0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #80 -: Септември 29, 2015, 16:43:06 pm »
marsi, бих се от3овала, но моята бебка не е АРТ-бебе, бебе-и3ненада. Дано повече опитващи момичета се прехвърлят в бременната тема!
Бебееее, пускай де!
Там момичетата се борят всячески да забременеят  :wink:
Никой не е казал, че като не е АРТ, не е бебе на Зачатие!  :wink:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #81 -: Септември 29, 2015, 17:03:25 pm »
Пуснах и дано е на късмет за всички бебеправещи  :pink_dust_1: :green_dust_1: Толкова години и аз съм надничала в "бременната тема" с надежда, че и аз ще мога да се включа.


*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #82 -: Септември 29, 2015, 18:08:54 pm »
Благодаря, bebe_13+15!  :)

На всички в темата желая спокойна бременност и леко раждане!  :)

Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #83 -: Септември 29, 2015, 19:12:07 pm »
Момичета, страхотно ви благодаря :) Давате ми страхотна надежда ! Дано сте прави. Утре все пак пускам ЧХГ за втори път - да видим как се развива.
Отдъхнах си , щастлива съм и обнадеждена :)
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #84 -: Септември 29, 2015, 19:15:58 pm »
Бебка, спокойно, с притеснения не си помагаш.  Симптомите просто се променят, при някой мами доста се облекчават, на други им е зле, при всички и всяка бременност е индивидуална. Бебетата не трябва да са точно някакъв размер в даден ден, има минимум и максимум, отделно не знаеш кой с какъв апарат мери и като е толкова малко може да стане грешка и там. Струва ми се,
е всичко е наред. Аз лично през първите 3 месеца чувствах по-скоро нежелание за ядене. Хапвах просто за да е редовно храненето, нещо леко или малко. Все пак през този период не е задължително да се качват килограми. Ти правила ли си някакви изследвания преди бременността?

Дано си права :) Може би съм изострена заради предните два пъти и всичко ме тревожи :( Иначе съм правила доста изследвания. Не знам ти кои имаш предвид ... Тъкмо вчера си мислех, че ако пак се налага просто не знам какво да изследвам вече :( Много се надявам всичко да се дължи на различията в апаратите, а и хормоните :)
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #85 -: Септември 29, 2015, 21:13:33 pm »
Ами имах предвид, дали са открили нещо, което да те притеснява и да изнервя повече ситуацията. Ако няма такива неща, най-доброто, което можеш да направиш е да се успокоиш. Разбирам притесненията, но няма смисъл  :bighug: и дано всичко е наред!
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #86 -: Септември 29, 2015, 23:07:38 pm »
И аз от опит казвам, че по-добре безсимптомна бременност.  8)

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #87 -: Септември 30, 2015, 00:03:25 am »
verechiria, благодаря за съветите за хремата :) . Пробвах разни неща, но не помагат, утре ще пробвам това гадното с лимона, да видим дали ще подейства. Надявам се и ти да си по-добре вече!

Бебе, специално те каня на турско кафе и баклава, когато сте готови за пътуване. Ще се радвам да се запознаем. А между другото от както съм тук съм яла точно половин парче баклава и това ми е, защото просто нямаше как да ям толкова сладко нещо, някак не преминаваше през гърлото. Турските баклави са много захаросани и чак някак пари от сладко :D .
Snapi, радвам се за добрите новини, спокойно и със скрининга всичко ще е наред :) . А на мен витамини ми предписаха още в началото при първия преглед в 7-ма седмица, тогава видяхме плодното сакче, но за сърдечна дейност все още казаха, че е рано. След една седмица вече чухме и сърчицето :)
 А на bebka_8 ще й пожелая да се успокои и да мисли само за хубави неща. Стискам палци всичко да е наред!
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #88 -: Септември 30, 2015, 07:14:09 am »
Ами имах предвид, дали са открили нещо, което да те притеснява и да изнервя повече ситуацията. Ако няма такива неща, най-доброто, което можеш да направиш е да се успокоиш. Разбирам притесненията, но няма смисъл  :bighug: и дано всичко е наред!

За съжаление си имам разни диагнози, които ме карат да треперя :( Имам си поликистоза, имам генетичен дефект в ензима, който усвоява фолиевата киселина, тази година си открих и лека форма на вродена надбъбречна хиперплазия с увеличени андрогени....та картинката въобще не е розова :( Пия мета фолиева киселина от 2013 без да спирам, пия Дуфастон, пия и кортикостероиди ...

 НО все се надявам да е трети път - за щастие, както се казва :)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #89 -: Септември 30, 2015, 08:07:11 am »
Edit, и а3 се бях ра3сополивила покрай малкия. Докторът, на който имам пълно доверие, ми ка3а - "Можеш да слагаш капките, които са и3писани 3а баткото - 3а 2-3 дни нищо не могат да навредят на бебето". Та слагах капки 2-3 вечери, поне нощем да дишам и да спя спокойно. Иначе а3 си слагам при хрема и 3ахаросан мед в носа - май при предната бременност именно тук ми го препоръчаха :) С него и от сину3ит можеш да се оттървеш. Сладко и а3 не ям почти, но в Турция... и3кушенията са мнооооого. 3а мен ще е удоволствие да се 3апо3наем - имам прекрасни приятелки покрай форума ;)
Бебка-8, да се похвалиш след повторения кръвен ;) Дано е 3ти път 3а щастие!


Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #90 -: Септември 30, 2015, 09:02:22 am »
Здравейте и от мен :D мина и моята последна ФМ ! Много съм доволна,много съм щастлива! Моите бебки са добре,вече им е тясничко но иначе не си пречели една друга,поне така ми каза :D д-р Чавеева нямаше никакви забележки Отностно тях. Едната ми принцеса е 1880, а другата 2400  :lol: :lol:,но все пак знаем,че апаратурите немогат точно да измерят,но все пак +,- някой храм не е проблем! След 2 седмици те се телепортирам в София вече,и най- вероятно живот и здраве след 21.10 ще определим дата за секцио! Не остана и много се вълнувам. Вчера толкова бяха активни и така ме бутаха че две акушерки,вдигнаха ръце от тях понеже не можахме да направим хубави тонове,отсега въртели номера ми викат :-):-):-)
Изследванията ми също са наред,но днес сутрента ми се случи нещо странно,както споменах краката ми се подуват,а днес като се събудих дяснта ми ръка беше доста надута,поспадна но като цяло изглежда подпухнала в сравнение с другата. На какво може да се дължи това,четох че ако почнат да се подуват и други части от тялото не било добре. А и от началото на бременността до сега съм качила 24 кг,бях 58-60 кг,а сега 84 кг :lol:
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #91 -: Септември 30, 2015, 09:32:14 am »
Весита, предполагам, че изследванията щяха да покажат, но все пак аз бих се обадила на лекаря. На мен такова подуване от ухапване от паяк ми се е случвало, поду се чак до лакътя, отшумя за едно денонощие.
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #92 -: Септември 30, 2015, 11:45:25 am »
Ами имах предвид, дали са открили нещо, което да те притеснява и да изнервя повече ситуацията. Ако няма такива неща, най-доброто, което можеш да направиш е да се успокоиш. Разбирам притесненията, но няма смисъл  :bighug: и дано всичко е наред!

За съжаление си имам разни диагнози, които ме карат да треперя :( Имам си поликистоза, имам генетичен дефект в ензима, който усвоява фолиевата киселина, тази година си открих и лека форма на вродена надбъбречна хиперплазия с увеличени андрогени....та картинката въобще не е розова :( Пия мета фолиева киселина от 2013 без да спирам, пия Дуфастон, пия и кортикостероиди ...

 НО все се надявам да е трети път - за щастие, както се казва :)
Какви костикороиди пиеш? Аз също съм с ВХН с високи андпостендион, 17-он прогестерон и кортизол и от три годин пия по поровин таблетка преднизолон  F.  Още при + тест ми го спя ендокринолога, защото е вреден за бебчето, тъй като минава през плацентата. Питай твоя АГ, както и ендокринолога, защото не е шега приема му.


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #93 -: Септември 30, 2015, 11:51:06 am »
Ами имах предвид, дали са открили нещо, което да те притеснява и да изнервя повече ситуацията. Ако няма такива неща, най-доброто, което можеш да направиш е да се успокоиш. Разбирам притесненията, но няма смисъл  :bighug: и дано всичко е наред!

За съжаление си имам разни диагнози, които ме карат да треперя :( Имам си поликистоза, имам генетичен дефект в ензима, който усвоява фолиевата киселина, тази година си открих и лека форма на вродена надбъбречна хиперплазия с увеличени андрогени....та картинката въобще не е розова :( Пия мета фолиева киселина от 2013 без да спирам, пия Дуфастон, пия и кортикостероиди ...

 НО все се надявам да е трети път - за щастие, както се казва :)
Какви костикороиди пиеш? Аз също съм с ВХН с високи андпостендион, 17-он прогестерон и кортизол и от три годин пия по поровин таблетка преднизолон  F.  Още при + тест ми го спя ендокринолога, защото е вреден за бебчето, тъй като минава през плацентата. Питай твоя АГ, както и ендокринолога, защото не е шега приема му.

naskomimi, ами точно такива пия и точно по толкова :( Ендокриноложката каза, че задължително го продължавам поне до 20 седмица живот и здраве, за да не атакуват плода гадните андрогени ....каза да добавя и Дуфастон 2х1 и така. Говорих с една друга бременна мама, с ВНХ - тя вече е поти на финал - тя е била по същата схема. Преднизолон Ф по половинка до 20 седмица, Дуфастон - до 16 седмица.  Ако искаш да пишем на лични, да не спамим другите мами ?
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #94 -: Септември 30, 2015, 11:58:21 am »
За хрема слагам само физиологичен разтвор и ми помага. Една позната също го ползра така.,но слага в шишенцето и няколко капки клеева тинктупа вътре, но аз не съм ползвала с тинктура.

И на тази безопасната вълнА да питам. Кажете ми в крайна сметка кои билки са ок да се пият сега. Чета в нета, но всяка статия противоречи на другата. Сега застудя и ми че пият чайчета, но не смея. На всичкото отгоре ди имам набрани билки екологични от поляни в Северна България, но те знам кои мога да пия.


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #95 -: Септември 30, 2015, 12:00:12 pm »
wild cat, хапвай орехи, щом ти е необходим йод. Хем вкусно, хем естествено ;) 3а витамини може би трябва да питаш лекаря си - дали и3общо са необходими.
.......Вслушвайте се в сигналите на тялото си. " Можете да прочетете цялата статия, ако ви е интересно:
http://www.graziaonline.bg/v12326/qj-mama-za-dvama.html

Бебе, много благодаря за статията. Ако имаш и други подобни, дай им линковете, моля.

А относно поливитамините - търся, такива, от които сте доволни, но да не съдържат йод, защото имам проблем с щитовидната жлеза.  :?

naskomimi, за лайката и мащерката знам, че са ОК за нас, особено при простуда. Но внимавай с количествата.
« Последна редакция: Септември 30, 2015, 12:03:38 pm от wild cat »
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #96 -: Септември 30, 2015, 12:29:56 pm »
« Последна редакция: Септември 30, 2015, 12:34:01 pm от marsi »

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #97 -: Септември 30, 2015, 13:11:19 pm »
За хрема слагам само физиологичен разтвор и ми помага. Една позната също го ползра така.,но слага в шишенцето и няколко капки клеева тинктупа вътре, но аз не съм ползвала с тинктура.

И на тази безопасната вълнА да питам. Кажете ми в крайна сметка кои билки са ок да се пият сега. Чета в нета, но всяка статия противоречи на другата. Сега застудя и ми че пият чайчета, но не смея. На всичкото отгоре ди имам набрани билки екологични от поляни в Северна България, но те знам кои мога да пия.
naskomimi, да, в нета статиите са противоречиви, затова аз лично пия само чай от шипка, можеш да пиеш спокойно (но, той запича, внимавай заради това) и също липов чай, но липата трябва да е екологично чиста! Иначе ако не си чела тези статии: http://www.biberonbg.com/info/herbs_and_pregnancy.htm
http://www.hera.bg/s.php?n=509
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #98 -: Септември 30, 2015, 13:47:55 pm »
Преди малко се върнах от болницата, където повече от три часа чаках да ми изследват кръвната захар. Първо ми взеха веднъж от пръста, след което ми дадоха да пия нещо като спрайт и казаха да чакам още 1 час без да ям и пия друго. Вторият път ми взеха кръв от вената, като пак не трябваше да ям и третият път пак след 1 час ми взеха пак от пръста...последваха последни 15 минути чакане и си взех резултатите, които всъщност доктора каза, че са много добри. През това време докато чаках бебката не спря да шава и даже по едно време от тази сладка напитка на гладен стомах ми прилоша, гадеше ми се и...припомних си първите три месеца от бременността. Не са ми изследвали захар по този начин преди това.
А за хремата ми доктора каза, че нищо няма да ми предпише и че тези чайове и лимони с мед, които консумирам едва ли ще ми я оправят, но да ги пия, нуждаела съм се само от почивка и след 1-2 седмици щяло да отшуми.  :?  Във всяка държава лекарите си имат различни методи на работа...И така ще продължавам да се мъча с някакви бабини рецепти, та да видим до къде ще я докарам.
naskomimi, тези дни съм пила чай от лайка и липа, но по един на ден от вид. Зная също, че мента също може да се пие, но в малки количества. Както и Sol е писала за шипката, също е разрешен, но аз лично не го пия сега, че и без това нещо ми се забави работата на червата. 
Веси, много се радвам за добрите новини, ама то наистина не останало  :D. А за подуването не знам какво да кажа, но и аз мисля, че е добре да го обсъдиш с лекаря си.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #99 -: Септември 30, 2015, 15:19:22 pm »
Момичета, сега ми се върти нещо в главата..става въпрос за микробилогия. На мен ми взеха за пръв и последен път, когато бях в 7-ма или 8-ма седмица, тогава ми казаха че всичко е наред. След това смених двама лекари, но никой не ми е вземал отново. Трябва ли да имам някакви оплаквания, за да ми направят нова микробиология или тя се прави в определени седмици??? Извинявам се за глупавите въпроси, но не съм наясно. Аз иначе нямам оплаквания, само от както съм бременна имам на моменти по-обилно течение сутрин, но четох че принципно е нормално ако няма други придружаващи оплаквания.  От опит знам че във всяка държава работят по различен начин, но ако това е пропуск на лекаря може би на следващата консултация е добре да подсетя за това...знам ли?! Вие какво мислите?