0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #360 -: Август 01, 2015, 17:01:09 pm »
При предишното ми участие в "бременната тема" преобладавахме мъжките майки, а сега - женските :) Явно е годината на момиченцата. Моята госпожица тази нощ ме държа 1 час будна с ритниците си. Хоро ли игра, футбол ли - не знам, ама голямо ритане. Мъж ми се притеснява да не ме боляло :) Викам му "не боли, даже е хубаво, ама пак пречи малко на съня".
И аз има от време на време бракстън-хикс явно - не боли, а се стяга коремът. Предишните пъти, като бях постоянно с болки и контракции, не съм ги различила. Сега по бива положението - пупупу! На мен тази седмица ми е малко по-тревожно и ще се залежавам повечко. Първата ми бременност приключи 26-27 г.с. и нали организмът помнел, че и аз не забравям :( Стискайте палци всичко да е наред.


*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #361 -: Август 01, 2015, 18:09:18 pm »
При предишното ми участие в "бременната тема" преобладавахме мъжките майки, а сега - женските :) Явно е годината на момиченцата. Моята госпожица тази нощ ме държа 1 час будна с ритниците си. Хоро ли игра, футбол ли - не знам, ама голямо ритане. Мъж ми се притеснява да не ме боляло :) Викам му "не боли, даже е хубаво, ама пак пречи малко на съня".
И аз има от време на време бракстън-хикс явно - не боли, а се стяга коремът. Предишните пъти, като бях постоянно с болки и контракции, не съм ги различила. Сега по бива положението - пупупу! На мен тази седмица ми е малко по-тревожно и ще се залежавам повечко. Първата ми бременност приключи 26-27 г.с. и нали организмът помнел, че и аз не забравям :( Стискайте палци всичко да е наред.
:goodluck: :goodluck: :goodluck:
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #362 -: Август 01, 2015, 18:38:20 pm »
bebe  искренно ти пожелавам този път да стигнеш до края. почивай повече и не го мисли опитвай се да мислиш за нещо по позитивно и докато се усетиш ще си вече към края на бременноста? съжалявам че те питам и те връщам назад в този тежък момент,но какво стана? защо бременноста ти приключи толкова рано? може да си разказала някъде назад в темите,и се извинявам ако е така,питам понеже ми е интересно какво се случва в толкова ранен етап с бебето? аз днес влязох в 24г.с,вече броя седмиците до срещата с моите принцеси :D
днес и в Бургас е много приятно времето,не е толкова горещо даже подухва вятър,честно казано мн ще се радвам ако се задържи така до края на лятото,че мн ми е тежко в тия жеги :D :D съжалявам за плажуващите,но ние бременните сме по важни :D :D :D имам и едно въпросче и особено към тези които чакат близнаци,кога бебетата започват усилино да качват мазнинки?
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #363 -: Август 01, 2015, 19:01:55 pm »
Бебе, без лоши мисли! Този път всичко ще е наред! Ще се потиш поне още 10 седмици  :lol:
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #364 -: Август 01, 2015, 21:08:04 pm »
bebe  искренно ти пожелавам този път да стигнеш до края. почивай повече и не го мисли опитвай се да мислиш за нещо по позитивно и докато се усетиш ще си вече към края на бременноста? съжалявам че те питам и те връщам назад в този тежък момент,но какво стана? защо бременноста ти приключи толкова рано? може да си разказала някъде назад в темите,и се извинявам ако е така,питам понеже ми е интересно какво се случва в толкова ранен етап с бебето? аз днес влязох в 24г.с,вече броя седмиците до срещата с моите принцеси :D
днес и в Бургас е много приятно времето,не е толкова горещо даже подухва вятър,честно казано мн ще се радвам ако се задържи така до края на лятото,че мн ми е тежко в тия жеги :D :D съжалявам за плажуващите,но ние бременните сме по важни :D :D :D имам и едно въпросче и особено към тези които чакат близнаци,кога бебетата започват усилино да качват мазнинки?
Здравей Веситаа, моята бебка започна да качва мазнинки в края на втория месец.  :) Преди това дърпаше на дължина - за два месеца - 8 см.  :wink: :D
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #365 -: Август 01, 2015, 21:47:38 pm »
kati_vm благодаря ти  :D

При предишното ми участие в "бременната тема" преобладавахме мъжките майки, а сега - женските :) Явно е годината на момиченцата. Моята госпожица тази нощ ме държа 1 час будна с ритниците си. Хоро ли игра, футбол ли - не знам, ама голямо ритане. Мъж ми се притеснява да не ме боляло :) Викам му "не боли, даже е хубаво, ама пак пречи малко на съня".
И аз има от време на време бракстън-хикс явно - не боли, а се стяга коремът. Предишните пъти, като бях постоянно с болки и контракции, не съм ги различила. Сега по бива положението - пупупу! На мен тази седмица ми е малко по-тревожно и ще се залежавам повечко. Първата ми бременност приключи 26-27 г.с. и нали организмът помнел, че и аз не забравям :( Стискайте палци всичко да е наред.
bebe_13+15 мога да си представя какво си преживяла и то в толкова големи седмици! Аз загубих моите близнаци предишната ми бременност в 18-19 г.с. В 8 г.с. започнах да кървя и така до тогава, после едното загина и след два дни тръгна и повлече и живичкото, защото бяха с една плацента. Но, да не почерням темата, просто се опитай да не го мислиш и се разсейвай с нещо приятно, разбира се и се пази. Аз също се сещам, но се старая да не го мисля и гледам мн да се пазя. Разбира се в 8 г.с. бях на тръни, сега съм в 15 г.с., но пазене и положителни мисли, и дай Боже да стигнем успешно този път до финала! Пожелавам ти го от все сърце и стискам палци!  :goodluck:
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #366 -: Август 02, 2015, 16:19:24 pm »
Момичета, да ви питам нещо.
Вчера сутринта ми се получи нещо като схващане и втвърдяване на целия корем, като ставах от леглото.Продължи 5-6 секунди.Днес сутринта стана същото, както и на обяд.На какво може да се дължи и опасно ли е, трябва ли да предприема някакви мерки.Сега гледам повече да си почивам и лежа.
 

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #367 -: Август 02, 2015, 16:32:09 pm »
Мисля, че не е нещо сериозно, но можеш да говориш с лекаря за твое успокоение. Нормално е да има някакво движение и по някой спазъм, прави се място за бебето, матката са разширява. Аз пия ношпа.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #368 -: Август 02, 2015, 17:33:45 pm »
Момичета, да ви питам нещо.
Вчера сутринта ми се получи нещо като схващане и втвърдяване на целия корем, като ставах от леглото.Продължи 5-6 секунди.Днес сутринта стана същото, както и на обяд.На какво може да се дължи и опасно ли е, трябва ли да предприема някакви мерки.Сега гледам повече да си почивам и лежа.
Здравей, говори с лекаря си. Може да ти включи магнезий.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #369 -: Август 03, 2015, 10:07:58 am »
В 6г.с. мисля, че е рано за магнезий - само с спазмолитици (но-шпа) и утрогестан. Не бързайте да си самоизписвате илаче ;) Поне от моя доктор знам, че файда от магнезия няма преди 12 г.с. Нещо свързано с изграждането на плацентата. Но лекуващият лекар трябва да си прецени! Иначе и на мен не ми се струва страшно еднократно на ден стягане, но предполагам скоро си пак на преглед, Златен дъжд. Ако не - звънни си на лекаря, за ад си спокойна.
Весита, така и не ми каза никой защо се случи това. Цялата бременност си беше кошмарна. Аз си имам мои предположения, но в крайна сметка приех, че така е било писано. Има случаи на бебета в толкова ранни седмици не само оцелели, но и пораснали здрави. При нас за съжаление не се получи така. Дай Боже всички бебенца да си чакат 9тия месец и да се раждат живи и здрави!


*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #370 -: Август 03, 2015, 10:57:17 am »
Момичета, да ви питам нещо.
Вчера сутринта ми се получи нещо като схващане и втвърдяване на целия корем, като ставах от леглото.Продължи 5-6 секунди.Днес сутринта стана същото, както и на обяд.На какво може да се дължи и опасно ли е, трябва ли да предприема някакви мерки.Сега гледам повече да си почивам и лежа.

Златен дъжд, в началото и аз при по-резки движения получавах като схващане някъде в корема( като болезнено съкращаване на мускул), но на конкретно място. Иначе втвърдяването на целия корем най-вероятно е контракция. Ако е безболезнена се води Бракстън -хикс, не е опасно,но най-добре говори с доктора си, ще ти предпише нещичко за контракциите :)
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #371 -: Август 03, 2015, 14:15:39 pm »
В Сряда на прегледа ще спомена за тези неща.Иначе повече не ми се е получавало това нещо, не беше болезнено иначе.Само тези 3 пъти за които писах.Относно Магнезия, във витамините които пия всеки ден има по 150 мг.Гледам да почивам повече и засега нещата са спокойни.Явно аз повече се панирам отколкото трябва.

п.с.: Замислих се нещо, как точно се броят седмиците при бременност, че все се чудя.Примерно 6 г.с и 1 ден за 6-та или 7-ма се води, защото реално са минали 6 пълни седмици и има започнат 1 ден от 7-мата седмица.
« Последна редакция: Август 03, 2015, 14:36:12 pm от Златен дъжд »
 

Re: Тема на бременните №95
« Отговор #372 -: Август 03, 2015, 14:43:28 pm »
Златен Дъжд нормално е да се панираш и страхуваш от всичко! И аз бях като "стрелян заек". Когато бременността е дълго чакана и много желана ние обръщаме внимание и най- малките не разположения. Няма да ти казвам по- спокойно, защото и аз се дразнех   на такива коментари.  Мисли позитивно, почивай си и   при тревоги се консултирай с твоя лекар! И при мен в началото имаше придръпвания,  болки, даже имаше период, когато не можех да стоя права, тогава моя близка ми каза, че бременността е "бреме", през което минава жената! Лека бременност ти пожелавам на теб и останалите бременелки! !!
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #373 -: Август 03, 2015, 14:52:03 pm »
И аз все това съм се чудела, Златен дъжд, но накрая питах док и ми казаха, че 6седмица 6 ден се води 6та, а не 7ма, въпреки че само 1 ден до 7ма :)

Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #374 -: Август 03, 2015, 15:25:09 pm »
На мен пък ми казаха точно обратно  :? Сега съм 35с и 4 дни и ме водят, че съм 36 седмица.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #375 -: Август 03, 2015, 15:42:01 pm »
Точно така се броят, както казва Слънцето.
Когато си в 20 седмица, това е 19 гс и някакви дни. Тоест имаш 19 навършени седмици и си в 20г.с. Както с годините  :)Навършил си и си на 25г, но караш 26-та примерно (в годината на 26-та си) :)
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #376 -: Август 03, 2015, 16:13:14 pm »
Като цяло мн объркващо:-):-):-) аз например мн се чудя коя седмица на кой месец отговаря:-):-) гледах един сайт и се ориентирам по него горе долу, а като цяло вие как го смятате в лунарни месеци или в нормални девет месеца?
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #377 -: Август 03, 2015, 16:36:24 pm »
Аз ги смятам в лунарни месеци. Когато ме попитат в кой месец съм, казвам 6-ти от 10 ;)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #378 -: Август 03, 2015, 19:58:18 pm »
Здравейте,момичета.Отдавна не съм писала.Мина моят втори БХС.Всичко е наред и не се налага амниоцинтеза.Направих сега в петък и феталната морфология-всичко си на място и функционира добре.В нормите съм за тази г.с.Много съм щастлива,че с бебка всичко е наред.А...и вече я усещам от 19г.с. и 2дена някъде.Много е приятно чувството. :)


*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #379 -: Август 05, 2015, 14:05:19 pm »
Здравейте,снощи се.роди Марияна.3300.49 см....С много уплетена пъпна връв и е на кислородна палатка.Започна нормално,но се наложи секцио.Надявам се всичко да се оправи и да се успокоя вече напълно!