0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #180 -: Октомври 10, 2015, 18:48:07 pm »
Синеочка много хубаво бебе, благородно ти завиждам заслужаваш си го.
И аз съм на проба грешка, днес станах и излязох на двора. Похленчих си, поревах сега е време да се боря.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #181 -: Октомври 10, 2015, 20:20:46 pm »
Verechiria не се притеснявай мисли само за хубави неща моя приятелка беше в същото положение като теб до последно повръщаше дори на сватбата и беше в трагично състояние  а сега синът и е  оратор
« Последна редакция: Октомври 10, 2015, 20:58:44 pm от eliza156 »
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #182 -: Октомври 10, 2015, 20:40:33 pm »
Вера, наистина се опитай да бъдеш спокойна. За да ти е спокойно после и бебчето. То усеща сега всяка твоя тревога.
Колкото до свекито бръс-мръс, че не ти звъни. Колкото по- самостоятелна си, толкова по-добре. Не ти трябват сателити.
Мъжът ти най-вероятно се опитва да предпази психиката ти, виждайки че си лабилна и може би затова не желае среща с много лекари, за да не се получи обратен ефект. Много бременни развиват хипохондрия през бременността, та може би затова ти е казал така. А и мъжете имат по-друга психика. Не познавам човека, но вярвам, че това го е казал с цел да те предпази. Може би, ако му обясниш, че са те посъветвали са среща с гастроентеролог за да види дали наистина нямаш рефлукс и да ти направи хранителен режим; той сам би те завел. Много е важно как поднасяш инфото. Все пак мъжът може и да е главата на едно семейство , но жената е шията и накъдето се завърта тя, натам гледа главата. Бъди по тарикат ;)
Елиза, прости за невежеството ми, ама какво е уратор?
« Последна редакция: Октомври 10, 2015, 21:16:43 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #183 -: Октомври 10, 2015, 20:57:04 pm »
 Ми оправно приказливо дете
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #184 -: Октомври 10, 2015, 21:13:24 pm »
Ми оправно приказливо дете
Да, да видях, че си имала предвид оратор, аз реших,че с У думата има друго значение. Не ми се сърди, не го писах с цел да те засегна.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #185 -: Октомври 10, 2015, 21:32:35 pm »
Не моля те не ти се сърдя
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #186 -: Октомври 12, 2015, 10:26:45 am »
Момичета, моля за малко помощ. В момента съм 11 г.с. + 4 дни.(т.е. четири дни от 12 г.с. са минали )За ранен биохимичен скрининг ме викат чак на 20.10. Мислите ли че тази дата е ок. не е ли малко късно, според вас?!  :? :? :?
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #187 -: Октомври 12, 2015, 10:43:42 am »
Прави се до 13седмица +6 дни не мисля че ще го изтървеш.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #188 -: Октомври 12, 2015, 10:49:44 am »
Благодаря!  Ти по-добре ли си вече?
При мен се завърна доброто старо повръщане...
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #189 -: Октомври 12, 2015, 16:37:18 pm »
Здравейте настоящи и бъдещи мами имам една неуспешна бременност и свга пак съм бременна но имам някаква лека болка нусйо доло от дясно но е като спазам по скоро притеснявам се много помагайте бременна съм в 3 седмица
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #190 -: Октомври 12, 2015, 17:43:30 pm »
Обади се на лекаря си и попитай за но-шпа дали може да пиеш
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #191 -: Октомври 12, 2015, 18:04:10 pm »
Здравейте настоящи и бъдещи мами имам една неуспешна бременност и свга пак съм бременна но имам някаква лека болка нусйо доло от дясно но е като спазам по скоро притеснявам се много помагайте бременна съм в 3 седмица
По-скоро си в 7-8-ма седмица. Трета седмица е седмицата след овулация или пункция.
Аз имах такива болки, каквито описваш, но в седмиците след трансфера. Само можем да гадаем от какво е. Обади се на лекаря си най-добре.
Успех!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #192 -: Октомври 12, 2015, 18:14:41 pm »
Благодаря!  Ти по-добре ли си вече?
При мен се завърна доброто старо повръщане...
[/quote


Гади си ми се, разписвам се. Всеки ден е различен, доки обещава вече да спира.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #193 -: Октомври 12, 2015, 18:41:59 pm »
Аз също първите месеци имах такива болки. Доки ми каза, че при мен е от апендектомията, от която вероятно съм получила сраствания и при разтягането на матката се получавало подобни болки. Нищо не съм пила. Мина от самосебе си


Всеки миг е още един шанс...
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #194 -: Октомври 13, 2015, 08:03:25 am »
И аз да се отчета.  :) Бебчо вече е около 130 гр. в 15 г.с., което било много добре.
Но..... болките ми ниско долу продължават, гаденето се позавърна, особено вечер, а кашлицата ми не спира вече четвърта седмица. Назначиха ми магнезий в максималните дози - 3х2 поне за седмица и след това преминавам на 3х1. Не знам дали е от постоянните напъни за кашляне, но матката ми стана много чувствителна и контрахира. От известно време усещам освен болките и втвърдяване, което е доста неприятно, но ще се търпи, само бебчо да е добре. Надявам се магнезият и но шпато да ми помогнат.
Док. много се мъчи да определи пола, но пъпната връв беше застанала точно между краченцата и нямаше как да се види нещо повече. Е, живот и здраве - следващият път.  :D
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #195 -: Октомври 13, 2015, 09:41:38 am »
О милата болки, кашлица и гадене каква идилия. Пази се в това студено реме, на вън си е направо зима.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #196 -: Октомври 13, 2015, 12:08:38 pm »
Благодаря ти, verechiria!
Вземи си сложи една хубава и весела лентичка, напук на всичките ни неразположения!  :D
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #197 -: Октомври 13, 2015, 13:00:25 pm »
И аз да се отчета.  :) Бебчо вече е около 130 гр. в 15 г.с., което било много добре.
Но..... болките ми ниско долу продължават, гаденето се позавърна, особено вечер, а кашлицата ми не спира вече четвърта седмица. Назначиха ми магнезий в максималните дози - 3х2 поне за седмица и след това преминавам на 3х1. Не знам дали е от постоянните напъни за кашляне, но матката ми стана много чувствителна и контрахира. От известно време усещам освен болките и втвърдяване, което е доста неприятно, но ще се търпи, само бебчо да е добре. Надявам се магнезият и но шпато да ми помогнат.
Док. много се мъчи да определи пола, но пъпната връв беше застанала точно между краченцата и нямаше как да се види нещо повече. Е, живот и здраве - следващият път.  :D

Ти ходи ли на лекар за кашлицата? Питам, защото съм минала през същото. Имах страшен бронхит и се точих доста време така. Не е като да не съм била на лекар, де. Ама като ме видеха с големия корем, отказваха да ми дадат нещо по-сериозно. Накрая третият лекар (от пулмологията в София) ми изписа аб. Много се вбесих, защото има подходящи лекарства, просто не им се занимаваше явно (или не са били достатъчно компетентни). :-(

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #198 -: Октомври 13, 2015, 13:10:55 pm »
Здравейте и от мен, наминавам да се отчета.Обадих се за резултата от скрининга 1:3500 казаха,че е супер,ама заради хормоните съветват да направя 2ри м/у 16-19г.с. за обща оценка.
Вчера обаче ме хвана някакъв вирус за 1ч. ме събори повръщане,диария и после и температура. Изписаха ми прахчета и хомеопатични , би ми деган, а за температурата се принудих да пия парацетамол колкото и да не ми се искаше ама стигна 38.3...
Утрогестана го намалих на 2х1 но ще се наложи да го спра за да мине подсичането. Е това е от мен пазете се

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #199 -: Октомври 13, 2015, 15:33:49 pm »
wild cat, отиди на доктор за кашлицата.Много е вероятно контракциите ти да са от нея, напъваш се, кашляш и матката контрахира по-лесно от напъните.Вземи мерки има антибиотици подходящи за бременни.