0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #300 -: Юли 24, 2015, 19:35:59 pm »
Благодаря за линкчетата, момичета  :D, благодаря за пожеланието milch, yanicka благодаря ти, ами дай Боже, само да сме живи и здрави, както си писала и ти! А, за кърмата съжалявам, че не ти е тръгнала
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #301 -: Юли 24, 2015, 23:28:29 pm »
Тая жега просто ме скапва.....Надявам се ако забременея пак да е зимно бебе...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #302 -: Юли 25, 2015, 00:08:25 am »
Тогава пък ще трябва много да го навличаш, че да излизате или на първи време ще си седите повече вкъщи. То не една беля ...  :lol:

Re: Тема на бременните №95
« Отговор #303 -: Юли 25, 2015, 00:43:29 am »
Вили, честито сaкче!
Сол, честито и нa теб! Лекa бременност до термин и нa двете!
Яничкa, съжaлявaм зa кърмaтa. Кaк сте с бебкa? Свиквaте ли?
Aз съм добре, не смея дa се похвaля дори, дa чукнa нa дърво. Нa почивкa в Сaндaнски сме зa 4 денa и съм нa седмото небе :) Сaмо мъжa ми го хвaнa летния вирус и се нaдявaм дa не ни зaрaзи с детето, че ще е много зле... :(

Не искaм дa влизaм в спорове зa докторите в БГ, но блaгодaрение нa тези доктори aз съм живa и здрaвa след некaдърно нaпрaвен aборт по медицински причини в СAЩ. A дa не споменaвaм, че тогaвa се стигнa до мисед aборт в 11тa седмицa пaк по тяхнa винa. Некaдърни лекaри имa нaвсякъде! Кaто кaже някой "нa зaпaд еди кво си" и ми стaвa зле... Не искaм дa обидя никоя от вaс!



*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #304 -: Юли 25, 2015, 14:37:41 pm »
linapoli благодаря ти за пожеланието  :)
Напълно съм съгласна, че некадърни лекари има навсякъде и грешки стават навсякъде по света. Например объркаха диагнозата и без малко да уморят бащата на мъжа ми във Финландия, но реагираха адекватно и много бързо, и го спасиха. Но, мисля, че във България е пренаситено от некадърници и безотговорници, на които не им пука, защото тук просто няма никаква наказуемост
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #305 -: Юли 25, 2015, 17:07:35 pm »
Случайно да знаете какви изследвания се правят на бебето в родилното?И дали мога да искам допълнителни?
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #306 -: Юли 25, 2015, 19:08:04 pm »
Нямам представа. Предполагам, че ако има причина правят и допълнителни или препоръчват да се направят в последствие. Нещо конкретно ли те интересува?
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #307 -: Юли 25, 2015, 19:27:16 pm »
Здравейте !

Нека и аз се присъединя към вашите редици.Преди 5 дни разбрах, че съм бременна и съм много щастлива.Борбата ни за бебе продължава вече 5 години и това ми беше 4-ти трансфер.Засега съм добре като цяло.Имам леки бодежи ниско долу, както и гърдите ме преболяват на моменти.Чакам с нетърпение първия ни преглед на 5-ти Август, да видим бебчо.Също искам да ви питам как точно минава прегледа, с вагинален или коремен ехограф.Не знам дали не е опасен вагиналния в толкова ранна бременност.
 

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #308 -: Юли 25, 2015, 20:34:57 pm »
Ами хубаво е да я изследват за стрептококи,защото цяла бременност си ги нося.Иначе нямам претенции към изследванията
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #309 -: Юли 25, 2015, 20:56:57 pm »
Здравейте !

Нека и аз се присъединя към вашите редици.Преди 5 дни разбрах, че съм бременна и съм много щастлива.Борбата ни за бебе продължава вече 5 години и това ми беше 4-ти трансфер.Засега съм добре като цяло.Имам леки бодежи ниско долу, както и гърдите ме преболяват на моменти.Чакам с нетърпение първия ни преглед на 5-ти Август, да видим бебчо.Също искам да ви питам как точно минава прегледа, с вагинален или коремен ехограф.Не знам дали не е опасен вагиналния в толкова ранна бременност.
Здравей, честито! Лека бременност и пухкав финал ти желая! :bori_012: :bori_002: Мен до дванайста седмица ме гледаха на вагинален ехограф. Не съм имала проблем.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #310 -: Юли 25, 2015, 21:34:57 pm »
Ами хубаво е да я изследват за стрептококи,защото цяла бременност си ги нося.Иначе нямам претенции към изследванията
Говори с лекаря си. Не е от рутинните това.

Златен дъжд, честито и успех!
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #311 -: Юли 26, 2015, 00:02:03 am »
Златен дъжд добре дошла,лека и безпроблемна бременност до термин ти пожелавам,и за финал живо и здраво бебче:-):-) и мен в началото ме преглеждаха все с вагинален и мисля че до 12-13 седмица,след БХС вече ме гледаха с коремен.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #312 -: Юли 26, 2015, 12:05:05 pm »
Златен дъжд, честито и от мен, успешна и безпроблемна бременност до края! Аз влизам в 14 г.с., но и мен до сега ме гледаха на вагинален ехограф, иначе в толкова ранна бременност не се вижда с коремен.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #313 -: Юли 26, 2015, 12:20:51 pm »
Благодаря на всички за хубавите пожелания.Дано при всички нас, да вървят леко и безпроблемно седмиците.Чудя се сега дали да бездействам до прегледа, дали мога поне 1 път седмично да си пускам кръвен тест, за да съм сигурна, че ЧХГ продължава да расте.Защото неизвестността ме плаши.Колкото и да искам всичко да е наред, няма как да знам какво се случва тези дни.Пазя се, гледам да  се храня с полезни и здравословни храни - ям само млечни продукти, плодове и зеленчуци.Готвени неща почти не ям, най- много по 1 порция на ден.Надявам се да правя най-доброто за бебето.Опитам се да почивам повече, но засега се нагаждам.
 

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #314 -: Юли 26, 2015, 12:26:32 pm »
Благодаря на всички за хубавите пожелания.Дано при всички нас, да вървят леко и безпроблемно седмиците.Чудя се сега дали да бездействам до прегледа, дали мога поне 1 път седмично да си пускам кръвен тест, за да съм сигурна, че ЧХГ продължава да расте.Защото неизвестността ме плаши.Колкото и да искам всичко да е наред, няма как да знам какво се случва тези дни.Пазя се, гледам да  се храня с полезни и здравословни храни - ям само млечни продукти, плодове и зеленчуци.Готвени неща почти не ям, най- много по 1 порция на ден.Надявам се да правя най-доброто за бебето.Опитам се да почивам повече, но засега се нагаждам.
Здравей Златен дъжд, аз така се притеснявах с първата бременност, която за жалост завърши неуспешно. Единия път като ходих да си правя допълнителен кръвен тест, така ме насиниха, че после 20 дни не ми мина ръката. ЧХГ-то си растеше, но излезе друг проблем, който на коремен ехограф не се видя, но на вагинален се видя.  Няма смисъл от допълнителни ЧХГ-та според мен. Колкото и да не ти е приятно, каквото е писано, това ще стане. Изчакай си прегледа, почивай си и си мисли хубави неща.
Всичко най-хубаво ти желая!
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #315 -: Юли 26, 2015, 15:05:20 pm »
Златен дъжд, не пускай ЧХГ всяка седмица, а се зареди с положителни мисли! Другото не зависи от нас.

Лека бременност!

Re: Тема на бременните №95
« Отговор #316 -: Юли 26, 2015, 19:09:38 pm »
Злaтен дъжд, Честито и лекa бременност и от мен! Нямa смисъл от повече ЧХГ. Всичко ще е нaред, сигурнa съм! Пожелaвaм ти лекa бременност до термин! Мен зa първи път ме гледaхa с коремен ехогрaф в 11тa седмицa, но обяснихa че при по-дебели коремни стени не се виждa.



Re: Тема на бременните №95
« Отговор #317 -: Юли 26, 2015, 19:33:58 pm »
Налагам си да съм спокойна, занимавам се с нещо през деня, обикновено гледам телевизия или чета нещо.В болнични съм след пункцията и може би затова мислите са ми малко повече от нужното.Ще изчакам деня на прегледа и вярвам, че бебчето ще си е на правилното място, а се надявам да можем да му чуем и сърчицето.За сега така вървят нещата.Чета в интернет за здравословно хранене по време на бременност и се опитвам да науча повече за нещата които ме очакват следващите седмици и месеци.За да може като дойде времето да се роди нашето съкровище, да му дам най-доброто от себе си и то да се чувства добре.Бременноста е ново усещане за мен, мечтала съм толкова години да изживея това щастие и затова толкова ми се иска всичко да не наред.Дано не ви досаждам с моите мисли и усещания.Днес имах леки пробождания, но след нош-па и малко почивка ми мина.
 

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #318 -: Юли 26, 2015, 21:21:05 pm »
Златен дъжд Честитооо лека бременност ти желая. Дано всичко е наред до края  :P и аз съм така с леки пробождания и тъпа болка ниско в корема, а през повечето време кръста и понякога бъбреците. Но и аз като теб с но шпа и съм 6. Успех на всички
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #319 -: Юли 27, 2015, 10:36:01 am »
3латен дъжд, лека и бе3грижна бременност ти пожелавам. Няма досадни емоции в то3и момент - нормално си е да се тревожим и да си споделяме.