: Март 12, 2017, 19:45:14 pm »
Ако ще си ги мерим, по-хърбави от моя скакауец са сигурно само новородените. 13,5 кг на 4 години.  :lol:
Хахаха, не съм за темата, ама ми стана интересно, че си имам конкуренция - на 7 год и 7 мес съм била малко над 16 кг. Дори са ме "скрили" предната година от тогавашните "училищни власти", че да имам още една зима бабите да ме охранят :lol:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #54 -: Март 12, 2017, 20:34:34 pm »
Е, Алек е 98см. и 13,5 кг. :)
Смайл, то ако таткото ви не е много висок хич не се чуди за Дани...Инак ти доколкото си спомням, не беше много по-ниска от мен  :)
Злати, много умно са постъпили :lol:
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #55 -: Март 12, 2017, 20:38:39 pm »
Ако ще си ги мерим, по-хърбави от моя скакауец са сигурно само новородените. 13,5 кг на 4 години.  :lol:
Блу, това ще да се дължи само на това, че на 1,5 не сте слизали по стълбите, а на 2 не се е използвало гърнето самостоятелно... иначе обяснение няма :wink:
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #56 -: Март 12, 2017, 21:04:38 pm »
Ако ще си ги мерим, по-хърбави от моя скакауец са сигурно само новородените. 13,5 кг на 4 години.  :lol:

И нашият батко е хърба - на 5г. е 16кг и 110 см. А иначе и аз си ги меря на касата на спалнята от сантиментална гледна точка. Габи е 13 кг и 92 см.
Но на наши приятели щерката е на 1,5 г. но си тежи и е висока колкото нашата госпожица.

Това за мен е нелепо да се приравняват всички деца към еднакви размери и умения.


*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #57 -: Март 12, 2017, 22:05:11 pm »
Смайл, те още му викат Пършинг на моя  :lol: но топките много не го вълнуват, май ще го записваме на лека атлетика, защото Стефка Костадинова има яка конкуренция и горкия ни матрак де  :lol:
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #58 -: Март 12, 2017, 23:30:02 pm »
Измерих ги днес моите. София е 105 см. Колкото и да я тегля на кантара, все толкова си е не помня от колко време.  :lol: Само дето на педиатърката хич не й се вижда смешно и всеки път ме прави на салата. Да съм готвела повече! Ъхъ! Сигурно готвя повече от статистическата германка, децата ми не ядат полуфабрикати. Но на това малкото човече колкото и да му се готви, като не иска да яде, все тая. Явно и структура, въпреки че с мъжа ми далеч не сме от слабичките (ама много далече). Може би се е метнала на някоя баба или на вуйчо си. Нямам друго обяснение.

Злати, моята дори на ненавършени шест ще започне, защото знае много неща от брат си. Не искам да я държим толкова време в градината и после да трябва и тя да прескача клас като него. Директорът ще си помисли, че сме ненормални.

Рачко, твоят син и моята хубавица са набори, въпреки че той е в началото, а тя - в края на годината.

Онзи ден си говоря с моя приятелка в Испания и я питам какво прави малкото й дете (на една година). Добре било, правело обаче много пакости. Хаха! Пакостите тепърва започват. Преди една седмица в събота закусваме и ми се стори, че нещо косата на щерка ми много къса изведнъж. А тя, моля ви се, решила да се подстриже преди закуска. Има си една ножичка детска, с която си кълца разни хартии, и с нея успяла отпред така добре да се подкъси от двете страни, да си направи и дупка в бретона. Отзад още стояха дългите кичури. Та както си беше с коса почти до кръста, сега е на черта.
Синът ми си беше забравил раницата с мокрите неща от плуването в рейса. И понеже се прекачва, обясни ми с кой рейс се е прибрал и тъй като до нас им е последната спирка, ходих поне 3-4 пъти да говоря с шофьорите и да търся раницата. Накрая ми писна. Мъжът ми я взе няколко дена по-късно от Бюрото за загубени вещи, което е на другия край на града. Та, пакости ли? Хаха! Не искам да си мисля какви ще ги вършат в пубертета, особено госпожицата.

Хубава седмица от мен!

*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #59 -: Март 13, 2017, 09:15:05 am »
О пакости!Интересното сега започва!

Празненството мина супер.Децата пяха, танцуваха, Моника си каза и стихчетата и един танц импровизиран имаше.Бяха много доволни всички.Тя се превъзбуди от всичко и накрая с рев си легна в 21 часа, което за нея е постижение.А ние успяхме да се видим като бели хора по на време.Онзи ден е пресаждала с баща си цветя, голяма емоция и е било.

Аз за височина няма да казвам.Висока е!Всички си мислят, че е на 4 години.А килограмите са и 15 мисля от една година и не мърдат.Ама и тя в последно време стачкува от към ядене.В интерес на истината аз мисля, че е много добре сложена, не че е моето просто нито е слаба нито дебела.Тамън си е!Но за в бъдеще какво ще стане идея нямам.