0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №95
« Отговор #320 -: Юли 27, 2015, 12:55:12 pm »
Момичета как сте в тия жеги?  на мен нещо взеха да ми се надуват краката особено вчера беше мн горещо И се надух днес са по добре но ги вдигам на възглавница,иначе едвам стъпвах вчера! Лесно майка не се ставало май:-):-)
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #321 -: Юли 27, 2015, 13:46:26 pm »
Аз стоя на хладно в нашата стая, на дръпнати пердета и вентилатор.В стаята е 28 градуса, по-добре е от 35-те навън.Засега не съм забелязала да ми се надуват краката.Днес май почна гаденето, сутринта се прояви, и сега към обед пак се появява на моменти.Нека да го има, по-добре да си имам симптоми, така съм по-спокойна.Карам на изворна вода и айрян и така, само дано от толкова млечни продукти да не докарам някоя алергия на бебето.Днес влизам във 2-ри месец и съм много щастлива от този факт, все така да вървят нещата.За сега съм казала вкъщи, също така на майка ми, сестра ми и братовчед ми.На другите роднини и на кумовете смятам да кажем, като видим бебо и му чуем сърцето.
Също така да ви питам, бях споменала, че другата седмица съм на преглед, дали ще е рано да се запиша на ЖК, тъй като смятам в клиниката да ме следят.
 

Re: Тема на бременните №95
« Отговор #322 -: Юли 27, 2015, 14:29:13 pm »
То и аз стоя на дръпнати пердета и на моменти пускам климатика да разхлади малко! Много бързо минава времето да знаеш златен дъжд сега влизаш в втори и няма се усетиш как ще си в шести месец :-):-):-) поне с мен е така.като излязох от трети месец тогава казах на всички,след като минах БХС вече не криех че съм бременна и най вече че са близнаци:-) даже се сещам за една съфорумка която каза" идваше ми да изляза на площада и да бия тъпани че съм бременна с близнаци:-):-)" дано си познае думите! И аз така се чувствах на моменти идваше ми да викам за да разбере целия свят,може би за това все исках лятото да съм бременна за да могат все повече хора да ме видят,все си мислех че зимата си мн навлечен и нищо не се вижда:-):-):-) незнам защо така съм мислила! Защо да е рано да се запишеш за жк,всъщност незнам кой кога се записва,аз се следя още от начало в клиниката в която заченах,в смисъл че още от началото си имам лекар който да ме следи:-)
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #323 -: Юли 27, 2015, 14:33:41 pm »
Здрaвейте, в тия жеги сaно сте нa хлaд. Нa мен не ми се получaвa много, тъй кaто с мaлкия трябвa дa излизaме сутрин и късния следобед.
Днес бяхме нa преглед с бебкa - около 1500 грaмa е. Притесни ме, че коремчето изостaвa по рaзмери. Aз съм 31вa седмицa, a според зaмервaниятa коремчето отговaря нa 27-28мa. Глaвичкaтa и бедрото си отговaрят нa седмиците. Уж докторкaтa кaзa, че всичко е нaред, но ми е достa притеснено :(



*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #324 -: Юли 27, 2015, 14:45:15 pm »
Линаполи, ще ходиш ли на последната ФМ, която е 29-30г.с. Не вярвам да има нещо тревожно, което да не са видели до сега, но все пак да си спокойна. Ние ще я правим и та3и ФМ в големите седмици, дано да стигнем до нея де.


Re: Тема на бременните №95
« Отговор #325 -: Юли 27, 2015, 14:59:13 pm »
Е е ееее,  Веситааа познах се! И да знаеш бременност с близнаци не можеш да скриеш под никакви дрехи! Добре дошла в темата Златен Дъжд - аз също се следях в клиниката където забременях,  но се записах за ЖК,  поне ми даваха талони за изследвания! Линаполи не се тревожи - нали знаеш колко по голяма е бебо, толкова по трудно и по неточно ще я измерват! Мили мамчета само позитивни мисли и всичко ще бъде наред!
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #326 -: Юли 27, 2015, 15:51:14 pm »
Здрaвейте, в тия жеги сaно сте нa хлaд. Нa мен не ми се получaвa много, тъй кaто с мaлкия трябвa дa излизaме сутрин и късния следобед.
Днес бяхме нa преглед с бебкa - около 1500 грaмa е. Притесни ме, че коремчето изостaвa по рaзмери. Aз съм 31вa седмицa, a според зaмервaниятa коремчето отговaря нa 27-28мa. Глaвичкaтa и бедрото си отговaрят нa седмиците. Уж докторкaтa кaзa, че всичко е нaред, но ми е достa притеснено :(
Здравейте,
Линаполи, не се притеснявай за измерванията. В големите седмици могат да са доста неточни. Направете ФМ за твое успокоение.
Относно ЖК, аз се записах в 16 г.с. При първата ми бременност ми казаха, че записвали след 15 г.с., но може би е различно на различните места.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #327 -: Юли 27, 2015, 17:07:19 pm »
Злaтен дъжд, честито и лекa бременност! Записването за ЖК става след 12 г.с поне в този център който посещавам. По време на ранната ФМ направо си платих таксата за ЖК. В ДКЦ работещи по здравна каса положението е същото  :wink:
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #328 -: Юли 27, 2015, 18:13:03 pm »
На мен ми се появяват някакви зацапвания. Пия Утрогестан. Лежа си като не ми е добре, ама днес явно много добре се почувствах и сега е по-сериозно. Направо се чудя какво да правя. Сутринта бях на лекар, всичко беше ок, то и сега нищо не ме боли де....
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #329 -: Юли 27, 2015, 22:47:13 pm »
М-и защо не се свържиш с лекаря си? Няма смисъл да се тревожиш по-добре званни или направо отивай на лекар да те видят нищо че сутрента си била на лекар,поне това е моето мнение
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #330 -: Юли 28, 2015, 09:40:46 am »
Благодаря ти Весита! Всъщност просто реших да си почина и така да преценям. Не че ще ме върне, но ще ми се скара хубаво  :) аз  с първата бременност бях с непрестанно кървене до 3м., по-сериозно от сега. Като знам, че всичко възможно сме го направили, освен да ме вземе в болницата и там да откача. Та си лежа послушно в къщи.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #331 -: Юли 28, 2015, 10:09:53 am »
м-и, терапия имаш на3начена, както си писала (утрогестани, спа3молитици). Като ми прокърви с та3и бременност 6-7г.с. лекарят ми това на3начи + лежане. Общо в3ето нямало кой 3нае какво друго да се направи и в болницата освен да се психясваме допълнително :( След инвитро ли е бременността - може да се чисти някой допълнителен ембрион, евентуално. Много лежане, ако те оставя по-голямото слънце. Все пак, ако можеш 3вънни на доктора - 3а да си по-спокойна и може пък да промени нещо до3ировката.
От вчера пък мен ме стяга нещо коремът и съм малко на инжекции. 3абеля3ала съм, че при промяна на налягането ми стява кофти, с вчера при нас се 3аоблачи, притъмня нещо. И сега пълен релакс - някой може направо да ни 3авиди 3а почивката ;) Още 10-11 седмици трябва да си "почивам".
А3 се 3аписах на държавната консултация още 8г.с. - като чухме сърчицето.


*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #332 -: Юли 28, 2015, 10:25:25 am »
Като почивам няма нищо. Дозировката е на макс. Освен ношпато да увелича  :D Ясно е, че в мен е проблема, ама не мога да го отрежа тотално наистина баткото, а то е постоянно "искам, искам" нещо. А и съм от хората, които трудно лежат, не търпя и нещо да не е където трябва и ставам да се разтъпча де. То лошото е, че се чувствам ок, ако не ми е добре ще лежа :) Не е инвитро, а и се надявам нищо да не се чисти  :lol: също така се надявам след 2-3 седмици вълшебната пръчка да спре всичко като предния път  :D Аз имам и раничка, която също предния път кървеше в началото. Аз също се записах на ЖК, следя уж и другото да ми е ок. Не знам защо съм имала надежди да мине абсолютно гладко :)
Почивай си и ти, после ще наваксваме  :lol:
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #333 -: Юли 29, 2015, 18:05:23 pm »
Здрaвейте, в тия жеги сaно сте нa хлaд. Нa мен не ми се получaвa много, тъй кaто с мaлкия трябвa дa излизaме сутрин и късния следобед.
Днес бяхме нa преглед с бебкa - около 1500 грaмa е. Притесни ме, че коремчето изостaвa по рaзмери. Aз съм 31вa седмицa, a според зaмервaниятa коремчето отговaря нa 27-28мa. Глaвичкaтa и бедрото си отговaрят нa седмиците. Уж докторкaтa кaзa, че всичко е нaред, но ми е достa притеснено :(
[/quote

Linapoli, и при  мен в тези седмици док забеляза, че коремчето уж изостава, направих и нова фетална морфология и всичко е ок :) Според мен просто данните, които са въведени в ехографите са осреднени и от там разликата. Няма как всички бебчета да са еднакви по размери :) Стискам палци всичко да е наред  :bighug:
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #334 -: Юли 29, 2015, 21:16:01 pm »
Здравейте,
първо искам да Ви се извиня, ако на неправилното място задавам въпроса си. Моля преместете ме или ми дайте линк с правилната тема. За първи път влизам в подобни форуми.
След 9 години опити инвитро, след два спонтанни аборта преди 9тте години (естествено забременяла), точно преди предстоящото инвитро забременях по естествен начин. Сега съм в края на 7гс. Днес за първи път отидох на лекър, но уви моят беше отпуска и друг, млад лекър го заместваше. Той ме преглежда, преглежда, преглежда15 - 20 мин, мълча, мълча...попитах го всичко наред ли е, а той не ми отговори. На ехографа се виждаше перфектно сакче, главичка..., но пулс не се чу. По принцип нямам никакви нередни симптоми. Днес след прегледа леко зацапване, по-скоро зажълтване, оранжево нещо, но едва доловимо. Каза ми след една седмица да отида пак, но нали разбирате, че дотогава дори и всичко да е било наред, че откача от нерви и притеснение. Изчетох доста по темата. Незнам какво да мисля? Малко се притесних повреме на прегледа, доктора целия трепереше, направо се усещаше от накрайника на ехографа??? Не ми вдигна магарето, а ме преглеждаше почти права, държах се наръце за да не се свлека от стола, говореше малко несвързано, дали от притеснение или от неопитност? Днес беше едим кошмарен ден. Чувствам се като все едно камьон е минал през мен, а инак здравословно се чувствам супер. Дали защото ми каза че няма пулс вече не ми се гади, но гърдите си ме болят и сърбят. Като видях как не се справи със стола си мисля, че и с апаратрата не се справяше, дали въобще беше включил звука, не трябва ли да издава поне някакъв шум от докосването до мен, нещо шшшшшш пиуууу :)?? Беше като изключен от мрежата телевизор или компътър, с картина, но без никакъв звук, гробна тишина???  Или може би доктора е прав в притесненията си? Всичко това в известна клиника??? Незнам какво да мисля и как да се чувствам? Утре завършвам седма седмица (6 +), ако правилно се изразявам.  Гледа ме с вагиналн ехограф. Мисля, че ЧХГ ми е в норма началото на 4 седмица -54.000, края на 5- 840.000, края на 7 - 12554.000?
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #335 -: Юли 29, 2015, 21:56:37 pm »
Донна, от това,което описваш мисля че е по добре да отидеш при друг лекар. Чхг ти расте добре и щом се съмняваш в компетентността на лекаря отиди на друго място. А това, че е видял главичка ме изуми, плоден сак и жълтъчно мехурче-да, но главичка.....Иначе, доколкото си спомням освен звук от сърчицето, се виждаха и пулсации на монитора, ако не се лъжа. Сега трябва да си спокойна, стискам палци.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #336 -: Юли 29, 2015, 22:06:55 pm »
Донна дааа отиди утре и на друг преглед! Няма смисъл да стоиш в невидение и да се чудиш какво става! Нищо не губиш от цялата работа,само може да спечелиш! Успех ти желая и ще чакам с нетърпение да се включиш с добри новини:-)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #337 -: Юли 30, 2015, 01:06:24 am »
В 6-7 свдмица звук не се чува, но пулсации се виждат. Дано да е било неопитност... Това със спирането на сърцето е най-големия ми кошмар, 2 от 2 пъти в по-напреднали седмици :( та знам как се чувстваш. дано 3тия да ми е на късмет :) и на теб май това ти е 3ти --> дано утре видите сърчице.

Ох, забравих да кажа, че освен сърце, трябва да измерят сака и да ти кажат на коя седмица отговаря. Ако си в 5та седмица например ще е рано за сърце...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #338 -: Юли 30, 2015, 07:54:21 am »
15mm-нещо пише, предполагам плоден сак. Обадих се по телефона на друг мой познат гинеколог и той каза още е рано да се правят подобни изводи, към 8 седмица ми каза да го мисля. Днес отивам при много похвалена лекарка. Другите ми два аборта бяха кухо яйце и в 5ти месец един, но това е нещо ново за мен в 6+ седмица? охххх дано да е от младостта на лекаря. Инак прегледа вчера беше катастрофа! С мъжа ми едни такива щастливи вече цял месец не стъпваме от радост на земята, отиваме на преглед за първи път тази бременност. Малко се притесних като видях този! лекар на вратата на кабинета, но си казах за нещо толкова елементарно ще се справи и влязохме. После целия преглед беше голяма тишина? Лекарят 3 пъти смени презерватива на вагиналния ехограф с ръка без ръкавица???  Единственото нещо което каза за цееелия преглед, след многократните ми въпроси беше - нечувам сърдечна дейност, абразио следва и ми изписа една торба утрогестан??? Аз бях толкова шокирана, че вече немислех. Мъжа ми влезе в аптеката и ми купи лекарствата. Качи се в колата и ми подаде един плик с утрогестан??? Още повече се ядосах и обърках?? Като видях толкова утрогестан, нали каза следва абразио? или утрогестана е за следващата ми бременност?
Излязохме от кабинета и от вчера живеем в мълчание.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #339 -: Юли 30, 2015, 08:53:45 am »
Донна, ти сигурна ли си, че това не е бил някой стажант? 8O Изумително поведение: утрогестан, абразио....., мале, мале..... Дано днес прегледа ти е по-адекватен. Стискам палци всичко да е наред.  :goodluck: :babyflips: В твоята седмица би трябвало да се видят сърдечни пулсации на екрана на ехографа. На мен не ми е пускан звук да чуя туптенето на сърчицето толкова рано.