0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #20 -: Март 03, 2017, 08:17:51 am »
Блу, аз не съм още в критическата ама като си засечем ПМС и ми идва да я утрепя :lol: то и да не съм в ПМС пак е така :lol: няма такова викане, сърдене, цупене, а бе все нещо...Оммм
Честит празник! :)
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #21 -: Март 03, 2017, 08:26:38 am »
Честит трети март на всички  :P  2bg
Ние сигурно ще се разходим до парка Врана. Няма да пътуваме, че и без това имам да работя.
Днес Дани е май по-добре.

Е, аз чък аптекарите не ги слушам, щото не рядко и те на доктори се правят. Ми те тези сополи ... каква по-прекрасна среда за развитие на гадини в тях. Та после така , както са и най- често задни хубавичко да помогнат на гадините да се заселят и в гърлото.
Ако са упорити и не минават, да. Аз говоря, че на нас ни ги изписват едва ли не всеки път като е със сополи. А на него си му минават бързо и не е имал проблем с упорити сополи.
Само веднъж се бяха задържали и пуснах микробиология и излезна чиста, та пак не слагах АБ капки.

Но си права за аптекарките. Вчера едно семейство купуваше инхалатор и някаква млада аптекарка им обясняваше как и отвара от лайка можело да впръскват с него, но тя лично не го препоръчвала  8O  :x

Само да не станем в критическата и да си имаме пубертети, че ще има война на хормоните.  :lol:
:lol: :lol: :lol:
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #22 -: Март 03, 2017, 13:14:31 pm »
Алекс, след десетина години имам предвид. Тъкмо моята щерка ще е на 14, а мен кой знае какво ще ме тресе.  :lol:

*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #23 -: Март 03, 2017, 18:53:25 pm »
Даааа, писна ми от кадърни лекари!!
Днес за пореден път звъня на личната лекарка, да обесня как детето вече и температура вдига (за 12 дни от как има сополки и кашлица,  я слушала 7 пъти)  Преглежда я,  и пише направление за болница. Можело да е пневмония.... Вчера я преглежда и беше само за пулмикорт и вентолин. Рентгенова снимка ще покаже,  да ясно. Но в Несебър и околностите грам рентген не работи. Тръгвам за Бургас, зареждам на бензиностанцията и резервора с бензин протича и тече ли тече, не мога да рискувам да шофирам. Всеки приятел нанякъде и се прибрахме вкъщи. Сега е добре, играе, няма температура, лека влажна кашлица,.
А да инхалацията си я правим без проблем, слагам маската, включвам апарата и тя диша дълбоко и гледа филмче
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #24 -: Март 04, 2017, 22:42:48 pm »
За инхалациите - винаги съм ги правила буден. Имаше едно плюшено куче и винаги с него сядаше пред инхалатора, карах го да се прозява както спи баба меца, казвах му че като гълта парата сополите ще идат в гората при вълчо, абеее истории 101 но поне имаше ефект! Правете ги като игра, но според мен от инхалации по време на сън няма ефект, защото тогава дишането е повърхностно и няма смисъл. Може и да не съм права де! Не съм лекар все пак.

Маги нали знаеш и аз колко бях против оперирането на сливици. Още повече, че единия от УНГ, при когото ходихме /светилото от Ависмедика/ без преглед каза "Няма да се безпокоиш маме, операцията е рутинна 100 лв. и всичко ще е ок!" Е аз пък не бях толкова ОК и ходих на още 3 УНГ. Единия /Георгиев от 2 ДКЦ/ ми направи много стройна схема за лечение с няколко препарата подред, инхалации и физиотерапия и така Марто искара още една зима. След пневмония, обаче като ми казаха ние това дете го расипахме от антибиотици само заради третата сливица и с топ по врабчета гърмим, сериозно се замислих. Направих отново консултация с Георгиев и той потвърди, че вече не бива да се чака. Марто го оперира доцента във втора клинична, оказа се че страховете ми са били повече, след това още един курс физиотерапия, лятото море и балкан, записах го на плуване и вече 2 години антибиотик не е пил. Писах ти точно кои са лекарите, защото и ти по същата пътека ще минеш! Дано на Мони се размине без операция, защото и сега да ми се налага отново не бих предприела операция без да съм изчерпала всички възможности.

Ха-ха Блу, за критическата - спомням си думите на една приятелка "Старците са в деменция, ние с мъжа ми в критическа, а децата в пубертет. Вкъщи никой никого не може да понася!"
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #25 -: Март 05, 2017, 05:09:32 am »
Вие направо ми кръстосахте очите с толкова капки за нос. Трябва да заредя като се върнем в Бг. Иначе аз и за нас и за децата ползвам само Муконазал два пъти дневно и при зеленикав сопол Назик Кидс+Тобрадекс смесено в помпичката за Назик Кидс и за три дни сополът минава. Но честно казано това е за много тежки случаи. Обикновени сополи с нищо не лекувам, карам да духат и за няколко дни минава. Най-много морска вода, ама съм мързелива и не го правя. Както казах, ако запуши нос Муконазал. Ако е течащо и бистро - нищо не давам.

На баткото откакто му сложиха тръбички в ушите ни пневмония, ни бронхит, ни отит, ни дявол. Даже грип не съм сигурна, дали изкараха тази зима или не.
[/url][/url]
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #26 -: Март 05, 2017, 07:04:09 am »
Вени нищо не знаеш ти за сополите значи. До оперирането на трета сливица мартовия сопол мавърши три години. Можеше да е  бистър, слузест, с всички цветове. Медицината кръсти цвят ма сопол "марти"... Но никога носа му не беше сух. Натривки, морска вода, една банка физиологичен разтвор е минала през носа и инхалатора.
Мина!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #27 -: Март 05, 2017, 13:07:02 pm »
Записче! Бързо оздравяване на всички болни. Ние сме здрави, да видим като почнем ясла какво ще бъде.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #28 -: Март 05, 2017, 16:28:28 pm »
Кафенце, надявам се да не стигнем до операция.За сега искам просто съвет, тая зима е пила веднъж АБ Моника за гнойната ангина.Аз съм без сливици, знам какво представлява операцията и честно знам всички плюсове и минуси.Надявам се, наистина се надявам да успея да я закрепя.Тя няма постоянен сопол, няма постоянен проблем, просто уголемени сливици.

Ние в това хубаво време се разбихме от разходки обаче.Навсякъде всичко е цъфнало, прекрасно е и Моника се счупи от тичане!

Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #29 -: Март 05, 2017, 21:17:11 pm »
Ние в това хубаво време се разбихме от разходки обаче.Навсякъде всичко е цъфнало, прекрасно е и Моника се счупи от тичане!
Дано да спи като къпана, както се казва  :D
Дани баща му го извежда два пъти днес (че аз работя) и вторият път се върна премалял от глад. Даже яде от манджите ми, за разлика от вчера  :lol:

Свате, как е Мария?
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #30 -: Март 06, 2017, 13:17:19 pm »
Ние, като ветерани в инхалациите :), правим и по време на сън. Понякога няма по-подходящ начин. Не се притеснявайте, че инхалаторът може да събуди детето. Равномерният шум го унася, а когато е заспало дълбоко (например нощем), може само леко да помръдне и пак ще продължи да спи. Дишането по време на сън е повърхностно, но лекарството пак си прониква до белия дроб. И на мен лекарите ми подсказаха за този начин. Иначе как да смогна да му направя предписаните 4, 6, дори до 8 инхалации на денонощие сме стигали!

Отвара от лайка в инхалатор?! Дано да е била само стажантка тази в аптеката.

Напоследък имах успех с изчистването на сополите само със спрей Аквамед и от време на време физиологичен разтвор. Това обаче ми се струва повече късмет, отколкото правило :). Обикновено сополите са просто признак за нещо по-сериозно при нас.

Оздравявайте всички!
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #31 -: Март 06, 2017, 15:06:58 pm »
Моника спа, като къпана, ама майка и се разболя! Това по закона на Мърфи.И иди си вземи сега болничен като цяла седмица си бил в къщи заради дребното.О йеее!

*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #32 -: Март 06, 2017, 15:51:02 pm »
Оооо, Маги, това е задължителния елемент от волната програма - знаеш. Няма време мама да боледува.
Пожелавам ти най-бързо да се оправяш.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #33 -: Март 09, 2017, 20:04:23 pm »
Попаднах на този камион за боклук (дървен) за Bonbolini и другите любители 😊
https://www.vivre.bg/p-828537/играчка_боклукчийска_кола_clean?ch_type=1&ch_id=12272
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #34 -: Март 09, 2017, 20:26:15 pm »
Smiles, благодаря. Тъкмо се оглеждах да му взема нещо интересно. Този камион ми харесва. Тъкмо нещо ново за новата му стая  :D
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #35 -: Март 10, 2017, 07:57:34 am »



*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #36 -: Март 10, 2017, 09:00:17 am »
О да, снощи гледах репортажа по новините. Потресаващ беше - на 1 г. и 2 м. трябвало да могат да качват стълби :lol: А психоложката, която интервюираха разправяше, че на 4 г. трябвало да оцветяват без да излизат от контур. Големи смешки :lol:
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #37 -: Март 10, 2017, 10:20:04 am »
Оооо, тия стандарти за голяма простотия. Изобщо не им обръщам внимание. Да се "похваля" и ние се сдобихме с вирусче. Добре, че уж попремина, че доста висока температура вдигахме няколко дни. Много лошо това време. :-(
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #38 -: Март 10, 2017, 13:49:30 pm »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #39 -: Март 10, 2017, 14:52:48 pm »
О да, снощи гледах репортажа по новините. Потресаващ беше - на 1 г. и 2 м. трябвало да могат да качват стълби :lol: А психоложката, която интервюираха разправяше, че на 4 г. трябвало да оцветяват без да излизат от контур. Големи смешки :lol:
И аз се изумих  !
И  на това : "Двегодишните пък например трябва да използват гърне без помощ и да не ползват еднократни пелени."  и "   7 на сто от децата до 5 години са с изоставане в ръста..." 
Ок- щом стандарта не позволява -няма да ползват пелени - ще пикаят и акат в гащите  , ама ще спазим стандарта  :lol:   . А ръста как ще го  оправят не знам .

А стандарта дали изисква в  12 клас да могат грамотно да напишат молба за постъпване на работа  или  някакъв вид документ  и , че  сигурно само  7на сто  ще го могат   ...това е  "малък "  проблем  .