0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #140 -: Април 09, 2017, 10:04:14 am »
Здравейте момичета, как я карате вие и децата?
Честит празник на всички лазарки, на всички цветя, на всички празнуващи!Да сте много здрави и щастливи!

Как я карате?При нас след един месец здрави, плащане на пълна такса на яслата за сефте, Моника е пак със сополи и надути сливици!А снощи ни изплаши много, че падна и за няколко секунди спря да поема въздух и почервеня.Как се е хвърлила идея нямам, баща и беше с нея.Но се изплашихме яко всички.

Хубав ден и весели празници!

*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #141 -: Април 09, 2017, 11:34:28 am »
....
А снощи ни изплаши много, че падна и за няколко секунди спря да поема въздух и почервеня.Как се е хвърлила идея нямам, баща и беше с нея.Но се изплашихме яко всички.

Хубав ден и весели празници!

Ох, много е притеснително. Ани прави така при някои падания. Започва нещо като хлипане, но без звук и наистина спира да поема въздух, първия път много се изплаших. Тупвам я с цяла длан по гърдичките, веднъж или два пъти, и се оправя. Не винаги го прави при падане, но когато е много емоционална и падне по-силно, явна от шока.

*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #142 -: Април 09, 2017, 12:02:50 pm »
Да, според мен от страх го прави това.Стряска се и дори не изревава.Той Мерал от това се шашна най-много, че тя замлъкна.Щото иначе е като сирена.  :lol:

Иначе е в етап на реване за всичко постоянно!Иде ми да се гръмна, ви казвам.Искам, не искам всичко е съпроводено с виене и сълзи!Обяснявам, говоря, накрая крещя.Не се гордея със себе си, но на моменти просто не издържам.

*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #143 -: Април 09, 2017, 20:58:01 pm »
Ох,  значи не съм сама.  Мария е залепена за мен,  рев и сополи за всичко, и аз обеснявам,  говоря и вече като неиздържа започвам да крещя.  После тя плаче и аз, че не съм се сдържала.  Ама ти рев,  за всяко нещо, днес една тревичка растяла накриво от другите.
И да я похваля, от месец вече съвсем сама се обслужва за тоалетна, не дава да й помагам и дори през нощта сама отива до тоалетна,  като оставям в коридора да свети, лапмата за банята сама светва. Обаче, а съм решила да помогна или да тръгна след нея, пак рев и сополи. Всичко сама да прави, но то не става отведнъж, блузата трудно се облича, но не може помощ, о дърпане една блуза скъса.  Това инатът бил голям стимул и нежеланието за сън (както каза Джубрил. :)) Следобеден сън,  това е химера, не мога да изчистя, да сготвя, всичко заедно вършим. Днес й връчих метлата и после парцала за прах, като иска да помага. Ама после в една приятелка нагости ме закова -  било мръсно в тях, да й дадем метла да покаже как се чисти хахахаха
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #144 -: Април 10, 2017, 18:03:26 pm »
Вчера водих Иво на театър (1 час и 20 минути без антракт), при това рискувах с театър за по-големи деца, с актьори. С две междинни разходки издържахме всички, сигурно са ме гледали лошо в тъмното съседните зрители, ама не съм обърнала внимание. Като започна да дава признаци, че ще вилнее и аз хоп навън през вратата (предвидливо взех крайни места, пък те се оказаха и до вратата) и като се овъргаля няколко пъти по килима, потича из фоайето, успяхме да останем до края. Ама добре, че имаше повече песни и танци. Жива и здрава да е бабата, която ми даде тази идея за междинните разходки.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #145 -: Април 11, 2017, 10:34:57 am »
...  Ама ти рев,  за всяко нещо, днес една тревичка растяла накриво от другите.
Не , не си сама  -баткото ни беше така   -за щяло и не щяло - що сме минали  от ляво , що  цветето се скъсало  без дръжка , що литнало птичето ... Не че снощи не се тръшна , защото откъснал глухарче  и  се  затича да ми даде да го духна , то се разпиля и рев   -а ще става на 6  :). Тая надежда малкия да не е така ,ама  ще си остана с надеждата  предполагам  -   такова усещане за "дежа ву " имам   още от бебе  , че   не искам да мисля  :lol:

rtfrtf , аз съм забелязала че този тип театър - с актьори-  не им е толкова  интересен- кукления по им допада , а и час и 20 мин си е  много време  за малки деца  .


Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #146 -: Април 15, 2017, 06:16:24 am »
Здравейте момичета, как я карате вие и децата?
Честит празник на всички лазарки, на всички цветя, на всички празнуващи!Да сте много здрави и щастливи!

Как я карате?При нас след един месец здрави, плащане на пълна такса на яслата за сефте, Моника е пак със сополи и надути сливици!А снощи ни изплаши много, че падна и за няколко секунди спря да поема въздух и почервеня.Как се е хвърлила идея нямам, баща и беше с нея.Но се изплашихме яко всички.

Хубав ден и весели празници!

Същата работа и тук, не знам дали казах, че преди няколко седмици Катето май си глътна езика. Казвам май, защото бях заета да ровя в устата, докато тя ме стегна в захапка и със сигурност одрах езика с нокти, но не успях да бръкна навътре в устата, не го усетих като мускул, така че още не знам какво стана. Тичахме си, спъна се и падна назад на глава, беше с шапка и качулка, аз я държах за ръка, та не падна силно, но пое въздух с падането. И вместо да изреве....тишина и почна да приклепва с очи и да клюма с глава. Веднага бръкнах в устата, захапа ме и накрая почнах да й духам в лицето (не че не беше -10), та по едно време се закашля и ме наплю и си пое въздух. Но от тогава вече три пъти ми прави този номер с клепкането на очите и спирането на дишането. На годишния преглед ще го спомена.
[/url][/url]
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #147 -: Април 18, 2017, 09:04:09 am »
Вени, да кажеш после какво са ти споделили лекарите.Моника не е повтаряла.За гълтането на език, издърпай главата назад и на долу в легнало положение.Отпуска се мускула и човек поема въздух.Това с бъркането в устата е погрешно и остаряло.

Честит рожден ден на патерици на Дани на Усмивки!Да е много здрав, любознателен и щастлив!

Как изкарахте празниците момичета?Моника си умря от кеф с боядисването на яйца и чупенето им в последствие.Няма такава радост просто!

Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #148 -: Април 18, 2017, 13:58:49 pm »
Здравейте момичета и Рачо :)
Алек ни сюрпризира в деня преди празниците с бронхоспазъм и за ужас на свеки си останахме в София, но пък си прекарахме чудесно...В събота се разходихме до Видин да покажем баба Вида на каката,а в неделя обядвахме в Димитровград в Сърбия :lol: на Алек много му харесва да пътува, не е мрънкал изобщо хем до Видин са си 3 часа в една​та посока...Не посмях днес да го пусна на ясла, защото лекарката е следобед и сега като се събуди ще минем през нея, не кашля толкоз, но ми гъгне нещо та предпочитам да го види първо... Сутринта бяхме на плуване така и така си е в къщи да използваме момента :wink: и на него му харесва да се бори с яйца :lol:
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #149 -: Април 18, 2017, 20:14:25 pm »
Привет и от нас.
Празниците бяхме на балкан. Боядисвахме яйцата, правихме курабийки, месихме и козунак. Веселба голяма. Много тичане навън, даже и хубаво омазване в кал. Нора успя да се спъне и  овъргаля в най-голямата и кална локва.
А, за охлювите имаше " строй се, преброй се и ходом марш"  :lol:
Идилия...
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #150 -: Април 19, 2017, 08:01:46 am »
За гълтането на език, издърпай главата назад и на долу в легнало положение.Отпуска се мускула и човек поема въздух.Това с бъркането в устата е погрешно и остаряло.

Честит рожден ден на патерици на Дани на Усмивки!Да е много здрав, любознателен и щастлив!
Много полезна информация. Не го знаех. Майка ни ни е вадила езиците с пръст или лъжица.

Мерси, Маги  :P
Момчето не спира да повтаря, че вече е голямо. Размина се тази година детския рожден ден, че се падна точно на Великден и бяхме само с роднините.
Не поиска изобщо да боядисва яйца, нито да ги чука.
Затова пък вчера имаше торта и в детската градина, и е умрял от кеф, защото на тортата имало и релси  :lol:

Точно преди Великден бяхме в Сандански за една седмица и си изкарахме чудесно. Най-голямата атракция беше влака от парка, разбира се.  :lol:

Алекс, как така сте си останали в София като сте ходили до Видин  :lol:
Браво, че на Алек му понася пътуването. Предполагам че вече е изцяло добре и нищо му няма.

Авалон, много е сладка Нора с тези охлюви. Страхотна игра  :P

Леле, колко са ни големи вече децата и изобщо не сме за тази тема. Май трябва и една средна да има  :lol:
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #151 -: Април 19, 2017, 09:58:30 am »
Честит Рожден Ден и от мен на Дани със закъснение!  :balk_19: Да е жив и здрав, и много щастлив!  :balk_12:

Ние празниците ги изкарахме при нашите, дъщеря ми хич не слушаше и в общи линии беше голяма какафония. Тя мисли яйцата за топки, хвърля ги и съответно -  те се чупят.

Авалон, Нора е много сладка с тези охлюви. :-)
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #152 -: Април 19, 2017, 14:39:21 pm »
47 Smiles, Честит Рожден ден със закъснение на вашият юнак! :ballons:

Ние изкарахме много добре празниците. Децата се забавляваха при боядисване на яйцата и после и при боренето. Събирахме се с приятели и ходихме и на детски Рожден ден. Само дето времето си беше доста студено, то и днес е отвратително и от сутринта вали сняг премесен с дъжд.

Установихме че Марти има алергия към котките, горкия както ги обича , много му беше зле след срещата с косматковците. :(

И ние си имаме охлюви в къщи. След една разходка си донесохме пет, сега ги гледаме в един голям буркан.  :D Но нашият тати си пада по такива животинки и угажда все на децата, и малка колония от мравки си имаме.

Приятен ден на всички и здрави родители и дечица!


*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #153 -: Април 19, 2017, 17:10:11 pm »
"Гълтането на езика" е всъщност западане на езика, който е мускул. Това западане запушва дихателните пътища. За да има такова отпускане на мускулатурата човек е в безсъзнание. При деца най- често става въпрос за истерия или друг пристъп (свързан с уплаха, падане, паника, продължителен плач и тн.). Не се бърка в устата. При затваряне може да ви отхапе пръста, буквално. Главата се извежда назад и се повдига брадичката, тогава се проверява дали диша. Ще прекача снимка. Ако има съпротивление, не напъвайте врата, така може да нанесете повече вреда.
Основно правило е- ако не знаете как да помогнете или изпробвате, това което знаете и не помага- не губете повече време, а се обадете на линейка или отидете в най- близкото здравно заведение.
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #154 -: Април 20, 2017, 01:31:35 am »
Изключително полезно, мерси☺за празниците после ще пиша, спокойно беше, но сега трябва да правя палачинки за сладките зверове😀

П.с.рачко не разбрах по каквп си пада таткото- да ги яде или гледа😁 щото нашия ги обича с масло в тиганЯ
[/url][/url]
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #155 -: Април 20, 2017, 08:36:01 am »
И ние мъкнем охлюви.Аз и моя мъж имахме до скоро по джобовете забравени черупки.Голяма са атракция значи тия охлюви.

Павла
, много благодаря за изчерпателния отговор.Точно това имах в предвид и аз.Това четох пред лекарския кабинет като чаках за контролен преглед на детето и после разпитах личната.Тя подкрепи всичко и каза, че пъхането на пръст в устата са много устарели методи.

*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #156 -: Април 20, 2017, 15:38:37 pm »
Другото, което знам е да се духне в лицето на детето, ако не може да си вземе въздух при плачене,  може също да му се намокри лицето със студена вода. Не се разклаща и друска детето, особено ако е малко. Почти е невъзможно да се задуши само, ако няма нещо погълнато, ако нещо не запушва дихателните пътища.
Сега съм доста заета, но ще се опитам, ако ви интересува, да систематизирам основните неща при спешни състояния при деца.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #157 -: Април 20, 2017, 20:13:03 pm »
Сега съм доста заета, но ще се опитам, ако ви интересува, да систематизирам основните неща при спешни състояния при деца.
Благодаря, Pav-la, ще бъди много полезно! Когато имаш възможност, разбира се.

*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #158 -: Април 20, 2017, 21:13:03 pm »
Присъединявам се към marsi
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #159 -: Април 21, 2017, 12:30:44 pm »
Темата е в затишие гледам - надявам се  всички да са здрави , а родителите заети и за това никой не пише...
Аз на моменти се съмнявам в  здравия си  разсъдък да ви кажа - понеже чета из ФБ непрекъснато едни питания  за забелване на пениса , за захранване на 2 м , за сока  и т.н.  и си викам в час ли съм , не съм ли ...
Добре ,че  ми е  второ дете , а  и педиатъра  като знае , че е второ  хич и   нищо не ме пита, нищо не казва  и показва какво да правя ,аз пък съм позабравила някой неща,    та се отглежда  по инерция и самотек второто  :lol:

Та да ви питам -   стояха ли вашите  по корем  , спяха ли . Баткото помня, че  много обичаше по коремче , но дребния се сърди дори , когато го  сложа за малко и не иска - малък ли е още , по-нататък ли  ?