0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #40 -: Септември 24, 2015, 07:30:35 am »
Елиза ти сама си преценяваш, аз предпочитах газарано пред деган на системи или в дупето. Ще се съгласиш с мен. И пак казвам пия няколко глътки, за  цял ден да е 70-80 мл.
Веситаа на мен почват да ми изтръпват пръстите на крайниците само когато започва припадък. Успявам да го спра с хладка вода, спра ли изтръпването спира припадъка. Моето е коренно различно от твоето и се получава от стес и паника. Но пък не пречи да ги накиснеш в едно леченче с хладка вода и да пробваш дали е имаш моментно облекчение. Бабата на мъжа ми има такъв проблем с краката и редува топъл и студен душ, при нея е от егенето.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #41 -: Септември 24, 2015, 11:49:21 am »
Момичета от няколко дни ме е пипнал някакъв гаден ранен вирус.  :(
Температурата ми е около 37,3 до 37,5  , силна хрема, болки в гърлото, а сега се започна и гадна кашлица с храчки. Мисля, че за гърлото много ми помогнаха честите гаргари с лайка и сода, но с кашлицата не знам как да се справя. Моля ви, дайте някакви изпитани безопасни методи? :ask:
Иначе за протокола - вчера мина и моя БХС, всичко е ОК според ехографа, а след 10 дни ще видим какво ще покаже и кръвния тест.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #42 -: Септември 24, 2015, 12:01:32 pm »
Ехо,здравейте,аз само се включвам да кажа на синеочка ,че и благодаря за вниманието ,но леко да я поправя,че моята Мариянка се роди на 05.08 в 00.15 часа ,та затова сте останали с впечатлението че е на 4ти :P Вече дори е почти на 2 месеца и си плюе капките за колики като обезумяла хахах
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #43 -: Септември 24, 2015, 12:17:33 pm »
Момичета от няколко дни ме е пипнал някакъв гаден ранен вирус.  :(
Температурата ми е около 37,3 до 37,5  , силна хрема, болки в гърлото, а сега се започна и гадна кашлица с храчки. Мисля, че за гърлото много ми помогнаха честите гаргари с лайка и сода, но с кашлицата не знам как да се справя. Моля ви, дайте някакви изпитани безопасни методи? :ask:
Иначе за протокола - вчера мина и моя БХС, всичко е ОК според ехографа, а след 10 дни ще видим какво ще покаже и кръвния тест.
Радвам се, че всичко е наред с феталната!
За кашлицата - черната ряпа, издълбана с мед или захар.  Или едно домашно сиропче с орехи, индрише и др. http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=250188.15 виж тук рецептата.
Дано се оправиш бързо!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #44 -: Септември 24, 2015, 12:26:07 pm »
Иви, аз не бях много сигурна 5 или 4, та погледнах в темичката ти, а там пишеше 4-ти , та затова. :P Приеми извиненията ми  8) Ела в темата за дечицата, време ти е вече и за там ;)


Всеки миг е още един шанс...
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #45 -: Септември 24, 2015, 13:29:19 pm »
Момичета от няколко дни ме е пипнал някакъв гаден ранен вирус.  :(
Температурата ми е около 37,3 до 37,5  , силна хрема, болки в гърлото, а сега се започна и гадна кашлица с храчки. Мисля, че за гърлото много ми помогнаха честите гаргари с лайка и сода, но с кашлицата не знам как да се справя. Моля ви, дайте някакви изпитани безопасни методи? :ask:
Иначе за протокола - вчера мина и моя БХС, всичко е ОК според ехографа, а след 10 дни ще видим какво ще покаже и кръвния тест.
Радвам се, че всичко е наред с феталната!
За кашлицата - черната ряпа, издълбана с мед или захар.  Или едно домашно сиропче с орехи, индрише и др. http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=250188.15 виж тук рецептата.
Дано се оправиш бързо!

naskomimi, много ценен линк. Благодаря ти!
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #46 -: Септември 24, 2015, 13:56:28 pm »
Аз съм една много доволна и щастлива бъдеща мама. Днес правихме ФМ нухалната транслуценция е 2mm за бебе на 13 седмици и един ден. Биопариетален диаметър 24мм, обиколката на главата 89мм има си и носна кост. Утре ще давам кръв. Много съм щастливаи се успокойх. Бебе спеше и си мереха спокойно, но по едно време се събуди. Явно мого го бутаха и им обърна дупе и гръб доста се посмяха че им се разсърди.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #47 -: Септември 25, 2015, 20:14:29 pm »
И аз да се похваля :D Днес ми мина и феталната ехокардиография. Заключението е, че бебка си има здраво сърчице :)
Wild cad и verechiria, браво за хубавите новини. :grouphug2:
« Последна редакция: Септември 25, 2015, 20:20:18 pm от milch »
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #48 -: Септември 25, 2015, 20:43:49 pm »
Момичета, в понеделник на 28.09 съм на първата ФМ, тогава ще съм в 12гс +4д Може ли някоя от вас да ми каже на бързо какво представлява прегледа, не знам защо ,ама нещо много се притеснявам , а и не сме виждали бебчето от 1 месец  :(

Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #49 -: Септември 25, 2015, 21:51:35 pm »
Момичета, в понеделник на 28.09 съм на първата ФМ, тогава ще съм в 12гс +4д Може ли някоя от вас да ми каже на бързо какво представлява прегледа, не знам защо ,ама нещо много се притеснявам , а и не сме виждали бебчето от 1 месец  :(



аз ще ти кажа само едно и то е да не се притесняваш вообще :D :D това беше един от най-вълнуващите ми прегледи,след това чаках 2-рата фм с голямо нетърпение,не само аз ами и моят мъж.да вярно е че винаги има нотка притеснение дали всичко е наред,но все пак за това са тия прегледи за да може, ако се установи проблем да се вземе адекватно решение докато е време.но виж ти недей да отиваш с такава нагласа,че ще има нещо,отиди с вълнението и трепета че ще видиш своето съкровище по от близо.
на прегледа виждаш движениета на бебето,как се върти,как си вдига ръчички,крачета.лекаря си прави замервания на каквото е нужно,броят се пръстчетата на ръцете и крачетата. измерват нослето,главичката,гръбначния стълб и т.н,поне това помня аз. аз пък на 29.09 съм на последната фм и я чакам с огромно нетърпение,вярно е че и аз се тревожа,но като знам какво изживяване ме чака забравям за притеснението. успех ти желая и след това да се похвалиш :D :D
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #50 -: Септември 26, 2015, 03:58:42 am »
Снапи не се тревожи, Весита ти е обяснила точно. Аз също много се притеснявах, много тежка бременност. Цял ден пак съм драйфала, пак деган, контракции и болки. Изобщо не спя, особенно тази нощ не съм мигнала. Страхотен парцал съм, много отслабнала и с прекарана херпесна инфекция, хашимото и нака спра че се побърквам. Искам да се самоубия не издържам вече, но бебе е прекрасно, здраво и се развива перфектно и едро. Няма думи да обясня колко се притеснявах. Да споделя нещо интересно не съм плащала за биоимичен скрининг. Поне във Варна в моента е безплатно, някой е отпуснал пари много се изенадох.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #51 -: Септември 26, 2015, 07:15:09 am »
Момичета какво мислите за газираната вода при бременност? в момента само тя ми помага за киселините

Над 2 литра на ден пиех и с двете бременности от трети месец натам. Гарнирах и с лимон. От главоболие и гадене само това ме спасяваше.като раждах Катерина изпих литър в нас, взехме и за болницата след раждането и както родих ми мина мерака..
Бебе 13/15 то не останало бе :)  добре са килцата, аз качех 17 кг. И ми остават три до изходна позиция :)
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #52 -: Септември 26, 2015, 11:10:53 am »
Бебе, те килцата ще се свалят още повече, че имаш малък детко и ще имам бебка. Аз моите от бременността еече ги свалих, останаха ми тези от преди това.Хах.
Ти предният път в кой град ражда? Има ли възгледи за нормално или пак ще си секцио?
Снапи, наистина няма от какво да се тревожиш. Изживяването е прекрасно. Е, има си леко напрежение, няма как! Пожелавам ти всичко да е наред!
Весе,  вълнувам се с теб за предстоящата ФМ. Ти пазари ли нещо за малките вече?
Елиза, аз също не виждам никакъв проблем да си пиеш газираната водичка, стига да ти понася и помага
Едитче, как си мила? Какво стана с клиниката и раждането, имате ли раздвижване по този въпрос?


Всеки миг е още един шанс...
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #53 -: Септември 26, 2015, 11:18:29 am »
и както родих ми мина мерака..
Бебе 13/15 то не останало бе :)  добре са килцата, аз качех 17 кг. И ми остават три до изходна позиция :)
То като родиш и гаденето и киселините и3че3ват магически :) И се 3апочват нови 3абавления. А на нас наистина малко ни остана ;) Килцата не ме плашат, само много се учудих, щото някак и3веднъж скочиха.
В Ст. 3агора ще раждам пак. Ама работите отиват към операция - бебе върви едричко, минали са само 2 г от предното секцио. Утре ще се видя пак с моя доктор и вероятно ще потвърди 3а секциото. Предният път бях курнас, ама сега го мисля, като 3нам какво е. То 3орът ми беше първите два дни най-вече, ама и после пак тр да се па3иш 1-2 месеца.


Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #54 -: Септември 26, 2015, 15:45:56 pm »
Синеочке да накупихме някои неща вече :D беше много хубав и вълнуващ момент,даже на следващия ден ММ вика-"няма ли и днес да им купим нещо" :lol: :lol: поръчах ме количка и кошчетата за кола,взех ме комплекчетата за изписване,обикновени пелини,и по хубави пелинки също,козметика,хавлийки и още дребни работи,т.н,живот и здраве другата седмица продължаваме малко по малко че има доста неща още от списъка. малко ми е неориентирано,има толкова неща в детските магазини че незнам кое е по необходимо и кое ще ми върши по добра работа,но предполагам че мн скоро ще се ориентирам и всичко ще е наред :lol:
да ви се похваля днес влязох в 32 г.с :D вече ми е доста тежичко,почти по цял ден съм си в къщи и все почивам,каквото и да почна да правя и е за минути понеже се измарям и то доста,а и краката не ме държат :lol: :lol: аз преди все се тревожих че корема ми е много малък за 2 бебета,но сега бих казала че е достааааа голям :lol: :lol: :lol: от ден на ден все по голям ми се струва.дано устискам до края това е което искам и ме вълнува в този момент.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #55 -: Септември 27, 2015, 13:42:50 pm »
Едитче, как си мила? Какво стана с клиниката и раждането, имате ли раздвижване по този въпрос?

Синеочка, благодаря че питаш за мен :* . Ние намерихме нова болница, в която минах и доста обстоен преглед и ми дадоха прилични цени за раждане. Като ми казаха, че това са цени към днешна дата и се надяват да няма промяна до декември, но вече каквото такова, нямам нерви да ходя и да се разправям с администрации и в тази и в други болници. Все пак дано да няма промяна!
Бебката е добре, тогава (миналата седмица) беше 750 гр. и доктора каза, че всичко изглежда много, ама много добре и плацента и околоплодни води и всичко :) , много ме успокои и отново излязох щастлива от кабинета. Утре трябва да си пусна кръвни изследвания за захарта, обясниха ми, че се правели между 25 и 28 седмица, а аз тези дни неможах да ги пусна, че нали тук има байрям и всичко почива.
Преди няколко дни отидохме с таткото да видим един детски магазин на три етажа и да си набележим нещата, които ще купуваме следващия месец може би. Искам да ви кажа, че не ми се излизаше от магазините и дори не бях изморена от обикаляне. Имаше всичко от бибероните до колички, легла. Дори ММ на няколко пъти ми казваше "ама няма ли да купим сега нещо, поне няколко неща от списъка.."  :D , и за него беше голяма тръпка, даже ми предложи следващия път да дойдел сам да пазарува всичко - е как пък не, да се лиша от това удоволствие, НЕ благодаря за загрижеността! Та така и ние вече сме избрали почти всичко, само количката остава, но нея мисля да я купим след раждането. Сега чета темата за количките и ще изберем  :)
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #56 -: Септември 27, 2015, 14:06:13 pm »
Радвам се за добрите новини от другите бременни момичета, само хубави неща да се чуват! Но verechiria нещо пак се дъни с това повръщане, мила хайде вече да минава, дано да си по-добре!
Аз от два дни съм с хрема, запушен нос и леки болки в гърлото, лека суха кашлица. От вчера съм на липов чай, но днес ще го сменя с друг, слагам и мед в чая, но нещо не се чувствам по-добре. Днес си впръсках Тантум верде в гърлото, защото това ми препоръчаха, надявам се да не става по-зле. Ще си купя и лимони пак и ще смесвам с мед.

Бебе, стискам палци и при теб всичко да мине бързо и леко, независимо дали е нормално или секцио раждането :).
milch, а какво стана с лекарството, успяхте ли да го намерите?
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #57 -: Септември 27, 2015, 15:10:36 pm »
Edit направо се разплаках като видях че ме мислите. Направо се продъних, няма край. Срам ме е да се оплаквам и да ви рева. Пак съм на деган по една ампула максимум две. Много ми е тежко да ги вземам и пак съм си приготвила багажа за болницата.
Я кажете кой беше с разтроиство и как го спря една майка се мъчи и май ще си правим компания с нея на системите.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #58 -: Септември 27, 2015, 15:21:23 pm »
О забравих да напиша Edit, значи за хремата помага капки витамин С течен по една две. Или изцеден лимон по една капка че е гадно. Действа много добре, ама много. За гърлото компрес ракия, намокряш една малка кърпичка памучна слагаш найлонче. С голяма кърпа го притискаш на врата и връзваш с едно коланче от халат. Също черна ряпа издълбана малко мед или захар. Правиш си я като панича без да я белиш. Оставяш да си пуне сока и го пиеш, после пак. Не питай от къде знам, безвредно е изполвано върху мен и малкия на сестра ми.
За имунитета ми изписаха Биозин мама заради моя херпес и треска. Можете да питате лекар пие се зимните месеци. Аз не бях много доволна, но е факт че помага. Това не пречи да го мразя.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #59 -: Септември 27, 2015, 17:44:03 pm »
Здравейте, момичета, наистина много хубави новини, радвам се за всички, дай Боже, само добри новини всекиму!  :D
wild cat, edit, бързо да оздравявате!
snaPi, успех на феталната и не се тревожи излишно!  :wink:
Веситаа, успех и на теб! Чакаме добри вести и от двете ви  :)
verechiria, и аз ти пожелавам да се отървеш вече от това повръщане! Аз бях с разтройство, но при мен се оказа, че чревната ми флора се е разбутала, т.е. вредните бактерии са повече от полезните. Затова започнах да пия пробиотик, който възстановява чревната флора. Жената може да мине два, три дни само на препечени филийки, ориз, варени картофи и чай от шипки( той много запича). Ако, не се оправи, значи и тя има същия проблем като мен с чревната флора. Тогава обаче да се посъветва първо с лекар за пробиотик. Аз пия Био-Култ, те са подходящи за бременни, малко са скъпи (а трябва да се пият два три месеца), но на мен те ми помагат, много съм доволна.