0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #280 -: Юли 23, 2015, 09:47:20 am »
Кати, Весита благодаря! Значи не се е налагало нищо допълнително така ли?

Алекс, аз си слушам лекарите, дори когато не съм съгласна с действията им. Намерила съм такива, на които да се доверя и се надявам, че знаят по-добре от мен :)
Здравей, аз от 32-33 г.с. започнах да приемам и магнерот, заради леги неразположения на матката. Не мога да ги нарека точно контракции, но имах едно особено усещане и проследяващата ми лекарка ме посъветва да пия Магнерот. Тъй като имах планово секцио в 38 г.с., спрях магнерота около 10 дни по-рано, защото магнезия пречи на свиването на матката след раждане, ако е много наситен в организма.

Относно приема на витамини през бременността - аз пиех, защото бях бременна през зимата, когато няма толкова свежи плодове и зеленчуци. За желязото наблягах на салатите от спанак. Сега продължавам да  пия същите витамини, защото кърменето малко, или много изтощава организма.
« Последна редакция: Юли 23, 2015, 09:59:10 am от kati_vm »
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #281 -: Юли 23, 2015, 10:45:55 am »
при 3имната бременност с баткото и а3 пих витамини, но сега ям много плодове и 3еленчуци. Трима лекари ме следят и според тримата не е необходимо. Само фолиевата си пиех до преди месец някъде. По принцип, в последно време сякаш отричат синтетичните витамини, не само 3а бременни. Има уж ра3ни добавки, които се водят естествени и3точници - примерно едни водорасли на Аквасорс. Само споделям какво чета, че то покрай полежаването у дома, повече чета ;) Много се доверявам на органи3ма си - прияде ми се определна храна, 3начи в нея има нещо ценно, което в момента ми е необходимо. Само пържените картофки не ми се вписват в тая схема, ама тях просто мнооооого си ги обичам :)
Кати, а3 си бях пила магнерота и но-шпа 3-4 часа преди спешното секцио. Така се получи. Може би 3а това повечко ме боля след това  :? Иначе ми беше ка3ал докторът, че ще спрем всичко няколко дни преди планираната дата, ама ...
Милч, не се обиждай - не се оплакват хората от всички лекари. Има и и3ключения, но си е голяма радост и късмет да попаднеш на тях. Поне тук повечето от нас са минали при какво ли не и сме се напатили, 3а това често споделяме ситуации - да предпа3им някой, да ни помогне някой, който е минал по то3и път. Естествено, две еднакви ситуации няма и всичко се съгласува с лекар в крайна сметка! Да не кажа - с 2-3 лекари.


*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #282 -: Юли 23, 2015, 11:01:08 am »
През зимната бременност се чувствах много по-добре. Работих до последна седмица, натоварена работа, часове на крак. Тогава освен магнезий и ношпа(които тогава пих почти от началото), пих желязо когато ми падна хемоглобина. Сега ми е лошо, отпаднало, имам болки ниско долу и просто като цяло не ми е ок. Лежа, нищо не ми се яде освен плодове де, а съм гладна  :lol: Ще прехвърлям детето, готвенето и чистенето на мъжа ми  :)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #283 -: Юли 23, 2015, 12:33:33 pm »
vilito0_9195 в най скоро време , с пожелания от мен за сърчице и бебче  :babyflips: :crossfingers:
Аз преди време за малко си бях сменила д-ра, е такова чудо за болки в яйчниците след пукната киста , 55 мм да ти изпишат антибиотик  :lol:
Късмет на всички  :wink:


Мерси многоо :*
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #284 -: Юли 23, 2015, 22:27:44 pm »
Здравейте аз да се похваля...  :P днес не издържах вече и отидох на лекар иии най-сетне се видя плодно сакче  :D :P каза че съм в много ранна бременност в 4 седмица. Изписа ми някакви витамини Огестан и каза след точно 3 седмици да отида отново. Исках веднага да се похваля, но толкова бях развълнувана че направо се отплеснах. Така се бях притеснила да не е извънматочна че направо... Но не ее :D  хайде лека вечер от мен и приятни сънища.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #285 -: Юли 23, 2015, 22:56:58 pm »
Вили честито:-):-) много хубави новини! Знам какво чувстваш и какво си изпитала днес на прегледа,чувството е невероятно нали,особено ако е дълго чакано бебе!:-) пази се,почивай повече,и лека и безпроблемна бременност ти желая,дано следващия път чуете сърчицето на твоето бебе:-)
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #286 -: Юли 23, 2015, 23:52:45 pm »
Вилито честито!много хубав и незабравим момент  :)

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #287 -: Юли 24, 2015, 09:02:06 am »
Здравейте аз да се похваля...  :P днес не издържах вече и отидох на лекар иии най-сетне се видя плодно сакче  :D :P каза че съм в много ранна бременност в 4 седмица. Изписа ми някакви витамини Огестан и каза след точно 3 седмици да отида отново. Исках веднага да се похваля, но толкова бях развълнувана че направо се отплеснах. Така се бях притеснила да не е извънматочна че направо... Но не ее :D  хайде лека вечер от мен и приятни сънища.
Честито, Вили! Лека бременност и пухкав финал ти желая!  :bori_016: :bori_005:
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #288 -: Юли 24, 2015, 10:31:00 am »
Браво, но все пак ако имаш някакви съмнения можеш да потърсиш и още мнения, доколкото съм запозната, тия Календари в интернет са за МЦ 28 дена, ама като никога не съм забременявала  :lol:
Както и да е, много късмет и здраве на всички, много скоро да чуете и сърчице  :wink:
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #289 -: Юли 24, 2015, 11:42:00 am »
Здравейте, момичета, да се включа и аз. Живеех в чужбина, но от известно време съм във България, тъй като отдавна се опитвам да стана майка. По-предната ми бременност загубих след полет със самолет до чужбина, но съвсем в началото. Относно професионализма на лекарите тук няма да коментирам (на мен също ми е болна тема!), но това което преживях и видях, просто не е за разказване! Предната ми бременност завърши мн драматично, загубих близнаци в 18-19 г.с., а отгоре на всичко и лекарите щяха да ме изтърват, бях пътник за оня свят, защото кръвта ми изтичаше, а докторите не можеха да разберат какво ми е. Оказа се, че шийката ми се е разкъсала от близнаците при спонтанния аборт. Слава Богу, всичко е зад гърба ми, сега отново съм бременна в 13 г.с. и се надявам този път да стигна успешно до финала!
 Вили, честито и от мен, безпроблемна и лека бременност! А, това пожелание е също и за всички бременни момичета!
 Аз пия несинтетични витамини на Nutrilite, които не се разпространяват в аптечната мрежа, препоръчани са ми от акушерка и се чувствам мн добре от тях.
Относно кърменето, Кати, ти на училище за кърмене ли си ходила, ако да, къде и научава ли се нещо?
Яничка, радвам се, че сте се прибрали живи и здрави!
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #290 -: Юли 24, 2015, 11:57:55 am »
Sol  много късмет ти желая безпробремна и лека бременност. Благодаря на всички за хубавите пожелания. Подобно на всички бременни и успех на всички които очакват бременност. Да чувството е много многооо хубавоо. Макар че нищо не се вижда освен точка  :D пак е приятно и си го чувстваш като твоето си бебчее  :P. Отново мерси и успех :*
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #291 -: Юли 24, 2015, 12:21:01 pm »
Благодаря ти, Вили  :)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #292 -: Юли 24, 2015, 12:31:25 pm »
Здравейте, момичета, да се включа и аз. Живеех в чужбина, но от известно време съм във България, тъй като отдавна се опитвам да стана майка. По-предната ми бременност загубих след полет със самолет до чужбина, но съвсем в началото. Относно професионализма на лекарите тук няма да коментирам (на мен също ми е болна тема!), но това което преживях и видях, просто не е за разказване! Предната ми бременност завърши мн драматично, загубих близнаци в 18-19 г.с., а отгоре на всичко и лекарите щяха да ме изтърват, бях пътник за оня свят, защото кръвта ми изтичаше, а докторите не можеха да разберат какво ми е. Оказа се, че шийката ми се е разкъсала от близнаците при спонтанния аборт. Слава Богу, всичко е зад гърба ми, сега отново съм бременна в 13 г.с. и се надявам този път да стигна успешно до финала!
 Вили, честито и от мен, безпроблемна и лека бременност! А, това пожелание е също и за всички бременни момичета!
 Аз пия несинтетични витамини на Nutrilite, които не се разпространяват в аптечната мрежа, препоръчани са ми от акушерка и се чувствам мн добре от тях.
Относно кърменето, Кати, ти на училище за кърмене ли си ходила, ако да, къде и научава ли се нещо?
Яничка, радвам се, че сте се прибрали живи и здрави!
Здравей Sol, много се радвам за теб! Лека бременност и пухкаво здраво бебче ти желая! Не съм ходила на училище за кърмене, а за бременни. Там имахме две лекции по въптоса. Има отделно и лекции за кърмене, но те се провеждат на друго място от друга организация. Не съм ги посещавала. За кърменето четох и  материали в нета. Ако искаш ще ти пратя линкове.
Хубав ден!
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #293 -: Юли 24, 2015, 13:10:46 pm »
Благодаря ти, Кати  :D Да, може да ми пратиш линкове, ако не ти представлява трудност. А, ти във випа на 7-я ет. ли ражда? Акушерките обясняват ли нещо в началото как да кърмиш? Хубав ден и на теб!
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #294 -: Юли 24, 2015, 13:33:15 pm »
Благодаря ти, Кати  :D Да, може да ми пратиш линкове, ако не ти представлява трудност. А, ти във випа на 7-я ет. ли ражда? Акушерките обясняват ли нещо в началото как да кърмиш? Хубав ден и на теб!
Здравей, ще постна линковете малко по- късно. Раждах на 7-я етаж, да. На третия ден, като ми донесаха бебка, дойде една акушерка и за петнайсетина минути обясни за кърменето. Не правят нещо кой знае какво.
P.s. Гледай да не си в девета стая, че леглото е ужаснооо. :x
« Последна редакция: Юли 24, 2015, 13:34:52 pm от kati_vm »
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #295 -: Юли 24, 2015, 15:07:44 pm »
Ясно, Кати, благодаря ти, е пак като ти е обяснила нещо, защото май на други места изобщо нищо не обясняват. А, иначе само до там да стигна, ще имам на предвид за девета стая! :thankyousign:
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #296 -: Юли 24, 2015, 15:52:22 pm »
Ясно, Кати, благодаря ти, е пак като ти е обяснила нещо, защото май на други места изобщо нищо не обясняват. А, иначе само до там да стигна, ще имам на предвид за девета стая! :thankyousign:
Здравей,
както обещах, поствам няколко линка за кърменето:
http://lllbg.org/category/karmene-mayki/parvite-dni/

http://www.podkrepazakarmene.com/c/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D1%80%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE

https://xedra.wordpress.com/articles/bf/

Извинявам се предварително на модераторите, защото тук някъде имаше и специална тема за кърменето, но сега нямам време да я търся.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #297 -: Юли 24, 2015, 16:21:16 pm »
Ето я темата за кърменето:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49807.0

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #298 -: Юли 24, 2015, 17:36:32 pm »
Честито на Вили и сол! Лека бременност ви желая! 
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #299 -: Юли 24, 2015, 18:13:22 pm »
sol, честито ти влизане в най-хубавата тема. Този път ще стигнеш до края сигурна съм. Така че другото лято си правим среща на плажа с децата :-)
Ако имаш някакви конкретни въпроси по кърменето, давай на лични. Аз бях на няколко курса и след раждането се видях с бая консултанти. На теория знам всичко, ама за жалост не ми тръгна кърмата. Живи и здрави да сме само!

26.09.2019