0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #160 -: Април 21, 2017, 13:17:16 pm »
Моника, ревеше като заклана като я сложех по корем.Не обичаше до много късен период, някъде до 7-8 месечна.Просто не я кефеше и това е.Даже преди шестия се завъртя само веднъж от гръб по корем и като застана в позиция по корем ревна с адска сила.Аз я слагах все пак от време на време и за да и е по-добре и след консултация и слагах навита на руло кърпа за ръце под гърдичките като ръцете ги прехвърлях пред кърпата.Това е добре за стойката и за изправяне на главата.Тя късно започна и да си държи главата стабилно, но беше много дебело и мързеливо бебе.

Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #161 -: Април 21, 2017, 14:56:52 pm »
Нашият юнак още от много, много малък обожаваше да спи по корем. Та и сега е така. Имаше теории за задушаване, като спи по корем и т.н., но аз се консултирах с педиатърката и тя каза, че по принцип всичо е възможно, но в нашия случай щом обича да спи по корем и не повръща, върти си главата и т.н. да си го слагам.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #162 -: Април 21, 2017, 17:37:00 pm »
Снощи и днес пописах малко. Не претендирам за изчерпателност :)
Дано никога да не в се налага да използвате или да се сблъсквате с нито едно този състояния.
Направих това за информация. За да се усвоят техниките трябва да се посети курс към БЧК.
Има няколко правила при реакция:
Викайте помощ.
Не правете неща, които не знаете и които биха навредили.
Не се паникьосвайте.
Опитайте се да прецените ситуацията обективно.

Ако мога ще отговоря на допълнителни въпроси.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #163 -: Април 21, 2017, 17:38:17 pm »
Май успях да го трансформирам в doc от docx. :)
« Последна редакция: Април 21, 2017, 17:47:32 pm от Pav-la »
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #164 -: Април 21, 2017, 18:25:50 pm »
Благодаря, много полезно четиво. :P
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #165 -: Април 21, 2017, 20:05:54 pm »
Благодаря много :) Ако модераторите преценят могат да "ковнат" информацията някъде :)
[/url][/url]
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #166 -: Април 21, 2017, 22:15:55 pm »
Pav-la, полезна информация, и аз благодаря.
nimika, важно ли е да го оставяш по корем? Нора също много се сърдеше и хич и не съм настоявала. От рано си държеше главата, не това й беше проблема. И тъй, като също беше мноого мързелива и до към седмия месец не се и напъваше да се обръща, я провокирах да го прави, като я слагах по корем ... сърди се не сърди.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #167 -: Април 23, 2017, 12:01:33 pm »
...nimika, важно ли е да го оставяш по корем? Нора също много се сърдеше и хич и не съм настоявала. От рано си държеше главата...
Toчно , че се чудех дали е важно . Главата от сега я вири като го сложа по корем .Просто  големия ми син от малък много обичаше и спеше по корем  (и върху мен заради коликите ), но децата са различни .

Pav-la, аз даже ще разпечатам файла  , благодарим . Преди време имах една таблица  за  интервали и начин на даване на антипиретици  , за захранването , но след преинсталации и т.н.  не си ги намирам в компютъра -не че на хартия е гаранция ще ги намеря като ми потрябват .


*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #168 -: Април 23, 2017, 18:01:08 pm »
За нищо. За мен е удоволствие, ако мога да бъда полезна :)
Специално за температурата е индивидуално. Има хора, които са много реактивни, аз съм така, за мен 38С  си е ок. Вдигала съм ги цял живот от почти нищо (духне ме вяятър, напече ме слънце и тн). Има и такива, които малко да вдигнат и значи са много болни. Те по принцип са и по- чувствителни на Т. Могат и на 39С да направят гърч. Прости трябва да познавате реакциите на децата си и както казах, да се опитате да бъдете обективни.
Специално за антипиретиците. Трябва да се изчака да се затопли цялото тяло, най вече крайниците. Тогава се смята, че е пикът на Т. Така няма да се наложи да се дават много лекарства за кратко време. (Случвало ви се е да дадете парацетамол, а след 30 мин не да е спаднала Т, а да се е вдигнала, това се обяснява с прибързаното даване на лекарства). Интервалът между приеми трябва да не е по- малък от 3-4ч. Междувременно с физикални мерки- студени влажни обвивания, поставяне на торбички със студена вода по хода на магистралните кръвоносни съдове (шията, под мишниците, ингвиналните гънки) или обливане на тялото с хладка вода (температурата на водата трябва да е с два градуса по-ниска от тази на детето) за около 4-5 минути и тн.
Другото, което е- при деца до 2г базалната Т си е по- висока по принцип. Спокойно по някое време през деня си стига 37,8С без никакво заболяване.
Другото, което знам, но не съм 100% сигурна, че е така, защото не съм чела никъде, но са ми го казвали- над 39С се дава първо ибупрофен, а ако не се повлияе- следващият прием е парацетамол след 4 ч за 0-3г., 3,5ч за 3-6г и 3ч. за 7г. и нагоре до възрастни. Междувременно с физикални.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #169 -: Април 23, 2017, 21:48:58 pm »
Другото, което е- при деца до 2г базалната Т си е по- висока по принцип. Спокойно по някое време през деня си стига 37,8С без никакво заболяване.
Другото, което знам, но не съм 100% сигурна, че е така, защото не съм чела никъде, но са ми го казвали- над 39С се дава първо ибупрофен, а ако не се повлияе- следващият прием е парацетамол след 4 ч за 0-3г., 3,5ч за 3-6г и 3ч. за 7г. и нагоре до възрастни. Междувременно с физикални.
Май не само до 2 години - от две различни ясли миналата и тази година съм прибирала Нора, защото се обаждаха, че вдига температура.  Една такава температура 37,7-8 без последствия и за кратко време. Докато я взема след обаждането и да я закарам в къщи, температура няма. Даже отначало си мислех, че нещо ме разиграват.
За ибупрофена и аз знам така,  също не помня от къде и първо давам него и после парацетамол . Имам спомен от първото или второто разболяване , че първо дадох парацетамол, не се повлия, а от ибупрофена по-късно спадна температурата. Сега ги комбинирам - започвам с ибупрофен и денем с него, а за през нощта панадол.
« Последна редакция: Април 23, 2017, 21:51:15 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #170 -: Април 24, 2017, 00:03:44 am »
Спрени са известията от форума или само аз не получавам? Направо не мога, да стигна до тук без известия.
Аз съм със що-годе здрави деца, но всички у дома и ми е натоварено. Започва се с различните закуски и претенции за обяд и само се въртя из тая кухня, накрая изяждам всичко нехаресано и добре качвам, за разлика от децата  :lol:
Нинка и аз смятам, че не е задължително слагането по корем. Никога не съм се и сещала, да го правя целенасочено. Знам, че от 3м го препоръчват, но големият се сърдеше. В началото не съм ги оставяла да спят по корем, но моите и връщаха. Взех антирефлуксни възглавници и такива са спане на страни и изкараха с тях доста време. За всеки сън сменях посоката, но всяка си има любима страна. Също спят и по корем.
Павла и аз благодаря за списъка! Ще си го изтегля, а кога ще чета, не се знае.
Никой не ми е вдигал температура без причина. И понякога, според болестта явно, на 37 са пърцал, друг път беснеят и над 38. Аз винаги съм много зле с 37, но ако устискам да се повиши, се чувствам по-добре с високата температура, това пък си го обяснявам с факта, че аз съм с по-ниска телесна температура по принцип и все пак 2 градуса са си 2 градуса.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #171 -: Април 24, 2017, 00:28:28 am »
То аз вдигам без причина. Всъщност си има причина- претопляне заради много дрехи, измерена Т веднага след игра или тренировка, аз вдигам малко и след нахранване.
Авалон, малко са преиграли в тези ясли. Нали затова в яслите са мед. сестри, за да могат да преценят дали има нещо.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #172 -: Април 24, 2017, 10:25:45 am »
Авалон, малко са преиграли в тези ясли. Нали затова в яслите са мед. сестри, за да могат да преценят дали има нещо.
Да, да, има нещо такова. Подозирам и защо, ама нейсе. По-назад коментирах друг случай с фалшива тревога и съответно наложителни отсъствия.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #173 -: Април 24, 2017, 11:39:56 am »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #174 -: Април 24, 2017, 15:39:06 pm »
за температурата споделям , че при всеки е различно ...
Големия вдигне ли температура , значи е болен - сериозно и , че ще сме за антибиотик -това показва опита ми .рядко вдига температура , но вдигне , знам ей така няма да мине .
За сметка на това приятелче на негова възраст  като по-малки  , вдигна температура от стрес и сърдене  - майка му бе го оставила при нас и като ревна за мама и вдигна температура , тя го взе и след малко нищо му нямаше ...


*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #175 -: Април 25, 2017, 08:17:53 am »
Моника изключително рядко вдига температура.И като има някаква знам, че нещо не е наред.Висока е вдигала броени пъти около 39,5 и тогава направо спирам да меря и я вкарвам в банята да си играе.Това действа най-бързо.

Измислихте ли къде ще почивате лятото?

*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #176 -: Април 25, 2017, 09:14:50 am »
Още януари платихме за края на юни - Саут Бийч на Нестинарка. Много похвалиха анимацията от миналата година, дано е същата фирма. Щото и аз съм чиляк и искам за два часа на ден да се изпъна някъде и никой за нищо да не ме търси и занимава. Юли и август на балкан детенце и бабите ще са мобилизирани, мъжо спорадично (как дойде), а аз ще бъхтам  в жегите, само уикендите ще се спасявам при тях. Септември ще повторим морето, още обаче не сме решили къде. Планове,  да видим...
Рапорт даден  :lol:
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #177 -: Април 25, 2017, 14:13:09 pm »
Колкото и странно да звучи на софиянци, ние ще ходим за малко до RIU Правец.  :D
*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #178 -: Април 26, 2017, 08:49:11 am »
Ние, обмисляме море и планина.Планината ще е съботно неделна, на няколко пъти.Морето ще е за по-дълго, но за сега нищо не сме измислили.Моя мъж ми обяснява как има време.Ще го видим това време де ще иде накрая!

*
Re: Пролетна тема за най-малките
« Отговор #179 -: Април 26, 2017, 08:58:38 am »
Маги, Мони вече е голяма, помислете си за една Гърция. Ще разделите пътя в софия една вечер на гости на сестра ти и след това беж на морето :) Нито ще ви излезе по-скъпо, нито е толкова далече, а съм сигурна, че няма да искате да си тръгнете. :D